Atletická soutěž

Datum: 20.5.

Pohár rozhlasu 

Ve dnech 15. - 16. května probíhaly na TJ Sokol Hradec Králové atletické soutěže chlapců a dívek 2. stupně. Středeční den byl věnovaný 6. a 7. třídám, čtvrtek pak 8. a 9. ročníkům. 

 

Chlapci 6. a 7. ročník 

V mladších chlapcích nás reprezentovali: Lukáš Svoboda (6. B), Josef Šedivka, Jakub Vítek (oba 7. A), Daniel Marek, Jakub Pleskot, Daniel Špryňar (všichni 7. B) a Matyáš Komárek (7. C). 

Štafetový závod 4x60 m (Marek, Svoboda, Šedivka a Špryňar) jsme v rozběhu zvládli za 33,87 s, což nás zařadilo do středu tabulky mezi 14 školami. Maličko horší jsme pak byli ve sprintu na 60 m, kde jsme se výkony tolik neblýskli. 

Ve skoku dalekém dva naši reprezentanti překonali hranici 4 metrů, kdy lepší z nich (Daniel Marek) svým výkonem 4,47 m skončil na 9. místě mezi 36 zúčastněnými. Výška seděla všem našim borcům. Nejvíce však vynikl Daniel Špryňar, kterého zastavily až pokusy na 146 cm. Hod kriketovým míčkem pak nejlépe svědčil Jakubu Vítkovi výkonem 44,36 m. 

Je zřejmě nepsaným pravidlem, že našim žákům na těchto soutěžích svědčí vytrvalost. Po loňském triumfu Adama Šinkovského, obhájil 1. příčku náš stříbrný fotbalista Daniel Špryňar, který svým časem 3:08,77 utekl nejbližšímu soupeři o 6 vteřin. 

Po sečtení bodů za naše výsledky jsme jako škola obsadili 6. místo ze 14. zúčastněných a k TOP 5 nám scházely pouhé 3 body. 

 

Chlapci 8. a 9. ročník 

Starší reprezentanti dorazili ve složení: Patrik Polášek (8. A), Patrik Jaška (9. B), Petr Jaška, Šimon Rémiš (oba 9. C), Jakub Majer, Matyáš Mikulecký a Martin Rydlo (9. D). 

Ač se nám na štafetě nepovedla jedna z předávek, která na první pokus skončila mimo předávkovou ruku, díky snaze Patrika J., Martina, Kuby a Matyáše, nedopadl výsledek vůbec špatně. Stejně jako mladší jsme se pohybovali v polovině startovního pole. Sprinteři na 60 m (Patrik J., Martin a Kuba) se snažili tlačit svoje časy do 8 vteřin, nicméně se to ani jednomu nepovedlo. Nejblíže k tomu byl Martin Rydlo, který tuto vzdálenost zaběhl za 8,03 s. 

Ve skocích se nám taktéž velmi dařilo. V tom vysokém je potřeba vyzdvihnout výkon Patrika Jašky – 158 cm a obsazení 4. míst. Nicméně i výkony Petra a Šimona považuji za velmi kvalitní (138 cm). V dálce vynikl Jakub Majer, který výkonem 500 cm vybojoval 5. místo. Pozadu nezůstal ani jediný osmák Patrik Polášek, kterému rozhodčí naměřili 475 cm. 

Patrik si taktéž na příští rok vyzkoušel vrhačskou sekci, který se svým výkonem 8,66 m vůbec neztratil. Přesně o metr dále pak svou kouli vyslal Matyáš Mikulecký. 

Ve vytrvalosti se nejlépe vedlo Šimonu Rémišovi, který protnul cílovou pásku v čase 5:09,40. Díky tomu se vešel do TOP 10 závodníků na této trati. Martin pak zaostal o pouhých 6 vteřin. 

Všechny tyto výkony nás vynesly na 4. pozici mezi 17 školami, což považuji za velmi dobrý výsledek. Navíc jsme se oproti minulému roku v tomto porovnání velmi posunuli vpřed. 

  

Dívky 6. a 7. třída 

Složení: Tereza Bažantová 6.C, Míša Bergerová, Nella Brinkmanová, Izabela Coufalová, Klára Luxová, Ema Špliňová, Kristýna Vanická a Vanda Vrchotová všechny ze 7.C. 

Holky bojovaly skvěle a výsledkem bylo celkové 4. místo. 

Za zmínku stojí výkony štafety ve složení (Ema Špliňová, Kristýna Vanická, Vanda Vrchotová a Míša Bergerová), která obsadila 3. místo časem 34,09s. A to ještě Míša ve finiši zabrkla. Skvělý výkon pak předvedla Terka Bažantová ve skoku do dálky. Výkonem 450 cm s obrovským náskokem zvítězila. V hodu míčkem pak přidala 6. místo za hod 39,61m. Plno výkonů pak bylo kolem 8.- 10. míst. 

 

 

Děvčata 8. a 9. ročník 

Starší děvčata dorazila ve složení: Adéla Fišerová (9. D), Darina Penzešová (9. D), Markéta Pospíšilová (8. D), Nela Mossigová (8. A), Karolína Hošáková (8. D), Tereza Vanišová (9. C), Tereza Urbanová (9. C), Sofie Radoňová (9. D), Nina Holubářová (9. A), Nikol Zelinková (9. C) a Aneta Macháčková (8. A). 

Závod začal štafetou, která se první čtveřici děvčat velmi vydařila. Časomíra se zastavila na čase 34,66, což znamenalo ve vysoké konkurenci umístění v první polovině startovního pole.  

Ve skocích se nám také celkem dařilo. Nejlepšího výkonu ve skoku vysokém dosáhla Markéta Pospíšilová (134 cm). Ve skoku dalekm se Nikol Zelinkové podařilo překonat 4 m a se svým výkonem 453 cm patřila v této disciplíně mezi nejlepší závodnice.  

Start na 60 m nám úplně nevyšel. Žádné z děvčat se nepodařilo pokořit hranici 9 s, což pro náš tým znamenalo nemalou bodovou ztrátu. 

Vrhačské disciplíny zkoušela některá děvčata poprvé. Nejlepšího výkonu dosáhla Tereza Urbanová (7,16m). Na závěr našeho atletického snažení přišel vytrvalostní běh na 800 m, který obě děvčata zvládla velmi dobře. Nele i Markétě se podařilo stlačit čas pod 3 minuty. 

Všechny výkony nás nakonec vynesly na 7. pozici, což v dané konkurenci děvčat nebyl špatný výsledek. 

 

Po sečtení bodů za všechny zúčastněné kategorie, jsme dospěli k výsledku, že naše škola skončila na 3. místě. Lépe na tom byly pouze školy Štefcova a Štefánikova. 

Všichni moc děkujeme za vaše výsledky a gratulujeme k výkonům, které jste předvedli. 

zpráva p. uč. Víta

 

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy