Úřední deska

Seznam žáků přijatých do 1. tříd:  .pdf

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Žáci mají možnost přihlásit se na doučování různých předmětů.

Náš Youtube kanál

Náš Youtube kanál Náš Youtube kanál

QR kód

QR kód QR kód

Projektový den na téma "Závislosti"

zpráva p. uč. Myškové a p. uč. Chernychko
Dne 20. 5. proběhl na naší škole celodenní společenskovědní projekt na téma Závislosti. Celkem se zúčastnilo 62 žáků a žákyň 8. ročníku. Během dopoledne žáci procházeli jednotlivá stanoviště, kde ve skupinách řešili různé tematické úkoly např. drogy, doping, alkohol, kouření atd. Na závěr měli napsat krátkou zprávu o projektovém dni a nakreslit obrázek se sloganem, který varuje před škodlivými jevy. Skupiny, které se dobraly k výsledné tajence a získaly nejvyšší počet bodů, dostaly sladkou odměnu. Všem zúčastněným děkujeme.

Zápis ukrajinských dětí

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle $2 zákona č. 67/2022 sb. (LEX UKRAJINA školství) - Повідомлення про спецiалний зaпиc

NO BACKPACK DAY

Zpráva Školního parlamentu
Ve středu 18. 5. na naší škole proběhl den NO BACKPACK DAY. Zákaz batohů, žáci si své pomůcky měli přinést v čemkoli jiném. A že bylo hodně originálních nápadů – zahradní kolečko, nákupní košíky, dětské kočárky a jiné hračky, odpadkové koše, nočník, bazén … ano, v tom všem se dají nosit učebnice a sešity. Koukněte na fotky, ale fotogalerie se bude příští týden ještě rozšiřovat o nové přírůstky. Díky všem, kteří se zúčastnili, byla to legrace. 1. 6. se můžete těšit na další akci pořádanou Školním parlamentem – Den „Na hlavu“.

Okresní vybíjená dívek

zpráva p. uč. Kokrdové
Ve středu 18.5.2022 se tým děvčat, ve složení Nikola Bouzová, Viktorie Vosáhlová, Viktorie Zatloukalová - 4.A, Laura Dvořáková - 4.B, Tereza Bažantová, Sára Jacková, Simona Jůnová - 4.C, Kateřina Ludwigová, Zuzana Novická - 5.A, Kristýna Kováčová, Nikola Zárubová - 5.B, Ema Špliňová, Vanda Vrchotová - 5.C, zúčastnil okresního kola vybíjené dívek 4. a 5. tříd. Dívky sehrály 6 zápasů s velmi kvalitními soupeřkami. V posledním utkání o postup do krajského finále prohrály s týmem ZŠ Štefánikova a skončily na 2. místě. Velký respekt si svými ranami míčem získala Kristýna.

Milada má talent

zpráva p. uč. Hroudové
Ve čtvrtek 19.5.proběhla v naší škole hudební soutěž Milada má talent. Soutěžilo se ve třech oborech - zpěv, nástroj a tanec. Konkurence byla velká, proto ani rozhodování poroty nebylo snadné. Nakonec stáli na stupních vítězů tito žáci:

Recitační soutěž 8. - 9. tříd

zpráva p. uč. Škultétyové
Dne 18. 5. proběhla recitační soutěž vyšších ročníků 2. stupně. Skvělý působivý výkon předvedla Magdaléna Pánková (9.A), díky kterému soutěž vyhrála. 2. místo obsadila Gabriela Řehůřková (8.C) a 3. místo Markéta Kutnarová (8.B). Všem zúčastněným recitátorům moc děkujeme a těšíme se na další ročník.

Druhé kolo ligy škol v OB

Ve středu 18.5. se uskutečnilo druhé a letos zároveň poslední kolo "Ligy hradeckých škol" v orientačním běhu. Jako obvykle se v hojném počtu zapojili i naši žáci, z nich ve výsledkových listinách nejvýše najdete na 1. místě Tobiáše Pompacha,  3.A a Jana Chrtka, 4.C, na 3. místě Anetu Rážovou, 9.A. V celkovém pořadí škol jsme nakonec obsadili výborné 3. místo. Děkujeme všem našim reprezentatnům za bojovnost a výborné výkony.

Exkurze do Terezína

zpráva p. uč. Tobiáška
Dne 11.05 proběhla dějepisná exkurze 9. ročníků do Terezína. Toto pevnostní město původně z 18. století sloužilo během II. světové války jako židovské ghetto, které bylo v praxi používáno jako sběrný koncentrační tábor. Po čase tak byla většina “obyvatel“ posílána na smrt do táborů vyhlazovacích. Žáky nejprve čekala prohlídka Malé pevnosti – oddělené části Terezína, která sloužila jako vězení gestapa. Mimo jiné zde byla dva roky vězněna i Milada Horáková. Po autentické prohlídce cel a dalšího zázemí vězení si žáci prošli zbývající část města. Žáci si exkurzí prohloubili své znalosti o nedávných dějinách, které leckdy ovlivňují i náš současný život.

Divadelně recitační odpoledne

Ve středu 25.5. se můžete přijít podívat na divadelní představení a vystoupení recitárorů.