Archiv zpráv aktuálního roku

 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 9.1., celkově se nasbíralo za 22 280 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 7.A, z jednotlivců to byli opět Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 410 kg, na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 650 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!
  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.
 • zpráva p. knihovnice Kvasničkové
  V pátek 19.1.2018 se konalo krajské kolo v ČEPS cupu dívek ve florbale. Tento turnaj probíhal v Předměřicích nad Labem. Naše škola se umístila na krásném 3. místě. Děvčata si z turnaje odvážela diplom,  velký pohár a bronzové medaile. Blahopřejeme!!! A nejlepší hráčkou celého turnaje byla vyhlášena naše hráčka Veronika Dubcová ze 4.A. 
 • zpráva p. knihovnice Kvasničkové 
  Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo krajské kolo v ČEPS cupu chlapců  ve florbale. Tento turnaj probíhal v Předměřicích nad Labem.  Naše škola skončila na krásném 5. - 6. místě.
 • Okresní kolo dějepisné olympiády se konalo 17.1., z naší školy do něj postoupili tři žáci 9.B. Nejlépe dopadl Adam Karmin, který v těžké konkurenci se studenty víceletých gymnázií obsadil 14. místo. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.
 • Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 19.1. V kategorii C pro 8. a 9. třády se zúčastnilo 13 soutěžících, z nich byli nejlepší Tadeáš Havrišák, 79,5 bodu, Radek Leden, 60 bodů a Lucie Šturmová, 59 bodů, všichni 9.A. V kategorii B pro 7. třídy nejvíc bodů nasbírali Viktor Preis, 42 body, David Horčička, 35 bodů, oba 7.C, Patrik Mrkvička, 7.B a Tobiáš Vlček, 7.C, oba 31 bod. Z nejmladších 6. tříd uspěli nejvíce Matěj Gábel, 78 bodů, Lucie Martínková, 67 bodů, oba 6.A, Jan Burda, 6.A, Dominik Lhoták, 6.C, oba 62 body.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve čtvrtek 18. 1. proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Výsledky na prvních šesti místech v obou kategoriích k nahlédnutí zde. Ostatní výsledky vám na požádání rádi sdělí vyučující anglického jazyka. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, gratulujeme ke skvělým výkonům.
 • Ve středu 17.1. u nás proběhl "Den španělské kuchyně", akce do které se zapojila také naše školní jídelna. Návštěvou nás poctili například španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibaňez-Martín, královéhradecký hejtman Jiří Štěpán a také senátor Jaroslav Malý. O akci psal hradecký Deník, zpráva je i na stránkách krajského úřadu. Průběh akce je zachycený také v našich fotogaleriích nebo videu na krajském facebooku nebo našem youtube kanálu. Po skončení akce jsme od sympatického velvyslance dostali milý dopis:-)
 • Ve středu 24.1. se u nás sešla téměř stovka zjemců o matematiku při okresním kole matematické olympiády kategoriií Z5 a Z9. Na našich stránkách   MO&FO   najdete výsledkové listiny, zadání a řešení úloh.
 • Ve čtvrtek 11.1. proběhlo  v hotelu Alessandrie slavnostní vyhlášení nejlepších účastníků soutěže Basic Lingua v anglickém jazyce. Mezi vyhodnocené se prosadila také Laura Klapková (7.A), která obsadila v těžké konkurenci výborné třetí místo..Děkujeme Lauře za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému úspěchu.
 • 3.1. zorganizovala paní učitelka Andrlová školní kolo biologické olympiády. V kategorii D pro 6. a 7. třídy se zúčastnilo 12 zájemců, nejlepší znalosti prokázali žáci 7.C v tomto pořadí: 1. místo Luisa Pavlíčková, 67 bodů, David Horčička, 59,5 bodu a Viktor Preis, 56,5 bodu. V kategorii 8. a 9. tříd byli z 8 účastníků nejlepší Johana Kinclová, 8.A, 58 bodů, Jáchym Málek, 8.B, 56,5 bodu a Tina Voborníková, 9.B, 56 bodů.
 • Letošní Jarmark byl opět úspěšný. Bylo tu spousta krásných ručně vytvořených výrobků šikovných dětí i dospělých. Většinu utržených peněz jsme se rozhodli věnovat jako dárek pod stromeček dvouletému Zdendovi. Přidali jsme i částku ze sběru kaštanů. Na transparentní účet od nás dorazilo 24 707 Kč. Držíme Zdendovi pěsti, aby draka zdolal.
 • zpráva p. uč. Skrbkové: Basic Lingua – okresní kolo
  Okresní kolo soutěže Basic Lingua v anglickém jazyce proběhlo ve středu 13. 12. v budově PSJG. V nelehké konkurenci se podařilo v kategorii 8. – 9. tříd obsadit 11. místo Khulan Erdenechimeg (9.A) a 14. místo Anetě Železné (9.A). V kategorii 6. – 7. stříd obsadil 14. místo Daniel Čáslavský (7.B). Nejvyššího umístění dosáhla Laura Klapková (7.A), podařilo se jí probojovat mezi 8 nejlepších. Přesné umístění bude vyhlášeno slavnostně 11. 1. 2018 v hotelu Alessandria.
  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.

  foto ze školního kola:

   

 • V pátek 8.12. jela naše děvčata do Hostinného, aby tam bojovala s nejlepšími týmy našeho kraje ve  florbalu. Po těsných výsledcích a troše smůly skončila nakonec na 6. místě. Reprezentovaly nás: Sofie Eliášová, Tereza Podolníková, Khulan Erdenechimeg, Kateřina Dvořáková, všechny 9.A, Nikol Trávníčková, 8.A, Michaela Nováková, Lucie Landová, obě 9.B, Beáta Rážová a Lucie Machová, obě 8.B.
 • Zprávička od paní Ing. Ivy Víravové, certifikované výživové poradkyně:
  V ZŠ Milady Horákové v Hradci Králové se uskutečnily projektové dny Pestrá strava bez zbytečné chemie.
  Na fotkách je vidět, jak si děti představují ideální svačiny. Ty jsou nádherné, co?
  A proč mívají v krabičkách sladkosti a chleba se salámem? Možná proto, že do ještě nedostaly možnost ukázat svoji představu:-). Teď už mají ale i recepty a vařečky, tak to zvládnou i doma s rodiči.
  Tak třeba 3.D - celá třída byla plná sportovců, žádné obézní dítě. Měly představu o tom, co je zdravé a u čeho se získává energie. Vyjmenovaly 20 druhů sportů, které aktivně dělají. Mezi nimi i kraf maga, tanec u tyče, jízda na koni a capuiera. Ve třídě jsou i děti se zdravotními omezeními a to je od pohybu a sportu neodradí! Velká radost s nimi pracovat. A k tomu mají báječnou paní učitelku, která jim dobře rozumí a pracuje s nimi v klidu a vzájemném souznění. Těším se na další třídy.
 • 28. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se 27 žáků 8.-9. tříd. Nejúspěšnějším řešitelem se stal Adam Karmin(9.B). Do okresního kola spolu s ním postupuje Kateřina Racková (9.B), která se umístila na druhém místě. Blahopřejeme! Další umístění úspěšnější poloviny soutěžících najdete v tabulce.
 • 29.11. se naše starší děvčata zúčastnila okresního kola ve florbalu. Po výborných výkonech v turnaji zvítězila a vybojovala tak postup do krajského kola, gratulujeme! Reprezentovaly nás: Sofie Eliášová, Tereza Podolníková, Khulan Erdenechimeg, Kateřina Dvořáková, všechny 9.A, Michaela Nováková,Lucie Landová, obě 9.B, Nikol Trávníčková, 8.A, Beáta Rážová a Lucie Machová, obě 8.B.
 • zpráva p. ředitele

  22.11. se zúčastnili naši florbalisté ze 7. tříd okresního kola v Třebši, kde získali pěkné třetí místo. Reprezentovali nás: Jakoubek, Kraus, Melichárek D., Melichárek F., Jan, Mrkvička, Naar, Nutil, Bočkaj, Čapek, Nun a Truneček. Děkujeme za reprezentaci školy.

 • Okresního kola ČEPS cupu , florbalové soutěže pro mladší žáky základních škol se zúčastnila také naše družstva chlapců a dívek, tvořená povětšinou členy florbalového kroužku, který vede Zuzana Hrušková. Obě družstva si vedla skvěle a po suverenních vítězstvích poustoupila do dalšího kola, gratulujeme! Na stránkách projektu můžete najít podrobné výsledky turnaje chlapců i dívek a naše soupisky chlapců i dívek.
 • Další sběr starého papíru se uskutečnil 7.11., celkově se nasbíralo za 16 500 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 1.A, 5.A a 7.B, z jednotlivců to byli opět Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 308 kg, na druhém stupni Marian Naar, 7.B – 600 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.b s třídní paní učitelkou Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • zpráva p. ředitele
  20.11. sehráli naši sedmáci okrskové kolo ve florbale, podali vynikající výkon a zaslouženě postoupili do okresního kola, postupně porazili Předměřice 2:1, Štefcovu 6:1, Smiřice 13:1 a Sever 5:0. Reprezentovali nás: Jakoubek, Kraus, Melichárek D., Melichárek F., Jan, Naar, Nutil, Čapek, Nun a Truneček.
 • 20.11. upořádala p. uč. Jarošová školní kolo Dějepisné olympiády pro 9. třídy. Tématem byla tentokrát „1. republika“. Nejvíce bodů z 11 účastníků získali žáci 9.B – na 1. místě Adam Karmin 46 bodů, na 2.-3. místě Jan Nosek a Filip Hadži Nikolov, 45,5 bodu.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve čtvrtek 2. 11. se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce – Basic Lingua. V kategorii 6. a 7. tříd obsadila 1. místo Laura Klapková (7.A), na 2. místě se umístil Daniel Čáslavský (7.B), o 3. a 4. místo se dělí Karolína Křivská (7.B) a David Novák (7.A). V kategorii 8. a 9. tříd obsadila 1. místo Aneta Železná (9.A), 2. místo Khulan Erdenechimeg (9.A) a 3. místo Kateřina Racková (9.B). Ostatní výsledky vám sdělí vyučující AJ. Všem gratulujeme k úžasným výkonům.
 • Do krajského kola "Logické olympiády" z naší školy postoupil Antonín Vlček z 5.A. Ve velmi silné konkurenci se neztratil a obsadil pěkné 14. místo.
 • Školní kolo "Přírodovědného klokana" proběhlo 11.10. za účasti zájemců z osmých a devátých tříd pod dozorem pana učitele Dubrovského. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Karmin z 9.B, který získal 64 body, další místa obsadili žáci 8.B - Jáchym Málek dosáhl 60 bodů a Viktorie Michlová 57 bodů.
 • S radostí zveřejňujeme zprávu od sportovního klubu "Sportstyl":

  Dovoluji si Vám s hrdostí oznámit, že členové klubu Sportstyl, žáci Vaší školy Vojtěch Veselý, 5.B a Martin Mrňávek, 8.A,reprezentovali Českou republiku na mezinárodním mistrovství v plavání ve Skopje-Makedonii dne 21.a 22. října.
  Tohoto mistrovství se zúčastnilo 12 států a 37 klubů.
  Sportstyl klub získal významné 2. místo, 48 medailí a taktéž byl dosažen nový český rekord v disciplíně 100m prsa, ve věkové kategorii 14 let a mladší.
  Vojtěch Veselý získal:
  1 stříbrnou medaili za 50m volný styl
  1 stříbrnou medaili za 100m prsa
  1 stříbrnou medaili za 50m motýl
  Martin Mrňávek získal:
  1 stříbrnou medaili za 100m polohový závod
  1 bronzovou medaili za 200m znak

  Inna Koucka
  Head Coach
  at SportStyl 
  Swim Club
  Czech Republic

 • Ve čtvrtek 19.10. proběhlo republikové finále v přespolním běhu, do kterého postoupili také naši chlapci ze 6. a 7. tříd. V těžké konkurenci nejlepších běžců z celé republiky obsadili dvanácté místo, mezi jednotlivci se ve velmi početném poli prosadil Samuel Šinkovský, který skončil desátý. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem členům našeho družstva, byli to:

  Adam Kropáček, 6.A, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Adam Pultar, 7.A, Jakub Truneček a Tobiáš Čapek, oba 7.C

 • Druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 11.10.. Naši školu opět reprezentovala 
  zhruba padesátka borců, z nichž mezi jednotlivci skončili v popředí:
  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Jelínek František, 3.A, 4.místo: Fejglová 
  Barbora, 3.D, Novotná Vendula, 5.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, 5. místo: Bláhová Tereza, 5.C, 
  Morávková Alžběta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, Novotný Vítek, 2.D, 6. místo: Morávková Barbora, 8.A, 
  Remiš Šimon, 3.C. 
  celkovém pořadí škol jsme byli nejúspěšnější před ZŠ Štefánikova a Štefcova.
  Za péči o houf běžců děkujeme p. uč. Kronikové, Lánové a Kokrdové a také děkujeme rodičům závodníků za výbornou spolupráci.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 11.10.2017 se v hale Třebeš uskutečnil Inter G Cup v kin-balluTurnaje se zúčastnilo 21 týmů z různých zemí (Německo, Slovensko, Česká republika). Oba naše týmy sehrály vyrovnaná utkání. V konečném pořadí se náš lepší tým umístil na krásném 7. místě. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
  Vítězové turnaje: 1. místo Vrbová I – Slovensko, 2. místo Vrbová II, 3. místo Liberec – Delfíni
  Naši účastníci turnaje:
  Karolína Marková, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Kateřina Adamová, všichni 7.A, Johana Kinclová, Tereza Šimová, obě 8.A, Lucie Šturmová, Dominik Podhajský, Sofie Eliášová a Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A
 • Asi třicítka žáků prvního stupně naší školy se zúčastnila základního kola "Logické olympiády" pořádané Mensou ČR. Nejlépe z našich si mezi 14483 řešiteli vedl Antonín Vlček z 5.A, který postoupil do krajského semifinále, gartulujeme!
 • Krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila i naše dvě družstva, proběhlo 5.10. v Nové Pace. Za deště a zimy, v blátě a těžkých podmínkách obsadila obě družstva čtvrtá místa, z jednotlivců ve svých kategoriích Samuel Šinkovský suverénně zvítězil a Simona Suchá doběhla pátá. Mladší chlapci postupují i do celostátního kola, které proběhne v našem městě! Za výbornou a statečnou reprezentaci děkujeme všem našim běžcům:
  Adam Kropáček, 6.A, Jakub Truneček, 7.C, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Filip Nun, 7.C, Adam Pultar, 7.A, Simona Suchá, Tina Voborníková obě 9.B, Kateřina Dvořáková, 9.A, Barbora Morávková a Natálie Řezníčková, obě 8.A
 • 26.9. pořádali naši vyučující Tv okresní kolo v přespolním běhu. Z našich běžců se mezi jednotlivci nejvíc dařilo Samuelu Šinkovskému ze 6.B a Simoně Suché z 9.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili, na medaili dosáhl také Martin Mrňávek z 8.A na druhém místě. Kromě medailistů zabojovali i další členové družstev a díky tomu skončilo družstvo mladších dívek na čtvrtém místě, starší chlapci obsadili třetí místo a družstva mladších chlapců a starších dívek zvítězila a postoupila do krajského kola v Nové Pace! Gratulujeme a přejeme co nejvíc úspěchů v dalším kole! Pořadí všech účastníků najdete ve výsledkové listině.
 • První sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl 12.9., celkově se nasbíralo za 24 000 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 8.A, z jednotlivců to byli Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 305 kg a Adam Kokrda, 6.A – 220 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • Ve středu 20.9. začal prvním kolem nový ročník "Ligy škol v orientačním běhu". Z naší školy vyrazila mezi kontroly téměř padesátka běžců od těch nejmenších po deváťáky. Hodně dětí doběhlo s rozmočenými a nečitelnými průkazkami, proto se nebude závod počítat do celkového pořadí škol. V jednotlivých kategoriích mezi nejlepšími skončili:

  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, 2. místo: Bláhová Tereza, 3.C, Novotný Vítek, 2.D, 3.místo: Jelínková Eva, 3.A,  4.místo: Novotná Vendula,  5.A, Morávková Barbora, 8.A, Ludvík Kryštof, 3.A, 5. místo: Trenzová Bára, 3.C, Kunartová Dominika, 4.C, Maršounová Jana, 7.A,  Severa Lukáš, 5.B,  6. místo: Pospíšilová Markéta, 2.D, Houžvičková Nikola, 8.A, Kunart Lukáš, 2.A, Valenta Šimon, 9.B

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Okresní kolo v atletickém čtyřboji se konalo 19. 9. na ZŠ Štefcova.

  Naše družstvo dívek obsadilo pěkné 3. místo ze šesti zúčastněných škol. Složení: Nikola Houžvičková a Tereza Šimová 8.A, Beáta Rážová 8.B, Kateřina Marešová a Gabriela Lhotáková 9.B. Gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony a reprezentaci školy.

 • Školní kolo "Přírodovědného klokana" proběhlo 11.10. za účasti zájemců z osmých a devátých tříd pod dozorem pana učitele Dubrovského. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Karmin z 9.B, který získal 64 body, další místa obsadili žáci 8.B - Jáchym Málek dosáhl 60 bodů a Viktorie Michlová 57 bodů.
 • S radostí zveřejňujeme zprávu od sportovního klubu "Sportstyl":

  Dovoluji si Vám s hrdostí oznámit, že členové klubu Sportstyl, žáci Vaší školy Vojtěch Veselý, 5.B a Martin Mrňávek, 8.A,reprezentovali Českou republiku na mezinárodním mistrovství v plavání ve Skopje-Makedonii dne 21.a 22. října.
  Tohoto mistrovství se zúčastnilo 12 států a 37 klubů.
  Sportstyl klub získal významné 2. místo, 48 medailí a taktéž byl dosažen nový český rekord v disciplíně 100m prsa, ve věkové kategorii 14 let a mladší.
  Vojtěch Veselý získal:
  1 stříbrnou medaili za 50m volný styl
  1 stříbrnou medaili za 100m prsa
  1 stříbrnou medaili za 50m motýl
  Martin Mrňávek získal:
  1 stříbrnou medaili za 100m polohový závod
  1 bronzovou medaili za 200m znak

  Inna Koucka
  Head Coach
  at SportStyl 
  Swim Club
  Czech Republic

 • Ve čtvrtek 19.10. proběhlo republikové finále v přespolním běhu, do kterého postoupili také naši chlapci ze 6. a 7. tříd. V těžké konkurenci nejlepších běžců z celé republiky obsadili dvanácté místo, mezi jednotlivci se ve velmi početném poli prosadil Samuel Šinkovský, který skončil desátý. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem členům našeho družstva, byli to:

  Adam Kropáček, 6.A, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Adam Pultar, 7.A, Jakub Truneček a Tobiáš Čapek, oba 7.C

 • Druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 11.10.. Naši školu opět reprezentovala 
  zhruba padesátka borců, z nichž mezi jednotlivci skončili v popředí:
  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Jelínek František, 3.A, 4.místo: Fejglová 
  Barbora, 3.D, Novotná Vendula, 5.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, 5. místo: Bláhová Tereza, 5.C, 
  Morávková Alžběta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, Novotný Vítek, 2.D, 6. místo: Morávková Barbora, 8.A, 
  Remiš Šimon, 3.C. 
  celkovém pořadí škol jsme byli nejúspěšnější před ZŠ Štefánikova a Štefcova.
  Za péči o houf běžců děkujeme p. uč. Kronikové, Lánové a Kokrdové a také děkujeme rodičům závodníků za výbornou spolupráci.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  Dne 11.10.2017 se v hale Třebeš uskutečnil Inter G Cup v kin-balluTurnaje se zúčastnilo 21 týmů z různých zemí (Německo, Slovensko, Česká republika). Oba naše týmy sehrály vyrovnaná utkání. V konečném pořadí se náš lepší tým umístil na krásném 7. místě. Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
  Vítězové turnaje: 1. místo Vrbová I – Slovensko, 2. místo Vrbová II, 3. místo Liberec – Delfíni
  Naši účastníci turnaje:
  Karolína Marková, Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Kateřina Adamová, všichni 7.A, Johana Kinclová, Tereza Šimová, obě 8.A, Lucie Šturmová, Dominik Podhajský, Sofie Eliášová a Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A
 • Asi třicítka žáků prvního stupně naší školy se zúčastnila základního kola "Logické olympiády" pořádané Mensou ČR. Nejlépe z našich si mezi 14483 řešiteli vedl Antoní Vlček z 5.A, který postoupil do krajského semifinále, gartulujeme!
 • Krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila i naše dvě družstva, proběhlo 5.10. v Nové Pace. Za deště a zimy, v blátě a těžkých podmínkách obsadila obě družstva čtvrtá místa, z jednotlivců ve svých kategoriích Samuel Šinkovský suverénně zvítězil a Simona Suchá doběhla pátá. Mladší chlapci postupují i do celostátního kola, které proběhne v našem městě! Za výbornou a statečnou reprezentaci děkujeme všem našim běžcům:
  Adam Kropáček, 6.A, Jakub Truneček, 7.C, Daniel Bláha, Samuel Šinkovský, oba 6.B, Filip Nun, 7.C, Adam Pultar, 7.A, Simona Suchá, Tina Voborníková obě 9.B, Kateřina Dvořáková, 9.A, Barbora Morávková a Natálie Řezníčková, obě 8.A
 • 26.9. pořádali naši vyučující Tv okresní kolo v přespolním běhu. Z našich běžců se mezi jednotlivci nejvíc dařilo Samuelu Šinkovskému ze 6.B a Simoně Suché z 9.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili, na medaili dosáhl také Martin Mrňávek z 8.A na druhém místě. Kromě medailistů zabojovali i další členové družstev a díky tomu skončilo družstvo mladších dívek na čtvrtém místě, starší chlapci obsadili třetí místo a družstva mladších chlapců a starších dívek zvítězila a postoupila do krajského kola v Nové Pace! Gratulujeme a přejeme co nejvíc úspěchů v dalším kole! Pořadí všech účastníků najdete ve výsledkové listině.
 • První sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl 12.9., celkově se nasbíralo za 24 000 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 8.A, z jednotlivců to byli Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 305 kg a Adam Kokrda, 6.A – 220 kg.
  Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole.
  Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!

  Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

 • Ve středu 20.9. začal prvním kolem nový ročník "Ligy škol v orientačním běhu". Z naší školy vyrazila mezi kontroly téměř padesátka běžců od těch nejmenších po deváťáky. Hodně dětí doběhlo s rozmočenými a nečitelnými průkazkami, proto se nebude závod počítat do celkového pořadí škol. V jednotlivých kategoriích mezi nejlepšími skončili:

  1. místo: Rážová Aneta, 5.A, Suchá Simona, 9.B, 2. místo: Bláhová Tereza, 3.C, Novotný Vítek, 2.D, 3.místo: Jelínková Eva, 3.A,  4.místo: Novotná Vendula,  5.A, Morávková Barbora, 8.A, Ludvík Kryštof, 3.A, 5. místo: Trenzová Bára, 3.C, Kunartová Dominika, 4.C, Maršounová Jana, 7.A,  Severa Lukáš, 5.B,  6. místo: Pospíšilová Markéta, 2.D, Houžvičková Nikola, 8.A, Kunart Lukáš, 2.A, Valenta Šimon, 9.B

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Okresní kolo v atletickém čtyřboji se konalo 19. 9. na ZŠ Štefcova.

  Naše družstvo dívek obsadilo pěkné 3. místo ze šesti zúčastněných škol. Složení: Nikola Houžvičková a Tereza Šimová 8.A, Beáta Rážová 8.B, Kateřina Marešová a Gabriela Lhotáková 9.B. Gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony a reprezentaci školy.

 • Máme novou chloubu...přes prázdniny se nám podařila přestavba atria pro děti z 1. stupně. Byla vytvořena nová relaxační zona, kterou plně využijeme, až nám ještě naroste tráva. Plánujeme zde nejen odpočívat, ale budeme se sem chodit učit a chystat různá kulturní vystoupení...Zachytili jsme nejdůležitější okamžiky ve fotogalerii.
 • Ocenění společnosti SCIO za výborné výsledky v testování získali další naši žáci z pátých tříd - Jan Dresler a Valerie Ludvíková, gratulujeme!
Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy