Archiv zpráv aktuálního roku

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  V úterý 14.3. se konalo okresní kolo Olympiády v NJ. Honza Urbánek z 9.A se probojoval na stupně vítězů a obsadil 3. místo, Kuba Vanický z 9.A skončil na krásném 5. místě. Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 • Z centra Ámos vision nás informovali o tom, že se žáci naší školy zapojili do soutěžního kvízu (na velké interaktivní obrazovce u bufetu) a vyhráli vstupenku na talkshow „Posedlí Dakarem“, která proběhne v Aldisu. Výhercům z 9.B gratuujeme:-)
 • Ve středu 22.2. se na ZŠ Jiráskovo náměstí konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, které pro nás skončilo skvěle. Ve všech třech kategoriích jsme získali medaile, v kategorii C zvítězil Štěpán Rémiš z 8.C, zlato v kategorii B získal Marek Štefánik ze 7.D a třetí místo v kategorii A obsadil Jan Čtvrtečka ze 6.A. Gratulujeme ke skvělému výsledku!
 • Do okresního kola chemické olympiády, které proběhlo v pátek 3.3., se kvalifikoval také Matěj Macura z 9.A. V těžké konkurenci většinou gymnazistů se mu podařilo zúročit dlouhodobou přípravu a obsadil výborné čtvrté místo, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  2.března proběhlo okresní kolo přehlídky dětských recitátorů 1. a 2. kategorie. Všech 6 našich reprezentantů, vítězů školního kola, se skvěle umístilo. Dva z nich získali čestné uznání a čtyři - David Hejč, Klára Matyášová, Lily Anna Schödlbauer a František Bien, budou naši školu reprezentovat i v krajském kole. Děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů.

 • Hradecký magistrát opět pořádal pro žáky devátých tříd "Přijímací zkoušky nanečisto", které se konaly 28.2. Výsledky všech účastníků najdete zde , výsledky našich žáků najdete na tomto odkazu.
 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  Ve středu 22.2. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 1. stupně. Zúčastnili se zástupci téměř ze všech tříd. Porota ocenila všechny výkony diplomem a odměnou. Nejúspěšnější recitátoři nás budou reprezentovat v okresním kole přehlídky dětských recitátorů. Jsou to David Hejč, Klára Matyášová, Aneta Valentová, Lily Anna Schödlbauer a František Bien. Držíme jim palce.

 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Dnes 23. 2. 2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže na 2. stupni. Účast převýšila minulé ročníky, zúčastnilo se 19 skvělých recitátorů ve dvou věkových kategoriích. V kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Lucie Matyášová (6.C), 2. místo obsadil Filip Kočí (7.C) a na 3. místě se umístil Petr Novotný (6.B). 
  V kategorii 8. a 9. tříd nejlepší výkon předvedla Ela Čížkovská (9.A), krásné 2. místo obsadila Darina Penzešová (8.D) a na 3. místě skončil Igor Sviridov (8.A). Všem recitátorům děkujeme za účast a skvělé výkony a postupujícím držíme pěsti v okresním kole!

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Ve středu 22. 2. se konalo školní kolo Olympiády v NJ. Stupně vítězů obsadili chlapci z 9.A. Podali perfektní výkony. 1. místo získal Jakub Vanický, 2. místo vybojoval Jan Urbánek a 3. místo obsadil Matěj Macura. Kuba a Honza postupují do okresního kola, které se bude konat 14.3. na PSJG. Gratulujeme a budeme držet pěsti.

 • Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo 2. ročníku Ekonomické olympiády, kterého se zúčastnilo 34 žáků z devátého a osmého ročníku. Otázky letošního ročníku nebyly vůbec jednoduché. Nejvíce bodů získali: Šimon Rémiš (8. C) 22 bodů, František Čapek (8. A) 21 bodů, Tereza Přívozníková (8. D) 20 bodů, Štěpán Rémiš (8. C) 20 bodů, Pavel Klíma (8. D) 20 bodů. Všichni jmenovaní postoupili do finálového kola, patří mezi 113 nejlepších z celkem 9 145 žáků, kteří se letos do soutěže zapojili a zároveň patřili mezi nejlepší účastníky v Královehradeckém kraji. Výsledkové listiny a další informace naleznete zveřejněné na webových stránkách soutěže www.ekonomickaolympiada.cz. Gratulujeme postupujícím k úspěchu a děkujeme všem statečným za výbornou reprezentaci školy.
 • zpráva p. uč. Zýkové
  V úterý 7.února proběhlo školní kolo chemické olympiády. První místo obsadil Matěj Macura z 9.A, druhé místo  Alena Veverková z 9.B a na třetím místě se umístila Jana Šafářová z 9.B.
  Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně sil v okresním kole.
 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Dnes 9. 2. se konal 3. ročník městského kola soutěže zvané Prezentiáda a po roce naše škola opět stanula na stupni nejvyšším. O obrovský úspěch se tentokrát postarala Gabriela Řehůřková (9.C) a Diana Borufková (8.C), které porotu ohromily svým neotřelým nápadem, výbornou prezentací a suverénním vystupováním. Za svou práci byly odměněny notebooky. Skvělý výkon předvedlo i naše druhé družstvo ve složení Nell Nosková a Andrea Spěšná, obě ze 7.A. Děvčatům blahopřejeme a smekáme před nimi, protože postavit se před cizí publikum a smysluplně mluvit skoro deset minut není vůbec nic jednoduchého. Děkujeme za perfektní reprezentaci školy! Zprávička se objevila také v hradecké Radnici.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Další kolo kin-ballu se konalo 4. 2. v Přelouči. Tento turnaj byl už 3. kolem Kin-ball Czech Open. Zápasy nebyly opět jednoduché. Naši školu reprezentovalo jedno družstvo ve složení: Matěj Gebr a Jakub Vanický 9.A, Veronika Marková a Alena Veverková 9.B.
  Toto družstvo obsadilo 6. místo.
  Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů a Honzovi Urbánkovi. Přijeli za námi fandit, dokonce si mohli po turnaji vyzkoušet přihrávky, odpal a hru. Také nám kin-balloví trenéři ukázali techniku odpalu jednou rukou. Doufám, že tuto techniku v dalších turnajích použijeme a posune nás to dál v kvalitě hry.
  Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na další turnaje.

 • Skvělého úspěchu dosáhl Jan Chrtek z 5.C na okresním kole matematické olympiády, když získal maximální počet 18 bodů a zvítězil! Mezi úspěšnými řešiteli této kategorie byli ještě na 5.-6. místě Zuzana Bořilová, 5.C, 11 bodů, 7.-10. místo obsadila Linda Staňková, také 5.C, 10 bodů a na 11.-13. místě skončil Kryštof Kutnar z 5.A s 9 body. Současně proběhla i kategorie Z9 pro žáky devátých tříd a odpovídajích ročníků víceletých gymnázií, kde velmi pěkné 6. místo obsadil Vojta Beneda z 9.A. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích!
 • zpráva p. uč. Černíkové:

  Ve středu 25. 1. se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. V nejmladší kategorii 6. tříd si nejlépe vedl Vojtěch Unčovský z 6. C s 48 body, o druhé místo se podělili Marek Daniel (6. B) s Janem Čtvrtečkou (6. A) - 46 bodů, bronz si odnáší Vojtěch Langr (6. A) s 45,5 body. Mezi 7. třídami zvítězil Marek Štefanik ze 7. D (42 bodů), stříbro vybojoval Alex Kovařík ze 7. B (33 bodů), na 3. místo se prosadila Tereza Kamenská z 7. B (29 bodů). Nejstarší kategorii 8. a 9. tříd vyhrál Štěpán Rémiš (43 bodů) sledován svým bratrem Šimonem Rémišem (40 bodů) - oba z 8. C, čest deváťáků uhájil David Tezour z 9. A s 39 body. Všem zúčastněným děkujeme za pěkné výkony a postupujícím přejeme úspěch a štěstí v okresním kole.

 • zpráva p. uč. Hozové

  Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo Biologické olympiády. V kategorii D (6.-7. ročník) soutěžilo 6 žáků. Pořadí v této kategorii bylo následující: Adam Němec (7.A) 59 bodů, Tereza Kamenská (7.B) 55,5 bodů, Nella Mossigová (7.A) 53 bodů. Kategorie C (8. a 9. ročník) se zúčastnilo 14 žáků. Nejlepšími byli: Štěpán Rémiš (8.C) 69,5 bodů, Šimon Rémiš (8.C) 59,5 bodů, Michaela Slavíčková 57,5 bodů. 

 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 3. ledna, celkem jsme získali 6170 Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 4.c, 7.d, z jednotlivců přinesli nejvíc Terka Springerová, 3.c - 107 kg a na druhém stupni Kuba Exner, 7.d - 227 kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
  Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.c - děkujeme moc.
  Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde.
 • Po vánocích dorazila příjemná zpráva od firmy Ámos vision, od které máme interaktivní panel u bufetu:

  Rádi bychom Vás informovali o tom, že se žáci vaší školy zapojili do soutěžního kvízu, který jsme spustili před vánočními svátky. Připravili jsme ho ve spolupráci s SCI-FI a VR parkem Kvantario, který je plný unikátních technologií se vzdělávacím přesahem. Zapojilo se celkem 740 žáků a studentů. Cenu získává žák z vaší školy: Jan 6.A, získává vstupenku do VR a sci-fi parku Kvantario.

 • zpráva Školního parlamentu

  Žáci 2. stupně měli možnost v tajných volbách volit prezidenta ČR. A jak dopadly na naší škole? 
  S velkým náskokem vyhrál Petr Pavel (48 %), na druhém místě se umístila Danuše Nerudová (18 %) a třetí místo obsadil Andrej Babiš (16 %). Ostatní kandidáti se nedostali přes pět procent. Bohužel i v našich volbách se našly neplatné hlasy, kdy místo kroužkování kandidáta byl kandidát přeškrtnut nebo k němu bylo přimalované srdíčko. Volební účast žáků 2. stupně byla necelých 48 %. Třídy s největší volební účastí: 7.A (86 %), 8.C (83 %), 6.C (76 %) a 8.A (72 %), naopak třída s nejmenší volební účastí je 9.B (0 %). Tak uvidíme, jak dopadnou skutečné volby. 

  Členové Školního parlamentu 

 • zpráva p. uč. Šintákové

  V úterý 10.1.2023 jsme konečně mohli pogratulovat vítězům školní výtvarné soutěže „Pestrý svět“. Ve starší kategorii se na 1.místě umístila Daniela Jaskevičová 9.C, na 2. Markéta Pospíšilová 7.D a na 3. Johana Bláhová 9.C. V mladší kategorii zazářili na 1.místě Jan Čtvrtečka 6.A, na 2. Barbora Kapustová 6.C a na 3. Anastasia Badukina 6.A. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další tvorbu.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  V neděli 8.1. se dvě naše kin-ballová družstva starších žáků zúčastnila turnaje v Pardubicích. Tento turnaj byl jedním z několika, které v tomto školním roce proběhnou. Zápasy nebyly jednoduché, neboť se tohoto turnaje zúčastnily hlavně kluby, které mají kin-ball jako svůj prioritní sport. Naši žáci se kin-ballu věnují doplňkově pouze na kroužku. I tak jsme na turnaji obsadili 6. a 7. místo. Na fotografie se můžete podívat zde.
  Sestava: Horákovka A: Veronika Marková 9.B, Matěj Gebr, Jakub Vanický a Anna Laštůvková 9.A. Horákovka B : Buyankhishing Gančimeg, Jan Urbánek, Michal Gulyas a Matěj Macura 9.A., Alena Veverková 9.B Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů, kteří za námi přijeli fandit a přivezli sladkosti. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na další turnaje.

 • Dramatický kroužek pod vedením paní učitelky Sedláčkové si připravil dramatizaci pohádky Jak pejsek s kočičkou slavili Vánoce :-)
 • Vybrali jste tři nejlepší fotografie! Podívejte se na ně. Výhercům blahopřejeme a po Novém roce se mohou těšit na odměnu!
  Členové Školního parlamentu

 • V pondělí 12.12. proběhlo školní kolo oympiády v Čj, kterého se zúčastnilo jedenáct osmáků a deváťáků. Nejúspěšnější byli: Lucie Langhammerová, 9.C, Alena Veverková, 9.B, obě 34 body a Filip Zezula, 9.B, 28 bodů. Všichni tři postupují do okresního kola, budeme držet palce:-) 
 • zpráva p. uč. Gabrišové

  V pátek 9. prosince 2022 se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Své síly zde poměřili žáci osmých a devátých ročníků. Téma letošního zadání nebylo nikterak jednoduché, vzhledem k chronologickému výkladu dějin se totiž jednalo o látku zatím neprobranou. Žáci si museli poradit s datací, pojmy, rozborem karikatury i fotografie vztahující se k dějinám Rozděleného světa a Československu v něm po roce 1945. Přitom museli sázet na své znalosti získané spíše mimo vyučovací předmět dějepis. A jak se jim dařilo? Na prvním místě se umístila Sofie Radoňová (8. D), druhé místo obsadil Mikuláš Frýba (8. D) a třetí Jan Urbánek (9. A). Blahopřejeme. 
  Všem zúčastněným mockrát děkujeme za odvahu a chuť udělat něco navíc. Prvním třem přejeme hodně štěstí do kola okresního, které se uskuteční v druhé polovině ledna 2023. 

 • V úterý 22.11. proběhlo okresní kolo Pythagoriády, do kterého ze školního kola postoupilo ve svých kategoriích celkem 11 našich žáků. Na medaili dosáhl Marek Štefanik, 7.D, který skončil na 3.-4. místě s 10 body, další se stali úspěšnými řešiteli, když z patnácti zadaných úloh vyřešili alespoň deset, byli to: Jakub Pleskot, 6.B, 12 bodů, 4.-7. místo, Daniel Marek, 6.B, 11 bodů, 8.-12. místo a Alena Veverková, 9.B, 10 bodů, 12-14. místo. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  O víkendu 26. 11. se naše kin-ballové družstvo zúčastnilo turnaje v Přelouči. Tento turnaj byl jedním z několika, které v tomto školním roce proběhnou. Zápasy nebyly jednoduché, neboť se tohoto turnaje zúčastnily hlavně kluby, které mají kin-ball jako svůj prioritní sport. Naši žáci se kin-ballu věnují doplňkově pouze na kroužku. I tak jsme na turnaji obsadili skvělé 5. místo.

  Sestava: Lucie Havlová 7.D, Veronika Marková 9.A, Matěj Gebr, Jakub Vanický, Michal Gulyas, Matěj Macura, Buyankhishing Gančimeg a Anna Laštůvková 9.A. Děkujeme za velkou podporu fanouškům z řad rodičů, kteří za námi přijeli fandit. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy a těším se na další turnaje.

 • Další sběr starého papíru proběhl 1. listopadu. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 3.c, 9.b, z jednotlivců přinesli nejvíc Terka Springerová, 3.c - 120 kg a na druhém stupni Vojta Jež, 8.d - 112 kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám pomohli páni učitelé Lukáš Dubrovský, Jakub Vít a třída 9.b - děkujeme moc. Podrobnější zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové si můžete prohlédnout zde.
 • zpráva p. uč.Skrbkové

  Ve středu 16. 11. 2022 se konalo školní kolo soutěže Basic Lingua v anglickém jazyce. Všichni, kdo se zúčastnili, podali velmi kvalitní výkony. 1. místo v kategorii I obsadila Míša Dušková ze 7.C, 2. místo vybojovala Nela Hejsková ze 7.C a na 3. místě skončila Karolína Kovalíčková ze 7.A.
  V kategorii II obsadili stupně vítězů chlapci z 9.A v pořadí Michal Gulyás, Tomáš Černík a Buška Gančimeg. První dva z každé kategorie postupují do ústředního kola, které se koná 7. 12. 2022 na PSJG.
  Všem gratulujeme a budeme držet pěsti v dalším kole. Ostatní výsledky vám na požádání rádi sdělí vaši vyučující anglického jazyka.

 • V září jsme se zúčastnili ukázky dravců, kterou nám až z Moravy přivezla obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS. Z jejich nádherného kalendáře vznikla nástěnka, kde děti mohly poznávat jednotlivé dravce a vybírat ze seznamu jejich jméno. Ten, kdo napsal alespoň 4 z 12 správně, byl zařazen do losování o nádhernou knihu Dravci a sovy.  Čtyři děvčata (Kristýna ze 23.B, Lucie, Victorie a Žofie ze 4.A) napsala správně plný tucet a získala titul ZNALKYNĚ DRAVCŮ. Navíc se štěstí na jednu z nich usmálo, když pan ředitel losoval pouze jeden lísteček z téměř třiceti správných odpovědí. Absolutní vítězkou se stala Victorie Michlová ze 4.A. Všem účastníkům děkujeme za snahu a chuť poznávat nové věci.
  foto:
 • Uspěli jsme v okresním kole soutěže v učení cizích jazyků!

  Začátkem listopadu nás potěšila skvělá zpráva – naše třída Fa6 získala 2.místo v okresním kole soutěže Jazykový WocaBee šampionát! V úvodním kole celostátního šampionátu dosáhli naši žáci skvělý výsledek - denní průměr až 168 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Pro lepší představu - jedna správná odpověď při procvičování slovíček znamená zisk přibližně 2-3 WocaPoints bodů.

  2.místo v okresním kole je skvělý výsledek, jelikož celková účast ve čtvrtém ročníku šampionátu dosáhla rekordního počtu 44 387 žáků a studentů z celé České republiky. Spolu s počtem zapojených tříd roste i kvalita šampionátu a k úspěchu bylo třeba vynaložiť hodně úsilí. V Jazykovém WocaBee šampionátu se soutěží online v inovativní aplikaci pro učení slovíček s názvem WocaBee. V soutěži se nehodnotí konkrétní znalosti žáků, ale píle v učení se (a procvičování) nové slovní zásoby. V okresním kole naši žáci získali za 2.místo diplom a žáci spolu s vyučujícím (p.uč.Fajfr) obdrží měsíční online kurz angličtiny nebo němčiny v aplikaci pro samouky LangBee v hodnotě 150 Kč.

  Největší odměnou pro všechny je ale především radost z učení a také zlepšení jazykových vědomostí,
  které tato soutěž zprostředkovala.

  Stránka aplikace: www.wocabee.app 
  Stránka soutěže/šampionátu: www.wocabee.app/soutez

 • Výborného výsledku dosáhl v krajském kole Logické olympiády Kryštof Kutnar z 5.A, které se konalo 4.11. na Univerzitě Hradec Králové, fakultě informatiky a managementu. Kryštof mezi šedesáti nejlepšími řešiteli z okresních kol obsadil skvělé 6. místo. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

 • U druháčků proběhl projekt jablíčkový den, jehož průběh je zdokumentovaný ve fotogalerii. A jako třešnička na jablíčkovém dortu vznikla minikuchařka.
 • Dorazila nám výborná zpráva z WocaBee:
  "Rádi bychom pogratulovali žákovi Matyášovi Novákovi z Vaší školy který vyhrál X-BOX."
  Není to první výhra, kterou naši žáci získali díky účasti v soutěži Jazykový WocaBee šampionát. Naše škola se i letos ve druhé polovině října zapojila do dalšího ročníku inovativní soutěže pro školy, kde se soutěží v jednoduché online aplikaci na učení slovíček.
  Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kriteriem je počet bodů získaných procvičováním slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se také naučí. Každá třída soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují opravdu všichni.
  Žáci aktuálně soutěží v okresním kole šampionátu, ve kterém mohou získat zajímavé ceny a pro naši školu až 2 x 60 000 Kč na modernizaci. Všechny informace o soutěži včetně průběžných výsledků najdete na www.wocabee.app/soutez
  Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité. Jsme velmi rádi, že i na naší škole učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který přináší žákům skutečné výsledky!
  Držíme jim v soutěži palce!
 • zpráva p. uč. Skrbkové a Kočové

  V pondělí 31.10. jsme na 1. stupni uspořádali projekt Halloween v angličtině. V jeho první části jsme ve skupinách vyřezávali nebo zdobili dýně, učili se slovíčka a básničky k tématu Halloween a hráli halloweenské hry. Pak následovala promenáda v maskách, vzájemné setkávání a říkání naučených básniček.
  Úterý 1.11. - Halloweenský projekt jsme protáhli do dalšího dopoledne. Čarodějnice, kouzelníci, duchové i zombíci z 5. ročníků si vzali pod patronát maskovaný potěr z 1. tříd. Zkusili si " Trick or treat", zahráli puzzle, bingo, zazpívali písničky k Halloweenu, vystříhali Witch‘s house. Prohlédli si krásné dýně vystavené po celém pavilonu 1. stupně.
  Paní učitelky se zapojily kostýmy, kreativitou i nadšením.
  Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to slušelo, jak krásně jsme vyzdobili školu a jak jsme si Halloween báječně užili.

 • zpráva p. uč. Víta

  Přesně po týdnu, po okreskovém kole, jsme s mladšími florbalisty znovu vyrazili do boje, tentokrát v okresním finále. Složení bylo stejné jako posledně: Daniel Chalupník, Matěj Kopecký, Matyáš Novák, Martin Salavec, Josef Šedivka, Jakub Vítek (všichni 6. A), Matyáš Komárek (6. C), Michal Horáček (7. A), Adam Šinkovský (7. B), Adam Urbánek, Jakub Mizera a Jakub Exner (všichni 7. D).
  Tentokrát nás čekal velký florbal 5+1, a proto muselo dojít k úpravě složení, v jakém jsme nastoupili. Jinačí byl i čas hry, kdy nás čekalo v každém zápase 10 minut čistého času. Los do skupiny k nám byl shovívavý, takže jsme se objevili ve skupině B, čítající 3 týmy. Skupina A byla čtyřčlenná. Cílem bylo opustit skupinu na prvním místě, a tím si zajistit boje o medaile a postup, na který jsme pomýšleli.
  Zápasy skupiny byly velmi náročné na psychiku. Klukům sice trvalo, než se na velkém hřišti sehráli, ale v obou případech se nám povedlo během první části odskočit soupeřům o jeden gól. Víc nám však nedovolili. Bylo velmi emočně náročné sledovat oba útlé výsledky až do sirén, které pro nás znamenaly 2 vítězství 1:0, šest bodů do tabulky a postup z prvního místa. Já přemýšlel, zdali se nám povede ve vyřazovacích bojích i jiný výsledek.
  Následovala obrovsky dlouhá pauza před dalším zápasem. Jednalo se o 7 zápasů ostatních týmů, což v důsledku znamenalo asi 2,5 hodiny, během nichž jsem se bál o to, aby klukům motivace zůstala. Během této doby jsme však měli možnost zkoumat hru ostatních a připravit si nějaký plán.
  Na semifinálový zápas jsme dostali rivala ze ZŠ Gočárova, kterým jsme chtěli oplatit porážku z okrskového kola. Na soupeře jsme ”vlítli” a povedlo se nám s ním držet krok. Čtyři minuty před koncem jsme však dostali gól na 1:2. Když na tabuli svítily tři minuty do konce, měl jsem tendence sáhnout do naší sestavy. Nemusel jsem to však vyslovit. Během tří minut kluci nasadili obrat a zvítězili poměrem 5:2. Soupeři zbyly doslova oči pro pláč. Čekalo nás finále se Severem.
  Na poslední zápas jsme byli velmi dobře připravení. Přišli jsme s taktikou, která fungovala a soupeř měl obtíže. I tak jsme v polovině zápasu prohrávali 1:2. Protože čas utíkal, museli jsme přejít do ofenzivní pozice a ta dala soupeři prostor na utvrzení výsledku – 1:4.
  Prohra ve finále byla hořkosladkým výsledkem. Soupeř byl, jak jsme sami uznali lepší, ale my věřili, že na vítězství máme. Přesto však nemůžeme mluvit o neúspěchu. Naopak. Výsledek, jakého jsme dosáhli, je úžasný a jsem rád, že to chlapci, tak skvěle zvládli. Herně vše probíhalo parádně a my vytvořili skvělý tým. Ještě jednou vám kluci gratuluji!
  Heeeeeeej – Milada!

 • V úterý 18.10. proběhlo školní kolo Pythagoriády, kterého se zúčastnilo více  než 50 zájemců z druhého stupně. Soutěžící měli 60 minut na řešení 15 netradičních a zajímavějších matematických úloh, za každou správně vyřešenou úlohu získali jeden bod. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší: Jakub Pleskot, 6.B - 13 bodů, Marek Beneda, 7.A - 12 bodů, Tereza Přívozníková, 8.B - 8 bodů a Vojtěch Beneda, 9.A - 13 bodů. Gratulujeme nejúspěšnějším a děkujeme všem za hojnou účast.
 • Dnes se znovu děti oblékly do slavnostního, protože nás navštívilo pět muzikantů z hradecké Filharmonie. Prvňáci a druháci pomáhali hastrmánkovi Hvízdálkovi najít ztracenou písničku... A našli...
 • zpráva Školního parlamentu
  13. října se i naše škola účastnila celostátní akce nazvané Suit up den. Už u vchodu nás vítal slušně oblečený pan školník, my jsme se hodili do gala a připomněli si společenská pravidla slušného chování. A zde se podívejte, jak to žákům slušelo. Kéž by takto oblečeni chodili častěji ...   Členové Školního parlamentu
 • zpráva p. uč. Víta

  Dne 13. 10. se uskutečnilo okrskové kolo našich starších reprezentantů. Turnaj se odehrával na ZŠ Kukleny. Na soupisce byli tito hráči: Kmínek Dominik (9. C), Tomka Michal, Tezour David, Vanický Jakub, Gebr Matěj (všichni 9. A), Pipek Samuel, Schmidt Matěj, Jež Vojtěch, Cendelín David (8. D), Jaška Petr (8. C), Rygl Sebastian a Jaška Patrik (8. B).
  Jelikož jsme, na rozdíl od mladší kolegů, hráli 5+1, dovolilo nám větší hřiště zapojit i trochu taktiky v rozehrávce.
  Prvním soupeřem bylo družstvo Kuklen. Vzhledem k tomu, že na sebe kluci nebyli zvyklí, chvíli trvalo, než se sehráli. Sice tam chyběla akce, která by ukázala, že jsme lepší, ale i tak jsme velmi tvrdě hlídali bezbrankové skóre. O to jsme bohužel přišli až 40 vteřin před koncem a ve zbytku času jsme již nestačili srovnat – 0:1.
  Druhý zápas byl proti ZŠ Štefánikova. Na tento duel jsme se po společné poradě rozhodli pro taktiku rozehry, ve které jsme spatřili možnosti. A ono to fungovalo. Soupeře jsme přehrávali a vsítili první branku. Soupeř však velmi záhy srovnal a v další části hry skóre překlopil na svoji stranu. V tuto chvíli už se do našeho týmu dostávala frustrace, začali jsme komunikovat s rozhodčími a přicházely zbytečné fauly. Konečné skóre – 1:2 ve prospěch soupeře.
  Třetí a poslední klání bylo s Pouchovem. Od začátku byla vidět nervozita a chtíč vyhrát. Bohužel však za cenu diskuzí, nadávek a faulů. Dva odpískané tresty za nadávání rozhodčím, přičemž jeden byl do konce utkání. Tyto chyby nás stály drahé minuty ve hře a soupeř přesilovky využil. I tento zápas dopadl – 1:2.
  Přestože se nám nedařilo v některých situacích držet nervy na uzdě a věnovat se hře a útoku, je třeba pochválit defenzivní část hry a vyzvednout také gólmana, který v mnoha situacích zabránil vyššímu skóre. Sic se nám nepovedlo zvítězit, ale všechny výsledky nasvědčují tomu, že soupeři byli hratelní a stačila jedna chyba na jejich straně, která by vedla ke srovnání hry.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 12. 10. 2022 se konalo 2. kolo Ligy škol v orientačním běhu na Slezské plovárně. Z naší školy se zúčastnilo 23 závodníků. I po druhém kole si  držíme krásné 2. místo  z 15 zúčastněných škol.
  Premiéru za školu letos měli: Patrik Dvořák 3.A, Veronika Jiranová 2.A, Michaela Bergerová a Vojtěch Unčovský 6.C.
  Nejlepší výsledky našich žáků: 1. Korbelová Eliška a Jan Chrtek oba z 5.C, 3. Korbelová Tereza 5.C a plno dalších míst do desítky.
  Všem závodníkům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti v dalším kole, které bude na jaře. A kde? To je zatím překvapení.

  koly se zúčastnilo 23 závodníků. I po druhém kole si  držíme krásné 2. místo  z 15 zúčastněných škol.
 • zpráva p. uč. Víta

  Dne 11. 10. proběhlo okrskové kolo chlapců 6. a 7. tříd ve florbale základních škol. Turnaj se odehrával na ZŠ Štefánikova, kam jsme dorazili ve složení: Daniel Chalupník, Matěj Kopecký, Matyáš Novák, Martin Salavec, Josef Šedivka, Jakub Vítek (všichni 6. A), Matyáš Komárek (6. C), Michal Horáček (7. A), Adam Šinkovský (7. B), Adam Urbánek, Jakub Mizera a Jakub Exner (všichni 7.D). Kluci neměli šanci se před turnajem sehrát a soupisku jsme stavěli cestou na místo, ale i tak si všichni velmi dobře ”sedli”. Během turnaje došlo pouze k jedné kosmetické úpravě postů, více nebylo nutné.
  Na první zápas jsme nastoupili proti Kuklenám, kde se kluci poprvé florbalově poznávali. V náročném prvním souboji získali první vítězství a dle oficiálních výsledků rozhodčích, ač jsme jako tým napočítali v naší brance o jeden gól méně, jsme vyhráli 3:2.
  Po jednozápasové pauze nás čekal dvojzápas. Jako první jsme naskočili na domácí Štefánikovku. Byl to soupeř, o kterém jsme věděli, že s ním musíme zvítězit za každou cenu. Po urputném boji, který se zdál nekonečný, jsme i tentokrát mohli slavit vítězství – 2:1. Třetí zápas se ze začátku nevyvíjel dle našich představ. Byla znát únava z předchozího zápasu, a proto jsme povolili soupeři z Černilova první branku. Zbytek už byl ovšem v naší režii. Pět gólů, které jsme ve zbytku zápasu nasázeli, vedlo k myšlenkám na postup.
  Na poslední zápas s Gočárovkou jsme čekali dlouho, jelikož byly na plánu ještě další tři utkání. Kluci ztratili euforii předchozích klání. Soupeř navíc velmi dobře a takticky požádal o odložení jejich zápasu s námi, aby mohl nabrat síly po předchozím boji. Vyplatilo se. Soupeř na nás vlétl a po první části vedl 2:0. Rozhodčí naneštěstí neviděli, že se jedna z našich střel odrazila od zadní tyčky, a proto jsme museli zkoušet bojovat dál. Soupeř neskutečně držel naše střely mimo brankovou síť, ale nakonec se nám povedlo jejich gólmana překonat. K vítězství nám nepomohl bohužel ani nájezd, ani hra bez brankáře a poslednímu soupeři, a nakonec i vítězi, jsme podlehli 2:1.
  2. místo a s ním spojený postup jsme si jednoznačně zasloužili. 1.-3. místo dělilo stejný počet bodů, proto rozhodovalo až skóre, respektive vzájemný zápas. Kluci si během turnaje vyzkoušeli oslabení, přesilovku a další herní situace. Během příštího týdne nás čeká okresní kolo, ve kterém zkusíme opět zabojovat. Díky prohranému utkání víme, na co se máme zaměřit a na tom budeme stavět.

   

   

 • zpráva p. uč. Kronikové
  Dne 6. 10. se konalo krajské kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo starších žákyň ve složení: Veronika Dubcová 9.A, Jolana Trunečková 9.C, Barbora Fejglová a Darina Penzešová obě 8.D. Veronika skončila na 5. místě. Družstvo děvčat obsadilo krásné, leč bohužel nepopulární 4.místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 
 • zpráva Školního parlamentu:
  V pondělí 3. 10. proběhla oficiální inaugurace nových členů Školního parlamentu. Fotografie si můžete prohlédnout  zde. I letos se můžete těšit na akce, které pro vás my, členové parlamentu, připravíme. Zároveň tu jsme pro vás, abychom sbírali vaše podněty a připomínky a snažili se o pohodovější atmosféru na škole. Náš mail je skolniparlament@zshorakhk.cz nebo se podívejte na stránky školy sekce Školní parlament. 
 • zpráva p. uč. Gabrišové

  V pátek 30. září uplynulo 84 let od podepsání Mnichovské dohody, dokumentu, na základě kterého byla Československá republika donucena v roce 1938 odstoupit ve prospěch nacistického Německa, Polska a Maďarska pohraniční území, čímž se velikost našeho státu zmenšila zhruba o třetinu.
  Pohraniční oblast byla zranitelným územím, místem, kde žila početná německá menšina a zároveň se odtud v případě napadení naší vlasti očekávala agrese nepřítele. Z toho důvodu tu ve třicátých letech vznikala pásma železobetonových bunkrů menšího a většího rozsahu, zahrnující obrovské pevnostní sruby, dělostřelecké tvrze i menší objekty, lidově řopíky.
  Toho všeho jsme se na podzim 1938 museli vzdát - až na jednu jedinou pevnost - pevnost Dobrošov, nacházející se na hřebeni mezi Náchodem a Peklem u Nového Města nad Metují.
  A právě pevnost Dobrošov, konkrétně pěchotní srub Můstek a dělostřelecký srub Zelený, jsme symbolicky na ono smutné výročí 'Mnichova' navštívili. Po úvodním zhlédnutí historického dokumentu nás čekala hodinová prohlídka 40 metrů hlubokého podzemí. Viděli jsme prostory, které měly sloužit jako ubikace, jídelna, sklady potravin i munice, nemocnice, kanceláře pro velící důstojníky i místa, kde vojáci obsluhovali houfnice a další zbraně, kterými se měli bránit. Zároveň jsme vyslechli smutný příběh o zradě, ústupcích a zoufalé nemožnosti změnit rozhodnutí učiněné jinými.

   

   

 • zpráva p. uč. Kronikové
  Dne 27. 9. 2022 uspořádala naše škola okresní kolo v přespolním běhu. Této soutěže se zúčastnilo 170 dětí ze 14 škol v 6 kategoriích. Na pořádání se podíleli učitelé Tv a žáci z 9.A, za což jim patří velký dík. A jak jsme dopadli? Naše družstvo starších dívek zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Družstvo běželo ve složení : Veronika Dubcová 9.A (2.místo), Jolana Trunečková 9.C (4.), Barbora Fejglová 8.D (6.), Darina Penzešová 8.D (9.) a Nela Jančová 8.D. Družstvo mladších dívek a starších chlapců obsadilo 4. místo. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.
 • zpráva p. uč. Tůmové
  Úterní projektový den „sv. Václav“ přesunul 5. třídy do 10.století. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily s rodokmenem prvních Přemyslovců, životem Václava a jeho násilnou smrtí, kterou zhlédly v krátkém animovaném filmu. Poslechly si Svatováclavský chorál a porozuměly jeho slovům. Barevně ztvárnily vitráž do katedrály a převáděly staré míry, váhy a římské číslice. V závěrečné části sestavily Svatováclavskou korunu a zhodnotily projekt. Děti si projektový den užily a všem zúčastněným patří velký dík za odvedenou práci.
 • První letošní sběr starého papíru proběhl 6. září. Celkem bylo nasbíráno 6 000 kg za 9 800,- Kč. Mezi třídami byly nejpilnější 2.b, 3.c, 9.a, z jednotlivců přinesli nejvíc Kristýnka Vlčková, 4.b - 300 kg a na druhém stupni Viktorie Horáková, 6.a - 172  kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá.
 • zpráva p. uč. Kronikové
  2. místo v Lize škol v orientačním běhu
  Dne 21. 9. 2022 se konalo 1. kolo Ligy škol v orientačním běhu u základní školy SNP. Naše škola se zúčastnila díky nemocem v mnohem menším počtu, 21 závodníků. I tak skončila na krásném 2. místě ze 16 zúčastněných škol. Premiéru za školu měli: Vít Valášek a Kamila Novická ze 2.A, Ondřej Solánský a Martin Brož ze 3.B. Nejlepší výsledky našich žáků: 1. Korbelová Tereza a Jan Chrtek oba z 5.C, 3. Korbelová Eliška 5.C a plno dalších míst do desítky. Všem závodníkům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti v dalším kole, které bude 12. 10. 2022 na Slezské plovárně.
 • "Den pro vás" je tradiční akce, kterou pořádá SOŠ a SOU Vocelova pro žáky devátých tříd. V pátek 16.9. se jí zúčastnila dvě naše družstva a v konkurenci bezmála čtyřiceti týmů si nevedla špatně, když jedno obsadilo pěkné čtvrté místo, gratulujeme!
 • Na ukázku dravců, kterou nám až z Moravy přivezla obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS, jsme se vydali v pondělí 12. 9. na hřiště sousední ZŠ Štefánikova. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí ze života dravců a měli jsme příležitost je vidět i v celé jejich kráse - v letu. Na krátké video se můžete ​podívat ve videogalerii.
 • zpráva p. uč. Hudouskové a Hnízdové
  V sobotu 10.9.2022 se uskutečnil 23. ročník tradiční akce Putování za sluníčkem. Na trase lesem děti plnily úkoly, za které v cíli získaly krásné odměny.  Počasí nám přálo a akce se setkala s úspěchem. Výtěžek bude věnován na zakoupení pomůcek pro děti. Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli. fotogalerie
Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy