Archiv zpráv aktuálního roku

 • Zájemci o přírodu strávili dopoledne ve středu 9.1. nad úlohami školního kola biologické olympiády pod vedením p. uč. Andrlové. V kategorii D (6.,7. třídy) získali nejvíc bodů  Matěj Jacko, 7.B, 62,5 bodu, Tomáš Gloser, 7.A, 58 bodů, Veronika Krausová, 7.B, 50,5 bodu. Mezi staršími (8.,9. třídy) byli nejúspěšnější Matěj Gábel, 8.A,  45 bodů, David Horčička, 9.C 40,5 bodu a Marek Novák, 8.A, 33 body. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem statečným za účast.
 • Jako tradičně z naší školy postupuje do okresního kola fyzikální olympiády velký počet úspěšných řešitelů školního kola. Pod vedením p. uč. Strnada se s nástrahami úloh školního kola úspěšně vypořádali: Burda Jan, Gábel Matěj, Šic Filip, všichni 8.A, Záruba Vojtěch, Pňaček Ondřej, Tkáč Andrej, všichni 8.B, Lhoták Dominik, 8.C,  Pultar Adam, Zákravský Vojtěch, Novák David, všichni 9.A, Ende Lukáš, 9.B, Brklová Aneta, Hejsková Tereza, Brož Štěpán, všichni 9.C. Přejeme jim, aby jejich práce přinesla ovoce i v okresním kole, které se koná na naší škole 24.1.
 • zpráva p. uč. Půhoné

  V úterý 10. 12. 2019 se otevřely dveře návštěvníkům již tradičního Jarmarku. Přinesl radost dětem, organizátorům a také návštěvníkům. Část peněz, které děti utržily při prodeji, jsme všichni předali dnes nadaci HRADEC SPORT CUP. Byl to balíček s částkou 24 220 Kč. Přispěli jsme na dobrou věc. Vždyť tento čas je jak stvořený pro dobré skutky.

   
   

   

  video z předávání peněz:

  https://www.youtube.com/watch?v=ylxm3ggaAaE&t=5s

 • zpráva vedoucí šachového kroužku Aničky Vítové

  Dne 10. 12. 2019 se konal okresní přebor škol v šachu. Po pětileté pauze se znovu zúčastnila i naše škola! Celkově se turnaje v kategorii 1.–5. tříd účastnily 4 školy. Na přeboru se v průběhu 8 let bez přestávky pravidelně objevovaly dvě školy: ZŠ a MŠ Josefa Gočára a ZŠ Třebechovice. Později se začala účastnit i Církevní ZŠ. Byli jsme tedy jedinými nováčky. Každé družstvo se spolu utkalo dvakrát, dohromady se tedy hrálo 6 kol. V každém zápase proti sobě na samostatných šachovnicích hráli 4 hráči. Naše soupiska byla následující: Filip Kočí 0; Adam Němec 0/4; Matyáš Novák 0/5; David Smutek 1,5/5; Vít Novotný 0,5/4.

  Pro většinu účastníků naší školy se jednalo o první šachový turnaj v životě: museli tedy zvládat mnoho nových úkonů a pravidel. Šachové hodiny, pravidlo „šáhneš-táhneš“ a nemožné tahy… to všechno je na turnaji čekalo poprvé. Ostatní účastníci turnaje měli už vše zažité, takže se mohli soustředit jen na hru.

  Naše první partie proto končily velmi rychle, první bod získal David Smutek hned v prvním kole proti ZŠ J. Gočára. V dalších zápasech se nám příliš nedařilo, ale s každou odehranou partií kluci vydrželi o něco déle u té další. A protože se kluci stihli najíst mezi partiemi, o pauze na oběd jsme šli ven hrát na babu (v té nejvíce exceloval Matyáš Novák).

  Po pauze nás čekaly další tři partie. Náš dosud jediný bod velmi brzy doplnil Víťa dvěma remízami. Další remízu pak ještě vybojoval David.

  Všichni kluci mě velmi mile překvapili. Filip odehrál všech 6 partií, bojoval proti těm nejsilnějším – a přesto na něm nebyla znát únava. Adam se také soupeřů nebál a měl to podobně těžké. Oba odehráli partie proti zkušenějším registrovaným hráčům. Matyáš Novák si nejlépe všímal hrozeb soupeřů a elegantně proplul turnajem – snad jakoby už nějaký šachový turnaj zažil. A nakonec naše čísla 4 a 5 na soupisce: David s Víťou. Oba zabodovali. Na Davidovi bylo vidět, že už v minulosti turnaj hrál, takže byl seznámený s šachovými hodinami a vše zvládal na jedničku. Víťa naopak chodí na kroužek prvním rokem, proto mě velmi překvapil svými výkony. Odkaz na článek KHŠS: http://khss.chess.cz/?p=12712 , fotografie

 • zpráva p. ředitele
  Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!!!
  Naše florbalová reprezentace starších žáků úspěšně ovládla i krajské kolo v Hostinném, které se konalo 4.12. v tamější sportovní hale. Nejprve se chlapci utkali ve skupině se Sobotkou (4:1) a domácím družstvem Hostinného (12:1), poté v semifinále narazili na silnou Dobrušku (3:1) a ve finále si zopakovali zápas s ambiciózní Sobotkou (2:1). Všechny zápasy spojoval jeden zásadní rys, brzy vstřelené góly, a i když finále bylo dramatické až do konce, můžeme směle tvrdit, že všechna utkání jsme režírovali my a zaslouženě postoupili do kvalifikace na republikové finále, které se odehraje v únoru v Liberci. Naši kluci byli fantastičtí jak předvedenou hrou, tak i vystupováním, a dělali tak čest dobrému jménu naší školy. K postupu jim moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy J. Reprezentovali nás: Filip Melichárek, Bohumil Jakoubek, Marián Naar, Daniel Kraus, Patrik Mrkvička, Filip Jan, Daniel Melichárek, Jakub Truneček, Filip Nun, Lukáš Vybíral a Tobiáš Čapek.
 • zpráva p. ředitele

  Okresní finále starších žáků pro nás znamenalo postup do kraje!

  Velmi pěkného výsledku dosáhlo družstvo starších žáků, které 27.11.2019 v třebešské hale vyhrálo okresní finále ve florbalu. Za vzornou a úspěšnou reprezentaci jim gratulujeme a přejeme další úspěch v kole krajském. Reprezentovali nás: Filip Melichárek, Tobiáš Čapek, Samuel Šinkovský, Bohumil Jakoubek, Lukáš Vybíral, Filip Jan, Marián Naar, Filip Nun, Daniel Melichárek, Jakub Truneček a Daniel Kraus.

 • Školní kolo olympiády v českém jazyce proběhlo 20.11., zúčastnilo se ho 25 zájemců z 8. a 9. tříd. Na prvních místech se umístili žáci 9.A:  1. místo - Šimon Peterka, 44 body, 2. místo - David Novák, 39 bodů, 3.-4. místo Alžběta Zimová a Karolína Marková, obě 38 bodů. Bodové rozdíly mezi účastníky nebyly velké, můžete se podívat na výsledky první desítky. Děkujeme všem za účast, gratulujeme nejlepším a přejeme jim vydařené okresní kolo.
 • zpráva p. uč. Nováčka

  Okresní finále florbalu mladších žáků proběhlo 20.11.2019. Družstvo naší školy obsadilo velmi pěkné 3.místo.
  Složení družstva: Vrba Vojta, Záruba Marek, Zemánek Šimon, Dorner Jakub, Dorner Lukáš, Holubář Mathias, Silbernagl Kryštof, Novák Tadeáš, Tezour David, Tomka Michal, Wališ Jakub, Dubcová Veronika. Děkujeme za bojovnou reprezentaci!

 • Česká školní inspekce naši školu vybrala pro Výběrové zjišťování výsledků vzdělávání, tentokrát v enviromentální výchově v 8. třídách. Nejlepších výsledků  dosáhli: Petra Sklenářová, 8.A - 78%,  Dominik Lhoták, 8.C - 75%,  Anna Matušincová, 8.B - 70% (úspěšnost odpovědí v procentech).
 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Ve čtvrtek 21. 11. se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua. V kategorii I (6. a 7. třídy) byli nejúspěšnější: na 1. místě Aneta Rážová, na 2. místě Tomáš Gloser a na 3. místě Vojtěch Vrba - všichni ze 7.A. V kategorii II (8. a 9. třídy) se umístili: na 1. místě Daniel Čáslavský (9.B), na 2. místě Adam Kropáček (8.A) a na 3. místě Štěpán Hanuska (9.A). Vítězové budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Všem medailistům gratulujeme k úspěšnému umístění a děkujeme i všem ostatním za statečnou účast a dobré výkony.

 • Další sběr starého papíru proběhl 5.11., sebrali jsme celkem za 11 004 Kč:-) Mezi třídami přinesli nejvíc na žáka 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců nejvíce přispěli Matěj Stříbrný, 2.c - 445 kg a Káťa Fišerová, 7.a - 350  kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám bezvadně pomohla třída 9.b s panem učitelem Lukášem Dubrovským – děkujeme moc!!!!! Super!!
  Příště prosím nedávejte už lepenku a kartony, jen papír tříděný v krabicích nebo převázaný provázkem. Cena je nyní 1,60/ tříděný sběr a 1,40/ netříděný. 

  Na podrobné výsledky, které připravila jako obvykle hlavní organizátorka, p. uč Fiedlerová, se můžete podívat zde.

 • Kouzlo dopisu: Naši čtvrťáci pod vedením p. uč. Podzimkové realizovali velmi zajímavý projekt:-)

   

   Mrknout můžete i na video:-)

 • zpráva p. uč. Jarošové

  11.11. proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní téma mapovalo přelom 19. a 20.st. 15 zájemců si zkusilo, jak toto období ovládá. Nejlépe si vedl - a bude nás reprezentovat v okresním kole - Šimon Peterka z 9.a. Jen o půl bodu méně získal Adam Kokrda z 8.a. Je velmi pravděpodobné, že si on si své znalosti v okresním kole vyzkouší. Na třetím místě se umístil Filip Tošovský z 9.a. Vítězům blahopřejeme a do okresního kola budeme držet pěsti !

 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve středu 16.10.2019 probíhal na školách po celé republice již 12. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech "Přírodovědný klokan". Zúčastnilo se i 19 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádal Vojta Záruba z 8.B se ziskem solidních 76 bodů. Následoval ho Štěpán Brož z 9.C se 73 body a Samuel Šinkovský s 69 body. Výsledky jsou k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu, první desítka je k dispozici zde.
 • Ve středu 16.10. se prvním kolem opět rozběhla hradecká Liga škol v orientačním běhu. Tradičně se v hojném počtu téměř 40 reprezentantů pod vedením p. uč. Kronikové a Kokrdové zúčastnili i naši žáci, a stejně jako v loňském roce se dostali v celkovém pořadí škol do vedení, držíme palce, aby to vydrželo do konce soutěže. Ve výsledkových listinách jednotlivých kategorií se nejvýše umístili: 1. místo: Eva Jelínková 5.A, 2. místo: František Jelínek 5.A, 3. místo: Nela Brinkmanová 3.C, Jan Chrtek 2.C, 4. místo: Barbora Fejglová 5.D, Štěpán Remiš 5.C, Vojtěch Beneda 6.A, 5. místo: Aneta Rážová 7.A, Jana Maršounová 9.A, 6. místo: Jakub Matušinec 5.C.
 • V pondělí 7.10. nás navštívili zástupci japonského velvyslanectví, kteří obohatili výuku zeměpisu pro 7. třídy prezentací Japonska z nejrůznějších pohledů. Spokojené se setkáním byly obě strany:-)
 • zpráva p. uč. Kronikové
  Mezinárodní kinballový turnaj Inter G cup se konal dne 25. 9. 2019 ve sportovní hale v Třebši. Naše škola nasadila do tohoto turnaje dvě družstva a obě byla velmi úspěšná. V 1. utkání se nám zranila hráčka družstva B, tak musel Vojta Pavlík dohrát turnaj za B. Moc děkuji za výpomoc. Družstvo A obsadilo 3. místo a družstvo B místo 7. Složení A: Adam Pultar, Štěpán Hanuska 9.A, Luisa Pavlíčková a Magdalena Chmelíková 9.C. Složení B: Karolína Vaňková 8.A, Matěj Přívozník, Pavel Kudrnáč a Petra Šintáková 8.C, Vojta Pavlík 9.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • První letošní sběr starého papíru proběhl 10.9. a nasbíralo se celkem za 18 060 Kč! Nejvíce sběru přinesli mezi třídami 2.A, 3.A a 7.A, mezi jednotlivci Martin Skirkanič, 2.a a Bětka Morávková, 7.a. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám bezvadně pomohla třída 9.a s paní učitelkou Mirkou Skrbkovou a panem učitelem Pavlem Strnadem – děkujeme moc. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.
 • zpráva p. uč. Chromkové
  V září proběhl atletický čtyřboj 3. tříd. Zde najdete výsledky a tady fotky z předávání diplomů.
 • Na SOŠ a SOU Vocelova se konala tradiční soutěžně zábavní akce "Den pro vás", které se zúčastnili žáci 9.A. Na perfektně zorganizované akci, jak ji zhodnotila třídni p. uč. Skrbková, byli ze všech zúčastněných škol nejlepší a získali krásný putovní pohár, gratulujeme! K úspěchu přispěli soutěžící: 

  Tým 1: Štěpán Hanuska, Šimon Peterka, Adam Pultar, Bohouš Jakoubek
  Tým 2: Vojta Zákravský, Dan Kraus, Dan a Filip Melichárkové
Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy