Archiv zpráv aktuálního roku

 • Do celostátního finále Poháru základních škol v kin-ballu, které proběhlo v Praze 18.4. z krajského kola postoupila dvě naše družstva - mladší i starší žáci. V celorepublikové konkurenci obě družstva pod vedením p. uč. Kronikové opět vybojovala medaile, obě skončila na výborném třetím místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
  Reprezentovali nás: starší žáci - Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, Lucie Šturmová, Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A,Tereza Šímová, Johana Kinclová, obě 8.A, mladší žáci - Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Marie Hloušková, Karolína Marková, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková (vyhlášena jako nejužitečnější hráčka pro tým), Magdalena Chmelíková, obě 7.C
 • Okresní kolo olympiády kategorií Z6 a Z7 proběhlo na naší škole 17.4. Po třech letech jsme se dočkali medaile a to hned dvojnásobné - v kategorii Z6 se na 2.-3. místě umístily Lucie Martinková a Veronika Pecinová, obě ze 6.A. Oběma děvčatům gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Další informace k okresnímu kolu najdete na našich stránkách MO&FO.
 • Dubnový sběr starého papíru proběhl 3.4., celkově se nasbíralo za 15 400 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 1.C, 3.C a 7.B, z jednotlivců to byli Vojtěch Snížek, 1.C - 400 kg a na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 1300 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.B s třídní paní učitelkou Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!!
  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.
 • zpráva p. ředitele:

  13.4.2018 se odehrálo v naší tělocvičně školní kolo McDonald’s Cupu, viděli jsme zápasy plné nasazení a krásného fotbalu, výsledkové tabulky a nominace do okrskových kol najdete zde:

  nominace 2. a 3. tříd , nominace 4. a 5. tříd

 • 12.4. proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D pro 6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající ročníky osmiletého gymnázia. Z našich žáků postoupila ze školního kola Luisa Pavlíčková ze 7.C a v těžké konkurenci si vedla velmi dobře, zařadila se mezi úspěšné řešitele. Děkujeme Luise za vzornou reprezentaci školy.
 • Již třetí medaili za tři roky po sobě získala Kateřina Racková z 9.B v okresním kole Fyzikální olympiády, které se v tomto roce konalo 4.4. Tentokrát obsadila druhé místo, když úlohy školního kola dokázali vyřešit žáci jen tří základních škol nebo víceletých gymnázií! V kategorii 8. tříd si z našich tří zástupců vedl nejlépe Tomáš Kubišta z 8.A, který skončil na 6. místě. Děkujeme všem našim účastníkům za vzornou reprezentaci a Katce gratulujeme k dalšímu úspěchu.
 • V pátek 6.4. proběhlo na druhém stupni školní kolo Pythagoriády pro žáky 6. až 8. tříd. V této soutěži se řeší 15 úloh, úspěšnými řešiteli jsou ti, kdo uvedli správný výsledek alespoň 9 úloh. Mezi šesťáky se to podařilo Karolíně Dostálové – 11 bodů a Lucii Martinkové – 9 bodů, obě 6.A, ze sedmáků jsou úspěšnými řešiteli Radek Matějíček – 12 bodů, Štěpán Hanuska – 11 bodů, oba 7.A a s 10 body Adam Pultar, 7.A a Viktor Preis, 7.C. |
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 5.4. se naši starší chlapci zúčastnili turnaje v minikopané. Chlapci odehráli výborná bojovná utkání, ze tří zápasů dva vyhráli a v turnaji obsadili spolu s dalšími dvěma týmy první místo. O konečném pořadí nakonec rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů, která nám nepřála. Postupujícím do dalšího kola se stala ZŠ Smiřice, která měla nakonec nejlepší skore.
  Zápasy ve skupině: ZŠ M. Horákové – ZŠ Smiřice 2:1, ZŠ Sion 9:1, ZŠ Jiráskovo náměstí 1:4
  Reprezentovali nás: Matyas Jirkův, Dominik Podhajský, Tomáš Kadeřávek, všichni 9.A, Filip Buchwald, Adam Karmin (zraněný), oba 9.B, Jan Čížek, 8.A Vladimír Daňo, 8.B
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Dne  14.3.2018 se v třebešské hale konal Jarní turnaj ve vybíjené smíšených družstev žáků 1. - 3. tříd. Turnaje se zúčastnilo 15 družstev ze škol okresu Hradec Králové, která byla rozdělena do 3 základních skupin. Vítězové skupin hráli o 1. - 3. místo, družstva na 2. místě hrála o 4. - 6. místo. Družstvo naší školy hrálo s nasazením všech sil a v turnaji nakonec obsadilo pěkné 5. místo. Školu reprezentovali: Nela Jančová, Barča Fejglová, Sam Pipek, Vojta Rašner  a Míša Slavíčková ze 3. D, Marek Podlipný, Lukáš Matějka, Verča Trenzová, Terka Vanišová, Terka Bláhová a Kuba Balcar ze 3. C a Matyáš Ulrich ze 2. B. Všem děkuji za dobrou reprezentaci školy.

 • zpráva p. ředitele

  20.3. odjela dvě družstva našich florbalistů ze 3.,4. a 5. tříd na turnaj do Kuklen. Obě dvě družstva s přehledem vyhrála svoje skupiny bez jediné obdržené branky, úspěšně prošla i svými semifinále a ve finále se utkala proti sobě. Vezeme tedy zaslouženě zlato a stříbro! Paráda :-). Reprezentovali nás: zlatí – Vrba, Karmin, Záruba, Zemánek, Fejglová, Kunartová a Trunečková; stříbrní – Pakostová, Pařízek, Silbernágl, Thiele, Tomka, Dubcová a Rážová.

 • Ve středu 20.3. se pod vedením p. uč. Kronikové zúčastnila naše tři družstva oblastního kola Poháru základních škol v kin-ballu. Všechna tři družstva potvrdila tradiční kvalitu, dvě z nich ve svých kategoriích zvítězila a druhé družstvo mladších žáků obsadilo třetí místo. Gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce v celostáním kole, do kterého postoupila obě vítězná družstva!
  Reprezentovali nás: Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, Lucie Šturmová, Lucie Eliášová, Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A,Tereza Šímová, Johana Kinclová, obě 8.A, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Marie Hloušková, Karolína Marková, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková, Magdalena Chmelíková, obě 7.C, Nikola Roupcová, Karolína Krausová, Petra Šintáková, všechny 6.C, Vojtěch Pavlík, Daniela Vitvarová, Kateřina Adamová, všichni 7.A
 • Stejně jako tisíce škol po celém světě se naše škola v pátek 16.3. zapojila do celosvětové soutěže "matematický Klokan". Úlohy Klokana jsou velmi zajímavé, ale obtížné, protože vyžadují velkou dávku logického uvažování a představivosti, posoudit je můžete třeba na oficiálních stránkách "českého" Klokana. Kategorie Benjamin pro 6. a 7. třídy se z téměř padesáti soutěžících nejvíce vydařila Lucii Martinkové ze 6.A, která získala 91 bod, v kategorii Kadet pro 8. a 9. třídy mezi patnácti soutěžícími nejvíc bodů získala Johana Kinclová z 8.A - 64 body. Na prvním stupni v kategorii Cvrček nejvíc bodů získal Marek Beneda ze 2.A - 90 bodů (maximum), a v kategorii Klokánek Tomáš Gloser z 5.A - 109 bodů.
 • zpráva p. uč. Skrbkové

  V sobotu 10. 3. proběhl na naší škole 5. ročník volejbalového turnaje pro rodiče a učitele Milada Cup. Zúčastnil se ho rekordní počet 14 týmů. Úroveň turnaje se od jeho založení neustále zvyšuje a je čím dál tím těžší v nelehké konkurenci uspět. Všechny týmy podávaly skvělé sportovní výkony a fanoušci je za ně odměňovali potleskem a povzbuzováním. Mnoho rodičů začalo díky našemu turnaji a pod vedením svých třídních učitelek pravidelně trénovat a to je jeden z důvodů, proč tento turnaj organizujeme. Výborné bylo občerstvení v kuchyňce, která se stala místem příjemných setkávání hráčů i fanoušků.

  Výsledky:

  Umístění

  Tým

  1.

  7.A

  2. 

  4.B

  3. 

  9.A

   

  2.A

   

  6.A

   

  7.C

   

  1.A

   

  2.B

   

  8.A

   

  5.C

   

  5.A

   

  3.C

   

  2.D

   

  3.A

   

  Děkujeme všem za účast i za pomoc s organizací a těšíme se na další ročník turnaje.

   Pro zajímavost ještě přehled vítězných týmů:

  2014

  5.B

  p. uč. Chromková

  2015

  5.C

  p. uč. Sedláčková

  2016

  9.B

  p. uč. Havrdová

  2017

  6.A

  p. uč. Škultétyová

  2018

  7.A

  p. uč. Skrbková

   

 • zpráva p. uč. Hroudové

  Okresní kolo recitační soutěže proběhlo 7.3. v divadle Jesličky. Ve třetí kategorii zde soutěžilo 16 žáků ze základních škol v našem okrese. Naši školu reprezentovali dva žáci 6.A - Adam Kokrda a Karolína Dostálová. Díky jejich skvělému přednesu jsme zažili nečekaný úspěch - Adam i Kája postoupili do krajského kola soutěže!! 

  Oběma postupujícím gratulujeme a budeme se těšit na jejich výkony v příštím kole soutěže, které se bude konat 19. dubna. 

 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  6.března 2018 se konalo okresní kolo recitační soutěže kategorie 2. a 3. tříd a 4. a 5. tříd. V 1. kategorii naši školu reprezentovala Gabriela Hejčová ze 3.C, která byla za svůj výkon odměněna postupem do krajského kola a Tobiáš Přívratský, který získal od poroty čestné uznání. Ve druhé kategorii byly obě soutěžící stejně úspěšné. Magda Pánková z 5.A postoupila do krajského kola a Alžběta Morávková rovněž z 5. A získala čestné uznání poroty. Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

 • Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 19.2. Z našich reprezentantnů se nejlépe dařilo Tadeáši Havrišákovi z 9.A, který ve své kategorii skončil hned za studenty víceletých gymnázií na výborném 4. místě, gratulujeme! Do první desítky se vešla ještě Lucie Martinkova ze 6.A, která obsadila 9. místo. Děkujeme všem našim zeměpiscům za vzornou reprezentaci školy.
 • Výborného úspěchu dosáhla v okresním kole olympiády v anglickém jazyce Laura Klapková ze 7.A, která obsadila ve své kategorii druhé místo! Pěkný výkon podala ve starší kategorii také Khulan Erdenechimeg z 9.A, která skončila na 5. místě. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu!
 • Ve čtvrtek 15.2 proběhlo  školní kolo recitační soutěže. Celkem se zúčastnilo 22 žáků. Recitovalo se ve dvou kategoriích - 6.,7. ročníky a 8., 9. ročníky. 

  V první kategorii obsadil 3. místo David Novák ze 7.A s básní Jiřího Žáčka. Na druhém místě skončila Karolína Dostálová  (6.A) s vtipným textem Trable čápa doručovatele. Na 1. místě s rozsáhlým prozaickým úryvkem z knihy Puntíkáři M. Kratochvíla se umístil Adam Kokrda ze 6.A. Porota udělila také čestné uznání - patří Karolíně Dostálové a Karolíně Vaňkové ze 6.A za dialog z knihy Kouzelnický trik.

  Ve druhé kategorii obsadila 3. místo Natálie Mullerová z 9. B s Ukolébavkou Václava Hraběte. Na druhém místě skončila Tereza Šimová z 8. A s úryvkem od Roberta Fulghuma. První místo patří pak Veronice Berešové  z 9. A za Pohádku o písmenu X Petra Nikla. Čestné uznání bylo uděleno i v této kategorii, a sice Alžbětě Zimové ze 7. A.

  Do okresního kola recitační soutěže postupují dva žáci z každé kategorie.

  Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme. 

  Za porotu G. Hroudová

 • Ve středu 7.3. měli naši deváťáci možnost vyzkoušet si nanečisto atmosféru přijímacích zkoušek. V cizím prostředí a s neznámými učiteli se mohli otestovat z matematiky a českého jazyka a zjistit tak současnou úroveň svých znalostí. V tomto školním roce spolupracujeme se ZŠ Jiráskovo náměstí, ZŠ Nový Hradec Králové a ZŠ Bezručova, na které zkoušku konali naši žáci. Prohlédnout si můžete zadání (+řešení) zkoušky z matematiky i českého jazyka (vzorem pro autory zadání byly zkoušky Cermatu z minulých let). Z více než 140 účastníků padesátka dosáhla alespoň poloviční celkové úspěšnosti - viz seznam - kdo se do něj nevešel, získá svoje výsledky od vyučujících.
 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 9.1., celkově se nasbíralo za 22 280 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 7.A, z jednotlivců to byli opět Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 410 kg, na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 650 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!
  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.
 • zpráva p. knihovnice Kvasničkové
  V pátek 19.1.2018 se konalo krajské kolo v ČEPS cupu dívek ve florbale. Tento turnaj probíhal v Předměřicích nad Labem. Naše škola se umístila na krásném 3. místě. Děvčata si z turnaje odvážela diplom,  velký pohár a bronzové medaile. Blahopřejeme!!! A nejlepší hráčkou celého turnaje byla vyhlášena naše hráčka Veronika Dubcová ze 4.A. 
 • zpráva p. knihovnice Kvasničkové 
  Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo krajské kolo v ČEPS cupu chlapců  ve florbale. Tento turnaj probíhal v Předměřicích nad Labem.  Naše škola skončila na krásném 5. - 6. místě.
 • Okresní kolo dějepisné olympiády se konalo 17.1., z naší školy do něj postoupili tři žáci 9.B. Nejlépe dopadl Adam Karmin, který v těžké konkurenci se studenty víceletých gymnázií obsadil 14. místo. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.
 • Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 19.1. V kategorii C pro 8. a 9. třády se zúčastnilo 13 soutěžících, z nich byli nejlepší Tadeáš Havrišák, 79,5 bodu, Radek Leden, 60 bodů a Lucie Šturmová, 59 bodů, všichni 9.A. V kategorii B pro 7. třídy nejvíc bodů nasbírali Viktor Preis, 42 body, David Horčička, 35 bodů, oba 7.C, Patrik Mrkvička, 7.B a Tobiáš Vlček, 7.C, oba 31 bod. Z nejmladších 6. tříd uspěli nejvíce Matěj Gábel, 78 bodů, Lucie Martínková, 67 bodů, oba 6.A, Jan Burda, 6.A, Dominik Lhoták, 6.C, oba 62 body.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve čtvrtek 18. 1. proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Výsledky na prvních šesti místech v obou kategoriích k nahlédnutí zde. Ostatní výsledky vám na požádání rádi sdělí vyučující anglického jazyka. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, gratulujeme ke skvělým výkonům.
 • Ve středu 17.1. u nás proběhl "Den španělské kuchyně", akce do které se zapojila také naše školní jídelna. Návštěvou nás poctili například španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibaňez-Martín, královéhradecký hejtman Jiří Štěpán a také senátor Jaroslav Malý. O akci psal hradecký Deník, zpráva je i na stránkách krajského úřadu. Průběh akce je zachycený také v našich fotogaleriích nebo videu na krajském facebooku nebo našem youtube kanálu. Po skončení akce jsme od sympatického velvyslance dostali milý dopis:-)
 • Ve středu 24.1. se u nás sešla téměř stovka zjemců o matematiku při okresním kole matematické olympiády kategoriií Z5 a Z9. Na našich stránkách   MO&FO   najdete výsledkové listiny, zadání a řešení úloh.
 • Ve čtvrtek 11.1. proběhlo  v hotelu Alessandrie slavnostní vyhlášení nejlepších účastníků soutěže Basic Lingua v anglickém jazyce. Mezi vyhodnocené se prosadila také Laura Klapková (7.A), která obsadila v těžké konkurenci výborné třetí místo..Děkujeme Lauře za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému úspěchu.
 • 3.1. zorganizovala paní učitelka Andrlová školní kolo biologické olympiády. V kategorii D pro 6. a 7. třídy se zúčastnilo 12 zájemců, nejlepší znalosti prokázali žáci 7.C v tomto pořadí: 1. místo Luisa Pavlíčková, 67 bodů, David Horčička, 59,5 bodu a Viktor Preis, 56,5 bodu. V kategorii 8. a 9. tříd byli z 8 účastníků nejlepší Johana Kinclová, 8.A, 58 bodů, Jáchym Málek, 8.B, 56,5 bodu a Tina Voborníková, 9.B, 56 bodů.
 • Letošní Jarmark byl opět úspěšný. Bylo tu spousta krásných ručně vytvořených výrobků šikovných dětí i dospělých. Většinu utržených peněz jsme se rozhodli věnovat jako dárek pod stromeček dvouletému Zdendovi. Přidali jsme i částku ze sběru kaštanů. Na transparentní účet od nás dorazilo 24 707 Kč. Držíme Zdendovi pěsti, aby draka zdolal.
 • zpráva p. uč. Skrbkové: Basic Lingua – okresní kolo
  Okresní kolo soutěže Basic Lingua v anglickém jazyce proběhlo ve středu 13. 12. v budově PSJG. V nelehké konkurenci se podařilo v kategorii 8. – 9. tříd obsadit 11. místo Khulan Erdenechimeg (9.A) a 14. místo Anetě Železné (9.A). V kategorii 6. – 7. stříd obsadil 14. místo Daniel Čáslavský (7.B). Nejvyššího umístění dosáhla Laura Klapková (7.A), podařilo se jí probojovat mezi 8 nejlepších. Přesné umístění bude vyhlášeno slavnostně 11. 1. 2018 v hotelu Alessandria.
  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.

  foto ze školního kola:

   

 • V pátek 8.12. jela naše děvčata do Hostinného, aby tam bojovala s nejlepšími týmy našeho kraje ve  florbalu. Po těsných výsledcích a troše smůly skončila nakonec na 6. místě. Reprezentovaly nás: Sofie Eliášová, Tereza Podolníková, Khulan Erdenechimeg, Kateřina Dvořáková, všechny 9.A, Nikol Trávníčková, 8.A, Michaela Nováková, Lucie Landová, obě 9.B, Beáta Rážová a Lucie Machová, obě 8.B.
 • Zprávička od paní Ing. Ivy Víravové, certifikované výživové poradkyně:
  V ZŠ Milady Horákové v Hradci Králové se uskutečnily projektové dny Pestrá strava bez zbytečné chemie.
  Na fotkách je vidět, jak si děti představují ideální svačiny. Ty jsou nádherné, co?
  A proč mívají v krabičkách sladkosti a chleba se salámem? Možná proto, že do ještě nedostaly možnost ukázat svoji představu:-). Teď už mají ale i recepty a vařečky, tak to zvládnou i doma s rodiči.
  Tak třeba 3.D - celá třída byla plná sportovců, žádné obézní dítě. Měly představu o tom, co je zdravé a u čeho se získává energie. Vyjmenovaly 20 druhů sportů, které aktivně dělají. Mezi nimi i kraf maga, tanec u tyče, jízda na koni a capuiera. Ve třídě jsou i děti se zdravotními omezeními a to je od pohybu a sportu neodradí! Velká radost s nimi pracovat. A k tomu mají báječnou paní učitelku, která jim dobře rozumí a pracuje s nimi v klidu a vzájemném souznění. Těším se na další třídy.
 • 28. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se 27 žáků 8.-9. tříd. Nejúspěšnějším řešitelem se stal Adam Karmin(9.B). Do okresního kola spolu s ním postupuje Kateřina Racková (9.B), která se umístila na druhém místě. Blahopřejeme! Další umístění úspěšnější poloviny soutěžících najdete v tabulce.
 • 29.11. se naše starší děvčata zúčastnila okresního kola ve florbalu. Po výborných výkonech v turnaji zvítězila a vybojovala tak postup do krajského kola, gratulujeme! Reprezentovaly nás: Sofie Eliášová, Tereza Podolníková, Khulan Erdenechimeg, Kateřina Dvořáková, všechny 9.A, Michaela Nováková,Lucie Landová, obě 9.B, Nikol Trávníčková, 8.A, Beáta Rážová a Lucie Machová, obě 8.B.
 • zpráva p. ředitele

  22.11. se zúčastnili naši florbalisté ze 7. tříd okresního kola v Třebši, kde získali pěkné třetí místo. Reprezentovali nás: Jakoubek, Kraus, Melichárek D., Melichárek F., Jan, Mrkvička, Naar, Nutil, Bočkaj, Čapek, Nun a Truneček. Děkujeme za reprezentaci školy.

 • Okresního kola ČEPS cupu , florbalové soutěže pro mladší žáky základních škol se zúčastnila také naše družstva chlapců a dívek, tvořená povětšinou členy florbalového kroužku, který vede Zuzana Hrušková. Obě družstva si vedla skvěle a po suverenních vítězstvích poustoupila do dalšího kola, gratulujeme! Na stránkách projektu můžete najít podrobné výsledky turnaje chlapců i dívek a naše soupisky chlapců i dívek.
 • Další sběr starého papíru se uskutečnil 7.11., celkově se nasbíralo za 16 500 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 1.A, 5.A a 7.B, z jednotlivců to byli opět Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 308 kg, na druhém stupni Marian Naar, 7.B – 600 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.b s třídní paní učitelkou Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • zpráva p. ředitele
  20.11. sehráli naši sedmáci okrskové kolo ve florbale, podali vynikající výkon a zaslouženě postoupili do okresního kola, postupně porazili Předměřice 2:1, Štefcovu 6:1, Smiřice 13:1 a Sever 5:0. Reprezentovali nás: Jakoubek, Kraus, Melichárek D., Melichárek F., Jan, Naar, Nutil, Čapek, Nun a Truneček.
 • 20.11. upořádala p. uč. Jarošová školní kolo Dějepisné olympiády pro 9. třídy. Tématem byla tentokrát „1. republika“. Nejvíce bodů z 11 účastníků získali žáci 9.B – na 1. místě Adam Karmin 46 bodů, na 2.-3. místě Jan Nosek a Filip Hadži Nikolov, 45,5 bodu.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve čtvrtek 2. 11. se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce – Basic Lingua. V kategorii 6. a 7. tříd obsadila 1. místo Laura Klapková (7.A), na 2. místě se umístil Daniel Čáslavský (7.B), o 3. a 4. místo se dělí Karolína Křivská (7.B) a David Novák (7.A). V kategorii 8. a 9. tříd obsadila 1. místo Aneta Železná (9.A), 2. místo Khulan Erdenechimeg (9.A) a 3. místo Kateřina Racková (9.B). Ostatní výsledky vám sdělí vyučující AJ. Všem gratulujeme k úžasným výkonům.
 • Do krajského kola "Logické olympiády" z naší školy postoupil Antonín Vlček z 5.A. Ve velmi silné konkurenci se neztratil a obsadil pěkné 14. místo.
 • Školní kolo "Přírodovědného klokana" proběhlo 11.10. za účasti zájemců z osmých a devátých tříd pod dozorem pana učitele Dubrovského. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Karmin z 9.B, který získal 64 body, další místa obsadili žáci 8.B - Jáchym Málek dosáhl 60 bodů a Viktorie Michlová 57 bodů.
 • S radostí zveřejňujeme zprávu od sportovního klubu "Sportstyl":

  Dovoluji si Vám s hrdostí oznámit, že členové klubu Sportstyl, žáci Vaší školy Vojtěch Veselý, 5.B a Martin Mrňávek, 8.A,reprezentovali Českou republiku na mezinárodním mistrovství v plavání ve Skopje-Makedonii dne 21.a 22. října.
  Tohoto mistrovství se zúčastnilo 12 států a 37 klubů.
  Sportstyl klub získal významné 2. místo, 48 medailí a taktéž byl dosažen nový český rekord v disciplíně 100m prsa, ve věkové kategorii 14 let a mladší.
  Vojtěch Veselý získal:
  1 stříbrnou medaili za 50m volný styl
  1 stříbrnou medaili za 100m prsa
  1 stříbrnou medaili za 50m motýl
  Martin Mrňávek získal:
  1 stříbrnou medaili za 100m polohový závod
  1 bronzovou medaili za 200m znak

  Inna Koucka
  Head Coach
  at SportStyl 
  Swim Club
  Czech Republic

 • Ve čtvrtek 19.10. proběhlo republikové finále v přespolním běhu, do kterého postoupili také naši chlapci ze 6. a 7. tříd. V těžké konkurenci nejlepších běžců z celé republiky obsadili dvanácté místo, mezi jednotlivci se ve velmi početném poli prosadil Samuel Šinkovský, který skončil desátý. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem členům našeho družstva, byli to:

  Adam Kropáček, 6.A, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Adam Pultar, 7.A, Jakub Truneček a Tobiáš Čapek, oba 7.C

 • Druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 11.10.. Naši školu opět reprezentovala 
  zhruba padesátka borců, z nichž mezi jednotlivci skončili v popředí:
  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Jelínek František, 3.A, 4.místo: Fejglová 
  Barbora, 3.D, Novotná Vendula, 5.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, 5. místo: Bláhová Tereza, 5.C, 
  Morávková Alžběta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, Novotný Vítek, 2.D, 6. místo: Morávková Barbora, 8.A, 
  Remiš Šimon, 3.C. 
  celkovém pořadí škol jsme byli nejúspěšnější před ZŠ Štefánikova a Štefcova.
  Za péči o houf běžců děkujeme p. uč. Kronikové, Lánové a Kokrdové a také děkujeme rodičům závodníků za výbornou spolupráci.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 11.10.2017 se v hale Třebeš uskutečnil Inter G Cup v kin-balluTurnaje se zúčastnilo 21 týmů z různých zemí (Německo, Slovensko, Česká republika). Oba naše týmy sehrály vyrovnaná utkání. V konečném pořadí se náš lepší tým umístil na krásném 7. místě. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
  Vítězové turnaje: 1. místo Vrbová I – Slovensko, 2. místo Vrbová II, 3. místo Liberec – Delfíni
  Naši účastníci turnaje:
  Karolína Marková, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Kateřina Adamová, všichni 7.A, Johana Kinclová, Tereza Šimová, obě 8.A, Lucie Šturmová, Dominik Podhajský, Sofie Eliášová a Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A
 • Asi třicítka žáků prvního stupně naší školy se zúčastnila základního kola "Logické olympiády" pořádané Mensou ČR. Nejlépe z našich si mezi 14483 řešiteli vedl Antonín Vlček z 5.A, který postoupil do krajského semifinále, gartulujeme!
 • Krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila i naše dvě družstva, proběhlo 5.10. v Nové Pace. Za deště a zimy, v blátě a těžkých podmínkách obsadila obě družstva čtvrtá místa, z jednotlivců ve svých kategoriích Samuel Šinkovský suverénně zvítězil a Simona Suchá doběhla pátá. Mladší chlapci postupují i do celostátního kola, které proběhne v našem městě! Za výbornou a statečnou reprezentaci děkujeme všem našim běžcům:
  Adam Kropáček, 6.A, Jakub Truneček, 7.C, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Filip Nun, 7.C, Adam Pultar, 7.A, Simona Suchá, Tina Voborníková obě 9.B, Kateřina Dvořáková, 9.A, Barbora Morávková a Natálie Řezníčková, obě 8.A
 • 26.9. pořádali naši vyučující Tv okresní kolo v přespolním běhu. Z našich běžců se mezi jednotlivci nejvíc dařilo Samuelu Šinkovskému ze 6.B a Simoně Suché z 9.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili, na medaili dosáhl také Martin Mrňávek z 8.A na druhém místě. Kromě medailistů zabojovali i další členové družstev a díky tomu skončilo družstvo mladších dívek na čtvrtém místě, starší chlapci obsadili třetí místo a družstva mladších chlapců a starších dívek zvítězila a postoupila do krajského kola v Nové Pace! Gratulujeme a přejeme co nejvíc úspěchů v dalším kole! Pořadí všech účastníků najdete ve výsledkové listině.
 • První sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl 12.9., celkově se nasbíralo za 24 000 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 8.A, z jednotlivců to byli Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 305 kg a Adam Kokrda, 6.A – 220 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • Ve středu 20.9. začal prvním kolem nový ročník "Ligy škol v orientačním běhu". Z naší školy vyrazila mezi kontroly téměř padesátka běžců od těch nejmenších po deváťáky. Hodně dětí doběhlo s rozmočenými a nečitelnými průkazkami, proto se nebude závod počítat do celkového pořadí škol. V jednotlivých kategoriích mezi nejlepšími skončili:

  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, 2. místo: Bláhová Tereza, 3.C, Novotný Vítek, 2.D, 3.místo: Jelínková Eva, 3.A,  4.místo: Novotná Vendula,  5.A, Morávková Barbora, 8.A, Ludvík Kryštof, 3.A, 5. místo: Trenzová Bára, 3.C, Kunartová Dominika, 4.C, Maršounová Jana, 7.A,  Severa Lukáš, 5.B,  6. místo: Pospíšilová Markéta, 2.D, Houžvičková Nikola, 8.A, Kunart Lukáš, 2.A, Valenta Šimon, 9.B

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Okresní kolo v atletickém čtyřboji se konalo 19. 9. na ZŠ Štefcova.

  Naše družstvo dívek obsadilo pěkné 3. místo ze šesti zúčastněných škol. Složení: Nikola Houžvičková a Tereza Šimová 8.A, Beáta Rážová 8.B, Kateřina Marešová a Gabriela Lhotáková 9.B. Gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony a reprezentaci školy.

 • Školní kolo "Přírodovědného klokana" proběhlo 11.10. za účasti zájemců z osmých a devátých tříd pod dozorem pana učitele Dubrovského. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Karmin z 9.B, který získal 64 body, další místa obsadili žáci 8.B - Jáchym Málek dosáhl 60 bodů a Viktorie Michlová 57 bodů.
 • S radostí zveřejňujeme zprávu od sportovního klubu "Sportstyl":

  Dovoluji si Vám s hrdostí oznámit, že členové klubu Sportstyl, žáci Vaší školy Vojtěch Veselý, 5.B a Martin Mrňávek, 8.A,reprezentovali Českou republiku na mezinárodním mistrovství v plavání ve Skopje-Makedonii dne 21.a 22. října.
  Tohoto mistrovství se zúčastnilo 12 států a 37 klubů.
  Sportstyl klub získal významné 2. místo, 48 medailí a taktéž byl dosažen nový český rekord v disciplíně 100m prsa, ve věkové kategorii 14 let a mladší.
  Vojtěch Veselý získal:
  1 stříbrnou medaili za 50m volný styl
  1 stříbrnou medaili za 100m prsa
  1 stříbrnou medaili za 50m motýl
  Martin Mrňávek získal:
  1 stříbrnou medaili za 100m polohový závod
  1 bronzovou medaili za 200m znak

  Inna Koucka
  Head Coach
  at SportStyl 
  Swim Club
  Czech Republic

 • Ve čtvrtek 19.10. proběhlo republikové finále v přespolním běhu, do kterého postoupili také naši chlapci ze 6. a 7. tříd. V těžké konkurenci nejlepších běžců z celé republiky obsadili dvanácté místo, mezi jednotlivci se ve velmi početném poli prosadil Samuel Šinkovský, který skončil desátý. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem členům našeho družstva, byli to:

  Adam Kropáček, 6.A, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Adam Pultar, 7.A, Jakub Truneček a Tobiáš Čapek, oba 7.C

 • Druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 11.10.. Naši školu opět reprezentovala 
  zhruba padesátka borců, z nichž mezi jednotlivci skončili v popředí:
  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Jelínek František, 3.A, 4.místo: Fejglová 
  Barbora, 3.D, Novotná Vendula, 5.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, 5. místo: Bláhová Tereza, 5.C, 
  Morávková Alžběta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, Novotný Vítek, 2.D, 6. místo: Morávková Barbora, 8.A, 
  Remiš Šimon, 3.C. 
  celkovém pořadí škol jsme byli nejúspěšnější před ZŠ Štefánikova a Štefcova.
  Za péči o houf běžců děkujeme p. uč. Kronikové, Lánové a Kokrdové a také děkujeme rodičům závodníků za výbornou spolupráci.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 11.10.2017 se v hale Třebeš uskutečnil Inter G Cup v kin-balluTurnaje se zúčastnilo 21 týmů z různých zemí (Německo, Slovensko, Česká republika). Oba naše týmy sehrály vyrovnaná utkání. V konečném pořadí se náš lepší tým umístil na krásném 7. místě. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
  Vítězové turnaje: 1. místo Vrbová I – Slovensko, 2. místo Vrbová II, 3. místo Liberec – Delfíni
  Naši účastníci turnaje:
  Karolína Marková, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Kateřina Adamová, všichni 7.A, Johana Kinclová, Tereza Šimová, obě 8.A, Lucie Šturmová, Dominik Podhajský, Sofie Eliášová a Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A
 • Asi třicítka žáků prvního stupně naší školy se zúčastnila základního kola "Logické olympiády" pořádané Mensou ČR. Nejlépe z našich si mezi 14483 řešiteli vedl Antoní Vlček z 5.A, který postoupil do krajského semifinále, gartulujeme!
 • Krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila i naše dvě družstva, proběhlo 5.10. v Nové Pace. Za deště a zimy, v blátě a těžkých podmínkách obsadila obě družstva čtvrtá místa, z jednotlivců ve svých kategoriích Samuel Šinkovský suverénně zvítězil a Simona Suchá doběhla pátá. Mladší chlapci postupují i do celostátního kola, které proběhne v našem městě! Za výbornou a statečnou reprezentaci děkujeme všem našim běžcům:
  Adam Kropáček, 6.A, Jakub Truneček, 7.C, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Filip Nun, 7.C, Adam Pultar, 7.A, Simona Suchá, Tina Voborníková obě 9.B, Kateřina Dvořáková, 9.A, Barbora Morávková a Natálie Řezníčková, obě 8.A
 • 26.9. pořádali naši vyučující Tv okresní kolo v přespolním běhu. Z našich běžců se mezi jednotlivci nejvíc dařilo Samuelu Šinkovskému ze 6.B a Simoně Suché z 9.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili, na medaili dosáhl také Martin Mrňávek z 8.A na druhém místě. Kromě medailistů zabojovali i další členové družstev a díky tomu skončilo družstvo mladších dívek na čtvrtém místě, starší chlapci obsadili třetí místo a družstva mladších chlapců a starších dívek zvítězila a postoupila do krajského kola v Nové Pace! Gratulujeme a přejeme co nejvíc úspěchů v dalším kole! Pořadí všech účastníků najdete ve výsledkové listině.
 • První sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl 12.9., celkově se nasbíralo za 24 000 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 8.A, z jednotlivců to byli Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 305 kg a Adam Kokrda, 6.A – 220 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • Ve středu 20.9. začal prvním kolem nový ročník "Ligy škol v orientačním běhu". Z naší školy vyrazila mezi kontroly téměř padesátka běžců od těch nejmenších po deváťáky. Hodně dětí doběhlo s rozmočenými a nečitelnými průkazkami, proto se nebude závod počítat do celkového pořadí škol. V jednotlivých kategoriích mezi nejlepšími skončili:

  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, 2. místo: Bláhová Tereza, 3.C, Novotný Vítek, 2.D, 3.místo: Jelínková Eva, 3.A,  4.místo: Novotná Vendula,  5.A, Morávková Barbora, 8.A, Ludvík Kryštof, 3.A, 5. místo: Trenzová Bára, 3.C, Kunartová Dominika, 4.C, Maršounová Jana, 7.A,  Severa Lukáš, 5.B,  6. místo: Pospíšilová Markéta, 2.D, Houžvičková Nikola, 8.A, Kunart Lukáš, 2.A, Valenta Šimon, 9.B

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Okresní kolo v atletickém čtyřboji se konalo 19. 9. na ZŠ Štefcova.

  Naše družstvo dívek obsadilo pěkné 3. místo ze šesti zúčastněných škol. Složení: Nikola Houžvičková a Tereza Šimová 8.A, Beáta Rážová 8.B, Kateřina Marešová a Gabriela Lhotáková 9.B. Gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony a reprezentaci školy.

 • Máme novou chloubu...přes prázdniny se nám podařila přestavba atria pro děti z 1. stupně. Byla vytvořena nová relaxační zona, kterou plně využijeme, až nám ještě naroste tráva. Plánujeme zde nejen odpočívat, ale budeme se sem chodit učit a chystat různá kulturní vystoupení...Zachytili jsme nejdůležitější okamžiky ve fotogalerii.
 • Ocenění společnosti SCIO za výborné výsledky v testování získali další naši žáci z pátých tříd - Jan Dresler a Valerie Ludvíková, gratulujeme!
Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy