Archiv zpráv aktuálního roku

• Školní kolo "Přírodovědného klokana" proběhlo 11.10. za účasti zájemců z osmých a devátých tříd pod dozorem pana učitele Dubrovského. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Karmin z 9.B, který získal 64 body, další místa obsadili žáci 8.B - Jáchym Málek dosáhl 60 bodů a Viktorie Michlová 57 bodů.
  • S radostí zveřejňujeme zprávu od sportovního klubu "Sportstyl":

Dovoluji si Vám s hrdostí oznámit, že členové klubu Sportstyl, žáci Vaší školy Vojtěch Veselý, 5.B a Martin Mrňávek, 8.A,reprezentovali Českou republiku na mezinárodním mistrovství v plavání ve Skopje-Makedonii dne 21.a 22. října.
    Tohoto mistrovství se zúčastnilo 12 států a 37 klubů.
    Sportstyl klub získal významné 2. místo, 48 medailí a taktéž byl dosažen nový český rekord v disciplíně 100m prsa, ve věkové kategorii 14 let a mladší.

Czech Republic

• Ve čtvrtek 19.10. proběhlo republikové finále v přespolním běhu, do kterého postoupili také naši chlapci ze 6. a 7. tříd. V těžké konkurenci nejlepších běžců z celé republiky obsadili dvanácté místo, mezi jednotlivci se ve velmi početném poli prosadil Samuel Šinkovský, který skončil desátý. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem členům našeho družstva, byli to:

Adam Kropáček, 6.A, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Adam Pultar, 7.A, Jakub Truneček a Tobiáš Čapek, oba 7.C

• Druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 11.10.. Naši školu opět reprezentovala
    zhruba padesátka borců, z nichž mezi jednotlivci skončili v popředí:
    1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Jelínek František, 3.A, 4.místo: Fejglová
    Barbora, 3.D, Novotná Vendula, 5.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, 5. místo: Bláhová Tereza, 5.C,
    Morávková Alžběta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, Novotný Vítek, 2.D, 6. místo: Morávková Barbora, 8.A,
    Remiš Šimon, 3.C.
    celkovém pořadí škol jsme byli nejúspěšnější před ZŠ Štefánikova a Štefcova.
    Za péči o houf běžců děkujeme p. uč. Kronikové, Lánové a Kokrdové a také děkujeme rodičům závodníků za výbornou spolupráci.
  • zpráva p. uč. Andrlové
    Dne 11.10.2017 se v hale Třebeš uskutečnil Inter G Cup v kin-balluTurnaje se zúčastnilo 21 týmů z různých zemí (Německo, Slovensko, Česká republika). Oba naše týmy sehrály vyrovnaná utkání. V konečném pořadí se náš lepší tým umístil na krásném 7. místě. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
    Vítězové turnaje: 1. místo Vrbová I – Slovensko, 2. místo Vrbová II, 3. místo Liberec – Delfíni
    Naši účastníci turnaje:
    Karolína Marková, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Kateřina Adamová, všichni 7.A, Johana Kinclová, Tereza Šimová, obě 8.A, Lucie Šturmová, Dominik Podhajský, Sofie Eliášová a Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A
  • Asi třicítka žáků prvního stupně naší školy se zúčastnila základního kola "Logické olympiády" pořádané Mensou ČR. Nejlépe z našich si mezi 14483 řešiteli vedl Antoní Vlček z 5.A, který postoupil do krajského semifinále, gartulujeme!
  • Krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila i naše dvě družstva, proběhlo 5.10. v Nové Pace. Za deště a zimy, v blátě a těžkých podmínkách obsadila obě družstva čtvrtá místa, z jednotlivců ve svých kategoriích Samuel Šinkovský suverénně zvítězil a Simona Suchá doběhla pátá. Mladší chlapci postupují i do celostátního kola, které proběhne v našem městě! Za výbornou a statečnou reprezentaci děkujeme všem našim běžcům:
    Adam Kropáček, 6.A, Jakub Truneček, 7.C, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Filip Nun, 7.C, Adam Pultar, 7.A, Simona Suchá, Tina Voborníková obě 9.B, Kateřina Dvořáková, 9.A, Barbora Morávková a Natálie Řezníčková, obě 8.A
  • 26.9. pořádali naši vyučující Tv okresní kolo v přespolním běhu. Z našich běžců se mezi jednotlivci nejvíc dařilo Samuelu Šinkovskému ze 6.B a Simoně Suché z 9.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili, na medaili dosáhl také Martin Mrňávek z 8.A na druhém místě. Kromě medailistů zabojovali i další členové družstev a díky tomu skončilo družstvo mladších dívek na čtvrtém místě, starší chlapci obsadili třetí místo a družstva mladších chlapců a starších dívek zvítězila a postoupila do krajského kola v Nové Pace! Gratulujeme a přejeme co nejvíc úspěchů v dalším kole! Pořadí všech účastníků najdete ve výsledkové listině.
  • První sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl 12.9., celkově se nasbíralo za 24 000 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 8.A, z jednotlivců to byli Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 305 kg a Adam Kokrda, 6.A – 220 kg.
    Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
    Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!

Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

• Ve středu 20.9. začal prvním kolem nový ročník "Ligy škol v orientačním běhu". Z naší školy vyrazila mezi kontroly téměř padesátka běžců od těch nejmenších po deváťáky. Hodně dětí doběhlo s rozmočenými a nečitelnými průkazkami, proto se nebude závod počítat do celkového pořadí škol. V jednotlivých kategoriích mezi nejlepšími skončili:

1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, 2. místo: Bláhová Tereza, 3.C, Novotný Vítek, 2.D, 3.místo: Jelínková Eva, 3.A,  4.místo: Novotná Vendula,  5.A, Morávková Barbora, 8.A, Ludvík Kryštof, 3.A, 5. místo: Trenzová Bára, 3.C, Kunartová Dominika, 4.C, Maršounová Jana, 7.A,  Severa Lukáš, 5.B,  6. místo: Pospíšilová Markéta, 2.D, Houžvičková Nikola, 8.A, Kunart Lukáš, 2.A, Valenta Šimon, 9.B

• zpráva p. uč. Kronikové

Okresní kolo v atletickém čtyřboji se konalo 19. 9. na ZŠ Štefcova.

Naše družstvo dívek obsadilo pěkné 3. místo ze šesti zúčastněných škol. Složení: Nikola Houžvičková a Tereza Šimová 8.A, Beáta Rážová 8.B, Kateřina Marešová a Gabriela Lhotáková 9.B. Gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony a reprezentaci školy.

• Máme novou chloubu...přes prázdniny se nám podařila přestavba atria pro děti z 1. stupně. Byla vytvořena nová relaxační zona, kterou plně využijeme, až nám ještě naroste tráva. Plánujeme zde nejen odpočívat, ale budeme se sem chodit učit a chystat různá kulturní vystoupení...Zachytili jsme nejdůležitější okamžiky ve fotogalerii.
  • Ocenění společnosti SCIO za výborné výsledky v testování získali další naši žáci z pátých tříd - Jan Dresler a Valerie Ludvíková, gratulujeme!