Školní kolo Zeměpisné olympiády

zpráva p. uč. Černíkové:
Ve středu 25. 1. se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. V nejmladší kategorii 6. tříd si nejlépe vedl Vojtěch Unčovský z 6. C s 48 body, o druhé místo se podělili Marek Daniel (6. B) s Janem Čtvrtečkou (6. A) - 46 bodů, bronz si odnáší Vojtěch Langr (6. A) s 45,5 body. Mezi 7. třídami zvítězil Marek Štefanik ze 7. D (42 bodů), stříbro vybojoval Alex Kovařík ze 7. B (33 bodů), na 3. místo se prosadila Tereza Kamenská z 7. B (29 bodů). Nejstarší kategorii 8. a 9. tříd vyhrál Štěpán Rémiš (43 bodů) sledován svým bratrem Šimonem Rémišem (40 bodů) - oba z 8. C, čest deváťáků uhájil David Tezour z 9. A s 39 body. Všem zúčastněným děkujeme za pěkné výkony a postupujícím přejeme úspěch a štěstí v okresním kole.

Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře bylo zveřejněno zadání čtvrtého kola.

Školní kolo Biologické olympiády

zpráva p. uč. Hozové
Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo Biologické olympiády. V kategorii D (6.-7. ročník) soutěžilo 6 žáků. Pořadí v této kategorii bylo následující: Adam Němec (7.A) 59 bodů, Tereza Kamenská (7.B) 55,5 bodů, Nella Mossigová (7.A) 53 bodů. Kategorie C (8. a 9. ročník) se zúčastnilo 14 žáků. Nejlepšími byli: Štěpán Rémiš (8.C) 69,5 bodů, Šimon Rémiš (8.C) 59,5 bodů, Michaela Slavíčková 57,5 bodů.

Výherci soutěží školního časopisu

Redakce našeho školního časopisu zveřejnila výherce soutěží z posledního čísla.

Ekonomická olympiáda

Datum: 18.1

Zpráva p. uč. Myškové
Ve středu 18. 1. se konal 2. ročník Ekonomické olympiády, kterého se zúčastnilo 34 žáků z devátého a osmého ročníku. Otázky letošního ročníku nebyly vůbec jednoduché. Nejvíce bodů získali: Šimon Rémiš (8. C) 22 bodů, František Čapek (8. A) 21 bodů, Tereza Přívozníková (8. D) 20 bodů, Štěpán Rémiš (8. C) 20 bodů, Pavel Klíma (8. D) 20 bodů. Všem zúčastněným děkujeme za účast a skvělé výkony.

Lednový sběr papíru

První sběr starého papíru v novém roce proběhl 3. ledna, celkem jsme získali 6170 Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 4.c, 7.d, z jednotlivců přinesli nejvíc Terka Springerová, 3.c - 107 kg a na druhém stupni Kuba Exner, 7.d - 227 kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.c - děkujeme moc. Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde.

Přijímačky nanečisto

Hradecký magistrát opět pořádá pro žáky devátých tříd "Přijímací zkoušky nanečisto", které se budou konat 28.2.

Výhra od Ámos vision

Po vánocích dorazila příjemná zpráva od firmy Ámos vision, od které máme interaktivní panel u bufetu:
Rádi bychom Vás informovali o tom, že se žáci vaší školy zapojili do soutěžního kvízu, který jsme spustili před vánočními svátky. Připravili jsme ho ve spolupráci s SCI-FI a VR parkem Kvantario, který je plný unikátních technologií se vzdělávacím přesahem. Zapojilo se celkem 740 žáků a studentů. Cenu získává žák z vaší školy: Jan 6.A, získává vstupenku do VR a sci-fi parku Kvantario.

Volby prezidenta – 2. stupeň

zpráva Školního parlamentu
Žáci 2. stupně měli možnost v tajných volbách volit prezidenta ČR. A jak dopadly na naší škole? S velkým náskokem vyhrál Petr Pavel (48 %), na druhém místě se umístila Danuše Nerudová (18 %) a třetí místo obsadil Andrej Babiš (16 %). Ostatní kandidáti se nedostali přes pět procent. Bohužel i v našich volbách se našly neplatné hlasy, kdy místo kroužkování kandidáta byl kandidát přeškrtnut nebo k němu bylo přimalované srdíčko.

Výtvarná soutěž „Pestrý svět“

zpráva p. uč. Šintákové
V úterý 10.1.2023 jsme konečně mohli pogratulovat vítězům školní výtvarné soutěže „Pestrý svět“. Ve starší kategorii se na 1.místě umístila Daniela Jaskevičová 9.C, na 2. Markéta Pospíšilová 7.D a na 3. Johana Bláhová 9.C. V mladší kategorii zazářili na 1.místě Jan Čtvrtečka 6.A, na 2. Barbora Kapustová 6.C a na 3. Anastasia Badukina 6.A. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další tvorbu.