Zprávy 2021/22

 • Další sběr starého papíru proběhl 7. června. Celkem bylo nasbíráno 4220 kg za 8 440,- Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 1.b, 4.c, 6.d, z jednotlivců přinesli nejvíc Gábinka Pluhovská, 2.c - 239 kg a na druhém stupni Terka Brinkmannová, 7.c - 155 kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Petr Tobiášek a třída 9.B - děkujeme moc. Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnou zde , zároveň byl vyhodnocený sběr za celý školní rok - 1. místo obsadily 2.C a 6.D, mezi jednotlivci Gábinka Pluhovská z 2.c, Filip Záruba ze 4.b a Honza Urbánek z 8.a. 

 • V pátek 17.6. proběhl "Školní triatlon", kterého se zúčastnily téměř tři stovky žáků od 1. do 9. tříd základních škol a gymnázií. Z naší školy si pod vedením pana učitele Dubrovského a paní učitelky Ettlerové téměř tři desítky borců trouflo na závod složený z plavání, jízdy na kole a běhu v délkách podle kategorií. Naši reprezentantni získali tři medaile, v kategorii 1. tříd se na 2. místě umístila Veronika Jiranová a na 3. místě pak Tereza Dubrovská (obě 1.B), Adam Šinkovský ze 6.B mezi šesťáky obsadil skvělé třetí místo. Špatně si nevedl ani dospělí - paní učitelka Kokrdová ve své kategorii skončila na 2. místě , pan učitel Dubrovský obsadil třetí místo a bramborovou medaili brala ve své kategorii paní učitelka Ettlerová:-) Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve středu 8. 6. proběhlo na Biskupském gymnáziu okresní kolo soutěže v poznávání živočichů a rostlin. V kategorii 6. a 7. tříd jsme měli 4 zástupce, kteří se v těžké konkurenci rozhodně neztratili. Tereza Kamenská ze 6.B porazila několik starších soupeřů a vybojovala velmi pěkné 8. místo. Jen o příčku za ní skončila Michaela Slavíčková ze 7.D. Pěkného výsledku dosáhli i naší další reprezentanti, Eliška Vacková ze 6.C a Honza Pecen ze 7.A, pro které to byla i cenná zkušenost do dalších ročníků soutěže.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 9. 6. jsme se zúčastnili soutěže v plavání v rámci Hradeckých dní pořádaných Magistrátem města HK. Myslím, že ani tam jsme se úplně neztratili. Obsadili jsme celkově 7. místo mezi všemi hradeckými školami.
  Sestava: Schödlbauer Lily a Marek Rejl, oba 2.A, Korbelová Eliška a Tereza a Staňková Linda, všechny 4.C, Filip Renner, 6.D, Barbora Fejglová, 7.D, Matěj Macura, 8.A, Matěj Potůček, 8.C, Denis Lovas a Vojtěch Veselý, oba 9.B, Viktorie Vlášková a Sophie Kammel, obě 9.C. Za zmínku stojí tyto výsledky: 5. Viktorie Vlášková (prsa), 6. Matěj Macura (prsa), Denis Lovas (znak a volný způsob). Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 • Den 6. - zpráva p. uč. Gabrišové
  Včera jsme strávili celý den v Londýně. Zhlédli jsme nejvýznamější památky a projeli se lodí po řece Temži. Počasí bylo až nad očekávání, 32°C ve stínu. Večer nás čekalo noční přeplutí kanálu La Manche a po půlnoci jsme stanuli na břehu kontinentální Evropy. Pomalu se blížíme k českým hranicím.

 • Družstvo starších dívek skončilo na skvělém 2. místě, těsně za ZŠ Štefcova. Děvčata podala výborné výkony a byla i vidět na stupních vítězů.
  Sestava: 4x60m Dubcová Veronika, Jarošová Adéla, Trunečková Jolana a Kolářová Etiennette 4. místo, 60m Jarošová Adéla 4. místo, 150m Dubcová Veronika 1.místo, 800m Bláhová Tereza 4. místo, skok daleký Kolářová Etiennette 2. místo, skok vysoký Haas Georgine 7. místo a vrh koulí Vlášková Viktorie 3. místo, a to vrhala se zlomeným prstem!
  Všem gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

   

   

   

 • zpráva p. uč. Gabrišové
  V úterý 7. června 2022 proběhlo druhé kolo PREZENTIÁDY v anglickém jazyce. Loni soutěž probíhala z důvodu distanční výuky online, letos se žáci stali skutečnými prezentujícími před živým publikem. Témata letošního kola kombinovala anglický jazyk se zeměpisnými znalostmi – první kategorie (6. a 7. ročník) zpracovávala vybranou anglicky mluvící zemi, v druhé kategorii (8. a 9. ročník) žáci vybírali zemi, ve které by chtěli žít. V první kategorii se na prvním místě umístil František Čapek (7. A) s velmi zdařilou prezentací o Novém Zélandu, na druhém místě Hana Čížková (6. C), která posluchače přenesla do země protinožců – Austrálie, a na třetím místě Eliška Vacková (6. C), jež také hovořila o Novém Zélandu. Druhou kategorii ovládla japanologie. Zhlédli jsme dokonce tři prezentace o zemi vycházejícího slunce. Nejlépe se postu průvodce Japonskem zhostil Michal Gulyás (8. A), na druhém místě se umístila Magda Maňasová (9. C), která by kromě Japonska ráda žila i na Islandu. Třetí místo obsadila zdařilá prezentace Marka Skořepy (9. C). Všem soutěžícím mockrát děkujeme za účast a blahopřejeme k umístění. Na další zajímavé prezentace se budeme těšit opět napřesrok!

