Okrskové kolo ve florbale 6. a 7. tříd

Datum: 7.11.

Dne 7. listopadu se na ZŠ Smiřice odehrálo okrskové kolo ve florbale 6. a 7. tříd. Naši školu na této akci zastupovali: Vojtěch Gábel (6. A), Vít Střihavka (6. B), Josef Lacina, Jakub Vítek, Daniel Chalupník, Dominik Jirouš, Matyáš Novák, Martin Salavec, Matěj Kopecký (všichni 7. A), Daniel Marek (7. B) a Tomáš Rydlo (7. C).

Hned v úvodu turnaje jsme narazili na budoucího vítěze, domácí ZŠ Smiřice. Byl to vyrovnaný zápas a nám se povedlo skórovat až v posledních 20 vteřinách – 1:0 v náš prospěch.

Díky stoupavé tendenci jsme i druhý zápas vyhráli, tentokrát 2:0 se ZŠ Jana Pavla. Stále nás však trápila produktivita, aktivita, tah na branku, … To se změnilo s třetím zápasem, kdy se náš herní projev změnil a na hřišti nás bylo více vidět. Okusili jsme však také první obdrženou branku. Díky naší aktivitě jsme však Předměřice porazili a vítězili 3:1.

V čtvrtém zápase náš brankář Matěj Kopecký opět zavřel všechny tři tyče a za pomoci zodpovědných obránců a produktivních útočníků jsme slavili 4:0. Čekal nás však poslední zápas, v němž nás čekal soupeř ze ZŠ Gočára. Soupeři hráli velmi útočný florbal a já doufal, že budeme těžit z jejich vysunuté hry. Oponenti nás však od začátku tlačil a v polovině zápasu již vedli 3:0. Našim borcům se však podařilo snížit, nicméně času nebylo dostatek a k tomu neproměněný nájezd nás stál 1. místo, na němž jsme se vyhřívali.

Díky minitabulce s “Gočárkou“ a Smiřicemi jsme na tom ve vzájemných zápasech byli hůře a tato prohra nás sesadila na 3. pozici. Musím však klukům poděkovat za bojovnost a urputnost. Do poslední chvíle se snažili hájit barvy naší školy.

Stejně tak chci poděkovat pořadatelům za hladký průběh turnaje a za kvalitní pískání rozhodčích.

Fotografie naleznete zde.

zpráva p. uč. Víta

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy