Školní kolo dějepisné olympiády

Datum: 30.11.

V úterý 28. listopadu 2023 se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Své síly zde poměřili žáci sedmých, osmých a devátých ročníků. Téma letošního zadání bylo středověké – Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Žáci si museli poradit s datací, pojmy, rozborem obrazového materiálu a mapy a prací s textem.

Zájem o olympiádu byl obrovský. Test psalo celkem 43 žáků. A jak se jim dařilo? Na prvním místě se umístil Štěpán Rémiš (9. C), druhé místo obsadila Tereza Fejglová (9. C) a třetí Nina Holubářová (9. A). Blahopřejeme.

Všem zúčastněným mockrát děkujeme za odvahu a chuť udělat něco navíc. Prvním třem přejeme hodně štěstí do okresního kola, které se uskuteční v lednu 2024.

Ostatní výsledky vám na požádání rádi sdělí vaši vyučující dějepisu.

Zpráva p. uč. Gabrišové

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy