Prezentiáda v anglickém jazyce

Datum: 20.5.

Ve čtvrtek 16. května 2024 se žáci od 6. do 9. třídy zúčastnili každoroční soutěže Prezentiáda v anglickém jazyce, kde mohli předvést své jazykové dovednosti a kreativitu. Soutěž, která byla tradičně rozdělena do dvou kategorií (mladší kategorie 6. a 7. třídy, starší kategorie 8. a 9. třídy), poskytla našim mladým talentům prostor, aby zazářili.

V první kategorii, zaměřené na téma „My dream holiday", nás přednášející přenesli do exotických destinací, sdíleli dobrodružné plány a vykreslili živé obrazy svých ideálních dovolených. Na prvním místě se umístila Barča Čapková (7. C) s velmi zdařilou prezentací o Prince Edward Island. Druhé místo obsadila Barča Kapustová (7. C), která všechny ohromila znalostmi o Anglii a Tudorovcích.  Na třetím místě se umístila Simča Chalupníková (6. B) s prezentací o Novém Zélandu.

Stejně působivé byly prezentace ve druhé kategorii, kde studenti přednášeli téma „The person who I admire." Zde byly vzdávány pocty různým osobnostem - od historických postav po členy rodiny, od sportovních ikon po hvězdy hudebního průmyslu. Byla to oslava lidské excelence a síly vzorů, které formují naše životy. Na prvním místě se umístila Andrea Spěšná (8. A), která ohromila originální prezentací, ve které hovořila nejen o Taylor Swift. Druhé místo obsadila Namu Gančimegová (8. B) s prezentací o americkém zpěvákovi Conan Gray. Na třetím místě se umístil Marek Podlipý (9. C), který jakožto velký fotbalový fanoušek mluvil o polském fotbalistovi Robertu Lewandowskim.

Ačkoli to bylo pro porotce velmi těžké rozhodování, neboť vybrat vítěze z velkého počtu kvalitních prezentací byl vskutku náročný úkol, každý účastník si zaslouží pochvalu za svou práci a odvahu postavit se před publikum. Každá prezentace byla důkazem talentu a velkého potenciálu.

Všem účastníkům Prezentiády děkujeme za skvělé výkony. Vaše kreativita, píle a odvaha nás skutečně těší. :)

zpráva p. uč. Gabrišové

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy