Zprávy 2018/19

 • zpráva p. uč.Kronikové
  Dne 25. 6. se konal turnaj v kin- ballu v Pardubicích. Naši školu reprezentovala dvě družstva a obě si vedla výborně. Družstvo mladších zvítězilo a získalo pohár. Družstvo starších obsadilo 2. místo. Mladší: Karolína Vaňková 7.A, Karolína Krausová, Pavel Kudrnáč, Matěj Přívozník a Petra Šintáková 7.C  Starší: Štěpán Hanuska, Karolína Marková, Vojtěch Pavlík a Adam Pultar 8.A, Luisa Pavlíčková 8.C . Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • O  tom, že jsme starého papíru za celý rok nasbírali skutečně hodně svědčí i diplom od firmy Napos.
 • Další žáčci třeťáci (3.C a 3.D) si mohli užít Projektový den s paní Víravovou (nutriční poradkyní). V září se dočkají i třídy 3.A a 3.B. Ti první nasadili vysokou laťku...

 • Sběr starého papíru byl letos velmi úspěšný, nasbíralo se celkem za 91 920 Kč, v soutěži tříd zvítězily třídy 3.A a 6.A. Podrobnější informace najdete ve zprávě od p. uč. Fiedlerové. 
 • zpráva p. uč. Kronikové
  Dne 6. 6. 2019 proběhly soutěže v plavání v rámci Hradeckých her. Naši školu reprezentovali: Markéta Pospíšilová 3.D, Tereza Bláhová a Bára Trenzová 4. C, Adéla Wasilivová 5.A, Anežka Špliňová a Viktorie Wališová 5.B, Matěj Potůček 5.C, Orlando Pezzillo 6.A, Dennis Lovas a Vojtěch Veselý 6. B, Jakub Dyntar 7. B a Martin Mrňávek 9.A. Výborné výsledky podali: Martin Mrňávek 1. místo 50m znak a 1. místo 50m prsa, štafeta Pezzillo, Veselý, Dyntar a Mrňávek 3. místo. Naše škola obsadila celkově 6. místo z hradeckých škol. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 5. 6. se konalo krajské finále v modrém volejbalu dívek v Dřevěnicích. Děvčata sehrála výborná utkání a po čtyřech výhrách a jedné prohře nakonec obsadila 2. místo. Gratulujeme a děkujeme skvělou reprezentaci školy.
  Sestava: Veronika Pecinová 7.A, Tereza Nosková, Nikola Roupcová a Petra Šintáková 7.C

 • Tradiční akce se účastní atleti všech hradeckých škol, z našich reprezentantů se tentokrát dařilo více chlapcům, viz informace p. uč. Nováčka:

  XIX. ROČNÍK HRADECKÝCH SPORTOVNÍCH HER MLÁDEŽE 2019

  Mladší žáci obsadili 4.místo.

  Za družstvo startovali: Burda Jan, Gloser Tomáš, Gábel Matěj, Kropáček Adam, Kokrda Adam, Přívozník Matěj, Sedláček Jakub    

  Medailových umístění dosáhli:  

  60M         Gábel Matěj       2. místo

  150M       Burda Jan          3. místo              

  VÝŠKA   Kropáček Adam  3. místo

  Štafeta :  Gábel – Kokrda – Burda – Kropáček       3. místo

   

  Starší žáci obsadili 2.místo

  Za družstvo startovali: Bočkaj Kristian,  Kořének Jan, Mrňávek Martin, Neumann Nicolas, Čáslavský Daniel,  Naar Marian, Nun Filip, Patrik Stoklasa.

  Medailových umístění dosáhli:   

  60M           Kořének Jan          1. místo

  DÁLKA    Neumann Nicolas    3. místo

  VÝŠKA    Nun Filip                  3. místo

  1500M      Mrňávek Martin       1. místo

  Štafeta:  Bočkaj,  Kořének,  Neumann, Čáslavský  1. místo

   

  V celkovém hodnocení naše škola obsadila  4. místo.

  Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

  Výsledkovou listinu a další foto dodala p. uč. Andrlová:

 • K Vernisáži se tradičně připravuje také "Almanach"  slohových prací, určitě stojí za přečtení:-)
 • zpráva p. uč. Bařákové
  Turnaj ve vybíjené se konal 10.4.2019. Obsadili jsme 4. místo z celkového pořadí. Naše škola se těsně nedostala do skupiny o první tři místa (o jeden bod jsme prohráli ve skupině s ZŠ Libčany). V souboji o další místa se nám dařilo lépe. Výsledek turnaje: 1. místo ZŠ Štefcova, 2. místo ZŠ Jiráskovo náměstí, 3. místo ZŠ Libčany, 4. místo ZŠ Milady Horákové.
 • zpráva p. uč Andrlové
  Dne 28.5. se uskutečnila na ZŠ Plotiště okresní soutěž v minivolejbalu dívek. Díky jejich velké bojovnosti se nakonec děvčata umístila na krásném 2. místě a vybojovala si tak postup do krajského kola, gratulujeme! Pořadí týmů: 1. ZŠ Plotiště, 2. ZŠ M. Horákové, 3. ZŠ Chlumec, 4. ZŠ Nechanice. Reprezentovali nás: Martina Čecháková, Georgine Gabriella Haas, Klára Zelinková, všechny 6.C, Tereza Nosková, Pera Šintáková a Nikola Roupcová, všechny 7.C
 • Ve dnech 27. a 28.5. se na naší škole konalo okresní kolo Pythagoriády všech kategorií od 5. po 8. ročník základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Kvalifikovaly se do něj více než dvě stovky následovníků Pythagora:-), aby řešily 15 úloh spíše zaměřených na úvahu a bystrost. Z našich borců se mezi úspěšné řešitele (alespoň 10 bodů) dostali z páťáků Jana Vojtíšková z 5.B na 6.-11. místě s 11 body, Tomáš Chrtek, 5.C a  Anna Pohořálková, 5.A, kteří měli o jeden bod méně. Mezi sedmáky byly úspěšnými řešitelkami Lucie Martinková, 7.A, se 12 body na 6.-11. místě a Karolína Dostálová, 7.A s 11 body. Gratulujeme úspěšným řešitelům a všem našim účastníkům děkujeme za poctivou reprezentaci. Další pořadí najdete na naší stránce MO&FO
 • Poslední sběr starého papíru v tomto školním roce se uskutečnil v úterý 14.5. Celkově se nasbíralo za 15000 Kč, mezi třídami byly nejlepší 1.A, 3.D a 6.A, z jednotlivců nejvíc sběru přinesli Dan Chalupník, 2.a - 220 kg a Petra Kaplanová, 6.a - 168 kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám pomohla třída 9.a a 9.b – děkujeme moc.
 • zpráva p. uč. Nováčka
  Družstvo starších chlapců uspělo i v krajském kole atletické soutěže družstev škol o Pohár rozhlasu, které proběhlo  22.5.    v Hradci Králové. Starší žáci obsadili výborné 2. místo! Za družstvo startovali: Bočkaj Kristian, Truneček Jakub, Kořének Jan, Mrňávek Martin, Neumann Nicolas, Čáslavský Daniel, Melichárek Daniel, Naar Marian, Nun Filip, Patrik Stoklasa. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci.
 • Okresní kolo Archimediády (fyzikální olympiády kategorie G pro sedmáky) proběhlo 22.5. na ZŠ Bezručova s naší tradiční hojnou účastí. Ani letos se naši fyzikové nevrací bez medaile, tentokrát Ondra Pňaček ze 7.B obsadil dělené 3. místo, blahopřejeme! Do první desítky se vešli ještě na 8. místě Ondra Navrátil ze 7.B a na 9. místě Lucka Martinková ze 7.A. Děkujeme všem našim reprezentantům i jejim vyučujícím za kus práce navíc a vzornou reprezentaci.
 • Ve středu 15.5. proběhlo závěrečné kolo ligy hradeckých škol v orientačním běhu. V těžkých podmínkách bojovali jako obvykle i naši reprentanti a podařilo se jim uhájit první místo v celkovém pořadí škol, gratulujeme! Z jednotlivců se tentokrát nejvíc dařilo chlapcům:
  2. místo -  Lukáš Kunart, 3.A, 3.  místo - Vítek Novotný, 3.D, 6. místo - Rémiš Šimon, 4.C. Děkujeme všem našim běžcům za příkladnou reprezentaci a také děkujeme učitelům a rodičům, kteří pomáhali s organizací a mají velký podíl na dalším sportovním úspěchu naší školy.
 • zpráva p. uč. Kušnírové
  Dne 15. 5. 2019 se na atletickém stadiónu v Novém Městě nad Metují konalo krajské kolo Štafetového poháru žáků 1. – 5. ročníků. Krajského kola se zúčastnilo 15 družstev a všechna družstva bojovala nejen se soupeři a s časem, ale i s nepřízní počasí. Naše družstvo nakonec získalo bronzové medaile. Školu reprezentovali: 3.A – Macháčková Aneta, Pižl Vojtěch; 3.B – Shmano Diana, Ryšánková Kristýna, Šinkovský Adam, Plass Jakub, Tišer Max; 3.C – Horáčková Anna; 3.D – Pospíšilová Markéta, Exner Jakub; 4.C – Thiele Antonín, Trenzová Barbora; 4.D – Schmidt Matěj, Fejglová Barbora; 5.A – Dubcová Veronika; 5.B – Čermák Tobiáš, Ryšavý Michal, Veverková Alena, Špliňová Anežka. Všem děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Okrskové kolo fotbalového turnaje Mc Donald’s Cup mladších žáků se konalo 29.4.2019 na hřišti v Třebši. Celý turnaj proběhl ve velmi nepříjemném dešti a chladu, to ale neubralo na sportovním výkonu všech hráčů, kteří bojovali o postup do okresního kola. Družstvo naší školy skončilo na 2. místě, když od postupu ho dělil 1 gól. Školu reprezentovali : 2.A – Novák Matyáš, Vítek Jakub; 2.C - Snížek Vojtěch; 3.A – Hruška Matěj, Pižl Vojtěch, Mossigová Nella; 3.B – Černík Petr, Šinkovský Adam, Tišer Max; 3.C – Repiský Lukáš; 3.D – Novotný Vít, Kopecký Matěj; 4.B – Pavlíková Ella; 4.C – Daňo Jan. Děkujeme za reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Kušnírové
  Dne 25.4.2019 se na atletickém stadiónu Sokola HK konalo okresní kolo Štafetového poháru žáků 1. – 5. ročníků. Této se soutěže se pravidelně účastníme každý rok a jako jiné roky se nám podařilo postoupit do krajského kola, tentokrát z 3. místa. Štafeta mladšího žactva na 8 x 100m se umístila na 2. místě, štafeta staršího žactva na 8 x 100m skončila na 3. místě a smíšená štafeta na 8 x 200m A doběhla na 2. místě. Štafeta B byla na 4. místě. Okresního kola se zúčastnilo 12 družstev. Školu reprezentovali: 3.A – Macháčková Aneta, Pižl Vojtěch; 3.B – Shmano Diana, Ryšánková Kristýna, Šinkovský Adam, Plass Jakub, Tišer Max; 3.C – Horáčková Anna; 3.D – Pospíšilová Markéta, Exner Jakub; 4.A – Jelínek František; 4.D – Schmidt Matěj, Fejglová Barbora; 5.A – Dubcová Veronika; 5.B – Čermák Tobiáš, Ryšavý Michal, Veverková Alena; 5.C – Chrtek Tomáš, Trunečková Jolana, Drahokoupilová Natálie. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme dobrý výsledek na krajském kole v Novém Městě 15.5.2019
 • zpráva p. uč. Nováčka

  V okresním kole atletické soutěže družstev škol Pohár rozhlasu 7.5. obsadili starší žáci skvělé 1.místo a postoupili do krajského kola, které se koná 22.5. v Hradci Králové. Za družstvo startovali: Bočkaj Kristian, Truneček Jakub, Kořének Jan, Mrňávek Martin, Neumann Nicolas, Čáslavský Daniel, Melichárek Daniel, Naar Marian, Nun Filip. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci a přejeme co nejlepší umístění v krajském kole.

 • Naši chemici v čele s paní učitlekou Zýkovou se pochlubili naší rekonstruovanou učebnou chemie vyslancům ze ZŠ Štefcova. Připravili pro ně sadu pokusů, které je velmi zaujaly poprvé , podruhé. Děkujeme všem naši chemikům za příkladnou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Nováčka
  V okresním kole atletické soutěže družstev škol Pohár rozhlasu 2.5.  obsadili mladší žáci velmi hezké 2.místo. Za družstvo startovali: Pultar Adam 8,A, Peterka Šimon 8.A,  Burda Jan  7.A, Gloser Tomáš 6.A , Gábel Matěj 7.A, Peterka Šimon 8.A, Laštůvka Martin 7.B, Skořepa Marek 6.C, Kropáček Adam 7.A  Děkujeme za úspěšnou reprezentaci.
 • Další ročník tradiční atletické soutěže „Pohár rozhlasu“ proběhl ve čtvrtek 2.5. Naše děvčata obsadila pěkné 4. místo ze 13 startujících škol a dosáhla některých výborných individuálních výsledků. Reprezentovaly nás: Karolína Krausová, Bára Plotová, Nikola Roupcová, všechny 7.C, Petra Sklenářová, Eva Perthenová, Veronika Hvězdová, všechny 7.A, Aneta Rážová, 6.A, Tamara Pakostová, 6.B, Tereza Bláhová, 6.C a náhradnice Sofie Kammel, 6.C. Děkujeme za bojovnou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Hroudové
  Ve středu 24.4. proběhla u nás ve škole hudební soutěž "Milada má talent". Soutěžilo se ve třech kategoriích: zpěv, hra na hudební nástroj a tanec. Ve zpěvu zvítězila suverénně Amina Asanbekova ze 7.A, druhé místo obsadily Anežka Machková z 9.A a Viktorka Michlová z 9.B s náročnou písní Žaloba B. Martinů. Na třetím místě pak skončila dvojice dívek ze 7.A - Petra Sklenářová a Karolína Vaňková. V kategorii hudebních nástrojů byla konkurence opravdu velká - už poněkolikáté jsou ale jasnými vítězi mistři dechových nástrojů - Ondra Holeček (8.B) a Lukáš Verner (8.C) a jejich klarinetové duo. Na druhém místě skončilo opět chlapecké duo: tentokrát klavír - kytara, v podání Ondry Holečka a Mariana Naara z 8.B, na druhém místě ale skončil také Šimon Peterka z 8.A, který nás upoutal úryvkem z Vivaldiho Čtvera ročních dob, který přednesl na housle. Třetí pozici si zasloužily dívky svojí hrou na housle - Alžběta Morávková (6.A) a její kamarádka Anička Víravová ze ZŠ Sion. Bylo uděleno i další třetí místo - Michalu Duffkovi z 9.B za Beethovenovu skladbu "Pro Elišku". V poslední kategorii zvítězily dívky ze 6.B: Adéla Jarošová a Veronika Krausová, které nás nadchly svým tancem s prvky sportovní gymnastiky. Druhou příčku obsadily šikovné dívky ze 7.A: Karolína Dostálová a Viktorka Linderová - již tradičně okouzlujícím stepařským číslem. Všem účastníkům velice děkujeme, že se nebáli a ukázali, co v nich je.
 • Ve středu 17.4. se naše děvčata zúčastnila okresního finále minifotbalu. Po dobrých bojovných výkonech odcházela z turnaje spokojená, protože jim na krku visely bronzové medaile, gratulujeme! Na úspěchu se podílely:
  Petra Spišáková, Tereza Šímová, obě 9.A, Adéla Pakostová, 8.B, Bára Plotová, Nikola Roupcová, Veronika Bártová, všechny 7.C, Nela Ryglová, Viktorie Linderová, obě 7.A, Kristýna Šrajerová, Tamara Pakostová, Anežka Skopalová, všechny 6.B, Veronika Špačková, 6.C.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové
  Ve čtvrtek 11.4. se konalo krajské kolo soutěže v recitaci. V nejmladší kategorii žáků 2. a 3. tříd získal Marek Beneda poděkování poroty a Adélka Mlejnková čestné uznání. Oba jsou žáci 3.A. V kategorii 4. a 5. tříd získala Gábina Hejčová ze 4.C ocenění nejvyšší - a to postup na celostátní přehlídku dětských recitátorů. Všem blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.
 • Kin-ball zůstává nadále naším velmi úspěšným sportem, přinesl nám bronzovou medaili z celostátního finále mladších žáků! Blahopřejeme našim borcům a zvedáme palec za skvělou reprezentaci! Složení družstva bylo stejné jako v oblastním kole: Veronika Pecinová a Karolína Vaňková – 7.A, Petra Šintáková, Karolína Krausová (vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje), Matěj Přívozník a Pavel Kudrnáč – 7.C
 • Předposlední sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl v úterý 2.4. Celkově se nasbíralo za 18280 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.B, 3.A a 6.C, z jednotlivců nejvíc sběru přinesli Nikol Zárubová, 2.b - 470 kg a Barča Morávková, 9.a - 220  kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Blahopřejeme vítězům a  děkujeme  všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám  pomohla  třída 9.b s třídní paní učitelkou Irenou Černíkovou – děkujeme moc. Mějte se krásně a příště v květnu se těšíme u posledního sběru do soutěže.
 • Ve středu 9.4. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6 a Z7, do kterého se kvalifikovalo po 40 soutěžících z každé kategorie. V této velmi početné konkurenci dosáhl výborného úspěchu Tomáš Gloser ze 6.A, který v kategorii Z6 obsadil 1.-2. místo, gratulujeme! Ani naši reprezentanti v kategorii Z7 si nevedli špatně, když čtyři z nich skončili mezi úspěšnými řešiteli, byli to Lucie Martinová a Veronika Pecinová ze 7.A, Karolína Krausová, 7.C a Ondra Pňaček, 7.B. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci. Další pořadí, zadání a řešení úloh najdete na naší stránce MO&FO.
 • Školní kolo Pythagoriády proběhlo na 2. stupni 5.4. a zúčastnila se ho celkem zhruba čtyřicítka zájemců. Z 15 možných bodů v jednotlivých kategoriích získali nejvíc: 6. třídy - Tomáš Gloser, 14 bodů, Magdaléna Pánková a Vojtěch Vrba, 9 bodů, všichni 6.A, 7. třídy - Lucie Martinková, 7.A, 13 bodů, Karolína Krausová, 7.C, 12 bodů, Karolína Dostálová, 7.A, 11 bodů, 8. třídy - Daniel Čáslavský, 8.B, 11 bodů, Ondřej Semenec, 9 bodů, Štěpán Brož a David Horčička, oba 8 bodů, všichni 8.C.
 • Ve středu 3.4. se na naší škole konalo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F (9. a 8. třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Jako obvykle se z naší školy zúčastnila početná skupina soutěžících, kteří se na olympiádu pravidelně připravovali pod vedením p. uč. Zýkové. Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii E Tomáš Kubišta z 9.A, který předběhl řadu gymnazistů a obsadil skvělé druhé místo, gratulujeme! Do první desítky se prosadili Vojta Široký z 9.A v kategorii E a Šimon Peterka z 8.A v kategorii F, oba skončili na devátém místě. Děkujeme všem statečným účastníkům za vzornou reprezentaci a spoustu práce a času, který přípravě věnovali.
 • zpráva p. uč. Kronikové
  Finále se konalo dne 3. 4. 2019 v Třebši. Naše družstvo sehrálo dva zápasy ve skupině se ZŠ Kukleny 1:2 a se ZŠ Třebechovice 0:2. V boji o 5. místo hrála děvčata se ZŠ Pouchov výborně a zaslouženě vyhrála 2:0. Děkuji za velmi kladný přístup a bojovnost.

  Sestava: Georgine Haas a Martina Čecháková 6.C, Veronika Pecinová a Eva Perthenová 7.A, Nikola Roupcová a Petra Šintáková 7.C, Nikola Houžvičková, Johana Kinclová a Natálie Krejčíková 9.A.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 13. 3. 2019 se konalo oblastní finále v kin - ballu škol a klubů. Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích. Soutěž byla nabita výbornými družstvy. Družstvo mladších ( 6.- 7. tř.) v základní části zvítězilo a ve finále skončilo na krásném 3. místě a zajistilo si tak postup na republikové finále. Družstvo starších ( 8. – 9. tř.) skončilo šesté. Všem děkujeme za reprezentaci a mladším přejeme hodně úspěchů na "republice".
  Sestavy: 
  mladší: Veronika Pecinová a Karolína Vaňková – 7.A, Petra Šintáková, Karolína Krausová, Matěj Přívozník a Pavel Kudrnáč – 7.C
  starší: Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Vojtěch Pavlík, Marie Hloušková a Karolína Marková – 8.A, Luisa Pavlíčková a Magdalena Chmelíková – 8.C, Tereza Šimová – 9.A

 • zpráva pana ředitele

  V pátek 22.3. proběhlo školní kolo McDonald´s Cupu kategorií A (2. ročník) a B (4. ročník). Po velkých bojích nakonec zvítězily třídy 2.A a 4.A, viz tabulky s výsledky. 

  Okrskové kolo obou kategorií McDonald Cupu se bude hrát ve středu 17.4. na hřišti v Třebši.

  Kategorie A:
  vedoucí družstva: Ivana Kušnírová
  nominace:
  2A – Novák, Vítek
  2B – Špriňar
  2C – Snížek
  3A – Hruška, Mossigová, Pižl
  3B – Černík, Šinkovský, Tišer M.
  3C – Repiský
  3D – Exner, Novotný

  Kategorie B:
  vedoucí družstva: Ondřej Fajfr
  nominace:
  4A – Ludvík
  4C – Perthen, Thiele
  4D – Fejglová, Schmidt
  5A – Tezour
  5B – Coufal, Čermák, Ryšavý, Vítek, Zezula
  5C – Chrtek, Kmínek, Trunečková

  náhradníci:
  4A – Kupka, Makarič, Uhlíř
  4B – Pavlíková, Romito, Zákravský
  4C – Daňo
  5B - Zeman

 • Další krajské kolo, ve kterém jsme měli zastoupení, bylo krajské kolo chemické olympiády, které se uskutečnilo 22.3. na přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové. Tomáš Kubišta z 9.A po velmi dobrém výkonu obsadil 7.-8. místo, když v hodně vyrovnané soutěži, kde přeskočil řadu gymnazistů, získal 88,5 bodu ze 100 možných! Gratulujeme a smekáme kloubouk:-)
 • Již tradičně jsme se v pátek 22.3. spolu s tisícovkami škol po celém světě zapojili do matematického Klokana. Na druhém stupni soutěžilo v mladší kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy celkem 54 zájemců, mezi nimi z maximálního počtu 120 bodů získali nejvíc bodů Aneta Rážová, 6.A - 100 bodů, Tomáš Gloser, 6.A - 96 bodů a Lucie Martinková, 7.A - 91 bod. Kategorie Kadet pro 8. a 9.ročníky se zúčastnilo 37 soutěžících, nejlepší byli Tobiáš Vlček, 8.C - 77 bodů, Lukáš Ende, 8.B, Filip Melichárek, 8.A a Anežka Machková, všichni 72 body. Pořadí nejlepší desítky najdete zde: BenjaminKadet, další pořadí zjistíte u svých vyučujících.
 • Do krajského kola zeměpisné olympiády, které proběhlo 20.3., se z okresního kola probojovali také naši dva žáci. I v krajském kole si vedli velmi dobře, když se oba prosadili do první desítky - Jan Štefanik ze 6.B obsadil osmé a Matěj Gábel ze 7.A sedmé místo. Děkujeme oběma za statečný výkon a vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Dne 13.3.2019 se konal "Jarní turnaj ve vybíjené smíšených družstev 1. - 3. ročníků". Turnaje se zúčastnilo 18 základních škol okresu Hradec Králové. Naše družstvo postoupilo ze skupiny do finálových bojů, kde překonalo všechny své soupeře a turnaj vyhrálo. Získali jsme putovní pohár a hodnotné ceny. Školu reprezentovali: Šinkovský Adam, Tišer Max, Ulrich Matyáš, Černík Petr, Borovičková Veronika, Železová Gábina ze 3.B, Exner Jakub, Urbánek Adam, Pospíšilová Markéta, Doležalová Lili Helena ze 3.D a  Machálková Amálie a Navrátilová Tereza ze 3.A.Všem děkuji za skvělou reprezentaci školy. Fotky najdete také v naší fotogalerii, zprávu ze 13.3. na facebooku města Hradec Králové.

 • Okresní kolo chemické olympiády proběhlo v pátek 8.3. za účasti 23 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií. Výborného výsledku dosáhl Tomáš Kubišta z 9.A, který obsadil 4.-5. místo, pouhý půlbod od medaile, gratulujeme! Zároveň tímto výkonem postoupil do krajského kola, kde mu budeme držet palce. Děkujeme všem, kdo se do olympiády zapojili, za velký kus práce navíc, který zvládli udělat, získané znalosti určitě využijí při studiu na středních školách.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  V úterý 5.3.2019 se konalo okresní kolo recitační soutěže pro žáky 2. - 5. tříd. V mladší kategorii žáků naši školu reprezentovali Marek Beneda a Adélka Mlejnková, oba žáci 3.C a oba postoupili do krajského kola. Za starší kategorii reprezentovali naši školu Tobiáš Přívratský a Gabriela Hejčová, oba ze 4.C. Tobiáš získal čestné uznání a Gábinka také postoupila do krajského kola. Děkujeme všem za reprezentaci a přejeme úspěch i v krajském kole.

 • Žákům 9. tříd nabízíme již tradičně „přijímačky nanečisto“ (zdarma), které pořádáme ve spolupráci s dalšími pěti hradeckými školami. Mohou si vyzkoušet nervovou zátěž při prověrce z matematiky a českého jazyka, v neznámém prostředí, s cizími vyučujícími. Zkoušky proběhly ve středu 6.3., výsledky všech 168 účastníků najdete na tomto odkazu:

 • Okresní kolo zeměpisné olympiády přineslo naši reprezentantům dvě medaile, v kategorii A pro 6. třídy obsadil Jan Štefanik ze 6.B výborné třetí místo a v kategorii B pro sedmáky Matěj Gábel ze 7.A dokázal dokonce zvítězit! Gratulujeme medailistům, kteří zároveň postupují do krajského kola, a všem našim reprezentantům děkujeme za skvělou statečnou reprezentaci!
 • Výborného výsledku dosáhla naše děvčata na okresním kole olympiády v anglickém jazyce v konkurenci nejlepších angličtinářů ze všech škol. Eva Perthenová ze 7.A obsadila pěkné 4. místo a ve starší kategorii Johana Kinclová z 9.A vybojovala bronzovou medaili:-) Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!
 • Chemická olympiáda je pro žáky základních škol velmi obtížná, přesto školní kolo zvládli naši tři žáci 9.A. Museli se ovšem důkladně a dlouhodobě připravovat pod vedením paní učitelky Zýkové, získané znalosti se jim určitě budou hodit i při studiu na středních školách. Celkové výsledky školního kola jsou následující:

  Pořadí Jméno a příjmení Roč. Anorganika Praxe Test - anorganika Celkem
  1. Kubišta, Tomáš 9 60 30 56,5 146,5
  2. Kohoutek, Jakub 9 58 30 56 144
  3. Široký, Vojta 9 58 30 50 138
 • zpráva p. uč. Myškové

  ŠKOLNÍ RECITAČNÍ SOUTĚŽ

   „Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“

  Oscar Wilde

  Školní kolo recitační soutěže se uskutečnilo ve středu 6. 2. 2019.

  Výsledky:

  1. místo: Karolína Dostálová 7. A

  2. místo: Magdaléna Pánková 6. A

  3. místo: Karolína Kočí 7. B, Tereza Šimová 9. A

  Čestné uznání: Jan Zadrobílek 6. A, Adam Kokrda 7. A

 • Od 4. do 8. února proběhl na naší škole projekt Edison. Studenti z cizích zemí představili našim dětem ze 4. až 9. tříd formou projektů a diskuzí země, odkud pocházejí. Celý projekt probíhal v angličtině. Školní jídelna po dobu konání projektu připravovala speciality zemí, odkud studenti pocházejí. Atmosféru prezentací do videa na našem školním kanále zpracovala p. uč. Půhoná.

  Vizitky našich návštěvníků:
  Tamara Gresko, země: Ukrajina, věk: 20 let
  Adrián Angeles Luna, země: Mexiko, věk: 28 let
  Almeqdad Assaf, země: Jordánsko, věk: 26 let
  Natia Sepashvili, země: Gruzie, věk: 19 let
  Sewin Xu, země: Čína, věk: 20 let
  Liudmyla Tymkiv, země: Ukrajina, věk: 19 let
  Gabriel Miguel do Nascimento, země: Brazílie, věk: 23 let
  Jervis Ketu, země: Kamerun, věk: 26 let

 • Ve středu 30.1. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z5 a Z9. Nejlepšími byli mezi páťáky Robin Petr, ZŠ Štefcova a David Zuščák, ZŠ Sion, u starších byl 100% řešitelem Jan Maňaska z Biskupského gymnázia. Další pořadí, zadání a řešení úloh můžete najít na našich stránkách  MO&FO .
 • Další sběr starého papíru proběhl v úterý 8.1. Celkově se nasbíralo za 18430 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.A, 1.A, 4.C a 6.C, z jednotlivců nejvíc sběru přinesli Honza Bittner, 4.d - 201 kg a Viktorie Vlášková, 6.c -   158  kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Blahopřejeme  vítězům a  děkujeme  všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému  zisku za sběr. Organizačně nám moc pomohla  třída  9.a s třídní paní učitelkou Janou Kronikovou.      Děkujeme  moc!!!
 • Ve středu 23.1. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády pod vedením p. uč. Černíkové a p. uč. Dubrovského. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd se zúčastnilo 22 zájemců, nejlepší z nich byli: 1. místo - Šimon Peterka, 8.A, 72 body, 2. místo - Štěpán Hanuska, 8.A, 48 bodů a 3. místo - Viktorie Veselá, 8.B, 46,5 bodu. 

  V kategorii 7. tříd soutěžilo 15 žáků a první 3 místa obsadili: 1. místo - Matěj Gábel, 7.A, 46,5 bodu; 2. místo - Lucie Martinková, 7.A, 37 bodů a 3. místo -  Ondřej Pňaček, 7.B, 35,5 bodu. 

  V nejmladší kategorii 6,. tříd se zúčastnilo 12 žáků a nejlepšími byli: 1. místo - Jan Štefanik, 6.B,  52 bodů, 2. místo - Tomáš Gloser, 6.A, 51 bodů a 3. místo - Vojtěch Vrba, 6.A, 48 bodů.

 • Milada Cup - zpráva p. uč. Skrbkové

  6. ročník volejbalového turnaje Milada Cup proběhl v sobotu 19. ledna. Do turnaje nastoupilo 12 týmů složených z rodičů, sourozenců a učitelů jednotlivých tříd. Některé týmy pilně trénovaly, takže úroveň turnaje opět stoupla. V tělocvičnách panovala příjemná sportovní atmosféra a fanoušci povzbuzovali své týmy potleskem. Startovné v podobě dobrot všem chutnalo. Moc děkujeme za občerstvení a milou obsluhu v kuchyňce, kam si všichni přišli rádi posedět.

  Výsledky:

  Děkujeme všem za účast i za pomoc s organizací a těšíme se na další ročník turnaje.

    

   

 • Pěkného výsledku dosáhl v okresním kole dějepisné olympiády Adam Kokrda ze 7.A. Ačkoliv je teprve sedmák a soutěž je určena pro osmáky a deváťáky, obsadil 9. místo ze 37 soutěžícících a postoupil tak do krajského kola! Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci.
 • Ve čtvrtek 10.1. uspořádala paní učitelka Andrlová školní kolo "Biologické olympiády" kategorií C (8. a 9. třídy) a D (6. a 7. třídy), kterého se zúčastnilo 17 zájemců. Mezi staršími byli nejlepší Šimon Peterka, 8.A, úspěšnost 71,5%, Jáchym Málek, 9.B, 70% a Luisa Pavlíčková, 8.C, 62%. V kategorii D uspěli nejlépe Matěj Jacko, 6.B, 47,5%, Jan Štefanik, 6.B,  45% a Lucie Martinková, 7.A, 40,5%. Obzvláště ti starší mají díky svým dobrým výsledkům velkou šanci postoupit do okresního kola, kam se ze všech škol vybírají jen ti s nejlepšími výsledky,  držíme palce:-) 

 • Od nového roku je možné ve školní jídelně používat čipy:

  1. systém bude duální, tedy staré karty fungují bez omezení dále, od 1.1.2019 je umožněno odebírání stravy též pomocí čipů, ale platí, že funkční je právě jeden systém (buď karta nebo čip)

  2. nové karty se již vydávat nebudou

  3. žáci mohou o změnu odběru stravy na čipy požádat ve školní jídelně (Renata Brožová)

  4. pokud žák čip ztratí, je povinen toto nahlásit svému TU a v kanceláři školy (paní Procházková nebo Ťopková), kde si za 150 Kč koupí čip nový, poté se dotyčný žák dostaví do ŠJ k paní Brožové a ta mu znovu zpřístupní odebírání obědů

 • Ve středu 19.12. proběhl také v naší školní jídelně "Den mexické kuchyně". Zprávu o něm můžete najít také na stránkách našeho krajského úřadu. Další dokumentaci najdete také v naší fotogalerii nebo na  youtube. Paní velvyslankyně Leonora Rueda nám za připravenou akci pěkně poděkovala.

 • Dnes jsme završili akci "Jarmark" předáním dárků z příspěvků všech. Radost má Martin i lidé ze Sport Hradec CUPU, kteří určitě vyberou toho správného potřebného. 
 • V programu našeho adventního "Jarmarku" bylo i skvělé vystoupení žáků 7.A, ze kterého výňatky natočené p. uč. Strnadem můžete shlédnout na našem  našem youtube kanále:-)
 • I naší školou prošel Mikuláš se svými společníky:-) Děkujeme 9.B za pomoc při řešení "pekelných otázek".
 • Téměř po roce na našem youtube kanále přibylo další video - Mikuláš 2018. Video natočil a zpracoval Martin Brázda z 9.B.
 • V úterý 11. 12. od 16.30 do 18.00 h. proběhne školní adventní JARMARK, doprovodný program zde.
 • Ve čtvrtek 22.11. proběhlo školní olympiády v českém jazyce za účasti více než dvaceti zájemců z osmých a devátých tříd. Nejlepšího výsledku dosáhly Veronika BEDNÁŘOVÁ, 8. A a Beata RÁŽOVÁ, 9. B, obě získaly 32, 5 bodu. Další pořadí první zhruba třetiny soutěžících najdete zde.
 • Naše škola, spolu se stovkami dalších, byla vybrána Českou školní inspekcí pro testování znalostí dopravní výchovy. Testování absolvovaly všechny naše šesté třídy, které ve srovnání s ostatními školami celkově dosáhly průměrných výsledků. Nejlépe dopadly otázky na vybavení cyklisty, naopak nejméně naše děti uspěly v otázkách o bezpečném pohybu chodce nebo přednosti v jízdě. Nejlepší znalosti prokázala Kristýna Peterková, 6.B (74% úspěšnost), dále Lukáš Severa, 6.B, Kristýna Bajerová, 6.C, Viktorie Vlášková, 6.C (všichni 68%).
 • zpráva p. uč. Jarošové

  V listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády .Letošním tématem bylo cestování - Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace. Zúčastnilo se celkem 11 žáků. Vítězem se stal Adam Kokrda ze 7.A, na 2.místě skončil Jáchym Málek z 9.B. , jako 3. se umístil Tomáš Kubišta z 9.A. Všem úspěšným žákům blahopřejeme a budeme držet pěsti do okresního kola.

 • Další sběr starého papíru se uskutečnil v úterý 6.11. Celkově se nasbíralo za 20310 Kč, mezi třídami byly nejlepší 1.A, 3.A a 9.B, z jednotlivců nejvíd sběru přinesli Martin Skirkanič, 1.A - 770 kg a Tomáš Gombár, 9.B - 720 kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Organizačně nám moc pomohla  třída  9.b s třídní paní učitelkou Irenou Černíkovou. Děkujeme  moc!!!
 • zpráva p. uč. Skrbkové:

  Školní kolo soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua proběhlo 14. 11. 2018. Nástrahy písemné i ústní části nejlépe zvládli: 

  Kategorie I (6. a 7. třídy) Kategorie II (8. a 9. třídy)
  1. Eva Perthenová 7.A 1. Laura Klapková 8.A
  2. Pavel Kubík 7.C 2. Johana Kinclová 9.A
  3. Julie Slánská 7.B 3. Jakub Kohoutek 9.A

  Ostatní výsledky vám sdělí vyučující AJ.

  Vítězky postupují do ústředního kola, které se koná 12. 12. v budově PSJG. Všem gratulujeme k umístění ve školním kole, vítězkám i k postupu.

 • zpráva p. ředitele:

  Dne 8.11.2018 proběhlo za naší účasti okresní finále florbalu starších žáků. Kluci se určitě nemají za co stydět, protože podali výborné výkony a ani jednou neodešli ze hřiště poraženi. Po výhrách nad Novým Bydžovem a Kuklenami a remízách s Gymnáziem Boženy Němcové a Severem  si právem odnesli výtečné stříbrné medaile. Gratulujeme! Reprezentovali nás: Jakoubek, Kraus, bratři Melichárkovi, Jan, Naar, Nutil, Čapek, Nun, Truneček a Stoklasa.

 • zpráva p. uč.Nováčka

  Dne 5.11. se vybraní chlapci 6. a 7. tříd zúčastnili okrskového kola ve florbalu. Z pěti družstev postoupili z prvního místa ve skupině do okresního kola, které se odehraje 19.11.2018

  Složení družstva: Fedor Adam, Šinkovský Samuel, Kudrnáč Pavel, Vybíral Lukáš, Kudrnáč Pavel, Chudý Lukáš, Koller Lukáš, Lukášek Jakub, Sedláček Jakub, Pakosta Šimon, Záruba Marek, Zemánek Šimon, Karmín Dan.

 • zpráva p. ředitele:

  25.10. se konalo v naší tělocvičně okrskové kolo starších žáků ve florbale. Cíl byl před turnajem jediný – postup. Naši kluci k tomu přistoupili velmi zodpovědně a kvalitní hrou ve všech zápasech si vytyčený cíl splnili. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole 8.11.. Reprezentovali nás: Melichárek, Naar, Stoklasa, Kraus, Jan, Jakoubek, Truneček, Čapek, Nun a Daňo.

 • Na druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" přivedly p. uč. Kroniková, Kokrdová a Lánová opět padesátku našich závodníků všech kategorií. I po tomto závodě je naše škola v celkovém pořadí ve vedení, mezi výsledky jednotlivců bodovali nejvíce:

  1. místo:  Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, 3. místo: Bláhová Tereza, Rážová Aneta, 4. místo: Maršounová Jana,  Jelínek František, 5. místo: Brinkmanová Tereza, Rémiš Štěpán, 6. místo: Houžvičková Nikola, Jakoubek Bohumil

  Děkujeme všem naši borcům za úspěšnou reprezentaci!

 • zpráva p. uč. Dubrovského

  Ve středu 10.10.2018 probíhal na školách po celé republice již 11. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech "Přírodovědný klokan". Zúčastnilo se i 17 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádal Jáchym Málek z 9.B se ziskem 53 bodů. Následoval ho Šimon Peterka z 8.A s 50 body a jeho spolužák Štěpán Hanuska s 48 body. Výsledky jsou k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu.

 • Chtěli bychom vás pozvat na výstavu obrazů do Knihovny města Hradce Králové, kde budou mít děti z 5.B vystaveny svá díla. Všechny jejich obrázky dohromady vytváří jeden velký celek. Vernisáž je 8.10.2018 v 17 hodin.
 • První letošní sběr starého papíru proběhl v úterý 11.9. Celkově se nasbíralo za 19800 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.A, 3.D a 6.A, z jednotlivců nejvíd sběru přinesli Martin Herger, 4.a - 356 kg a Petra Kaplanová, 6.a - 313 kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Děkujeme za pomoc při organizaci třídě 9.A s p. uč. třídní Kronikovou.
 • První kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo 19.9. s naší tradiční početnou a velmi úspěšnou účastí téměř padesáti závodníků pod vedením p. uč. Kronikové a Kokrdové. V celkovém pořadí škol jsme se ujali suverenního vedení o více než 30 bodů, mezi jednotlivci ve svých kategoriích uspěli nejvíce:
  1. místo: Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, Jelínek František, 4. místo: Brinkmanová Tereza, Rážová Aneta, Morávková Barbora, 5. místo: Brinkmanová Nela, Fejglová Barbora, Rémiš Šimon, Gloser Tomáš, 6. místo: Rémiš Štěpán
  Všem účastníkům děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v dalším kole, které se koná 10.10.
 • Další akce zaměřená na volbu povolání, které se 14.9. zúčastnila třída 9.B, nesla název "Den pro vás..." . Tuto akci tradičně pořádá SOŠ a SOU Vocelova a účastní se jí každoročně desítky jednotlivců či družstev většiny hradeckých základních škol. I tentokrát naši reprezentanti úspěli, když ve zvolených disciplínách obsadil Marek Šinták 2. místo a Vláďa Daňo 4. místo, gratulujeme!
 • Ve středu 12.9. se žáci 9.B zúčastnili akce "Hradecký stavební palec" , kterou pořádá už tradičně SPŠ stavební. V početné konkurenci si naši žáci vedli velice dobře, družstvo ve složení Michal Duffek, Josef Ráž a Patrik Stoklasa obsadilo výborné třetí místo, gratulujeme!
Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy