Zprávy 2016/17

 • Ocenění společnosti SCIO za výborné výsledky v testování získali další naši žáci z pátých tříd - Jan Dresler a Valerie Ludvíková, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka
  V pátek 16.6. si čtyři odvážlivci vyzkoušeli triatlon (plavání - kolo - běh) na 15. ročníku triatlonového závodu žáků základních škol Královéhradeckého kraje - MONTS Dětský triatlon, který se konal v areálu Stříbrného rybníka. Závodu se zúčastnili: Martin Mrňávek (7.B), Sam Šinkovský, Roman Váňa a Andrej Tkáč (všichni 5.B). Ze závodu jsme přivezli 2 cenné kovy - Martin vybojoval 2. místo v kategorii 7. tříd a Sam vybojoval zlatou medaili v kategorii 5. tříd. Pro Romana a Andreje to bylo vůbec první setkání s tímto sportem a musím říct, že kluci se v žádném případě neztratili. Všem zúčastněným gratuluji k předvedeným výkonům a doufám, že se na podobné akci sejdeme příští rok v hojnějším počtu.
 • zpráva p. uč. Půhoné
  Rekordní počet účastníků přilákal 20. ročník akce Putování za sluníčkem. Na start první červnovou sobotu přišlo nebo přijelo na kole skoro tři sta účastníků – dětí s dospělým doprovodem. Jubilejní ročník byl na dvacítku bohatý. Cyklisté se vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové na dvacetikilometrovou trasu hradeckými lesy. Po cestě potkávali pěší turisty. Ti odstartovali na kratší trasu z Nového HK. Děti si nesly křížovku s dvaceti písmenky a krásnou sluníčkovou propisku. Za splněné úkoly na stanovištích dostávaly písmenka a v cíli si za vyluštěnou tajenku vybraly zaslouženou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové. Rodinné týmy se pak postupně setkaly u ohníčku v zahradě školy. Zavzpomínat na letošní velice vydařený ročník si můžete na www.zshorakhk.cz.
 • zpráva p. uč. Kronikové
  Naše družstvo v CocaCola Cupu se i letos probojovalo do regionálního kola tohoto turnaje – tj. mezi 16 nejlepších družstev v republice. Turnaj holky sehrály na hřišti v Třebši. Po výhře nad ZŠ Ústavní Praha 3:0 a se ZŠ Studenec 7:0 nakonec prohrály se ZŠ Pardubice Ohrazenice 1:2. Děvčata nakonec skončila na 2., bohužel nepostupovém místě. Sestava: Novotná Gábina a Pakostová Adéla 6.B, Spišáková Petra 7.A, Machová Lucie 7. B, Khulan Edermechineg a Lucie Šturmová 8.A, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková, Barbora Hlavová a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Kronikové
  Kvalifikace na republiku v minikopané dívek se konala v Jičíně. Holky nakonec prohrály na penalty se ZŠ Brandýs nad Labem a republika jim utekla opravdu o chlup. Sestava: Machová Lucie 7. B, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • V letošním školním roce se nasbíralo starého papíru za úctyhodných více než 100 000 Kč! Mezi třídami byly nejlepší 4.A a 7.A, mezi jednotlivci Bětka Morávková, Marek Záruba, oba ze 4.A a Vojta Široký ze 7.A. Velké poděkování patří všem, kdo se na sběru podíleli a deváťákům, kteří pomáhaůli s organizací. Podrobnější zprávu připravila hlavní organizátorka, p. uč. Fiedlerová.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové
  V pátek 9.6. se konalo školní kolo přespolního běhu žáků druhých tříd. Nejrychlejšími chlapci byli: Kryštof Ludvík 2.A, Antonín Thiele 2.C a František Jelínek 2.A. Vítězné dívky byly: Barbora Trenzová ze 2.C, Barbora Fejglová 2.D a Eva Jelínková 2.A.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Dvě skupiny z naší školy (7.A paní učitelky Šintákové a 6.A,B,C paní učitelky Skrbkové) přijaly pozvání do knihkupectví Bookshop na Masarykově náměstí na akci „Čtení v angličtině“. Program si pro nás připravila paní Mgr. Pavla Fejfarová, Ph.D., četli jsme část knížky Frankenstein. Bylo to napínavé a zajímavé. Obě skupiny dostaly pochvalu za to, jak pěkně pracovaly.
 • zpráva p. uč. Dubrovského
  V úterý 6. 6. proběhlo na Biskupském gymnáziu okresní kolo poznávání rostlin a živočichů. Z naší školy se zúčastnili 4 žáci a nevedli si špatně. Všichni se umástili v první části výsledkové listiny. Nejlépe se umístil Vojta Kokrda ze 7.A na 10. místě. Jáchym Málek a Johana Kinclová na 14. a 16. místě ho v těsném závěsu následovali. Úspěšně si vedla i jediná šesťačka z naší výpravy - Luisa Pavlíčková ze 6.C, která v konkurenci starších žáku obsadila pěkné 21. místo.
 • 7. června proběhla atletická část „Hradeckých sportovních her“, kterých se zúčastnili také naši reprezentanti. V celkovém pořadí škol uspěla lépe děvčata – mladší obsadila výborné druhé místostarší děvčata předčila všechny své soupeřky a zvítězila, gratulujeme! Chlapci obsadili páté a sedmé místo. V celkovém hodnocení škol jsme obsadili druhé místo.  Děkujeme za další skvělou sportovní reprezentaci!
  O další sportovní úspěch se zasloužili: Barbora Hlavová, Veronika Pultarová,  Katerina Jalovegová, všechny 9.C, Tina Voborníková,  Gabriela Lhotáková,  Simona Suchá, všechny 8.B, Kristýna Kratěnová, Nikola Houžvičková, Tereza Šimová, všechny 7.A, Beáta Rážová, Lucie Machová, obě 7.B, Jana Maršounová, 6.A, Martin Mrňávek,  Jan Kořének, oba 7.A, Nicolas Neumann, 7.B,   Adam Pultar, Bohumil Jakoubek, oba 6.A,  Jakub Truneček, 6.C, Jiří  Rejl, 9.A,  Alex Tlustý, 8.B, Jakub Zeman, Petr Sýs, oba 9.C, Tomáš Kadeřávek, Dominik Podhajský, oba 8.A
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Sedmáci hráli páťákům anglicko-české divadlo. Herci podali parádní herecké výkony, diváci s napětím sledovali celé představení a na konci herce odměnili potleskem. Všichni si společné chvilky hezky užili. To můžete vidět i na fotografiích.
 • zpráva p. uč. Kušnírové
  Dne 18.5.2017 se konalo na stadiónu gen. Klapálka v Novém Městě nad Metují krajské kolo Štafetového poháru dětí 1. - 5.roč. Každá škola postavila 4 štafety - 8x100m mladší žactvo, 8x100m starší žactvo a dvě štafety 8x200m, kde byli žáci obou kategorií společně. Všechny štafety bojovaly statečně nejen s časem, ale i s velkým teplem. V konkurenci 15 škol obsadili naši závodníci skvělé 3.místo. Naše štafeta starších žáků svoji štafetu vyhrála, ale vzhledem k velmi vyrovnaným výsledkům 200 m smíšené štafety vítězství neudrželi, přestože v minulých ročnících by čas stačil na vítězství. Mezi prvními třemi štafetami byly krokové rozdíly. Školu reprezentovali: Trenzová Barbora a Veronika, Bláhová Tereza, Antonín Thiele z 2.C, , Alena Veverková, Anežka Špliňová, Tobiáš Čermák, Tadeáš Novák z 3.B, Jolča Trunečková a Dominik Kmínek ze 3.B, Tamara Pakostová, Adéla Jarošová, Honza Štefanik za 4.B, Aneta Rážová a Tomáš Gloser ze 4.A, Eva Perthenová, Amálka Kučerová, Adam Kropáček z 5.A, Ema Thiele, Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B. Všem děkuji za skvělou reprezentaci školy.
 • 26.5. bylo uzavřeno "Výběrové zjišťování výsledků žáků 2016/2017" pro účely České školní inspekce na desítkách vybraných škol v republice. Na naší škole byli testováni žáci 9. tříd z českého jazyka, matematiky a fyziky. Ve všech třech předmětech dosáhli naši žáci výsledky zhruba odpovídající průměru všech testovaných žáků, podrobnější výsledky najdete zde.
 • Téměř padesátku(!) závodníků přivedly 24.5. p. uč. Kroniková, Kokrdová a Lánová na start posledního 4. kola „Ligy škol v orientačním běhu“. Po výborných výkonech naše škola uhájila svoje postavení a v celkovém hodnocení zvítězila před ZŠ Štefánikova a ZŠ Bezručova a vybojovala tak postup do celostátního kola! Ve výsledkových listinách jednotlivců byli nejvýše: 2. místo: Eva Jelínková, 2.A, Nikola Houžvičková, 7.A, Simona Suchá, 8.B, 5. místo: Barbora Fejglová, 2.D,  Vendula Novotná, 4.A,  Kryštof Ludvík, 2.A, 6. místo:  Barbora Morávková, 7.A
  Pro naše celkové vítězství byl důležitý každý získaný bod i za další umístění, velké díky všem, kdo se na našem dalším sportovním úspěchu podíleli
 • V úterý 23.5. proběhlo na ZŠ Bezručova okresní kolo Archimediády (fyzikální olympiáda pro 7. třídy ZŠ), na které dorazilo 37 soutěžících, nejvíc jich přijelo z naší školy pod vedením p. uč. Zýkové – patnáct! Jejich pilná pravidelná příprava se zúročila dalším fyzikálním úspěchem, ziskem třetího místa, na kterém skončil Tomáš Kubišta ze 7.A, páté místo obsadila Johana Kinclová ze 7.A a hned za ní se umístil Yevgen  Shmano ze 7.B. Navíc v první desítce skončilo hned pět našich reprezentantů a mezi 17 úspěšnými řešiteli bylo našich žáků devět! Gratulujeme úspěšným řešitelům a děkujeme všem za skvělou poctivou reprezentaci školy! Další podrobnosti najdete na našich stránkách MO&FO.
 • Čtvrtek 18.5. byl pro naši školu slavnostním dnem, v rámci oslav 40. výročí proběhla tradiční Vernisáž s bohatým doprovodným programem. Všichni návštěvníci, a nebylo jich málo, si mohli prohlédnout ukázky prací našich žáků, pobavit se při mnoha vystoupeních, užasnout nad pokusy nebo ověřit své znalosti v různých předmětech. Výzdobu školy nebo atmosféru různých vystoupení zachytili naši fotografové, nesčetné fotografie najdete v našich fotogaleriích, prohlédnout si můžete také Almanach. Všichni organizátoři, účastníci i pomocníci, kteří se na Vernisáži jakýmkoliv způsobem podíleli, zaslouží za její vydařený průběh velikou pochvalu!
 • Při květnovém sběru starého papíru se nasbíralo celkem za 19 316,- Kč, V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.A, 4.A a 7.A, z jednotlivců opět Marek Záruba, 4.A - 287 kg a Vojta Široký, 7.A – 382 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. 
  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru.
  Všechny výsledky se spočítají a budeme mít vítěze, kteří dostanou šeky v hodnotách 200,-,300,- a 500,- Kč a nejlepší sběrač prvního i druhého stupně. Těšíme se na konečné vyhodnocení.
  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete 
 • V pátek 12. května se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd krajského kola ve vybíjené v Kostelci nad Orlicí. Prohrály jsme jediný zápas a ten nás stál postup do republikového finále. Vybojovaly jsme tak 2. místo v kraji. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci a bojovný výkon. Reprezentovaly nás všechny hráčky, které si postup do kraje vybojovaly v Třebši.
 • Dalšího výborného výsledku dosáhla naše děvčata v krajském kole atletického čtyřboje. Těžké konkurence se vůbec nezalekly a díky řadě osobních rekordů vybojovaly bronzovou medaili! Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme všem těmto bojovnicím:
  Tina Voborníková, Kateřina Marešová, Gabriela Lhotáková, všechny 8.B, Veronika Pultarová, 9.C, Kateřina Dvořáková, 8.A
 • Ve středu 17. 5. proběhlo školní kolo soutěže v poznávání živočichů a rostlin. Celkem se zúčastnilo 21 žáků z 6. a 7. tříd. Na prvním místě se umístil Vojta Kokrda ze 7. A s velmi slušným výsledkem v podobě 28 bodů ze 30 možných. Na druhém místě ho následoval Jáchym Málek ze 7.B s 20 body a v těsném závěsu se na bronzové příčce umístila Johana Kinclová ze 7.A s 19,5 body. Pořadí první desítky najdete 
 • V pondělí 15.5. naše škola pořádala okresní kolo Pythagoriády pro žáky 5. tříd. Soutěžící měli za hodinu zvládnout 15 úloh, za každou mohli získat jeden bod, maximálně tedy 15 bodů, úspěšnými řešiteli se stali všichni, kdo získali alespoň 10 bodů - mezi 55 účastníky se úspěšnými řešiteli stalo 28 z nich. Do okresního kola postoupili také tři naši páťáci a vedli si výborně – Jan Dresler z 5.A obsadil 1.-8. místo se 13 body, Valérie Ludvíková z 5.C získala jen o bod méně a Tereza Nosková z 5.C jen o další bod méně, gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.
  V úterý 16.5. následovala kategorie 6. tříd základních škol a primy osmiletého gymnázia. Tentokrát bylo ze 66 účastníků úspěšných řešitelů patnáct, z toho deset z Biskupského gymnázia.
  Poslední okresní kola kategorií 7. a 8. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií u nás proběhla 18.5. Výborného úspěchu dosáhla Kristýna Kratěnová ze 7.A, která ziskem 12 bodů obsadila 2.-3. místo, gratulujeme!
  Další podrobnosti najdete na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 5.5. proběhla soutěž mladších žákyň v atletických disciplínách – 60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod, štafeta 4x60 m. Většina našich děvčat soutěžila v těchto disciplínách poprvé a většina z nich si také vylepšila osobní rekordy,  ale na nejlepší družstva to zatím nestačilo. Mezi třinácti zúčastněnými školami zvítězila ZŠ Bezručova, naše děvčata obsadila 8. místo. Děkujeme všem za poctivou reprezentaci.

Reprezentovali nás:

Marie Hloušková, Jana Maršounová, Kristýna Hromádková, všechny 6.A,  Gabriela Novotná, 6.B,  Karolína Makaričová, 6.C, Kristýna Kratěnová, Natálie Řezníčková, Tereza Šímová, všechny 7.A, Beáta Rážová a Vendula Silbernáglová, obě 7.B

 • zpráva p. uč. Kronikové

Dne 3. 5. se konalo okresní kolo tradičního "Poháru rozhlasu" v atletice. Podstatně lépe se vedlo družstvu děvčat, které obsadilo výborné druhé místo, gratulujeme! 

Za zmínku stojí tyto výkony:

1. místo - štafeta: Hlavová, Lhotáková, Suchá, Voborníková

60 m: 1. místo - Hlavová Barbora, skok daleký: 3. místo Pultarová Veronika 436 cm, 4. místo Hlavová Barbora 433 cm, 800 m - 5. místo Suchá Simona

Sestava: Dvořáková Kateřina 8.A, Lhotáková Gabriela, Suchá Simona, Kotíková Veronika a Voborníková Tina 8.B, Hlavová Barbora, Tomíková Veronika, Yalovegová Kateřina a Pultarová Veronika 9. C.

V chlapeckém družstvu startovali:
Jakub Kušnír, Jiří Rejl a Daniel Kužela, všichni 9.A, Adam Šubrt, Tomáš Dolanský, oba 9.C, Jan Nosek, Šimon Valenta, oba 8.B, Dominik Podhajský a Erik Uhlíř, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Buršíka

V pátek 28. dubna se žáci čtvrtých a pátých ročníků zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonalds Cup. Naši fotbalisté se utkali se žáky ZŠ Štefánikova, ZŠ Třebechovice pod Orebem a ZŠ Plotiště nad Labem. Po dvou výhrách a jedné remíze tak mohli slavit postup do okresního kola. Za bojovnost a předvedené fotbalové výkony si zaslouží velkou pochvalu. Snad se nám bude podobně dařit i v okresním finále, které se koná ve čtvrtek 4. května na hřišti ZŠ Sever.

Složení družstva: Dan Karmin, Tomáš Gloser, Tamara Pakostová, Adam Chýlek, Jan Burda, Matěj Gábel, Adam Fedor, Martin Laštůvka, Ondra Navrátil, Adam Novotný a Kuba Sedláček

 • zpráva p. uč. Kušnírové

Dne 19.4.2017 se konalo na stadiónu Sokola v Hradci Králové okresní kolo Štafetového poháru dětí 1. - 5.roč. Každá škola postavila 4 štafety - 8x100m mladší žactvo, 8x100m starší žactvo a dvě štafety 8x200m, kde byli žáci obou kategorií společně. Ve velmi nepříznivém počasí všechny štafety bojovaly statečně nejen s časem, ale i se silným větrem a zimou. V konkurenci 9 škol obsadili naši závodníci skvělé 2.místo a postoupili do krajského kola, které se bude konat 18.5. v Novém Městě. Školu reprezentovali: Trenzová Barbora a Veronika, Bláhová Tereza, Antonín Thiele z 2.C, Matěj Schmid 2.D, Alena Veverková, Anežka Špliňová, Tobiáš Čermák, Tadeáš Novák z 3.B, David Tezour z 3.A, Tamara Pakostová, Adéla Jarošová, Honza Štefanik za 4.B, Aneta Rážová a Tomáš Gloser ze 4.A, Eva Perthenová, Adam Kropáček z 5.A, Ema Thiele, Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B. Všem děkuji za skvělou reprezentaci školy a přeji úspěch v krajském kole.

 • Ve středu 26.4. vyrazila naše dvě družstva na celostátní finále Poháru ČR základních škol v kin-ballua ta náročná dlouhá cesta stála za to. Obě družstva si vedla výborně, mladší obsadili 4. místo a starší byli dokonce ze všech nejlepší, stali se mistry republiky! Obrovská gratulace patří všem našim reprezentantům a poděkování jejich trenérce p. uč. Kronikové.

Reprezentovali nás:
Kristýna Kratěnová, Johana Kinclová, obě 7.A, Kateřina Adamová, Karolína Marková, Štěpán Hanuska, Radek Matějíček, Adam Pultar, všichni 6.A

Antonie Hloušková, Adéla Aligerová, Martin Jahodář, všichni 9.A, Verča Pultarová, 9.C, Jakub Chaloupka, Dominik Podhajský, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Lánové
  Ve středu před velikonočními prázdninami se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd okresního finále ve vybíjené, které se konalo v Třebši. Děvčata suverénně vyhrála základní skupinu a postoupila mezi 4 nejlepší. Ani tady nezaváhala a všechny zápasy obětavým výkonem dovedla k vítězství. Radovaly jsme se tak z 1. místa a postupu do krajského finále 12.5. v Kostelci nad Orlicí. Držte nám palce!
  Školu reprezentovaly: 
  Petra Šintáková, Eliška Kašparová, Nikola Roupcová, 5.C, Veronika Pecinová, Eva Perthenová, Viktorie Linderová, Kája Vaňková, 5.A, Aneta Rážová, 4.A, Tamara Pakostová, Adéla Jarošová, Kristýna Šrajerová, Kateřina Zilvarová, 4.B
 • Naši fotbaloví reprezentanti ze 2. a 3. tříd bojovali 27.4. na okrskovém kole McDonald's Cupu. Po výborných výkonech zvítězili a postupují do okresního kola, gratulujeme!

Reprezentovali nás: Kryštof Ludvík, 2.A, Barbora Fejglová, 2.D, Antonín Thiele, 2.C, Stanislav Coufal, Tobiáš Čermák, Filip Zezula,  Vojtěch Vítek, a Michael Ryšavý, všichni 3.B, David Tezour, 3.A, Jolana Trunečková,  Dominik Kmínek, a Tomáš Chrtek, všichni 3.C

 • zpráva p. uč. Škultétyové

Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. O pravdě tohoto výroku se přesvědčily šesté třídy při projektovém dnu "Nebezpečí internetu aneb Nebuď oběť". Žáci pracovali ve skupinách a  vystřídali se ve čtyřech workshopech, které zahrnovaly témata netholismu, kyberšikany, kyberstalkingu a sociálních sítí. Za svou práci a chování byly skupinky bodově hodnoceny. Žáci byli poučeni a varováni před nebezpečím virtuálního světa a nyní už bude záležet jen na nich, jak rozumně budou k internetu, sociálním sítím a elektronice přistupovat. Výsledková listina zde.

 • zpráva p. uč. Kronikové

Krajské finále v minikopané dívek se konalo 20. 4. v Jičíně.
Oba soupeře, ZŠ Trutnov a ZŠ Nová Paka, děvčata porazila stejným výsledkem 3: 1 a zajistila si tak postup do kvalifikace na republikové finále. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších bojích.
Sestava: Petra Spišáková a Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7. B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Bára Vanišová 9.A, Bára Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.

 • Ve středu 19.4. proběhlo další kolo„Ligy škol v orientačním běhu“. Jako obvykle se našich závodníků zúčastnil úctyhodný počet, tentokrát jich bylo 53(!), doprovázely je paní učitelka Kroniková a Lánová. V celkovém pořadí škol jsme si udrželi první místo, mezi jednotlivci se ve svých kategoriích na přední místa probojovali:
  místo - Vendula Novotná, 4.A
  2. místo - Lukáš Pompach, 6.B
  3. místo - Jolana Trunečková, 3.C, Vítek Novotný, 1.D
  4. místo - Anežka Špliňová, 3.B, Nikola Houžvičková, 7.A 
  5. místo - Kristýna Kratěnová, 7.A, Jan Pecen, 2.A, Adam Kokrda, 7.A, Šimon Valenta, 8.B
  6. místo - Simona Suchá, 8.B, Šimon Rémiš, 2.C, Lukáš Severa, 4.B
  Děkujeme všem běžcům za výbornou reprezentaci, paním učitelkám za obětavou pomoc a budeme držet palce v dalším kole!
 • Další sběr starého papíru proběhl 4.4., tentokrát se ho nasbíralo celkem za 22 412 Kč. V průměru na žáka přinesly nejvíce třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců Marek Záruba, 4.A - 272 kg a Vojta Široký, 7.A – 624 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. 
  Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru.

Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jako obvykle připravila hlavní organizátorka, paní učitelka Fiedlerová.

 • Na konci března se naše škola zapojila do celosvětové soutěže „Matematický Klokan“. Z našich soutěžících dosáhl největšího úspěchu Jan Dresler z 5.A, který ve své kategorii mezi 1513 (!) soutěžícími našeho okresu obsadil výborné druhé místo, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Kronikové

Dne 6. 4. proběhlo 2. kolo Coca cola cupu dívek na hřišti v Třebši. Naše děvčata hrála bojovně a po výhrách 8:0 nad ZŠ Ostrov Jaroměř a 1:0 nad ZŠ Trutnov zaslouženě postoupila do kola třetího.
Sestava: Gabriela Novotná a Adéla Pakostová 6.B, Natálie Nutilová a Petra Spišáková 7.A, Lucie Machová 7.B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Anna Kadečková a Barbora Vanišová 9.A, Tereza Kotoučková, Barbora Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.
Gratulujeme a držíme pěsti do dalších bojů.

 • zpráva p.uč. Kronikové
  Okresní kolo ve volejbale dívek
  se konalo 5. 4. ve sportovní hale Třebeš. Družstva sehrála zápasy každý s každým ve dvou skupinách. Los k nám byl sice milosrdný, ale bohužel i tak jsme skončili na 4. místě ve skupině jen s jednou remízou se ZŠ Pouchov a dvěma prohrami se ZŠ Plotiště a ZŠ Nechanice.

Nakonec naše družstvo obsadilo 7. místo. I tak gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Sestava: Karolína Křivská 6.B, Tereza Podolníková a Khulan Edermechineg 8.A, Tina Voborníková 8.B ,

Petra Divišková, Tereza Kotoučková a Vernika Pultarová 9.C.

 • zpráva pana ředitele:
  Dne 10.4. se konalo školní kolo největšího fotbalového turnaje školních týmů v České republice. Tentokrát, protože naše hřiště je, bohužel, provozu neschopné, na hřišti v Třebši.
  V kategorii 2. a 3. tříd se na třetím místě umístila 3C, na druhém 2A a vítězem se stala suverénně 3B. Turnaj byl zároveň nominací do okrskového kola, které se bude hrát na hřišti ZŠ Mandysova 20.4. Reprezentovat nás budou: 2A - Kryštof Ludvík, 2C – Antonín Thiele, 2D – Barbora Fejglová, 3A – David Tezour, 3B – Stanislav Coufal, Tobiáš Čermák, Michael Ryšavý, Vojtěch Vítek, Filip Zezula, 3C – Tomáš Chrtek, Dominik Kmínek a Jolana Trunečková.
  V kategorii 4. a 5. tříd se na třetím místě umístila 4C, na druhém 5C a vítězem se stala 5B. Turnaj byl také nominací do okrskového kola, které se bude hrát na hřišti ZŠ Třebechovice 28.4. Reprezentovat nás budou: 4A – Tomáš Gloser, Dan Karmin, 4B – Tamara Pakostová, 4C – Adam Chýlek, 5A – Jan Burda, Matěj Gábel, 5B – Adam Fedor, Martin Laštůvka, Ondřej Navrátil, 5C – Lukáš Kolín, Adam Novotný a Jakub Sedláček.
 • Dalšího pěkného výsledku dosáhl Vojtěch Kokrda ze 7.A, tentokrát v bilogické olympiádě, kde v okresním kole skončil na čtvrtém místě, gratulujeme. Děkujeme za statečnou reprezentaci také Johaně Kinclové ze 7.A a Jáchymu Málkovi ze 7.B.
 • 4 proběhlo na naší škole okresní kolo MO kategorií Z6 a Z7, do kterého se ze školních kolo kvalifikovala celkem téměř stovka soutěžících. Pěkného výsledku dosáhli naši žáci 7.A, když Kristýna Kratěnová skončila na 6.-8. místě, hned za studenty osmiletého gymnázia. Úspěšným řešitelem se stal také Vojta Kokrda. Na našich stránkách MO&FOjsou k dispozici zadání a řešení úloh a také výsledkové listiny.
 • Další soutěží, která se konala na naší škole, bylo 23.3. okresní kolo Fyzikální olympiády v kategoriích E (9.ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a F (8.ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Stejně jako v loňském ročníku získala medaili Kateřina Racková z 8.B, tentokrát v konkurenci více než dvaceti účastníků obsadila výborné třetí místo, gratulujeme! Pěkné páté místo obsadil v kategorii E Martin Hoskovec z 9.A. Výsledkové lisitny jsou k dispozici na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva p. uč. Černíkové

Ve středu 22. března se hudbymilovní žáci z 2. stupně naší školy sešli na školní soutěži. V taneční kategorii si 1. místo vybojovaly Karolína Kačerová a Daniela Vitvarová (obě 6. A). V daleko početněji zastoupené kategorii - hry na hudební nástroj - si vavříny vítězství odnesl Ondřej Holeček- zobcová flétna (6. B) a Lukáš Verner – klarinet (6. C). 2. místo si vybubnoval Martin Brázda (7. B) a stejné ocenění si svým klavírním uměním získal i Viktor Preiss (6. C). 3.místo patří Viktorce Michlové ze 7. B (příčná flétna). I v pěvecké kategorii byla tvrdá konkurence. Nejlépe si s ní poradilo pěvecké trio ze 7. B ve složení: Šárka Hrbáčková, Veronika Drábková a Veronika Navrátilová a Nicol Brinkman z 6. B. O druhé místo se rozdělily: Viktorka Veselá (6. B), pěvecké duo: Anežka Machková (7. A), Viktorka Michlová (7.B) a Karolína Marečková (6. A). Třetí místo si vyzpívala Eliška Svobodová (7. B). Všem děkujeme za předvedené výkony a Davidu Pellarovi, Matyasi Jirkův a Filipu Novákovi (všichni 8. A) za moderování soutěže.

 • zpráva p. uč. Škultétyové

Každou středu si žáci 2. stupně mohou vyzkoušet formou testu (30 otázek – 15 minut), jak na tom jsou se všeobecnými znalostmi a studijními předpoklady. Již proběhlo 9 kol, ze kterých vzešli vítězové: 3x Kateřina Pánková (7.B), 3x Vojtěch Kokrda (7.A) , 1x Marek Kašpar (9.A), 1x Antonie Hloušková (9.A) a 1x Johana Kinclová (7.A). Do 10. kola, které proběhne 29. března 2017 od 14:00, se může registrovat každý. Kdo bude desátým, jubilejním vítězem? Registraci a výsledky naleznete vedle kabinetu českého jazyka na B4.

 • 3. naše škola pořádala také krajské kolo matematické olympiády pro žáky devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Z okresních kol do něj postoupila zhruba třicítka nejlepší matematiků, přibližně čtyři pětiny jich bylo z víceletých gymnázií, která si také rozdělila medailové pozice. Na naší stránce MO&FOmůžete najít zadání a řešení úloh a výsledkovou listinu.
 • zpráva p. uč. Andrlové

Dne 21.3. 2017 se na naší škole uskutečnilo okrskové kolo v halové kopané. Chlapci sehráli 3 zápasy ve skupině systémem každý s každým. Po dvou vítězných utkáních nad ZŠ Osice a ZŠ Černilov jsme sehráli rozhodující utkání o postup do dalšího kola se ZŠ Bezručova. Přestože jsem v utkání vedli 2:0, ZŠ Bezručova nás nakonec porazila 5:3 a postoupila do dalších bojů. Chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Reprezentovali nás: Matyas Jirkův, Martin Štaier, Tomáš Dolanský, Jakub Zeman, Jan Nosek, Tomáš Kadeřávek, Adam Karmin, Dominik Podhajský, Jiří Rejl

 • V pátek 17.3., stejně jako na řadě škol po celém světě, také u nás proběhlo školní kolo matematického Klokana. V kategorii 6. a 7. tříd - Benjamin, byli nejlepší Kristýna Kratěnová, 7.A - 94 body, Ondra Holeček, 6.B, 75 bodů, Ondřej Semenec, 6.C, 73 bodů a Lukáš Pompach, 6.B, 69 bodů. V kategorii Kadet, 8. a 9. třídy nejvíc bodů získali Michaela Fejglová, 83 body, Libor Chovanec, 77 bodů a Marek Kašpar,  75 bodů, všichni 9.A. V kategorii Cvrček uspěli nejlépe Macura Matěj, 3.A, Nesvadba Jakub, 3.B, oba 66 bodů, Kunartová Dominika, 3.C, 64 body, Matějíček David, 3.B, 62 body a v kategorii Klokánek Jan Dresler, 5.A, 116 bodů (ze 120 možných!), Barbora Urbánková, Záruba Vojtěch, oba 5.B, oba 97 bodů. Martin Gardea, 5.A, 95 bodů.
 • 3. na naší škole proběhlo okresní kolo přehazované dívek, ve kterém mezi sedmi týmy bylo také naše družstvo. Děvčata hrála výborně a jen díky horšímu skore nakonec obsadila druhé místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Hrály: Nikola Houžvičková, Natálie Nutilová, Barbora Morávková, všechny 7.A, Lucie Šturmová, 8.A, Veronika Pekárková, Tina Voborníková, Simona Suchá a Kateřina Marešová, všechny 8.B.

 • zpráva p. uč. Andrlové

Krajského kola kin-ballu se 16.3. zúčastnila dvě družstva z naší školy (kategorie III., IV). Družstvo mladších žáků a žákyň postoupilo do republikového finále z prvního místa. Družstvo starších žáků a žákyň sehrálo ve skupině 4 utkání, všechny zápasy jsme zvládli a s přehledem vyhráli skupinu. V závěrečném finalovém utkání jsme nakonec obsadili 2. místo a postoupili do republikového finále. Gratulujeme k postupu a děkujeme za skělou reprezentaci.

Reprezentovali nás:

Kristýna Kratěnová, Johana Kinclová, obě 7.A, Kateřina Pánková, 7.B, Štěpán Hanuska, Radek Matějíček, Adam Pultar, všichni 6.A

Antonie Hloušková, Tereza Hvězdová, Adéla Aligerová, Martin Jahodář, Lukáš Hroch, všichni 9.A, Verča Pultarová, 9.C, Jakub Chaloupka, Dominik Podhajský, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Sedláčkové

7.2. se konalo okresní kolo soutěže v recitaci. V 1. kategorii žáků 2. - 3. ročníků reprezentovali naši školu TOBIÁŠ PŘÍVRATSKÝ a TEREZA BRINKMANOVÁ - oba ze 2.C. Tobiáš získal čestné uznání poroty a Terezka postoupila do krajského kola, které se bude konat koncem dubna. Ve 2. kategorii žáků 4. - 5. ročníků získali oba reprezentanti naší školy - ADAM KOKRDA a KAROLÍNA DOSTÁLOVÁ z 5.A čestné uznání poroty. 

 • V pátek 3.3. se konalo okresní kolo chemické olympiády, kterého se kvůli obtížnosti kromě studentů gymnázií zúčastnili žáci jen mála základních škol! Speciální pravidelná příprava pod vedením paní učitelky Zýkové přinesla své ovoce v účasti tří našich statečných borců. Nejlépe z nich dopadl Marek Kašpar z 9.A, který obsadil pěkné sedmé místo, mezi žáky základních škol by skončil na druhém místě. Gratulujeme k dobrému výsledku a všem děkujeme za náročnou reprezentaci školy. Atmosféru soutěže zachytili organizátoři na fotografiích.
 • Celkem 130 deváťáků na základních školách Jiráskovo náměstí, Nový Hradec, Bezručova a M. Horákové si „nanečisto“ vyzkoušelo 1.3. atmosféru přijímacích zkoušek. Zájemci z každé školy vykonali zkoušku z českého jazykaa matematikyobsahově podobnou povinným přijímacím zkouškám na střední školy, které je čekají v dubnu. Zkoušky navíc dělali vždy na jiné škole, v jiném prostředí a s jiným učiteli, to má při skutečných zkouškách také vliv na jejich výsledek. Podívat se můžete na zhruba třetinu nejúspěšnějších celkově, z matematiky a z českého jazyka. Pokud se mezi nimi nenajdete, získáte výsledky u svých vyučujících a také to znamená, že do dubna budete muset ještě zabrat, jestli chcete u skutečných přijímaček uspět.
 • Dalšího výborného úspěchu dosáhla Laura Klapková ze 6.A v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. V konkurenci nejlepších angličtinářů základních škol obsadila třetí místo, gratulujeme!
 • Okresní kolo zeměpisné olympiády se konalo 21.2. na ZŠ Jiráskovo náměstí. Ze tří kategorií pro ZŠ se našim reprezentantům vedlo nejlépe v kategorii sedmých tříd - Vojta Kokrda ze 7.A vybojoval bronzovou medaili a Katka Pánková ze 7.B skončila na pěkném šestém místě, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka

Ve středu 22.2. se děvčata 6. tříd zúčastnila okresního kola ve vybíjené. Dívky se utkaly se stejně starými soupeřkami ze ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ SNP, ZŠ Habrmanova a ZŠ Úprkova. První dva zápasy dívky bohužel těsně prohrály. Další dva však podaly bojovný týmový výkon a díky dvěma výhrám se nakonec umístily na pěkném pátem místě z celkového počtu 10 účastníků.  Tým ve složení: Magda Chmelíková, Aneta Brklová, Karolína Makarovičová, Natka Spišáková, Kristýna Hromádková, Marie Hloušková, Jana Maršounová, Viktorie Kitzlerová, Karolína Kučerová, Gábina Novotná, Karolína Křivská, Nicole Brinkman, Adéla Pakostová a Tereza Vaňásková si za předvedenou hru zaslouží velkou pochvalu.

 • Ve čtvrtek se děti ze 3.B moc těšily do školy. Hned po osmé zaťukala návštěva, kterou přivedl pan Michal Nebeský, jeden ze členů organizačního týmu Sport Hradec Cup.  Představil dětem malou Vanesku a její maminku. S jejich příběhem a životní cestouse děti seznámily a spolu s paní učitelkou se rozhodly darovat peníze, které si vydělaly prodejem vlastoručně vyrobených předmětů na předvánočním školním Jarmarku. Peníze budou 24.6. přímo na turnaji jmenovitě vhozeny spolu s dalšími do turnajové kasy a po finále předány stejným dílem do rukou rodin všech pěti podpořených dětí. Děti udělaly radost svými výrobky kupujícím a ještě jednou teď Vanesce, její mamince a dalším dětem. Zprávu můžete najít také na stránkách organizátorů sbírky.
 • Ve čtvrtek  9. 2. 2017 proběhl projektový den zakončený kulinářským zážitkem :-)  

Naše školní jídelna byla vybrána do projektu "Dny mezinárodní kuchyně ve školních jídelnách ČR". Na jaře proběhl „Den thajské kuchyně“, tentokrát pro nás v rámci „Dne norské kuchyně“ připravila čtyřchodové norské  menu (recepty najdete zde). 
Projekt podporuje norské velvyslanectví a v naší škole ho podpořila svoji návštěvou norská velvyslankyně Siri Ellen  Sletnerová v doprovodu řady dalších hostů, například ze Senátu Parlamentu České republiky, Krajského úřadu, Magistrátu města, Státního zdravotního ústavu a dalších partnerů a zástupců spolupracujících organizací. Informace o akci se objevily i v Deníku nebo východočeské televizi - odkazy najdete na stránce Napsali o nás.

 • zpráva p. uč. Myškové
  Ve středu 1. února se konalo na gymnáziu J. K. Tyla okresní kolo olympiády z českého jazyka. Ve velké konkurenci obsadila Bára Strnadová z 9.A 7. místo. Gratulujeme.
 • Ve čtvrtek 9.2. proběhlo školní kolo chemické olympiády, která se skládala z praktické části a teoretického testu. Pod vedením paní učitelky Zýkové vše proběhlo bez výbuchu a vítězem se stal Marek Kašpar z 9.A, další v pořadí byli Bára Strnadová  a Antonie Hloušková, obě 9.A. Blahopřejeme našim nejlepším chemikům a budeme držet palce v okresním kole, které bude 3.3.
 • zpráva p. uč. Chrudimské:

Recitační soutěž 2. stupně proběhla 8.2.2017, zúčastnila se jí téměř čtyřícitka soutěžících. Odborné porotě, složené z vyučujících českého jazyka se nejvíce líbili:

I. kategorie – 6. a 7. třídy: 1. místo Šárka Hrbáčková, 7.B a Kateřina Pánková, 7.B, 2. místo Veronika Drábková, 7.B, 3. místo Beata Rážová, 7.B a Veronika Navrátilová, 7.B

čestné uznání Alžběta Zimová, 6.A, Karolína Marková, 6A, Laura Klapková, 6.A

II. kategorie - 8. a 9. třídy: 1. místo Anna Bára Strnadová, 9.A, 2. místo Adam Karmin, 8.B, 3. místo Martin Jahodář, 9.A

čestné uznání Khulan Erdenechimed, 8.A

Do okresního kola postupují :

Šárka Hrbáčková, Kateřina Pánková, Veronika Drábková, 7.B - 7.3.2017, Divadlo Jesličky

Anna Bára Strnadová, 9.A, Adam Karmin,8.B, Martin Jahodář, 9.A – 8.3.2017, Divadlo Jesličky

 • zpráva p. uč. Skrbkové

Vyhlášení vítězů Olympiády v anglickém jazyce proběhlo 6. února. V kategorii 6. a 7. tříd se na nejvyšších příčkách umístily: 1. místo – Laura Klapková, 2. místo – Kateřina Pánková, 3. místo – Johana Kinclová. V kategorii 8. a 9. tříd zabodovali: 1. místo – Khulan Erdenechimeg, 2. místo – Aneta Železná, 3. místo – Filip Hadži Nikolov. Aneta se pro nemoc nemohla zúčastnit vyhlášení, cenu převezme, až se uzdraví. Vítězky obou kategorií postupují do okresního kola, které se koná 23. února.

   

 • Ve čtvrtek 2.2. proběhlo školní kolo Pythagoriády, matematické soutěže zaměřené více na úsudek a selský rozum než na běžné školní znalosti. Úspěšným řešitelem je ten, kdo vyřeší správně alespoň devět úloh z patnácti, ze 44 soutěžících v kategoriích 6.,7. a 8. tříd se to podařilo dvěma žákům, kteří získali 10 bodů, byli to Radek Matějíček ze 6.A a Kristýna Kratěnová ze 7.A. V kategorii pátých tříd soutěžilo téměř 30 účastníků, úspěšní řešitelé mezi nimi byli tři: Valérie Ludvíková,5.C, 13 bodů,Jan Dresler, 5.A, 11 bodů a Tereza Nosková, 5.C, 10 bodů. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!  
 • Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 27.1. Soutěžilo se ve třech kategoriích, vždy v práci bez atlasu a v práci s atlasem. Mezi šesťáky uspěli nejlépe: Tereza Kramářová, 6.C a Lukáš Pompach, 6.B - oba 59 bodů, David Horčička, 6.C - 56 bodů. V kategorii 7. tříd nejvíce bodů nasbírali:  Vojtěch Kokrda, 7.A - 52,5 bodu, Kateřina Pánková, 7.B - 51 bod a Beata Rážová, 7.B - 31 bod. V kategorii 8. a 9. tříd byli nejlepší: Tadeáš Havrišák, 8.A - 66 bodů, Martin Jahodář, 9.A - 64 body a Jan Nosek, 8.B - 50 bodů. Děkujeme všem za účast (někteří mile překvapili:-) ), gratulujeme nejúspěšnějším a budeme držet palce postupujícím do okresního kola.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve 4. ročníku volejbalového turnaje Milada Cup si zahrálo 12 týmů. Úroveň turnaje byla velmi vysoká a všechny týmy podávaly úžasné sportovní výkony. Fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a poctivě podporovali své týmy. Výborné bylo občerstvení v kuchyňce i přinesené zápisné.

Výsledky:

Děkujeme všem za účast i za pomoc s organizací a těšíme se další ročník turnaje

 • zpráva p. uč. Chromkové:
  V úterý 24.ledna proběhla v knihovně naší školy autogramiáda pana  Libora Košťála. Bylo to velmi milé setkání autora knihy Pohádky od tatínka a dětí ze 3.B, které tuto knihu ilustrovaly. 
 • Okresní kolo matematické oympiády kategorií Z5 a Z9 jsme pořádali na naší škole 24.1. Z našich žáků byli úspěšní řešitelé Adam Novotný z 5.C a Martin Hoskovec z 9.A, který by v pořadí bez studentů gymnázií jen mezi žáky základních škol obsadil třetí místo. Zadání a řešení úloh a výsledkové listiny najdete také na našich stránkách MO&FO.
 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 10.1., sebralo se celkem za 24 400 Kč. Nejlepší mezi sběrači byly třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců na prvním stupni Ela Čížkovská, 4.a, která přinesla 280 kg a na druhém stupni Vojta Široký, 7.a, se 394 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. 
  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru.
  Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jako obvykle připravila hlavní organizátorka, paní učitelka Fiedlerová.
 • zpráva paní knihovnice Kvasničkové:
  V pondělí 19.1.2017 proběhla ve školní knihovně beseda a zároveň i autogramiáda čtyř hradeckých extraligových hokejistů. Brankář Patrik Rybár, obránce Standa Dietz, obránce René Vydarený a útočník Ruda Červeny poctivě odpovídali na všechny dotazy. 
  Akce se vydařila. Knihovna byla plná malých, ale i velkých fanoušků hradeckého hokeje. 
  Sportu zdar a hokeji obzvlášť!!! :-D

článek na stránkách klubu

 • Ve čtvrtek 19.1. uspořádali vyučující anglického jazyka školní kolo olympiády. Mezi více než třicítkou soutěžících byli nejlepší v kategorii 6. a 7. tříd: 1. místo Laura Klapková, 6.A, 2. místo Katka Pánkvoá, 7.B, 3. místo  Johana Kinclová 7.A, v kategorii 8. a 9. tříd dopadli nejlépe: 1. místo Khulan Erdenechimeg 8.A, 2. místo Aneta Železná 8.A, 3. místo Filip Hadži Nikolov 8.B. Gratulujeme nejlepším a všem statečným děkujeme za účast.
 • V pátek proběhly na celém prvním stupni besedy Tonda Obal na cestách, které jsou vhodným doplněním environmentální výchovy žáků.  Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. 
  Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK, jeho pilotní fáze proběhla již v roce 1997. 

  V průběhu besedy lektoři seznámili formou besedy správné třídění a následné využití separovaného odpadu. K tomu jim pomáhala výstavka Tondy Obala - kufřík plný recyklátů a materiálů i názorné dvouminutové filmy o recyklaci či likvidaci odpadu. Součástí byla hra, při které si žáci prakticky vyzkoušeli, jak správně třídit. V naší škole děti prakticky třídí papír, plasty, sklo a sbíráme víčka z petlahví pro firmu Kartáče Souček.kolní kolo biologické olympiády proběhlo na naší škole 5.1. pod patronací paní učitelky Andrlové. Zúčastnilo se ho v kategorii D jedenáct šesťáků a sedmáků, ze kterých byl nejlepší Vojtěch Kokrda ze 7.A s úspěšností téměř 80%, na druhém místě skončil Jáchym Málek 7.B, 65% a třetí místo obsadila Johana Kinclová, 7.A, 60%. Gratulujeme nejlepším a budeme držet palce v okresním kole!
 • zpráva naší paní knihovnice Kvasničkové

Ve čtvrtek 15.12.2016 jsme se zúčastnili vánočního turnaje v sálové  kopané Úprk cup 2016.
Fotbalisté  druhých tříd vybojovali krásné první místo. Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Tonda Thiele z 2.C.  Blahopřejeme!!!

Sestava: Matějka Lukáš, Thiele Antonín, Perthen Michal, Matušinec Jakub, Uhlíř Martin, Přívratský Tobiáš, Ludvík Kryštof.

 • zpráva p.uč. Půhoné

Už čtvrtým rokem se v naší škole konal adventní Jarmark. Čtvrteční podvečer patřil všem šikovným žákům, kteří se mohli pochlubit svými výrobky, ale i dospělým tvůrcům. Během akce zazpívaly děti krásné písničky, zahráli pohádku o Čertovi a Káče a předvedly muzikál O dvanácti měsíčkách. Atmosféru příprav a samotné akce můžete "nasát" z několika fotografií. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE JARMARKU ZÚČASTNILI - DĚTEM, RODINÁM, PRODEJCŮM I ORGANIZÁTORŮM.

 • Pardubická Střední průmyslová škola elektrotechnickápořádá každoročně pro žáky základních škol ze širokého okolí různé soutěže. Jednou z nich je PC_ák, kde se soutěží v kategoriích grafický návrh, tvorba www a tvorba prezentací. V kategorii grafický návrh se ve velké meziregionální konkurenci na výborném 5. místě umístila se svým obrázkem Karolína Chladíková z 9.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!  
 • zpráva p. uč.Půhoné

Již druhým rokem proběhl v naší škole projektový den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie“. V pátek 2. 12. děti ze 3.B společně s výživovou poradkyní paní Víravovou připravovaly 5 druhů svačinek, které zdobily a vzájemně pak i vzájemně ochutnávaly. Poté svým svačinkám dělaly reklamu.  Vymyslely název, povídaly si o surovinách, které byly použity. Příští týden už se na stejný projekt těší žáci ze 3.C.

Recepty, podle kterých svačinky vyráběly dodáme, fotky s výsledky jejich snažení už můžete vidět zde. 

 • zpráva p. uč. Jarošové

Školní kolo dějepisné olympiády proběhlo 30.11., jejím tématem byla Marie Terezie a Habsburkové v 18. století. Nejlepším dějepiscem u nás je Marek Kašpar, na druhém místě skončil Lukáš Hroch, oba 9.A, třetí místo obsadila Tereza Šůnová z 9.C. V okresním kole nás bude reprezentovat Marek Kašpar. Přejeme hodně zdaru!

 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné  místo, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka
  Holky 2. - 5. tříd se 21. listopadu zúčastnily okresního kola poháru ZŠ ve florbalu. Celkem odehrály 5 zápasů (MH - ZŠ Štefcova 2:3, MH - ZŠ Cerekvice 1:3, MH - Hbité šelmy 7:0, MH - ZŠ Miletín 3:2, MH - ZŠ Nová Paka 5:0), ze kterých získaly celkem 9 bodů, což stačilo na krásné druhé místo, které zajišťovalo postup do krajského kola této soutěže. Nutno podotknout, že většina děvčat byla na podobném turnaji vůbec poprvé. Děvčata podala bojovný, týmový výkon, za který je mohu velice pochválit. Teď už nám nezbývá nic jiného než potrénovat a těšit se na krajské kolo.
 • Školního kola olympiády v ČJ se zúčastnilo více než 30 zájemců od sedmých tříd. Mezi nejlepšími byly jen těsné bodové rozdíly,  18 bodů získaly Veronika Pultarová, 9.C a Anna Bára Strnadová, 9.A, 17 bodů Karolína Chladíková, 9.A a jen o další bod méně měly Petra Divíšková, 9.C a Antonie Hloušková, 9.A. Pořadí zhruba poloviny nejúspěšnějších najdete 
 • Děkujeme všem dětem i jejich rodinám za sběr kaštanů. Získali jsme 6 960 Kč, které  posílí účet SRPŠ.
 • Při dalším sběru starého papíru 1.11. bylo nasbíráno celkem za 19 428 Kč. Nejvíce sběru na prvním stupni přinesli mezi třídami 2.A a 4.A, z jednotlivců potom Marek Záruba ze 4.a, který přinesl 294 kg. Na druhém stupni byla nejpilnější třída 7.A a mezi jednotlivci Vojta Široký ze 7.a - 363 kg.  

Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru a panu učiteli Strnadovi se svými žáky za pomoc.
Moc děkujeme!!!
Uvidíme se v lednu. Krásné a spokojené vánoční svátky.

Podrobnější výsledky najdete jako obvykle ve zprávě p. uč. Fiedlerové.

 • zpráva p. uč. Kronikové

Florbal dívky starší – okrskové kolo

Dne 8. 11. 2016 sehrála naše děvčata okrskové kolo ve florbalu. Po remíze 1:1 se ZŠ Smiřice a výhrách se ZŠ Nový Hradec 4:0, se ZŠ Štefcova 3:0 a se ZŠ Černilov 2:1 nakonec holky nepostoupily na skóre do okresního kola. Hrály však srdnatě, za což jim patří dík a gratulace.

Sestava: Nikol Trávníčková 7.A, Beáta Rážová 7.B, Sofie Eliášová, Tereza Podolníková 8.A, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Antonie Hloušková, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C.

 • zpráva p. uč. Kronikové

Dne 13. 10. se konalo okresní finále v minikopané dívek. Soutěže se zúčastnily 4 školy. Naše děvčata si po výhrách nad ZŠ Nechanice 12:0, nad ZŠ SNP 3:0 a ZŠ Bezručova 6:1 vybojovala postup do krajského kola.

Sestava: Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7.B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Anna Kadečková, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová 9.A a Tereza Kotoučková 9.C. Všem hráčkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí na jaře v dalších bojích. Díky za pomoc Radce Kozlovské.

 • zpráva p. uč. Buršíka
  Ve středu 2.11. jsme se zúčastnili florbalového turnajev Předměřicích nad Labem. V základní skupině jsme odehráli tři vyrovnané zápasy a díky dvěma výhrám jsme postoupili do semifinále. V semifinále jsme bohužel narazili na žáky ZŠ Štefánikova, jejichž tým byl složen z hokejistů, takže se nám i přes velkou snahu do finále postoupit nepodařilo. Museli jsme se tak spokojit s bojem o bronz. V tomto boji jsme však doplatili na promarněné šance a díky prohře 3:1 jsme museli třetí místo přenechat domácím Předměřicím a odvézt si "bramborovou" medaili. Kluci však podali velmi bojovný týmový výkon, za který je mohu jen chválit. Z výborně hrajícího kolektivu bych však rád vyzvedl výkony Šimona Zemánka, který se díky 6-ti vstřeleným brankám stal nejlepším střelcem týmu.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  10. se naši starší chlapci zúčastnili okrskového kola v minikopané. V turnaji, kterého se zúčastnila tři z původně pěti přihlášených škol, postupně porazili ZŠ Třebechovice 3:1, ZŠ Habrmanova 4:1 a ZŠ Habrmanova 6:0. Bez ztráty bodu tak suverénně postoupili do okresního finále, gratulujeme! Reprezentovali nás: Jiří Rejl, Martin Štaier, Vojtěch Kořínek, všichni 9.A, Tomáš Dolanský, 9.B, Jakub Zeman,9.C, Tadeáš Havrišák, Matyas Jirkův, Radek Leden, Tomáš Kadeřávek, všichni 8.A, Adam Karmin a Filip Buchwald, oba 8.B. 
  Děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v okresním kole
 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve středu, 12.10.2016, proběhl na většině škol v republice další ročník soutěže Přírodovědný klokan, která prověřila všeobecné přírodovědné znalosti žáků. Naše škola nebyla vyjímkou a soutěžilo se i u nás. Některé otázky byly skutečně nelehké a vyžadovaly široký přehled a znalosti. Nejlépe si s nimi poradila Khulan Erdenechimeg z 8.A, která se umístila na prvním místě se ziskem 68 bodů. Na druhém místě skončil Adam Karmin z 8.B s 55 body a na třetím místě se umístil Vojta Kokrda ze 7.A se 48 body. Jen těsně za ním, se ztrátou jednoho bodu, skončil jeho spolužák Tomáš Kubišta. Protože je soutěž určena pro 8. a 9. třídy, je umístění Vojty a Tomáše mezi staršími spolužáky skutečně výborné!
 • zpráva p. uč. Andrlové:

Ve středu 12.10. jsme bojovali také na Inter G Cupu v kin-ballu. Po pátém místě ve skupině naši v semifinále svedli vyrovnaný zápas o postup do finále, který nakonec rozhodla až čtvrtá perioda, v níž dal náš tým odpal do autu. V celkovém pořadí jsme tak obsadili páté místo, když zvítězilo družstvo Kin-ball Pardubice. Naše barvy hájili: Tereza Hvězdová, Jan Erben, Lukáš Hroch, Adéla Aligerová, Antonie Hloušková, všichni 9.A, Jakub Chaloupka, 8.A, Kateřina Pánková, 7.B, Veronika Pultarová, 9.C.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

 • Ve středu 12.10. více než čtyřicet našich žáků vydala pod vedením p.uč. Kronikové, Kokrdové a Lánové  bojovat na druhé kolo Ligy hradeckých školv orientačním běhu. Jejich boj byl opět úspěšný, v celkovém pořadí škol se jim na prvním místě podařilo navýšit náskok před ostatními! Mezi jednotlivci se nejvýše umístili: 
  místo Štěpán Remiš, 2.C, 3.místo Berenika Machková, 3.C, 
  4. místo Jolana Trunečková, 3.C, Kritýna Kratěnová, 7.A a Adam Kokrda, 5.A, 5. místo Vendula Novotná, 4.A, Barbora Morávková, 7.A, 
  6. místo Lukáš Severa, 4.B a Lukáš Pompach, 6.B. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy.
 • V úterý 11.10. naše škola pořádala krajské kolo přespolního běhu, na které se sjelo více než tři sta nejlepších běžců ze všech okresů. Ve velmi těžké konkurenci dosáhla nejlepšího výsledku naše mladší děvčata, která skončila mezi školami na 5. místě, ve třech kategoriích základních škol zvítězila ZŠ Komenského v Trutnově, jednou byla první ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Atmosféru závodů dokumentuje také fotogalerie.
 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné  místo, gratulujeme!
 • Více než dvě stovky běžců se 27.9. v okolí naší školy zúčastnily okresního kola přespolního běhu, jehož hlavní organizátorkou byla p. uč. Kroniková. Na stupně vítězů se probojovali Martin Mrňávek, 7.A, který ve své kategorii zvítězil a Tina Voborníková, 8.B, která skončila na třetím místě. V celkovém pořadí škol lépe dopadla naše děvčata, mladší obsadila druhé místo, starší děvčata skončila třetí. Chlapci obsadili čtvrté a sedmé místo. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci!
 • zpráva p. uč. Kušnírové

Ve čtvrtek 22.9.2016 se žáci a žákyně 5. ročníků zúčastnili závodů čtyřčlenných družstev v atletickém trojboji o „Putovní pohár Magistrátu města HK“ – běh na 50m, skok daleký a hod míčkem. V soutěži jsme postavili 2 družstva chlapců a 2 družstva dívek. V konkurenci 10 družstev si nejlépe vedlo družstvo ve složení Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B a Adam Kropáček, Matěj Gábel z 5.A – vyhráli celou soutěž a obhájili putovní pohár, který v loňském roce pro školu získali předchozí páťáci. Děvčata Ema Thiele (5.B), Amálka Kučerová, Eva Perthenová a Verča Hvězdová (všechny 5.a) obsadila krásné 4.místo. V jednotlivcích získal 1.místo a pohár Sam Šinkovský, který nenašel mezi kluky přemožitele. Dále školu reprezentovali – Adam Fedor, Martin Legerský, Barča Urbánková, Katka Hovorková (všichni 5.B), Honza Burda, Viky Linderová a Verča Pecinová ( všichni 5.A). Všem děkuji za výbornou sportovní reprezentaci školy a přeji další úspěchy.

 • zpráva p. uč. Půhoné

Krásné čtvrteční dopoledne prožily tři třídy (3.A, 4.C a 5.C) v okolí rybníku Výskyt. Zúčastnily se projektu Do lesa s lesníkem. Ten seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámili na šesti stanovištích s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznávali dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojili do sázení nového lesa, předvedli si, jak se les vychovává, měřili lesnickými přístroji a poté i počítali objem vytěženého stromu. Viděli na vlastní oči i kácení borovic s jejich následným rozřezáním a vytažením koníkem. fotogalerie , video

 • Nový ročníkLigy škol v orientačním běhu zahájili naši borci výborně. Pod vedením paní učitelek Kronikové, Kokrdové a Lánové 45 našich běžců vybojovalo 211 bodů a dostalo se do čela pořadí škol, gratulujeme!
  Z jednotlivců byli v pořadí ve svých kategoriích nejvýše: 
  místo: Martin Mrňávek, 7.A 
  3. místo: Dominika Kunartová, 3.C, Štěpán Rémiš, 2.C, Tomáš Gloser, 4.A 
  4.místo: Vendula Novotná, 4.A
  5. místo: Barbora Morávková, 7.A 
  6.místo: Aneta Rážová, 4.A, Vítek Novotný1.D
 • První letošní sběr papíru proběhl 6.9., celkem se nasbíralo za 23 400 Kč. Nejpilnější třídy ve sběru byly na 1. stupni 2.C (průměr na třídu 44,8 kg) a 4.A (55,8 kg), na 2. stupni přinesla průměrně na žáka nejvíce 7.A (37,2 kg). Z jednotlivců přinesli nejvíc Bětka Morávková, 4.A - 365 kg a Barča Morávková, 7.A - 365 kg.  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!!! Podrobnější informa
Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy