Objevili jsme volejbal

Datum: 21.4.

Dne 17. dubna proběhlo okresní kolo volejbalového turnaje 8. a 9. ročníků, kterého se naše škola zúčastnila v dívčí i chlapecké kategorii. 

U chlapců se jednalo o premiéru, které se účastnili: Adam Němec (8. A), Nikolas Andrýs (8. C), Adam Urbánek (8. D), Kryštof Ludvík (9. A), Jakub Balcar (9. C), Vojtěch Rašner a Adam Kotouček (oba 9. D). 

Co se chlapců týče, rozhodně se můžeme pyšnit předvedenou hrou. Jelikož většina našeho týmu nejsou aktivní hráči či nikdy neměli s volejbalem nic společného, předvedená hra vypovídá o naší všestrannosti. Mimo náš tým se turnaje zúčastnily školy: Bezručova, Svobodné Dvory, Plotiště, Biskupské gymnázium. Byť jsme vyhráli jedinou bitvu, všechny prohrané byly velmi vyrovnané. Při hře na 2 sety jsme odehráli zápasy poměry: 29:50; 45:50; 40:50. Často nám tedy k zisku setu nechybělo málo. Oba dva sety se nám povedlo získat pouze v posledním utkání, v němž jsme zvítězili součtem 50:38. Děkuji moc za reprezentaci.  

Za to naše dívky rozhodně v soutěži již žádnými nováčky nebyly a letos o sobě daly viditelně vědět. V soutěži, sestavené z celkem 14 družstev rozdělených do 3 skupin, jsme ve skupině bojovaly proti ZŠ Pouchov, ZŠ Štefánikova a ZŠ Bezručova. Po dvou výhrách a jedné remíze jsme po prvenství ve skupině postoupily do finále. Zde nás čekaly vítězky ostatních skupin, dívky ze ZŠ Nechanice a ZŠ Třebechovice. Čekaly nás velice těžké zápasy, bylo očividné, že týmy byly složeny z aktivně hrajících hráček. Naše dívky bojovaly, avšak ani na jeden z těchto soupeřů to nestačilo. Skončily jsme tak na nádherném 3. místě. Všechny dívky chválím za skvělou reprezentaci školy.  

Školu reprezentovaly: Emča Špliňová (7.C), Amča Machálková a Nellča Nosková (obě 8.A), Verča Borovičková (8.B), Nelča Hejsková (8.C), Bětka Vrbová (8.D) a Adél Fišerová (9.D) 

zpráva p. uč. Jakuba Víta a Blanky Hozové
Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy