Listopadové konzultace vyučujících

Připomínáme, že v úterý 2.11. proběhnou konzultace vyučujících zároveň se sběrem starého papíru.

Školní časopis - další číslo

Redaktoři školního časopisu připravili pro všechny čtenáře další číslo školního časopisu.

Den etikety

zpráva Školního parlamentu:
Přesně před týdnem (13. 10.) se naše škola zúčastnila akce SUIT-IT den, který se konal v rámci projektu Hrdá škola. Žáci přišli oblečeni v noblesním oblečení a ve většině tříd se alespoň chvíli věnovali etiketě, některé si uspořádaly celý projektový den. Ty třídy, které Školnímu parlamentu zaslaly své fotky, se na sebe mohou podívat  v krátkém videu.

Přírodovědný klokan

zpráva p. uč. Dubrovského Ve středu 13.10.2021 probíhal na školách po celé republice již 14. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech Přírodovědný klokan. Zúčastnilo se i 16 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádala Alena Veverková z 8.B se ziskem pěkných 76 bodů. Následoval ji Matěj Jacko z 9.B se 64 body a na děleném třetím místě pak Viktorie Vlášková z 9.C a Jan Urbánek z 8.A se 60 body. Řešení úkolů je k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu.

Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře bylo zveřejněno zadání 2. kola a řešení 1. kola.

Mezinárodní suit-up den

Včerejší den navržený žákovským parlamentem se skvěle vydařil, můžete se o tom přesvědčit v reportáži ve "Zprávičkách" nebo fotogalerii  , kterou budeme ještě doplňovat.

Zájezd do Anglie

Naše škola by ráda zorganizovala ve spolupráci se Student Agency zájezd do Anglie pro žáky 7.-9. ročníků v termínu květen až červen 2022. Další informace a možnost přihlášení najdete zde.

Setkání hradeckých parlamentů

Šest členů Školního parlamentu (Verča Marková, Kája Krutišová, Anna Dreslerová, Markéta Kutnarová, Sam Rydrych a Dan Špryňar) se zúčastnilo setkání hradeckých parlamentů. Setkání se konalo v příjemném prostředí kavárny Artičok, kde o nás bylo dobře postaráno. Koordinátoři žákovských parlamentů se školili, zatímco žáci se seznamovali, hráli si, poznávali, jak to funguje v jiných parlamentech, učili se spolupráci a vymýšleli projekty, které by bylo možné letošní školní rok zrealizovat. Zúčastněné parlamenty na sobě měly mikiny a trika v barvách svého parlamentu, takže bylo hned na první pohled jasné, kdo patří k jaké škole. Společné setkání bylo velmi přínosné a doufáme, že se nekonalo naposledy.

Noví členové parlamentu

Náš školní žákovský parlament má nové složení, najdete ho zde.

Kroužek pro nejmenší sportovce

Do seznamu kroužků byl doplněný kroužek pro nejmenší sportovce: https://sirs.cz/zs-horak-hk-s18/-k135/pohybacek-pro-nejmensi-skolaky-2425-z2425.htm