Fotbalový svátek McDonald´s cup

Datum: 5.5.

Školní kolo 

Po roce se na naší škole opět odehrála fotbalová klání McDonald´s cupu. Jako první na pořadí byla školní kola, která se odehrála 18. dubna pro 4. a 5. třídy a 19. dubna si zahrály 2. a 3. třídy. 

Obě skupiny svedly své zápasy kvůli počasí v tělocvičně. Cílem bylo si turnaj užít, poměřit své síly a vybrat zástupce, kteří budou reprezentovat naši školu. 

Mezi staršími zvítězila třída 4. C, která porazila ve finále 4. B. Třetí příčku obsadila 5. C, následována 5. A. Další v pořadí byly třídy: 4. A, 4. D a 5. B. Z těchto tříd jsme nakonec vybrali reprezentanty: Michal Mlejnek (4. A), Sebastian Frodl, Adam Zvolánek (oba 4. B), Patrik Dvořák, Dominik Gernát, Martin Mareš (všichni 4. C), Michal Navrátil, Jan Snížek (oba 5. A), Vítek Hruška, Jan Ryšávka a Karolína Šrámková (všichni 5. C). 

Turnaj mladších ovládly třetí třídy. První příčku obsadila 3. C, na 2. místě skončila 3. A a 3. byla 3. B. Na dalších pozicích se srovnaly 2. třídy v pořadí: 2. C, 2. B, 2. A a 2. D. Jako reprezentanty jsme zvolili: Petra Škrýbu, Filipa Melichara (2. B), Matěje Bursu, Tomáše Ryšavého, Aliho Tohmé (všichni 3. A), Josefa Řezáče, Andriiho Grytska, Ondřeje Záveského (3. B), Davida Chalupu, Matěje Kalouska a Štěpána Zvolánka (3. C). 

Okrsková kola 

I okrsková kola se odehrála na naší škole za účasti dalších škol. 

Starší bojovali ve skupině se sedmi dalšími školami: Mandysova (1:4), Svobodné Dvory (6:0), Předměřice (1:0), Štefánikova (1:3), Comenius (0:0) a Černilov (0:2). 

Z výčtu skóre můžeme vidět, že naši reprezentanti vybojovali ve svém turnaji 2 vítězství a 1 remízu. Tyto zápasy nás umístily na 5. příčku mezi konkurencí. Na naší škole se nejlépe dařilo ZŠ Mandysova a Štefánikova, kteří postupují do okresního finále. Bronz braly Předměřice. 

Mladší hráli s dalšími 5 soky ze škol: Úprkova (4:0), Svobodné Dvory (6:0), Štefánikova (1:0), Předměřice (5:0), Comenius (5:1). 

Díky těmto výkonům jsme brali první pozici a inkasovali jsme pouze jedinou branku. Obhájili jsme tak loňské vítězství a postoupili do okresního finále, které proběhne 14. května na TJ Slavia HK. Společně s námi postoupila ZŠ Štefánikova a stupně vítězů uzavřela ZŠ Úprkova. 

Fotografie naleznete zde.

Všem děkuji za reprezentaci a postupujícím gratuluji k výhře. Uvidíme se v okresním finále. 

zpráva p. uč. Víta

 

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy