Zprávy 2022/23

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 26. 6. uspořádali vyučující tělesné výchovy sportovní den pro šesťáky na školním hřišti. Soutěžilo 8 družstev v netradičních disciplínách. Po dopoledním soutěžení nakonec zvítězilo družstvo ve složení: Matyáš Severa 6.A, Daniel Špryňar a Jakub Pleskot 6.B, Adéla Mrkvičková, Ema Špliňová a Vojtěch Unčovský 6.C. S organizací pomohla třída 9.A.
  Všem soutěžícím a pořadatelům děkuji za zdárný průběh akce.

 • V úterý zavítal do naší školy mistr republiky v cyklotrialu Ing. Lukáš Müller a s moderátorem Danielem Rubešem téměř dvě hodiny bavil naše žáky. Děti viděly adrenalinovou moderovanou show, při které se rozhodně nenudily. Dostaly také spoustu informací z praxe. Parádně byly zařazeny vstupy o bezpečnosti v silničním provozu a o povinné výbavě cyklisty.
  Video:
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Vyhodnocení proběhlo 13. 6. v atriu 1. stupně. Naši školu reprezentovalo během čtyř závodů 27 závodníků. Celkově jsme v lize škol obsadili 2. místo. Medaile vytvořily děti na keramickém kroužku. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Hozové

  V úterý 19. 6. jsme se zúčastnili okresního finále v atletickém trojboji na ŽS Štefcova. Soutěžilo se ve třech disciplínách a to sprintu na 50 metrů, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. Jako lahůdka byl nakonec i štafetový závod na 4x60 metrů, na který jsme se těšili asi nejvíce. Do závodu jsme přihlásili dvě smíšená družstva, která byla sestavena vždy ze dvou dívek a dvou chlapců pátých tříd. Ti vyzvali na souboj dalších 12 týmů atletů a atletek z okresu HK.
  Tým B složený z Míry Košťála, Lukáše Svobody, Simony Jůnové a Sáry Jackové obsadil konečné 5. místo. Tým A složený z Tobiáše Petříka, Jirky Pospíšila, Terky Bažantové a Laury Dvořákové byl ještě o kousíček lepší a odvezl si nádherné 4. místo. Nebýt drobných zranění, věřím, že by žáci s přehledem dosáhli na medaile. V součtu bodů obou našich družstev jsme v pořadí škol dosáhli na celkové 2. místo.
  Většina žáků si vylepšila svoje osobní maxima v jednotlivých disciplínách a hlavně zazářili ve štafetovém závodě, kdy si s přehledem na všech úsecích hladce předali kolík a doběhli ve svých rozbězích první o parník.
  Chválím všechny žáky za pěkné chování a vzornou reprezentaci školy.  

 • Poslední soutěžní sběr starého papíru proběhl 6.června, nasbíralo se celkem za 6000 Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 3.c a 7.d, z jednotlivců přinesli nejvíce Maty Závorka, 1.c - 132 kg a Kuba Mizera, 7.d - 314 kg.
  Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.b - děkujeme moc.
  Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde. Zároveň byl vyhodnocený sběr celkově za celý školní rok, výsledky najdete zde.
 • zpráva p. uč. Dubrovského

  V pátek 16.6. proběhl v areálu kempu Stříbrný rybník "Školní triatlon", kterého se letos zúčastnilo více než 350 žáků od 1. do 9. tříd základních škol a gymnázií z Hŕadce Králové a okolí. Naši školu reprezentovalo 31 borců z 1. a 2. stupně, kteří si mohli vyzkoušet perfektně zorganizovaný závod složený z plavání, jízdy na kole a běhu v délkách podle kategorií. Naši reprezentanti získali dvě medaile, v kategorii 2. tříd se na 2. místě umístila Tereza Dubrovská (2.B) a v kategorii 7. tříd obsadila Markéta Pospíšilová ze 7.D rovněž skvělé druhé místo. Dobře si vedli i další žáci naší školy, kteří všichni dokončili a statečně se poprali s náročnou utratí. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

 • zpráva p. uč. Dubrovského

  V pátek 16.6. proběhl v areálu kempu Stříbrný rybník "Školní triatlon", kterého se letos zúčastnilo více než 350 žáků od 1. do 9. tříd základních škol a gymnázií z Hŕadce Králové a okolí. Naši školu reprezentovalo 31 borců z 1. a 2. stupně, kteří si mohli vyzkoušet perfektně zorganizovaný závod složený z plavání, jízdy na kole a běhu v délkách podle kategorií. Naši reprezentanti získali dvě medaile, v kategorii 2. tříd se na 2. místě umístila Tereza Dubrovská (2.B) a v kategorii 7. tříd obsadila Markéta Pospíšilová ze 7.D rovněž skvělé druhé místo. Dobře si vedli i další žáci naší školy, kteří všichni dokončili a statečně se poprali s náročnou utratí. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

 • zpráva p. uč. Gabrišové

  Ve čtvrtek 15. června se žáci 9.C zúčastnili dějepisné exkurze do Ležáků - kamenické osady na Chrudimsku, která byla 24. 6. 1942 vyhlazena po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. V současné době je v místě osady památník s muzeem a pietní místo s tzv. hrobodomy (na místě původních stavení).
  Pro žáky byl na začátek připraven workshop Osudy dětí za druhé světové války. Formou dramatické výchovy a vstupu do role se seznámili s vybranou lidickou a ležáckou rodinou a s osudem ležáckého chlapce, lidické dívky a židovského chlapce z Prahy. Následovala samotná prohlídka muzea včetně videoprojekce o zásadních událostech května a června 1942 a roli východočeského odboje v nich. Poté se žáci přesunuli na pietní území, kde byl program ukončen.

 • zpráva paní učitelky Černyčko
  Ve dnech 30. května až 2. června 2023 se na naší škole v rámci výuky českého jazyka pro žáky s OMJ konal projekt Město, kde bydlím.
  Prezentace žáků bude během příštího týdne možné si prohlédnout na dotykovém panelu u schodiště. Projekty najdete vystavené také naproti místnosti PC2. Všem žákům velmi děkujeme za jejich kreativní myšlení, zajímavé nápady a užitečné informace, kterými nás obohatili!
  Věříme, že Vám ukázky projektů i prezentací přinesou dostatek inspirace a nasměrují Vás k bádání našeho krásného města.
  Za třídu Jazykové přípravy pro žáky s OMJ
  Mgr. Oksana Černyčko
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 9. 6. pokračovaly Hradecké hry soutěžemi v plavání. I těch jsme se zúčastnili v plném počtu. Největšího úspěchu dosáhl Matěj Macura 9.A v závodě 50m prsa a obsadil 3. místo.
  Za zmínku ještě stojí:
  7. místo Adéla Wasyliwová 9.A 50 m volný způsob
  7. místo Tobiáš Leden 7.D 50 m volný způsob
  8. místo Tereza Korbelová 5.C 50m prsa
  Další reprezentanti: Eliška Korbelová a Jan Chrtek 5.C,Ema Špliňová a Matěj Čížkovský 6.C, Viktorie a Kristýna Ryšánkovy 7.B, Filip Renner 7.D, Jan Šikl a Viktor Audrlický 9.A
  Celkově jsme obsadili 8. místo ze 13 hodnocených škol. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Víta

  8. června proběhly na TJ Sokol Hradec Králové Hradecké sportovní hry. Této největší atletické události se účastnilo několik žáků naší školy z řad 6.-9. tříd. Každý nominovaný žák startoval v jedné disciplíně, ve které exceluje. Mezi všemi atlety nejvíce vynikli tito naši reprezentanti:

  1. místo – M. Schmidt – 1 500 m – 4:44.98
  2. místo – A. Veverková – vrh koulí (3 kg) – 9,29 m
  2. místo – N. Zelínková – skok daleký – 457 cm
  3. místo – P. Polášek – skok daleký – 485 cm
  3. místo – M. Mikulecký – vrh koulí – 10,66
  3. místo – E. Špliňová, M. Bergerová, T. Navrátilová, A. Macháčková – štafeta 6.+7. tříd – 33,78 s
  3. místo – J. Plass, M., Horáček, P. Polášek, A. Kovařík – štafeta 6.+7. tříd – 32,06 s
  3. místo – E. Špliňová – 150 m – 22,06 s
  4. místo – V. Dubcová – 150 m – 20,79 s
  4. místo – J. Plass – 150 m – 20,54 s
  4. místo – D. Penzešová – skok vysoký – 135 cm
  4.-5. místo – P. Jaška – skok vysoký – 160 cm
  5. místo – V. Žítková – 800 m – 2:54.15

  Co se skupinových úspěchů týče, v kategorii mladších se chlapci i dívky umístili na 4. pozici v porovnání s ostatními 15 školami. Stejně dopadly i starší dívky. Starší chlapci se v tomto porovnání umístili na 8. místě.
  Všechny výsledky naleznete na: https://online.atletika.cz/vysledky/69137

 • zpráva p. uč. Dubrovského

  V úterý, 30. 5. 2023, proběhlo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů. Soutěže se zúčastnilo 41 žáků 6. až 9. tříd, kteří měli za úkol poznat 15 rostlin a 15 živočichů. V okresním kole, které proběhne tento čtvrtek na Biskupském gymnáziu, budou naši školu reprezentovat nejúspěšnější "přírodovědci": v kategorii 8. a 9. tříd Štěpán a Šimon Rémišovi (8.C), Sofie Radoňová a Michaela Slavíčková (8.D) a Jana Šafářová (9.B). V kategorii 6. a 7. tříd byli nejúspěšnější a postupují: Tereza Kamenská (7.B), Adam Němec (7.A) a Tereza Havlová (6.A).  Všem soutěžícím děkujeme za účast!

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Poslední kolo Kin-ball Czech Open se konalo 27. 5. v Přelouči. Toto kolo ukázalo zlepšující se tendenci v kvalitě hry a vyrovnanost družstev. Rozhodoval opravdu každý bod. Naši školu reprezentovala dvě družstva:
  A ve složení: Anna Laštůvková, Matěj Gebr, Michal Gulyas a Jakub Vanický 9.A a Veronika Marková 9.B.
  B ve složení: Lili Doležalová a Lucie Havlová 7.D, Jan Urbánek, Matěj Macura a Gančimeg Buyankhishig 9.A
  Družstvo A obsadilo 6. místo a družstvo B 8. místo. Celkově družstvo Horákovka A obsadilo 5. místo a B 9. místo z dvanácti zúčastněných škol.
  Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů.
  Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme.

 • zpráva p. uč. Kronikové

Dne 26. 5. se dvě družstva dívek zúčastnila Modrého volejbalu na Slávii HK.
Modrý volejbal hrají 3 hráči na poloviční hřiště a důležité pravidlo je, že první nesmí jít přes síť. Naše děvčata obsadila 8. a 9. místo. Myslím, že to pro nás byla velká zkušenost. A kdo nás reprezentoval?
Družstvo A: Ryšánková Kristýna, Ryšánková Viky a Kamenská Tereza 7.B
Družstvo B: Luxová Klára, Špliňová Ema a Vrchotová Vanda 6.C
Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 • U příležitosti "Vernisáže" vychází vždy almanach žákovských literárních prací, nahlédnout do toho letošního můžete zde.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 24. 5. se na Biřičce konalo 4. kolo ligy škol v orientačním běhu. Toto kolo bylo zároveň krajským finálem.
  Naši školu reprezentovalo 23 žáků. Tratě vedly kolem rybníka Biřička a nebyly vůbec lehké, a tak jsem ráda, že všichni závodníci dorazili do cíle bez problémů a bez „disku“. Naštěstí s námi po velkém přemlouvání šly Nela Brinkmanová a Míša Bergerová ze 6.C a díky tomu jsme obsadili i kategorii D7. Myslím, že tyto body nám hodně pomohly v konečném hodnocení. Nakonec jsme po čtyřech kolech obsadili krásné 2. místo.
  Výsledky: 1. Korbelová Eliška, 1. Jan Chrtek, 3. Korbelová Tereza – všichni 5.C, 4. Rémiš Štěpán, 5. Rémiš Šimon – oba 8.C,6. Besedová Magdalena 5.A, Pompach Tobiáš 4.A.
  V krajském kole obsadilo družstvo D5, H5 bezkonkurenčně 1. místo. Bohužel tato kategorie nepostupuje na republiku.
  Družstvo starších obsadilo 5. místo.
  Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • Ve středu 17.5. naše škola pořádala okresní kolo fyzikální olympiády kategorie G pro 7. třídy ZŠ a studenty osmiletých gymnázií - Archimediády. Jako tradičně se soutěže zúčastníli naši žáci ve velkém počtu a podařilo se jim zúročit pilnou pravidelnou přípravu pod vedením paní učitelky Zýkové  Na stupně vítězů se prosadily Nela Hejsková, která zvítězila, na druhém místě skončila  Lea Drtílková, obě ze 7.C. Další naši žáci skončili těsně za nimi - 4. místo Marek Beneda, 7.A, 6. místo - Veronika Borovičková, 7.B. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Víta

  Naši reprezentanti 2. a 3. tříd vyrazili v úterý 16. května do Trutnova, kde bojovali o postup a umístění v nabité konkurenci z celého kraje. Oproti okresním soutěžím byli soupeři velmi vyrovnaní, v každém zápase mohl vyhrát kdokoli. Mnohokrát byly vidět obraty zápasů, nízké i vysoké skóre, ale vždy to dopadlo velmi těsně.
  Našemu týmu dělaly problém vstupy do utkání. Jak v prvním, tak druhém zápase jsme v úvodu dostali rychlou branku, která nás stála zápas. V prvním případě nás Jičín porazil 2:1, přestože jsme v posledních vteřinách měli před soupeřovou brankou otevřenou možnost srovnat, nepovedlo se. Bohužel jsme trefili vlastního hráče. Tato prohra velmi bolela a na našich tvářích byl smutek a nemálo slz.
  Druhý zápas s Rychnovem začal v prvním poločase nešťastně a ten druhý byl ve znamení dotahování. Bohužel i tentokrát nám chyběla jedna branka na srovnání – 6:5.
  Ve třetím zápase konečně došlo ke zlepšení nálady, kdy jsme Náchod přestříleli 7:3 a zlepšili si tak psychický stav, skoré a body do tabulky.
  Do čtvrtého zápasu jsme vstoupili s dobře nastavenými hlavami. Začali jsme dobrý zápas, ale budoucí vítězi turnaje nás přeci jen přetlačili. Hostinné nás porazilo 5:2 a pro nás tím turnaj končil s jednou výhrou.
  Výjezd určitě nebyl ostudou, kluci hráli velmi pěkný fotbal, ale bohužel jsme doplatili na chybky, které nás stály možnou remízu či výhru, díky kterým bychom hráli s lehčími hlavami. Kluci si celý den užili, dostali drobné výhry a pitný režim doplňovali bezinkovou limonádou, kterou zajistil hlavní organizátor akce McDonald´s.
  Děkuji klukům za reprezentaci:-)

 • zpráva p. uč. Hozové

  Ve čtvrtek 11. 5. se naše mladší dívky zúčastnily okresního kola Poháru rozhlasu.
  Jelikož se dívkám minulý týden v atletické soutěži velice dařilo, vstoupily i do této s velkým očekáváním. I přes velmi pěkné výsledky, v některých případech i překonání svých osobních rekordů, se ukázaly i disciplíny, které nám moc bodů nevynesly. V celkovém pořadí jsme tak nedosáhly obhajoby vytoužené bedny, ale náleží nám velmi krásné 5. místo a to z celkového počtu 16 startujících škol. Pochvala všem dívkám na vzornou reprezentaci školy.
  Školu reprezentovaly: Bergerová Michaela, Špliňová Ema (obě 6.C), Macháčková Aneta, Navrátilová Tereza, Dvořáková Veronika (všichni 7.A), Ryšánková Viktorie, Žítková Viktorie (obě 7.B) a Pospíšilová Markéta (7.D)

 • zpráva p. uč. Gabrišové

  V pátek 12. května 2023 proběhlo třetí kolo PREZENTIÁDY v anglickém jazyce. Témata letošního kola cílila na originalitu a důvtip sedmnácti statečných účastníků. První kategorie (6. a 7. ročník) měla za úkol zpracovat ideální město, ve druhé kategorii (8. a 9. ročník) žáci vybírali destinace, které by chtěli navštívit o prázdninách.
  V první kategorii se na prvním místě umístila Hana Čížková (7. C), která publikum přenesla do smyšleného světa ve městě Civitas spei (Město naděje), na druhém místě Anastasia Badukina (6. A), která hovořila o tom, proč by chtěla žít ve velkém japonském městě, a na třetím místě Lucie Matyášová (6. C), jež také stvořila svůj originální svět.
  Druhá kategorie kombinovala anglický jazyk se zeměpisem. Nejlépe se postu průvodce vysněnými destinacemi zhostil Marek Podlipný (8. C), na druhém místě se umístil Jan Urbánek (9. A) s prezentací o Kalifornii. Třetí místo obsadila zdařilá prezentace Jakuba Vanického (9. A), ze které na publikum přímo dýchlo teplo chorvatského léta.
  Všem soutěžícím blahopřejeme k umístění a mockrát děkujeme za účast a chuť udělat něco navíc. Na další zajímavé prezentace se budeme těšit opět napřesrok!

 • zpráva p. uč. Víta

  Minikopaná 6. + 7. tříd

  Dne 9. května proběhlo v Novém Bydžově okrskové kolo fotbalu 6. + 7. tříd. Vyrazili jsme ve složení: Matyáš Novák, Jakub Vítek, Matěj Kopecký (6. A), Loboda Maksym, Daniel Špryňar (6. B), Tomáš Rydlo, Matyáš Komárek (6. C), Matěj Hruška (7. A) a Nikolas Andrýs (7. C).
  Zápasy nebyly, co se týče herního projevu vůbec špatné, bohužel nás však trápila produktivita. Sice jsme do turnaje vstoupili vítězně, když jsme soupeře přehráli 2:1, ale po zbytek turnaje se nám moc nedařilo.
  Ještě v druhém utkání jsme zvládli remizovat 4:4, ale poté přišlo 5 proher, během nichž jsme dali pouze tři branky. Z toho jsme 3x vyšli střelecky naprázdno.
  Musím však chlapce pochválit za ukázkovou bojovnost. Do Bydžova jsme pro absenci hráčů dorazili pouze v 9 (z toho pouze 2 sedmáci) a další dva hráči se v průběhu zranili. Poslední zápas jsme tak dohráli bez střídání. A právě tam byla vidět největší bojovnost. Útlý výsledek, boj o každý balón, mnoho šancí, bolestivé grimasy a poslední síly. V závěru turnaje jsme si určitě zasloužili vyhrát, ale soupeř byl lepší.
  Děkuji klukům za reprezentaci a je jasné, že máme pro příští rok na čem stavět.

  Atletika - brambora mladších, střed starších
  10. a 11. května se na TJ Sokol HK konaly atletické závody s naším zastoupením.
  Starší obsadili mezi 19 školami 9. příčku, což je v takové konkurenci velmi dobrý výsledek. Na něm se podíleli: Patrik Jaška (8. B), Petr Jaška (8. C), Matěj Schmidt, Matyáš Josef Mikulecký (8. D), Matěj Bečička, Štěpán Hampl, Dominik Kmínek a Adam Styrančák (9. C).
  Za zmínku stojí individuální výkony Matyáše Mikuleckého ve vrhu koulí, který ve své skupině výkonem 9,95 m obsadil 2. pozici. Skvělí byli také naši vytrvalci na 1500 m. Matěj Bečička zaběhl tuto trať za 5:07,35, Matěj Schmidt za 5:01,76. Oba ve svých rozbězích skončili druzí.
  Naši mladší brali neoblíbené brambory mezi 15 soupeři. Tuto pozici zajistili: Michal Horáček, Matouš Voborník, Patrik Polášek (7. A), Petr Černík, Jakub Plass, Adam Šinkovský (7. B) a Adam Urbánek (7. D).
  U mladších musíme vyzdvihnout naši štafetu 4x60 m a 60 m zaběhnutých Jakubem Plassem na celkové 5. pozici (8,27 s). I tentokrát nám pomohly výkony vytrvalců. Adam Šinkovský ve svém rozběhu utekl "o parník" soupeřům s časem 3:22,01. O trochu pomalejší byl Adam Urbánek s časem 3:28,11. Stydět se však nemusí ani dálkaři, kteří ve dvou případech atakovali hranici 4,5 metrů.
  Všem děkuji za reprezentaci a gratuluji k hromadným i individuálním výsledkům.

 • zpráva p. uč. Andrlové

  Dne 10.5. 2023 proběhlo okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Soutěže se zúčastnilo 19 týmů z Hradce Králové a okolí. Soutěžilo se v těchto disciplínách: štafetový běh, 60 m, 800 m, vrh, skok daleký a skok vysoký. Děvčata předvedla velmi pěkné výkony a v konečném součtu bodů obsadila krásné třetí místo. Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších atletických soubojích.

  Naši školu reprezentovala tato děvčata: Nikol Zelinková (8. C), Tereza Brinkmanová (8. C), Diana Borufková (8. C), Tereza Vanišová (8. C), Darina Penzešová (8. D), Barbora Fejglová (8. D), Nela Jančová (8. D), Veronika Dubcová (9. A), Alena Veverková (9. B) a Jolana Trunečková (9. C).

 • zpráva p. uč. Hroudové a Černíkové

  Ve středu 3.5. proběhl v naší škole další ročník hudební soutěže Milada má talent. Soutěžilo se opět ve třech kategoriích: zpěv, hra na hudební nástroj a tanec.
  Ve zpěvu se stala vítězkou Ela Čížkovská z 9.A s písní Lucie Vondráčkové Strach. Druhé místo obsadil Adam Němec ze 7.A.
  Vítězem kategorie nástroj je letos opět Marek Štefanik ze 7.D, který bravurně ovládá hru na akordeon. Druhé místo obsadil František Čapek z 8.A podmanivým rockem (el. kytara) a na třetím místě s Bachovou klavírní skladbou skončila Andrea Spěšná ze 7.A.
  V tanci se předvedlo duo dívek Adéla Rýznarová a Andrea Spěšná se skladbou Pink - zasloužená 1. příčka. Druhé místo obsadila Viktorie Wališová z 9.B.
  Letos se zúčastnila také dvě hudební seskupení - dívky z 8.B (K. Drábková, A. Hušková, E. Laššová a T. Přívozníková) předvedly dokonalou souhru zpěvu a drnkacích nástrojů a vysloužily si 1. místo. Na druhém místě pak skončilo hudební uskupení dívek z 6.C (K. Luxová, L. Matyášová, V. Vrchotová a B. Kapustová) se skladbou B. Dylana Jen vítr to ví.
  Byl to povedený hudební zážitek, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se opět za rok.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 4. 5. 2023 se uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků a žákyň na hřišti základní školy Štefcova. Naši školu reprezentovali:
  Mladší žáci: Michal Horáček a Matouš Voborník 7.A, Petr Černík a Adam Šinkovský 7.B a Adam Urbánek 7.D. Kluci předvedli skvělé výkony a díky nim skončili na krásném 2. místě. Za zmínku stojí skvělé výkony: Petr Černík dálka 459 cm a hod míčkem 49,40m. Nejlepší z pětice byl Adam Urbánek.
  Mladší žákyně: Michaela Bergerová a Ema Špliňová 6.C, Aneta Macháčková a Tereza Navrátilová 7.A a Markéta Pospíšilová 7.D. I děvčata bojovala srdnatě a skončila také na 2. místě. Skvělé výkony: Aneta Macháčková 8,0 s na 60 m, Ema Špliňová 401 cm dálka, Tereza Navrátilová 40 m hod míčkem a Markéta Pospíšilová 2:05,0 min běh na 600 m.
  Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Víta

  4. května se na hřišti Slávie HK hrály turnaje 1. stupně ve fotbale. Jako jediné škole zúčastněných se nám povedlo dovést do okresního finále 2 celky.
  Mladší hráli ve skupině 4 družstev: ZŠ Štefcova, ZŠ Bezručova, ZŠ Karla IV Nový Bydžov a náš tým složený z devíti hráčů. Od začátku bylo vidět, že tady už jsou síly velmi vyrovnané a drobná chyba může rozhodnout o výsledku. O tom jsme se přesvědčili v prvním zápase se Štefcovkou, od které jsme po dvoubrankovém odskočení inkasovali nešťastný gól z rohu a do poslední chvíle se snažili překlopit na naši stranu. Nakonec 3:1 v náš prospěch.
  Druhý zápas jsme začali nešťastně. Během 4 minut jsme obdrželi 2 góly a vše bylo v našich hlavách a na kopačkách. Situaci jsme ustáli a zápas obrátili na konečných 6:3.
  I poslední zápas byl náročný. Dlouho jsme vedli o dvě branky a soupeř nechtěl dovolit více. Pak se nám ovšem povedlo navýšit a soupeř ustoupil. Výhra 8:0.
  Společně se těšíme na krajské finále, které proběhne 16. května v Trutnově.
  Soupiska: Adam Kvasnička (2. A), Andrii Grytsko (2. B), Štěpán Zvolánek (2. C), Michal Mlejnek a Filip Novák (3. A), Adam Zvolánek (3. B), Patrik Dvořák, Dominik Gernat a Daniel Pařízek (všichni 3. C).

  Ve vyšší kategorii hrály následující školy: Sever, Mandysova, Černilov, Chlumec n. Cidlinou. Na starší jsem nemohl tolik dohlížet pro vedení mladších. 4.-5. ročník vedl pan Schmidt (trenér FC Vysoká nad Labem), který se svými svěřenci dovolil pouze jedinou porážku s vítězem soutěže ZŠ Sever (3:0), kteří běžně svým soupeřům dávali dvouciferné skóre. Na hru jsem přihlížel a musím říct, že nebýt drobných obav v našich hlavách, hráli bychom lépe. Leč vyrovnaná hra s blokem v hlavě nedovolila vítězství.
  Remízové utkání (4:4) jsme sehráli s Chlumcem. Vítězství nad Černilovem (3:1) a Mandysovkou (5:3) umístilo naše starší na 2. místě.
  Zajímavostí také bylo, že u starších za naše družstvo nastoupilo hned 5 dívek. O všech se dá říct, že tým vedly vpřed a chlapcům soupeřů nedovolily volnou hru.
  Soupiska: Michal Navrátil, Jan David, David Havel, Jan Snížek (všichni 4. A), Jakub Lindr (5. A), Laura Dvořáková, Veronika Šicová, Vojtěch Schmidt, Lukáš Svoboda (5. B), Simona Jůnová a Tereza Bažantová (5. C).
  Za uvedení také stojí individuální výkony. Adam Zvolánek byl v mladších vyhlášen nejlepším střelcem, u starších se vyznamenal Jakub Lindr coby nejlepší brankář.

 • zpráva p. uč. Andrlové

  Dne 3.5. 2023 se na ZŠ Štefcova uskutečnila soutěž v atletickém čtyřboji. Soutěžilo se ve čtyřech atletických disciplínách - 60m, 800 m, skok vysoký nebo skok daleký, hoď míčkem nebo vrh koulí. Děvčata předvedla velmi pěkné výkony a v konečném součtu bodů obsadila druhé místo. Za zmínku stojí fakt, že Veronika Dubcová dosáhla nejvyššího součtu bodů ze všech děvčat. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Darina Penzešová (8. D), Barbora Fejglová (8. D), Nela Jančová (8.D), Nikol Zelinková (8. C) a Veronika Dubcová (9. A). Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Víta

  Ve dnech 25. a 26. dubna naše škola hostila turnaje 2.+3. a 4.+5. tříd v McDonald´s cupu
  Jako první bojovali mladší ve složení: Adam Kvasnička (2. A), Andrii Grytsko (2. B), Štěpán Zvolánek, David Chalupa (oba 2. C), Michal Mlejnek, Veronika Němcová (oba 3. A), Adam Zvolánek a Sebastian (oba 3. B), Patrik Dvořák, Dominik Gernat a Daniel Pařízek (všichni 3. C).

  Turnaje se nakonec zúčastnila 4 družstva: Stěžery, Nechanice, J. Gočára a my. Čekaly nás tedy 3 fotbalové zkoušky, které byly našimi překážkami při cestě za vítězstvím. První zápas se vydařil dle našich představ a ZŠ J. Gočára jsme porazili 7:1. Po jednozápasové pauze jsme nastoupili ke klání se ZŠ Stěžery. I tento celek jsme přetlačili a opět povolili jen jednu branku – 9:1. Potřetí jsme zvítězili nad týmem Nechanic, také s jedním malým vroubkem – 8:1. Přestože se zdají výsledky jednoznačné, rozhodně nelze říct, že by nám soupeři dali cokoliv zadarmo. Naopak. Bojovali o každý balón a nenechávali nás hrát jednoduše. Výhry nám zajistila zodpovědná práce zpět po ztraceném míči a důslednost před brankou soupeře.

  Starší nastoupili ve složení: Michal Navrátil, Jan David, David Havel, Jan Snížek (všichni 4. A), Šimon Kaplan, Vítek Hruška (oba 4. C), Jakub Lindr (5. A), Laura Dvořáková, Veronika Šicová, Jaromír Košťál, Vojtěch Schmidt (všichni 5. B) a Simona Jůnová (5. C).

  Přestože jsme měli na naší straně absenci hráčů, zhostili se naši reprezentanti turnaje dokonale. Tentokrát hrálo 5 škol: Bezručova, Stěžery, Kukleny, Nechanice a náš celek. Hned na začátku turnaje jsme dovolili jedno zaškobrtnutí, kdy jsme soupeři ze ZŠ Bezručova dovolili srovnat ze stavu 4:1 na 4:4. Po zbytek turnaje už jsme však hru kontrolovali na našich kopačkách. Výhrou 7:1 jsme si poradili s Nechanicemi, 6:1 se ZŠ Stěžery a hubeným výsledkem 2:1 jsme přetlačili Kukleny. Všechny zápasy byly ještě více vyrovnané než u mladších, každá část zápasu mohla znamenat otočení skóre a tím i změnu vítěze. Bylo potřeba reagovat na výpady a střídání soupeře.
  Všem děkuji za reprezentaci a 4. května se opět popereme o úspěch na Slávii.
  Speciální poděkování patří tradičně našim osmákům, kteří pomáhali s chodem turnaje, fandili a připravovali naše hráče na nesnáze na hřišti společným tréninkem. Další poděkování patří rodičům našich hráčů, kteří svou odborností pomohli našim celkům k těmto úspěchům.

 • Do krajského kola soutěže v recitaci postoupila Ela Čížkovská z 9.A a vedla si výborně, skončila na 3. místě, těsně za postupem na celostátní přehlídku! Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Myškové

  24. 4. proběhla exkurze do Poslanecké sněmovny, které se zúčastnili žáci 7. ročníku a členové školního parlamentu. Děti si mohly prohlédnout významné prostory např. předsálí, hlavní zasedací sál a jiné. Celou komentovanou prohlídku obstaral pan poslanec Matěj Ondřej Havel. Vysvětlil jim funkci, činnost Poslanecké sněmovny a její historii. Žáci mohli nahlédnout i do zasedací místnosti jedné politické strany a podívat se do kanceláře pana poslance.

 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  Ve čtvrtek a v pátek 20. a 21.4. proběhlo krajské kolo soutěže dětských recitátorů. V silné konkurenci dětí z celého kraje se zástupci naší školy neztratili. David Hejč získal poděkování, Lily Schödlbauer a František Bien získali čestné uznání, přičemž Fanda byl jen krůček od postupu na celostátní přehlídku dětských recitátorů a Klára Matyášová získala cenu poroty. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Další kolo kin-ballu se konalo 22. 4. v Přelouči. Tento turnaj byl už 5. kolem Kin-ball Czech Open. Zápasy nebyly opět jednoduché. Naši školu reprezentovala dvě družstva:
  A ve složení: Anna Laštůvková, Matěj Gebr a Jakub Vanický 9.A a Veronika Marková 9.B.
  B ve složení: Matěj Macura, Gančimeg Buayankhishig a Michal Gulyas 9.A a Alena Veverková 9.B.
  Družstvo A obsadilo 7. místo a družstvo B 8. místo z devíti zúčastněných týmů.
  Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na poslední turnaj.

 • Před čtrnácti dny se konalo na Biskupském gymnáziu okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z8. Pro naše účastníky dopadla nejlépe kategorie Z6, ve které jsme měli dva úspěšné řešitele ze 6.B -  Daniel Marek,  5.-7. místo, 13 bodů a Jakub Pleskot 8.-13 místo, 12 bodů. V kategorii Z7 byl úspěšným řešitelem Marek Beneda, 7.A, 13.-.15. místo, 12 bodů. Děkujeme všem statečným matematikům za vzornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 19. 4. se v Šimkových sadech konalo 3. kolo ligy v orientačním běhu.
  Naši školu reprezentovalo 18 žáků. Tratě nebyly vůbec lehké, a tak jsem ráda, že všichni závodníci dorazili do cíle bez problémů a bez „disku“. Bohužel jsme díky nemocem neměli obsazeny 2 dívčí kategorie. Díky tomu jsme se propadli na nepopulární 4. místo. Naštěstí jen o 4 body za třetí a 5 bodů za druhou hodnocenou školu. Pokusíme se o stupně zabojovat v posledním kole 24. 5. na Biřičce. Poprvé s námi byly: Rozálie Daňová 2.A, Veronika Štěrbová 3.B a Klára Matysová 4.C. Výsledky: 1. Korbelová Tereza, 2. Korbelová Eliška, 3. Chrtek Jan – všichni 5.C, 6. Rémiš Štěpán 8.C, Staňková Linda 5.C a 8. Besedová Magdalena 5.A, Pompach Tobiáš 4.A a Rémiš Šimon 8.C.
  Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Výsledky, foto na https://www.shk-ob.cz/liga-skol.

 • Další sběr starého papíru proběhl 4.dubna, nasbíralo se celkem za 10 300 Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 3.a a 9.b, z jednotlivců přinesli nejvíce Ivan Dan, 3.d - 272 kg a Verča Marková, 9.b - 176 kg.
  Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.a - děkujeme moc.
  Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde.
 • zpráva p. uč. Víta

  Ve dnech 12. a 13. dubna proběhla školní kola McDonald´s cupu 2.+3., respektive 4.+5. tříd. V obou případech jsme mohli sledovat krásný fotbal plný individuálních i týmových akcí, šancí a úspěchů. Byla vidět radost ze hry, ale i snaha o dosažení úspěchu.

  2. a 3. ročník
  Mladší kategorie se zúčastnilo celkem 7 tříd, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Ve skupině A nejlépe dopadla 3. C, následována 3. B, 2. A a 2. B. Skupinu B ovládla 3. A, o bronz bojovala 3. D a skupinu uzavírala 2. C.
  Finálový zápas dopadl lépe pro 3. C, která porazila 3. A poměrem 6:5. Bronz vybojovala vítězstvím 3:2 3. D nad 3. B a ve skupině o 5.-7. místo skončily třídy v následujícím pořadí: 5. místo 2. C, 6. místo 2. B a 7. místo 2. A.

  4. a 5. ročník
  Zkušenější hráči hráli taktéž ve dvou skupinách, avšak rozděleni stejně po třech třídách v tabulce. Skupinu A vyhrála třída 5. B, následována 4. C a 4. B. Ve skupině B se ročníky prohodily a vítězství slavila 4. A, druhá skončila 5. C a třetí 5. A.
  V utkáních o umístění se tedy vždy střetla mužstva 4. a 5. tříd. 5. místo silou urvala 5. třída vítězství 6:3. V případě boje o 3. místo to dopadlo lépe pro 4. ročník – 1:0. Finále však na svoji stranu, po urputném boji, opět překlopili páťáci – 3:2. Pořadí je tedy následující: 1. místo 5. B, 2. místo 4. A, 3. místo 4. C, 4. místo 5. C, 5. místo 5. A a 6. místo 4. B.

  Ze všech celků bylo v průběhu vybráno pro každou kategorii 12 statečných, kteří již za 14 dní poměří své síly s družstvy dalších škol. Vybraným hráčům se v průběhu příštího týdne ozveme s dalšími informacemi.
  Na celý průběh turnaje dohlíželo několik osmáků, kteří zajistili hladký průběh a pomáhali s výběrem hráčů pro další kolo.

  Zúčastněným děkujeme a vítězům a postupujícím gratulujeme.

 • Do krajského kola Matematické olympiády se z okresního kola probojoval také Vojta Beneda z 9.A. V konkurenci povětšinou studentů gymnázií odvedl výborný výkon, ztratil pouhý bodík z plného počtu a obsadil tak výborné 6.-8. místo, blahopřejeme a děkujeme za statečnou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Skrbkové

  V sobotu 1. dubna proběhl 7. ročník volejbalového turnaje Milada Cup pro rodiče, žáky a učitele. Do turnaje nastoupilo 9 týmů , které poměřily své síly za mohutného povzbuzování fanoušků. Na 3. místě skončil tým učitelů, 2. místo obsadil tým Black, složený z rodičů 8.A, 9.B a 9.C. Vítězem letošního turnaje je tým 7.A. Další výsledky najdete v tabulce. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem, kdo přišli a přispěli k pěkné sportovní atmosféře. Moc děkujeme za občerstvení a milou obsluhu v kuchyňce, kam si všichni přišli rádi posedět. Těšíme se na další ročník turnaje.

 • V sobotu 1.4. proběhlo krajské kolo Chemické olympiády, do kterého se kvalifikoval také Matěj Macura z 9.A. Silné konkurence vesměs studentů víceletých gymnázií se nezalekl, dokázal uplatnit dlouhodobou poctivou přípravu a obsadil skvělé druhé místo, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
 • zpráva p. uč. Kronikové:

  Další kolo kin-ballu se konalo 25. 3. v Přelouči. Tento turnaj byl už 4. kolem Kin-ball Czech Open. Zápasy nebyly opět jednoduché. Naši školu reprezentovala dvě družstva - A ve složení: Anna Laštůvková, Matěj Gebr a Jakub Vanický 9.A a Veronika Marková 9.B,
  B ve složení: Lili Doležalová a Lucie Havlová 7.D, Jan Urbánek, Matěj Macura a Michal Gulyas 9.A. Družstvo A obsadilo 6. místo a družstvo B 9. místo z jedenácti zúčastněných týmů. Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na další turnaje.

 • Ve středu 22.3. proběhlo na naší škole okresní kolo Fyzikální olympiády, kterého se jako tradičně účastnila řada našich žáků z 8. a 9. tříd. V kategorii E pro žáky 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií dosáhli vyborného úspěchu na 2. místě Vojta Beneda z 9.A a na 3. místě Alena Veverková z 9.B, hned za nimi skončil Matěj Macura z 9.A. Gratulujeme medailistům k úspěchu a bodům k přijímacím zkouškám a děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Seifrtové

  Žáci z 8. A a 8. C se v pondělí 20. 3. zúčastnili projektu „Deutsch an der Uni“ pořádaného katedrou PdF UHK. V prostorách hradecké univerzity plnili velmi zajímavé úkoly na jednotlivých stanovištích a museli přijít na jednotlivé indicie, aby se dostali k závěrečné odměně. I když se žáci učí německy pouze několik měsíců, tak jim úkoly nedělaly žádné potíže a odměna je neminula :-)

 • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce proběhlo 14.3. na 1. soukromém jazykovém gymnáziu a přineslo nám další výborný úspěch. V kategorii IA pro žáky 6. a 7. tříd se na druhém místě umístila Michaela Dušková ze 7.C, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i Michalu Gulyásovi, který soutěžil ve starší kategorii.
 • Stejně jako na tisícovkách škol po celém světě proběhlo na naší škole školní kolo Matematického klokana na prvním i druhém stupni. Výsledky budeme průběžně doplňovat, zatím máme nejlepší z kategorie Kadet pro 8. a 9. třídy, jsou to: Alena Veverková, 9.B a Šimon Rémiš, 8.C , oba 82 bodů a Vojtěch Beneda, 9. A, 74 bodů. V kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy získali nejvc bodů Veronika Borovičková, 7. B, 100 bodů, Filip Kočí, 7.C a Marek Beneda, 7.A, oba 99 bodů. Kategorie Klokánek je pro 4. a 5. třídy, tam byli nejúspěšnější Kateřina Němcová, 106 bodů, Jan Chrtek, 105 bodů, Adéla Klubíčková, 99 bodů, všichni 5.C. Nejmladší kategorií je Cvrček, pro 2. a 3. třídy, nejúspěšnější byli Eliška Bořilová, 3.A, 75 bodů, Eliška Saková, 3.B, 73 bodů, Petr Hylmar, 3.D a Ondřej Solánský, 3.B, oba 66 bodů. Na prvním stupni dostali nejúspěšnější řešitelé diplomy.
 • zpráva p. uč. Skrbkové

  V úterý 14.3. se konalo okresní kolo Olympiády v NJ. Honza Urbánek z 9.A se probojoval na stupně vítězů a obsadil 3. místo, Kuba Vanický z 9.A skončil na krásném 5. místě. Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 • Ve středu 22.2. se na ZŠ Jiráskovo náměstí konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, které pro nás skončilo skvěle. Ve všech třech kategoriích jsme získali medaile, v kategorii C zvítězil Štěpán Rémiš z 8.C, zlato v kategorii B získal Marek Štefánik ze 7.D a třetí místo v kategorii A obsadil Jan Čtvrtečka ze 6.A. Gratulujeme ke skvělému výsledku!
 • Do okresního kola chemické olympiády, které proběhlo v pátek 3.3., se kvalifikoval také Matěj Macura z 9.A. V těžké konkurenci většinou gymnazistů se mu podařilo zúročit dlouhodobou přípravu a obsadil výborné čtvrté místo, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  2.března proběhlo okresní kolo přehlídky dětských recitátorů 1. a 2. kategorie. Všech 6 našich reprezentantů, vítězů školního kola, se skvěle umístilo. Dva z nich získali čestné uznání a čtyři - David Hejč, Klára Matyášová, Lily Anna Schödlbauer a František Bien, budou naši školu reprezentovat i v krajském kole. Děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů.

 • Hradecký magistrát opět pořádal pro žáky devátých tříd "Přijímací zkoušky nanečisto", které se konaly 28.2. Výsledky všech účastníků najdete zde , výsledky našich žáků najdete na tomto odkazu.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  Ve středu 22.2. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 1. stupně. Zúčastnili se zástupci téměř ze všech tříd. Porota ocenila všechny výkony diplomem a odměnou. Nejúspěšnější recitátoři nás budou reprezentovat v okresním kole přehlídky dětských recitátorů. Jsou to David Hejč, Klára Matyášová, Aneta Valentová, Lily Anna Schödlbauer a František Bien. Držíme jim palce.

 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Dnes 23. 2. 2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže na 2. stupni. Účast převýšila minulé ročníky, zúčastnilo se 19 skvělých recitátorů ve dvou věkových kategoriích. V kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Lucie Matyášová (6.C), 2. místo obsadil Filip Kočí (7.C) a na 3. místě se umístil Petr Novotný (6.B). 
  V kategorii 8. a 9. tříd nejlepší výkon předvedla Ela Čížkovská (9.A), krásné 2. místo obsadila Darina Penzešová (8.D) a na 3. místě skončil Igor Sviridov (8.A). Všem recitátorům děkujeme za účast a skvělé výkony a postupujícím držíme pěsti v okresním kole!

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Ve středu 22. 2. se konalo školní kolo Olympiády v NJ. Stupně vítězů obsadili chlapci z 9.A. Podali perfektní výkony. 1. místo získal Jakub Vanický, 2. místo vybojoval Jan Urbánek a 3. místo obsadil Matěj Macura. Kuba a Honza postupují do okresního kola, které se bude konat 14.3. na PSJG. Gratulujeme a budeme držet pěsti.

 • Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo 2. ročníku Ekonomické olympiády, kterého se zúčastnilo 34 žáků z devátého a osmého ročníku. Otázky letošního ročníku nebyly vůbec jednoduché. Nejvíce bodů získali: Šimon Rémiš (8. C) 22 bodů, František Čapek (8. A) 21 bodů, Tereza Přívozníková (8. D) 20 bodů, Štěpán Rémiš (8. C) 20 bodů, Pavel Klíma (8. D) 20 bodů. Všichni jmenovaní postoupili do finálového kola, patří mezi 113 nejlepších z celkem 9 145 žáků, kteří se letos do soutěže zapojili a zároveň patřili mezi nejlepší účastníky v Královehradeckém kraji. Výsledkové listiny a další informace naleznete zveřejněné na webových stránkách soutěže www.ekonomickaolympiada.cz. Gratulujeme postupujícím k úspěchu a děkujeme všem statečným za výbornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Zýkové
  V úterý 7.února proběhlo školní kolo chemické olympiády. První místo obsadil Matěj Macura z 9.A, druhé místo  Alena Veverková z 9.B a na třetím místě se umístila Jana Šafářová z 9.B.
  Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně sil v okresním kole.
 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Dnes 9. 2. se konal 3. ročník městského kola soutěže zvané Prezentiáda a po roce naše škola opět stanula na stupni nejvyšším. O obrovský úspěch se tentokrát postarala Gabriela Řehůřková (9.C) a Diana Borufková (8.C), které porotu ohromily svým neotřelým nápadem, výbornou prezentací a suverénním vystupováním. Za svou práci byly odměněny notebooky. Skvělý výkon předvedlo i naše druhé družstvo ve složení Nell Nosková a Andrea Spěšná, obě ze 7.A. Děvčatům blahopřejeme a smekáme před nimi, protože postavit se před cizí publikum a smysluplně mluvit skoro deset minut není vůbec nic jednoduchého. Děkujeme za perfektní reprezentaci školy! Zprávička se objevila také v hradecké Radnici.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Další kolo kin-ballu se konalo 4. 2. v Přelouči. Tento turnaj byl už 3. kolem Kin-ball Czech Open. Zápasy nebyly opět jednoduché. Naši školu reprezentovalo jedno družstvo ve složení: Matěj Gebr a Jakub Vanický 9.A, Veronika Marková a Alena Veverková 9.B.
  Toto družstvo obsadilo 6. místo.
  Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů a Honzovi Urbánkovi. Přijeli za námi fandit, dokonce si mohli po turnaji vyzkoušet přihrávky, odpal a hru. Také nám kin-balloví trenéři ukázali techniku odpalu jednou rukou. Doufám, že tuto techniku v dalších turnajích použijeme a posune nás to dál v kvalitě hry.
  Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na další turnaje.

 • Skvělého úspěchu dosáhl Jan Chrtek z 5.C na okresním kole matematické olympiády, když získal maximální počet 18 bodů a zvítězil! Mezi úspěšnými řešiteli této kategorie byli ještě na 5.-6. místě Zuzana Bořilová, 5.C, 11 bodů, 7.-10. místo obsadila Linda Staňková, také 5.C, 10 bodů a na 11.-13. místě skončil Kryštof Kutnar z 5.A s 9 body. Současně proběhla i kategorie Z9 pro žáky devátých tříd a odpovídajích ročníků víceletých gymnázií, kde velmi pěkné 6. místo obsadil Vojta Beneda z 9.A. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích!
 • zpráva p. uč. Černíkové:

  Ve středu 25. 1. se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. V nejmladší kategorii 6. tříd si nejlépe vedl Vojtěch Unčovský z 6. C s 48 body, o druhé místo se podělili Marek Daniel (6. B) s Janem Čtvrtečkou (6. A) - 46 bodů, bronz si odnáší Vojtěch Langr (6. A) s 45,5 body. Mezi 7. třídami zvítězil Marek Štefanik ze 7. D (42 bodů), stříbro vybojoval Alex Kovařík ze 7. B (33 bodů), na 3. místo se prosadila Tereza Kamenská z 7. B (29 bodů). Nejstarší kategorii 8. a 9. tříd vyhrál Štěpán Rémiš (43 bodů) sledován svým bratrem Šimonem Rémišem (40 bodů) - oba z 8. C, čest deváťáků uhájil David Tezour z 9. A s 39 body. Všem zúčastněným děkujeme za pěkné výkony a postupujícím přejeme úspěch a štěstí v okresním kole.

 • zpráva p. uč. Hozové

  Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo Biologické olympiády. V kategorii D (6.-7. ročník) soutěžilo 6 žáků. Pořadí v této kategorii bylo následující: Adam Němec (7.A) 59 bodů, Tereza Kamenská (7.B) 55,5 bodů, Nella Mossigová (7.A) 53 bodů. Kategorie C (8. a 9. ročník) se zúčastnilo 14 žáků. Nejlepšími byli: Štěpán Rémiš (8.C) 69,5 bodů, Šimon Rémiš (8.C) 59,5 bodů, Michaela Slavíčková 57,5 bodů. 

 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 3. ledna, celkem jsme získali 6170 Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 4.c, 7.d, z jednotlivců přinesli nejvíc Terka Springerová, 3.c - 107 kg a na druhém stupni Kuba Exner, 7.d - 227 kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.c - děkujeme moc.
  Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde.
 • zpráva Školního parlamentu

  Žáci 2. stupně měli možnost v tajných volbách volit prezidenta ČR. A jak dopadly na naší škole? 
  S velkým náskokem vyhrál Petr Pavel (48 %), na druhém místě se umístila Danuše Nerudová (18 %) a třetí místo obsadil Andrej Babiš (16 %). Ostatní kandidáti se nedostali přes pět procent. Bohužel i v našich volbách se našly neplatné hlasy, kdy místo kroužkování kandidáta byl kandidát přeškrtnut nebo k němu bylo přimalované srdíčko. Volební účast žáků 2. stupně byla necelých 48 %. Třídy s největší volební účastí: 7.A (86 %), 8.C (83 %), 6.C (76 %) a 8.A (72 %), naopak třída s nejmenší volební účastí je 9.B (0 %). Tak uvidíme, jak dopadnou skutečné volby. 

  Členové Školního parlamentu 

 • zpráva p. uč. Šintákové

  V úterý 10.1.2023 jsme konečně mohli pogratulovat vítězům školní výtvarné soutěže „Pestrý svět“. Ve starší kategorii se na 1.místě umístila Daniela Jaskevičová 9.C, na 2. Markéta Pospíšilová 7.D a na 3. Johana Bláhová 9.C. V mladší kategorii zazářili na 1.místě Jan Čtvrtečka 6.A, na 2. Barbora Kapustová 6.C a na 3. Anastasia Badukina 6.A. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další tvorbu.

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy