Přespolní běh – okresní kolo

zpráva p. uč. Kronikové
Dne 27. 9. 2022 uspořádala naše škola okresní kolo v přespolním běhu. Této soutěže se zúčastnilo 170 dětí ze 14 škol v 6 kategoriích. Na pořádání se podíleli učitelé Tv a žáci z 9.A, za což jim patří velký dík. A jak jsme dopadli? Naše družstvo starších dívek zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Družstvo běželo ve složení : Veronika Dubcová 9.A (2.místo), Jolana Trunečková 9.C (4.), Barbora Fejglová 8.D (6.), Darina Penzešová 8.D (9.) a Nela Jančová 8.D. Družstvo mladších dívek a starších chlapců obsadilo 4. místo. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.

Projektový den „sv. Václav“

zpráva p. uč. Tůmové
Úterní projektový den „sv. Václav“ přesunul 5. třídy do 10.století. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily s rodokmenem prvních Přemyslovců, životem Václava a jeho násilnou smrtí, kterou zhlédly v krátkém animovaném filmu. Poslechly si Svatováclavský chorál a porozuměly jeho slovům. Barevně ztvárnily vitráž do katedrály a převáděly staré míry, váhy a římské číslice. V závěrečné části sestavily Svatováclavskou korunu a zhodnotily projekt. Děti si projektový den užily a všem zúčastněným patří velký dík za odvedenou práci.

První sběr papíru

První letošní sběr starého papíru proběhl 6. září. Celkem bylo nasbíráno 6 000 kg za 9 800,- Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 3.c, 9.a, z jednotlivců přinesli nejvíc Kristýnka Vlčková, 4.b - 300 kg a na druhém stupni Viktorie Horáková, 6.a - 172  kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.

Liga škol v orientačním běhu - 1.kolo

zpráva p. uč. Kronikové
2. místo v Lize škol v orientačním běhu
Dne 21. 9. 2022 se konalo 1. kolo Ligy škol v orientačním běhu u základní školy SNP. Naše škola se zúčastnila díky nemocem v mnohem menším počtu, 21 závodníků. I tak skončila na krásném 2. místě ze 16 zúčastněných škol. Premiéru za školu měli: Vít Valášek a Kamila Novická ze 2.A, Ondřej Solánský a Martin Brož ze 3.B. Nejlepší výsledky našich žáků: 1. Korbelová Tereza a Jan Chrtek oba z 5.C, 3. Korbelová Eliška 5.C a plno dalších míst do desítky. Všem závodníkům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti v dalším kole, které bude 12. 10. 2022 na Slezské plovárně.

Den pro vás

"Den pro vás" je tradiční akce, kterou pořádá SOŠ a SOU Vocelova pro žáky devátých tříd. V pátek 16.9. se jí zúčastnila dvě naše družstva a v konkurenci bezmála čtyřiceti týmů si nevedla špatně, když jedno obsadilo pěkné čtvrté místo, gratulujeme!

Ukázky ptačích dravců

Na ukázku dravců, kterou nám až z Moravy přivezla obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS, jsme se vydali v pondělí 12. 9. na hřiště sousední ZŠ Štefánikova. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí ze života dravců a měli jsme příležitost je vidět i v celé jejich kráse - v letu. Na krátké video se můžete ​podívat ve videogalerii.

Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře bylo zveřejněno zadání prvního kola nového ročníku..

Zápis do kroužků

Zápis do kroužků bude spuštěn v pátek 16.9. od 20.00