 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 8.6. 2022 se naše škola zúčastnila Hradeckých sportovních her. V kategorii mladších dívek jsme vybojovali četná umístění na bedně. Tyto skvělé výkony děvčat nás nakonec posunuly na konečné první místo v soutěži. V poli poražených zůstala i ZŠ Štefcova, která bývá obvyklým vítězem všech kategorií. Děvčatům gratulujeme ke skvělému umístění.Naši školu reprezentovala tato děvčata:Nela Jančová - hod (2. místo), 4x60 m (3. místo), Barbora Fejglová - 800 m (3. místo), 4x60 m (3. místo), Tereza Bláhová - 60 m (5. místo), 4x60 m (3. místo), Adéla Fišerová - skok vysoký (4. místo), 4x60 m (3. místo), Nikola Zelinková - skok daleký (1. místo), Markéta Pospíšilová - 150 m (8. místo)

 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve čtvrtek, 3. 6. 2022, proběhlo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů. Soutěže se zúčastnilo 26 žáků 6. až 8. tříd, kteří měli za úkol poznat 15 rostlin a 15 živočichů. V okresním kole, které proběhne tuto středu na Biskupském gymnáziu, budou naši školu reprezentovat nejúspěšnější "přírodovědci": Tereza Kamenská (6.B), Michaela Slavíčková (7.D), Jan Pecen (7.A) a Eliška Vacková (6.C).  Těsně za postupovými pozicemi jen o bod skončili Adam Němec, Nella Mossigová, oba 6.A a Karolína Krutišová, 7.D. Děkujeme všem účastníkům a přejeme co nejlepší výsledek postupujícím.

 • zpráva p. uč. Chromkové
  Ve čtvrtek 26. května 2022 se konalo krajské kolo v atletickém trojboji 4. a 5. tříd. Naše družstvo se ve složení: Ema Špliňová, Káťa Ludwigová, Tomáš Rydlo a Pepa Lacina umístilo na 5. místě. Zvláště se nám povedla štafeta, ve které jsme byli 3. Pochvalu zaslouží všichni závodníci za vzorný přístup při přípravě, ale i naši náhradníci Míša Bergerová a Jakub Pleskot, kteří s námi celou dobu pečlivě trénovali.

 • Ve čtvrtek 26. května proběhl závěrečný koncert sboru 1. stupně - Miláďat. Děti společně s panem učitelem Přemyslem Kočím a paní učitelkou Veronikou Foltínovou předvedly rodičům a dětem ze školní družiny, jaké se naučily písničky. Některé známé písně si žáci zazpívali společně s Miláďaty. Už teď se těšíme na příští rok na společně strávené chvíle ve sboru.

 • Ve středu 25.5. proběhlo velice milé setkání dětí, rodičů a dalších "přátel školy". Představil se dramatický kroužek p. uč. Ivy Sedláčkové a nejlepší recitátoři z 1. stupně. Děkujeme p. uč. Ivě Sedláčkové a Zdeně Kočové za přípravu a dětem za skvělý výkon. Celý týden hrají našim třídám i návštěvám dětí z mateřských školek.

 • Ve středu 25.5. proběhlo na naší škole pod patronací p. uč. Zýkové okresní kolo Archimediády, fyzikální olympiády kategorie G pro 7. ročníky ZŠ a odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia. Naši žáci se opět po pilné přípravě zúčastnili v hojném počtu a umístili se v popředí, od 2. do 7. místa místa se seřadili: Frýba Mikuláš, 7.D, 66 bodů, Richterová Alžběta, 64 body, Laššová Ema, 63 body, obě 7.B, Mikulecký Matyáš Josef, Penzešová Darina, Slavíčková Michaela, všichni 58 bodů, všichni 7.D. Všem medailistům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným za poctivou přípravu a reprezentaci.

 • zpráva p. uč. Myškové a p. uč. Chernychko

  Dne 20. 5. proběhl na naší škole celodenní společenskovědní projekt na téma Závislosti. Celkem se zúčastnilo 62 žáků a žákyň 8. ročníku. Během dopoledne žáci procházeli jednotlivá stanoviště, kde ve skupinách řešili různé tematické úkoly např. drogy, doping, alkohol, kouření atd. Na závěr měli napsat krátkou zprávu o projektovém dni a nakreslit obrázek se sloganem, který varuje před škodlivými jevy. Skupiny, které se dobraly k výsledné tajence a získaly nejvyšší počet bodů, dostaly sladkou odměnu. Všem zúčastněným děkujeme.

 • zpráva Školního parlamentu

  Ve středu 18. 5. na naší škole proběhl den NO BACKPACK DAY. Zákaz batohů, žáci si své pomůcky měli přinést v čemkoli jiném. A že bylo hodně originálních nápadů – zahradní kolečko, nákupní košíky, dětské kočárky a jiné hračky, odpadkové koše, nočník, bazén … ano, v tom všem se dají nosit učebnice a sešity. Koukněte na fotky, ale fotogalerie se bude příští týden ještě rozšiřovat o nové přírůstky. Díky všem, kteří se zúčastnili, byla to legrace.
  1. 6. se můžete těšit na další akci pořádanou Školním parlamentem – Den „Na hlavu“. 

 • zpráva p. uč. Kokrdové

  Ve středu 18.5.2022 se tým děvčat, ve složení Nikola Bouzová, Viktorie Vosáhlová, Viktorie Zatloukalová - 4.A, Laura Dvořáková - 4.B, Tereza Bažantová, Sára Jacková, Simona Jůnová - 4.C, Kateřina Ludwigová, Zuzana Novická - 5.A, Kristýna Kováčová, Nikola Zárubová - 5.B, Ema Špliňová, Vanda Vrchotová - 5.C, zúčastnil okresního kola vybíjené dívek 4. a 5. tříd.
  Dívky sehrály 6 zápasů s velmi kvalitními soupeřkami. V posledním utkání o postup do krajského finále prohrály s týmem ZŠ Štefánikova a skončily na 2. místě. Velký respekt si svými ranami míčem získala Kristýna.

   

 • zpráva p. uč. Hroudové
  Ve čtvrtek 19.5.proběhla v naší škole hudební soutěž Milada má talent. Soutěžilo se ve třech oborech - zpěv, nástroj a tanec. Konkurence byla velká, proto ani rozhodování poroty nebylo snadné. Nakonec stáli na stupních vítězů tito žáci: 

   
  Ela Čížkovská z 8.A (1. místo - zpěv)
  M. Kutnarová a J. Šafářová z 8.B (2. místo - zpěv)
  Šimon Eliáš ze 7.A (3. místo - zpěv)
   
  Marek Štefanik ze 6.D (1. místo - nástroj)
  Ester Jaskevičová ze 6.C (2. místo - nástroj)
  Andrea Spěšná ze 6.A a František Čapek ze 7.A (oba třetí místo - nástroj)
   
  Adéla Jarošová z 9.B (1. místo - tanec)
  Filip Gross ze 7.B a Marek Kupka ze 7.A (oba 2. místo - tanec)
  Eliška Kosařová ze 6. C (3. místo - tanec)
   
   
   

   

 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Dne 18. 5. proběhla recitační soutěž vyšších ročníků 2. stupně. Skvělý působivý výkon předvedla Magdaléna Pánková (9.A), díky kterému soutěž vyhrála. 2. místo obsadila Gabriela Řehůřková (8.C) a 3. místo Markéta Kutnarová (8.B). Všem zúčastněným recitátorům moc děkujeme a těšíme se na další ročník.

 • Ve středu 18.5. se uskutečnilo druhé a letos zároveň poslední kolo "Ligy hradeckých škol" v orientačním běhu. Jako obvykle se v hojném počtu zapojili i naši žáci, z nich ve výsledkových listinách nejvýše najdete na 1. místě Tobiáše Pompacha,  3.A a Jana Chrtka, 4.C, na 3. místě Anetu Rážovou, 9.A. V celkovém pořadí škol jsme nakonec obsadili výborné 3. místo. Děkujeme všem našim reprezentatnům za bojovnost a výborné výkony.

   

 • zpráva p. uč. Tobiáška

  Dne 11.05 proběhla dějepisná exkurze 9. ročníků do Terezína. Toto pevnostní město původně z 18. století sloužilo během II. světové války jako židovské ghetto, které bylo v praxi používáno jako sběrný koncentrační tábor. Po čase tak byla většina “obyvatel“ posílána na smrt do táborů vyhlazovacích. Žáky nejprve čekala prohlídka Malé pevnosti – oddělené části Terezína, která sloužila jako vězení gestapa. Mimo jiné zde byla dva roky vězněna i Milada Horáková. Po autentické prohlídce cel a dalšího zázemí vězení si žáci prošli zbývající část města. Žáci si exkurzí prohloubili své znalosti o nedávných dějinách, které leckdy ovlivňují i náš současný život.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 10.5. se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Naše starší dívky obsadily celkově skvělé 2. místo ze třinácti klasifikovaných škol.

  Výrazná umístění:

  skok daleký - 1. Rážová 467cm, 2. Kolářová 466cm

  60 m – 3. Kolářová 8,48s, 5. Dubcová 8,65s

  vrh koulí – 4. Vlášková 886cm

  800m – 2. Bláhová 2:37,58

  štafeta 4x60m – 3. Jarošová, Dubcová, Rážová, Kolářová

  Sestava: 8.A Dubcová Veronika, 8.C Trunečková Jolana, 9.A Horáková Karolína, Kaplanová Petra, Morávková Alžběta, Rážová Aneta, 9.B Jarošová Adéla, Kolářová Etiennette, 9.C Bláhová Tereza, Haas Georgine, Kammel Sophie, Vlášková Viktorie.

  Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Andrlové

  Dne 10.5. 2022 se naše škola zúčastnila soutěže v minikopané chlapců, která se konala v Novém Bydžově. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů, které se utkaly v základních skupinách. Nejlepší dva týmy pak postoupily do finále. Naší škole se bohužel nedařilo a do finálových bojů nezasáhla. Vítězem turnaje se stala ZŠ Karla IV. Chlapcům děkujeme za reprezentaci školy.

 •  zpráva p. uč. Velce

  Dne 26.4.2022 se naše škola zúčastnila 23. ročníku okresního finále ve fotbalovém McDonald’s Cupu v kategorii 1.-3. tříd.  V prvním zápase nás čekal soupeř ZŠ Gočárova, nad kterým jsme zvítězili 2:1. Další zápas jsme odehráli se ZŠ Prasek a tento zápas jsme také vyhráli 2:0. Následovala škola ZŠ Štefcova, se kterou jsme po prvním poločase prohrávali 3:0. Kluci se ale dokázali vzchopit a vyrovnat zápas na 3:3. Poslední zápas jsme nad ZŠ Kukleny vyhráli 12:5,  přesto výsledek turnaje nebyl v našich rukou. Potřebovali jsme, aby ZŠ Štefcova, se kterou jsme remízovali, měla horší score než my. Ještě pár vteřin před koncem to tam bylo, ale poslední vteřinu dala ZŠ Štefcova gól, kvůli kterému jsme skončili na celkovém 2 místě.

 •  zpráva p. uč. Kokrdové
  Ve středu 4.5. 2022 se na hřišti TJ Slavie konalo okresní kolo fotbalového turnaje McDonaldś Cup. Svoje zápasy odehráli i naši reprezentanti kategorie 4. a 5. tříd: Lindr Jakub 4.A, Dvořáková Laura 4.B, Jůnová Simona 4.C, Komárek Matyáš 5.C, Kopecký Matěj 5.A, Novák Matyáš 5.A, Rademacher Vojtěch 5.B, Rydlo Tomáš 5.C, Schmidt Vojtěch 4.B, Šicová Veronika 4.B, Špryňar Daniel 5.B, Vítek Jakub 5.A. Bohužel naše družstvo nestačilo na kvalitní soupeře a skončilo na 5. místě. Do krajského kola po zásluze postupují fotbalisté ze ZŠ Sever.

 • zpráva p. uč. Hozové

  Ve čtvrtek 21. 4. jsme se vydali na krajské kolo ve florbalu konané až v dalekém Hostinném. Přes velmi brzké vstávání, komplikovanou dopravu s výlukami jsme s očekáváním nastoupili do dalšího turnaje plného výzev, kde nás čekaly nejlepší výběry našeho kraje. 

  Hned na začátek jsme se střetli s velmi těžkým týmem, který měl už od začátku velmi výrazně navrch. Další zápas si ale kluci nenechali utéct, začali bojovat, zlepšili přihrávky i pohyb a dočkali se i několika branek. Do dalšího zápasu jsme šli s velkým očekáváním. Bohužel jsme se celý zápas střelecky trápili. Mohlo padnout sedm gólů, spadly bohužel jen dva a soupeř nás přestřílel. Do posledního zápasu se šlo s jasným cílem, a to tím, že bereme pouze výhru a nechceme jet domů s prázdnou. Kluci se pořádně nabudili a šli na věc. Tento zápas byl jak sen, nejenže kluci hráli ve vysokém tempu, nádherně si přihrávali, ale padal jeden gól na druhým (dohromady šest), to soupeře úplně rozložilo. Kluci si tak na závěr turnaje těmito bombami zajistili krásné třetí místo.  

  Všechny chlapce chválíme za perfektní přístup k reprezentaci školy a výborné chování.  

  Školu reprezentovali: Chalupník Daniel, Kopecký Matěj (G), Novák Matyáš (C), Salavec Martin, Vítek Jakub (všichni 5.A), Rydlo Tomáš (5.C), Gábel Vojtěch, Lindr Jakub (oba 4.A) 

 •  zpráva p. uč. Kronikové
  Po dlouhé době se v historii naší školy podařilo holkám vyhrát okresní finále ve volejbalu. Postoupily tak do kola krajského, které se konalo v Hostinném. Po vyrovnaných zápasech nám nakonec zbyly "brambory". I přesto děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy. Soupiska: Veverková Alena 8.B, Kaplanová Petra, Spurná Veronika 9.A, Haas Georgina, Jančová Viktorie, Vlášková Viktorie a Zelinková Klára 9.C.

 •  zpráva p. uč. Škultétyové
  Velký obdiv si zaslouží žákyně 8.C Gabriela Řehůřková a Lenka Matějíčková, které dnes vyhrály městské kolo soutěže Prezentiáda 2022! Domů si za svůj skvělý výkon a prezentační dovednosti odnesly tablety. Do finále se se svou prezentací probojovali i Eliška Kubincová a Igor Sviridov (7.A), kteří skončili na krásném 5. místě! Oběma týmům moc děkuji za reprezentaci školy, blahopřeji k tak výbornému výsledku a doufám, že na jejich úspěchy příští rok navážete třeba právě vy.   

 • Ve středu 27.4. se rozběhla prvním kolem tradiční soutěž "Liga hradeckých škol v orientačním běhu". Jako každoročně se účastní také naši žáci, tentokrát jich byla zhruba dvacítka pod vedením p. uč. Kronikové. Na stupně vítězů v jednotlivých kategoriích se probojovali: 1. místo Jan Chrtek, 4.C, 2. místo Aneta Rážová, 9.A, 3. místo Štěpán Rémiš, 7.C. Děkujeme za výbornou reprezentaci všem nebojácným běžcům. 

 • Dne 26. 4. 2022 se naše škola zúčastnila 23. ročníku fotbalového turnaje McDonald’s Cupu v kategorii 1.-3. tříd. V prvním zápase nás čekal soupeř ZŠ SNP, nad kterým jsme už od začátku dominovali a dokázali jsme zvítězit 11:0. Další zápas jsme sehráli se ZŠ Comenius, která na nás zvolila taktiku v podobě betonu, kdy všichni hráči zalezli do malého vápna a snažili se tím naše hráče rozhodit. Naši kluci si s tím, ale dokázali poradit a zvítězili 6:0. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli se ZŠ Plotiště a v tomto zápase jsme v klidu vyhráli 11:0 a došli si pro 1. místo ve skupině se skóre 28:0. Prvním místem ve skupině jsme si zajistili postup do okresního kola, které proběhne ve středu 4.5.2022 na Slavií HK. Matyáš Velc
  V tom samém čase odehráli svoje zápasy i reprezentanti kategorie 4. a 5. tříd. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a mnohdy napínavá až do posledního okamžiku. ZŠ SNP jsme udolali až opravdu v posledních vteřinách 3:2 a ani vítězství 4:2 nad ZŠ Úprkova nebylo rozhodně snadnou záležitostí, soupeři to byli opravdu velmi kvalitní. V posledním zápase proti dosud neporaženým fotbalistům ze ZŠ Plotiště šlo o všechno, fyzicky zdatnější soupeř nás přetlačil a zvítězil 2:0, z čehož vyplynulo konečné 2. místo ve skupině a nepostup do okresního finále. Jenže…, při kontrole soupisek bylo zjištěno, že ZŠ Plotiště nepostupovala podle pravidel turnaje a nasadila do turnaje neoprávněně dva starší hráče. Výsledkem toho nemohlo být nic jiného než kontumace všech jejích zápasů ve prospěch soupeřů. Konečné umístění se tedy změnilo a vítězem turnaje se stala naše škola. Gratulujeme klukům a holkám k postupu do okresního finále, které se odehraje příští středu 4. 5. 2022 na hřišti Slávie HK.Ondřej Fajfr

 •  zpráva p. uč. Andrlové
  V měsíci dubnu proběhla na SOŠ Veterinární dvě okresní kola Biologické olympiády. Z naší školy se zúčastnilo 5 děvčat, která postoupila ze školního kola. Soutěžilo se ve třech oblastech: poznávání živočichů a rostlin, teoretický test a laboratorní úkol. Nejlepšího výsledku dosáhla Tereza Kamenská (6. B), která obsadila 11. místo. Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Seznam soutěžících: Alena Veverková (8. B), Sofie Radoňová (7. D), Darča Penzešová (7. D), Tereza Kamenská (6. B), Eliška Vacková (6. C).

 •  zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 21.4.2022 se naše škola zúčastnila soutěže v minikopané dívek, která proběhla na ZŠ Sever. Děvčata sehrála výborná utkání se všemi týmy. V žádném utkání neinkasovala ani jednu branku a s přehledem postoupila do krajského kola. Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

 •  zpráva p. uč. Hozové
  Ve středu 13. 4. na naší škole proběhlo okresní kolo ve florbalu žáků 4. – 5. ročníků. A rozhodně se bylo na co dívat. Hned v základní skupině si naši chlapci dokázali poradit se všemi soupeři a postoupili z prvního místa. V dalších bojích se utkali s vítězem skupiny B, kde malinko zaškobrtli, avšak tento zápas již nic neměnil v postupu do celkového finále. Ve finále, do kterého postoupila 4 nejlepší družstva z celkových 11 týmů, ano čtete dobře J, naši chlapci s obrovskou bojovností a super taktikou vybojovali jednu remízu a kromě ní ještě dvě výhry. V těchto všech zápasech tekly nervy proudem, protože ještě před koncem jsme v nich remizovali nebo dokonce prohrávali. K obratu vedly i takové situace jako odvolání gólmana v poslední minutě zápasu, což bylo divácky velmi strhující. Za skvělého přístupu a vysokého tempa si tak naši chlapci došli pro vítězství a ve čtvrtek 21. 4. jedeme školu reprezentovat na krajské finále, tak nám držte palce.  Školu reprezentovali: Chalupník Daniel, Kopecký Matěj (G), Šedivka Josef, Vítek Jakub, Novák Matyáš, Salavec Martin (všichni 5.A), Rydlo Tomáš (5.C), Gábel Vojtěch a Lindr Jakub (oba 4.A).

 • V úterý 12.4. proběhlo u nás pod naší patronací okresní kolo matematické olympiády pro 6., 7. a 8. třídy základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Na rozdíl od minulých let se z více než sedmdesáti kvalifikantů mezi nejlepší ve větší míře prosadili i žáci základních škol. Výsledkové listiny, zadání a řešení úloh můžete najít na naší stránce MO&FO .

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Magdaléna Pánková z 9. A obsadila v krajském kole olympiády v německém jazyce krásné 3. místo. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 • zpráva p. uč. Strnada

  Ve středu, dne 23.3.2022, proběhlo na naší škole okresní kolo Fyzikální olympiády. Této jedné z  nejnáročnějších soutěží, konaných na základní škole, se zúčastnila celá řada našich žáků.

  Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích.

  V kategorii vypsané pro 8.ročník se jako „úspěšný řešitel“ umístili:
  Alena Veverková z 8.B na 5. místě
  Matěj Macura z 8.A na 6. místě
  Filip Zezula z 8.B na 8. místě
  Vojtěch Beneda z 8.A na 9. místě
  Dále se v této kategorii zúčastnili:
  Markéta Kutnarová a Jakub Svoboda z 8.B

  Starší kategorie se zúčastnilo pět žáků naší školy.
  Mikuláš Veselý z 9.C se umístil pátý.
  Dále se zúčastnili:
  Jan Vejvoda z 9.A, Matěj Jacko, Dominika Čičáková a Karolína Špryncová z 9.B

  Děkujeme všem zúčastněným, kteří vložili své úsilí do reprezentace naší školy.

   
 • zpráva p. uč. Kronikové:
  Ve středu 30.3. proběhlo okresní kolo ve volejbale dívek, ve kterém naše děvčata suverenně zvítězila.
  Ve skupině holky porazily Gymnázium Nový Bydžov 2:0 a ZŠ Nechanice 2:0, ve finále vyhrály 2:1 se ZŠ Plotiště. Postoupily tím do krajského finále, které se koná 5.4. v Hostinném.
  Postup vybojovaly: Veverková Alena 8.B, Kaplanová Petra, Spurná Veronika 9.A, Haas Georgina, Jančová Viktorie, Vlášková Viktorie a Zelinková Klára 9.C.
  Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

   

 • zpráva p. uč. Nováčka

  Dne 30.3. družstvo chlapců obsadilo 3. místo v okresní soutěži v odbíjené. Složení družstva: Holubář Mathias, Zadrobílek Jan, Dorner Jakub, Pop Kryštof, Vejvoda Šimon, Jacko Matěj, Skořepa Marek, Artemii Danylko.

 • zpráva kabinetu Čj

  30. 3. proběhlo školní kolo recitační soutěže na 2. stupni. Kvůli velké absenci žáků se soutěžilo pouze v 1. kategorii (6. a 7. ročník), kterou opanovala Eliška Kubincová (7.A), na 2. místě se umístil Marek Beneda (6.A) a o 3. místo si podělily Darina Penzešová (7.D) a Karolína Svobodová (6.D). Výhercům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za krásný přednes a zážitek!  

 • zpráva p. uč. Jarošové

  V úterý 22.března proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády. Své znalosti na téma Šlechta v proměnách času si přijelo do Biskupského gymnázia ověřit 27 zájemců. Naše škola zaznamenala veliký úspěch. Honza Urbánek z 8.A obsadil mezi žáky, kde bylo i mnoho studentů gymnázií, krásné 5.místo. Blahopřejeme!

 • zpráva p. uč. Nováčka

  3.místo v okresním přeboru základních škol ve stolním tenisu obsadilo družstvo chlapců z 9.C ve složení: Mathias Holubář, Kryštof Silbernágl a Jakub Dörner. Je to poprvé, co se naše škola zúčastnila této soutěže. V malé tělocvičně máme nově 6 hracích stolů, což umožňuje zařazení tohoto sportu do hodin tělesné výchovy. To je další předností sportovního areálu naší školy.

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Naši žáci dosáhli skvělého úspěchu v okresním kole olympiády v německém jazyce. Magdaléna Pánková z 9. A se umístila na 1. místě a Vojta Veselý z 9. B obsadil 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • Matematický Klokan je mezinárodní soutěž, které se účastní děti po celém světě (například v roce 2016 jich bylo přes 6 miliónů). Úlohy seřazené podle obtížnosti jsou zaměřené spíš na bystrost, logické uvažování a představivost, nejsou potřeba žádné hluboké matematické znalosti. Excelentní výkon podal Marek Beneda za 6.A, jenž v kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy zvládl vyřešit všech 24 úloh bez jediné chyby a získal tak plný počet - 120 bodů! To se na naší škole na druhém stupni nepodařilo nikomu už řadu let:-) Ve stejné kategorii se hranici sta bodů nejvíc přiblížili Jakub Matušinec - 96 bodů a Petr Jaška - 88 bodů,oba 7.C. Máte-li chuť ověřit si své logické uvažování, můžete se podívat na zadání této kategorie:-) 

 • Výborných výsledků dosáhli naši žáci v okresním kole Zeměpisné olympiády, která proběhla na začátku března online formou. V nejmladší kategorii se od 5. místa seřadili za sebou Tereza Kamenská, Adam Šinkovský, Veronika Borovičková, všichni ze 6.B, v kategorii B Štěpán Rémiš obsadil 1. místo a Šimon Rémiš 2. místo, oba 7.C, mezi nejstaršími zvítězil  Šimon Zemánek z 9.A. Děkujeme za skvělou reprezentaci a budeme držet palce v krajském kole, do kterého všichni jmenovaní postoupili.

 • Od 18.2. do 7.3. probíhala na naší škole Milady Horákové výtvarná soutěž. Děti mohly namalovat obrázek na téma MASKOT ŠKOLY. Celkem se zúčastnilo 70 dětí. Parlament vše důkladně prodiskutoval a vybral 8 nejlepších výtvorů. Neznamená to, že jsme vybrali maskota školy, jen jsme ocenili obrázky s nápadem nebo výtvarně zdařilejší.

  Ocenění z této soutěže: Káťa Maternová 5.A, Markéta Pospíšilová 6.D, Alžběta Čermáková 6.D, Jan Čtvrtečka 5.A, Eliška Korbelová 4.C, Katrin 4.A, Veronika Němcová 2.A, Markéta D. 4.A. Na jejich díla se můžete podívat zde.
  Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na další spolupráci s vámi! Jsme tu pro vás, váš parlament

 • Školní parlament navštívila europoslankyně 

  V pondělí do našeho žákovského parlamentu přijela paní europoslankyně Radka Maxová se svou asistentkou. Přivezly nám každému dárky a paní europoslankyně se s námi ochotně vyfotilaDozvěděli jsme se hodně nových věcí o Evropském parlamentu. Paní Maxová měla připravenou prezentaci o Evropské unii, ale představila nám i práci a každodenní život politika. Byl to zajímavý program a my paní Maxové moc děkujeme! 
 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Ve středu 23. února proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Všichni soutěžící podali velmi kvalitní výkony a školní kolo mělo vysokou úroveň. V kategorii I.A obsadil 1. místo Michal Perthen ze 7.C, 2. místo patří Karolíně Krutišové ze 7.D a na 3. místě se umístil Igor Sviridov ze 7.A. V kategorii II.A obsadila 1. místo Aneta Rážová z 9.A, 2. místo Yuliana Tsubera z 9.A a 3. místo Marek Skořepa z 9.C. V kategorii II.C zvítězila Magda Maňasová. Všem gratulujeme ke krásnému umístění. Vítězům kategorie I.A a II.A budeme držet pěsti v okresním kole.

 • Dne 22. února 2022 se na naší škole v rámci výuky českého jazyka pro žáky s OMJ konal projekt Moje kultura, na kterém žáci z hradeckých škol prezentovali své originální práce.
  Všem žákům velmi děkujeme za jejich kreativní myšlení, zajímavé nápady a užitečné informace, kterými nás obohatili!
  Věříme, že Vám ukázky projektů přinesou dostatek inspirace a nasměrují Vás k bádání dalších kultur.

  Za třídu Jazykové přípravy pro žáky s OMJ
  Mgr. Oksana Chernychko (Černyčko)

 • Chemická olympiáda je pro žáky základních škol velmi obtížná, přesto se do ní každoročně naše škola zapojuje. Letos byla statečnými účastníky školního kola po dlouhodobé, poctivé přípravě dvě děvčata z 9.A, Magdaléna Pánková a Adéla Kapustová. Jejich bodové zisky najdete na obrázku, doufáme, že obě postoupí do okresního kola.

 • Před jarními prázdninami ve složitějších podmínkách proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Nejlepších výsledků dosáhly Dominika Čičáková, Karolína Špryncová, obě 9.B, Aneta Rážová, 9.A, všechny získaly stejný počet 42 bodů, gratulujeme. Děkujeme za účast také dalším soutěžícím, cca desítku nejlepších najdete zde.
 • zpráva p. uč. Tobiáška

  V pátek 28.01 na naší škole proběhl I. ročník ekonomické olympiády. Ta probíhala online formou a zúčastnilo se jí celkem 16 žáků a žákyň 9. ročníků. Nejúspěšnější řešitelkou s úspěšností 92 % se z naší školy stala Petra Kaplanová z 9.A. V závěsu za ní skončili – Dominika Čičáková (9. B), Jan Vejvoda (9.A) a Matěj Jacko (9. B). I zbývající peleton splnil zadání s úspěšností kolem 80%. Všem zúčastněným gratulujeme k výborným výsledkům! Nejúspěšnější z celé republiky by se ještě na jaře měli utkat v online finále.  Pro zvědavé je k dipozici pořadí těch, kdo získali více než tři čtvrtiny možných bodů.

 • zpráva p. uč. Jarošové

  Dne 27.ledna se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Letos žáci soutěžili na téma "Šlechta v proměnách času". Zúčastnilo se celkem 13 žáků z 8. a 9. tříd. Pomyslné stupně vítězů opanovali osmáci. Na 1.místě se umístil Jan Urbánek z 8.A, hned za ním jeho spolužák David Tezour. Bronzová příčka patří Markétě Kutnarové z 8.B. Moc gratulujeme! V okresním kole, které se uskuteční koncem března, nás bude reprezentovat Jan Urbánek. To, zda ho doprovodí i David s Markétou, bychom se měli dovědět během února. Budeme jim všem držet pěsti!

 • Ve středu 26.1. proběhlo pod naší patronací okresní kolo MO kategorií pro 5. ročník ZŠ a 9.ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Mezi páťáky soutěžili i naši zástupci a nevedli si špatně, jediný bodík od medaile skončil Daniel Marek, o další bod zpět Jakub Pleskot, úspěšnou řešitelkou byla i Anežka Jaklová, všichni z 5.B. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy:-) Další podrobnosti najdete na naší stránce MO&FO.
 • Ve čtvrtek 27.1. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády pod patronací p. uč. Černíkové a Abertové. Ze zhruba třicítky soutěžících byli v jednotlivých kategoriích nejlepší: Veronika Borovičková, 6.B, Šimon Rémiš, 7. C, Šimon Zemánek 9. A. Gratulujeme těm nejlepším, budeme jim držet palce v dalším kole a děkujeme i všem ostatním účastníkům za statečnost. Podrobnější výsledky najdete zde.
 • První sběr v tomto kalendářním roce proběhl 4.1., celkem se nasbíralo za 8000 Kč. Mezi třídami byli nejpilnější 2.C, 4.A a 6.D, z jednotlivců na prvním stupni Terezka Springerová, 2.c a na druhém stupni Bětka Vrbová 6.d a Viky Vlášková 9.c. Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Petr Tobiášek a třída 9.c - děkujeme moc.
 • A je to tu! Máme výsledky! Zvíře, které adoptujeme ve dvorské zoo, bude … SURIKATA. Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří udělali dobrý skutek a na zvíře přispěli!  A kdybyste měli do zoo cestu, vyfoťte a pošlete nám naši surikatu! S velkým díky! Školní parlament 

 • zpráva p. uč. Andrlové

  Školní kolo Biologické olympiády proběhlo za účasti dvaceti žáků šestých až devátých ročníků. Žáci psali teoretický test na dané téma, pracovali na laboratorním úkolu a poznávali patnáct rostlin a živočichů – většinou ve formě herbářových položek a školních modelů.
  A kdo byl nejúspěšnější? V kategorii D (6. a 7. ročník) Eliška Vacková a v kategorii C (8. a 9. ročník) Alena Veverková. Tito žáci postupují do okresního kola, které se koná v dubnu. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

  První pětici v každé kategorii najdete zde, další pořadí zjistíte u p. uč. Andrlové:

 • Milí žáci, rodiče a učitelé,
  mockrát vám děkujeme, že jste se zapojili do předvánoční akce Adoptujme zvířátko tím, že jste donesli výrobky na prodej, nebo jste si výrobek zakoupili. Vybralo se rovných 5 286 Kč, které pošleme dvorské zoologické zahradě. A teď je na vás, které zvíře adoptujeme. Do pátku hlasujte a vyberte, které zvíře naše škola adoptuje. Odkaz na anketu naleznete ve zprávě v Bakalářích. A až v létě pojedete do zoo, měli bychom jako škola mít u vybraného zvířete pamětní cedulku. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci!
  Školní parlament
 • zpráva p. uč. Sedláčkové
  Včera děti z dramatického kroužku natočily vánoční pohádku "Jak se vánočka nechala pojistit proti připálení." Protože vás tentokrát nemohly na svoje vystoupení pozvat, najdete pohádku na tomto odkazu
  Přejeme všem divákům krásné Vánoce a ať se vám pohádka líbí.
 • Další sběr papíru proběhl 2.11. , celkem se nasbíralo za 9 152 Kč. Mezi třídami nejvíc sběru přinesly 2.A, 4.C a 9.B, mezi jednotlivci to byli Pluhovská Gábina, 2.c, 104  kg, Pospíšilová Viki, 3.c, 103  kg, Korbelovy E+T, 4.c, 146 kg a Horáček Míša, 6.a, 64 kg.  Děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Petr Tobiášek a třída 9.b - děkujeme moc. Pochvala od sběrných surovin náleží za bezvadné třídění sběru. Podrobné vyhodnocení je k dispozici ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve čtvrtek 18. 11. se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua.
  V kategorii 6. a 7. tříd se na 1. místě umístil Michal Perthen ze 7.C, 2. místo obsadila Kateřina Jägerová ze 7.D a 3. místo patří Karolíně Krutišové ze 7.D.
  V kategorii 8. a 9. tříd zvítězil Tomáš Velner z 9.A, 2. místo získala Aneta Rážová z 9.A a 3. místo obsadil Michal Gulyás z 8.A.
  První dva z každé kategorie postupují do ústředního kola, které se koná 8. prosince. Další výsledky vám na požádání rádi sdělí vaši vyučující AJ.
  Všem gratulujeme k úspěšnému umístění, ostatní chválíme za účast a za skvělé výkony.
 • Žáci 2.C se zapojili do "JAZYKOVÉHO MINI-WOCABEE ŠAMPIONÁTU 2021" a dosáhli skvělého úspěchu - byli nejlepší ze všech zapojených škol z celé republiky! Gratulujeme a přejeme podobné úspěchy i v dalších letech.
 • Zpráva Školního parlamentu
  Ve středu 10. listopadu ve škole proběhla akce Den šílených účesů. Vidět bylo mnoho zajímavých nápadů - třpytivé, barevné, kreativní, bláznivé účesy ve tvaru např. chobotnice nebo pavouka. Nechyběly ani rekvizity – plastové lahve či košíky. Skvělé bylo, co dokázali vytvořit chlapci i s krátkými vlasy. Zúčastnili se i některé paní učitelky a učitelé, za což je moc chválíme. Je skvělé, když si život ve škole umíme zpříjemnit a umíme si udělat legraci sami ze sebe. Přehled účesů můžete najít v galerii.
  Těšíme se na další akci s vámi! Členové Školního parlamentu
 • Naše škola skončila v TOP 3 v okresním kole Jazykového WocaBee šampionátu!

  Žáci třídy Ši8 (8.A) získali 2. místo v procvičování slovní zásoby v okresním kole soutěže.

  V říjnu se žáci naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.
  Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti
  všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku.
  Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee.

  Celkem se do soutěže zapojilo celkem téměř 60 000 žáků!
  V našem okrese se v TOP 3 umístnili žáci naší školy, třída: Ši8,
  kterou učí p. uč. Šintáková. Žáci získali 2. místo díky tomu, že v soutěžním období mezi 20.10. a 29.10.2021
  nahráli denně v průměru až 240 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka.
  Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček.
  Celé třídě děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme k umístění!

 • Skvělého úspěchu dosáhla paní učitelka Kroniková na mistrovství světa v orientačním biatlonu, které probíhalo poslední říjnový víkend v Jilemnici. Hned dvakrát ve své kategorii získala titul mistryně světa, nejprve ve sprintu a potom i v závodu dvojic, gratulujeme!
 • zpráva Školního parlamentu:

  Přesně před týdnem (13. 10.) se naše škola zúčastnila akce SUIT-IT den, který se konal v rámci projektu Hrdá škola. Žáci přišli oblečeni v noblesním oblečení a ve většině tříd se alespoň chvíli věnovali etiketě, některé si uspořádaly celý projektový den. Ty třídy, které Školnímu parlamentu zaslaly své fotky, se na sebe mohou podívat v krátkém videu.

 • zpráva p. uč. Dubrovského

  Ve středu 13.10.2021 probíhal na školách po celé republice již 14. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech Přírodovědný klokan. Zúčastnilo se i 16 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádala Alena Veverková z 8.B se ziskem pěkných 76 bodů. Následoval ji Matěj Jacko z 9.B se 64 body a na děleném třetím místě pak Viktorie Vlášková z 9.C a Jan Urbánek z 8.A se 60 body. Řešení úkolů je k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu.

 • Včerejší den navržený žákovským parlamentem se skvěle vydařil, můžete se o tom přesvědčit v reportáži ve "Zprávičkách" nebo fotogalerii , kterou budeme ještě doplňovat.
 • Naše škola by ráda zorganizovala ve spolupráci se Student Agency zájezd do Anglie pro žáky 7.-9. ročníků v termínu květen až červen 2022. Další informace a možnost přihlášení najdete zde.
 • Šest členů Školního parlamentu (Verča Marková, Kája Krutišová, Anna Dreslerová, Markéta Kutnarová, Sam Rydrych a Dan Špryňar) se zúčastnilo setkání hradeckých parlamentů. Setkání se konalo v příjemném prostředí kavárny Artičok, kde o nás bylo dobře postaráno. Koordinátoři žákovských parlamentů se školili, zatímco žáci se seznamovali, hráli si, poznávali, jak to funguje v jiných parlamentech, učili se spolupráci a vymýšleli projekty, které by bylo možné letošní školní rok zrealizovat. Zúčastněné parlamenty na sobě měly mikiny a trika v barvách svého parlamentu, takže bylo hned na první pohled jasné, kdo patří k jaké škole. Společné setkání bylo velmi přínosné a doufáme, že se nekonalo naposledy.

 • Školní parlament se opět hlásí do služby 

Začíná nový školní rok a s ním i práce Školního parlamentu. V pondělí 13. 9. proběhla inaugurace nových i staronových členů Školního parlamentu. Při slavnostním nástupu zazněla státní hymna, členy parlamentu přivítal pan ředitel, popřál jim hodně sil a energie. Nakonec zástupci parlamentu složili slib. Hned po úvodním ceremoniálu se parlament pustil do práce. Snad se tento rok o žáky a školu budeme moci starat ve škole, a nejen přes počítač. Naši práci můžete sledovat na stránkách školy nebo nás můžete kontaktovat na: skolniparlament@zshorakhk.cz

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy