Školní kolo recitace

Datum: 16.2.

Ve čtvrtek 15.2 proběhlo  školní kolo recitační soutěže. Celkem se zúčastnilo 22 žáků. Recitovalo se ve dvou kategoriích - 6.,7. ročníky a 8., 9. ročníky. 

V první kategorii obsadil 3. místo David Novák ze 7.A s básní Jiřího Žáčka. Na druhém místě skončila Karolína Dostálová  (6.A) s vtipným textem Trable čápa doručovatele. Na 1. místě s rozsáhlým prozaickým úryvkem z knihy Puntíkáři M. Kratochvíla se umístil Adam Kokrda ze 6.A. Porota udělila také čestné uznání - patří Karolíně Dostálové a Karolíně Vaňkové ze 6.A za dialog z knihy Kouzelnický trik.

Ve druhé kategorii obsadila 3. místo Natálie Mullerová z 9. B s Ukolébavkou Václava Hraběte. Na druhém místě skončila Tereza Šimová z 8. A s úryvkem od Roberta Fulghuma. První místo patří pak Veronice Berešové  z 9. A za Pohádku o písmenu X Petra Nikla. Čestné uznání bylo uděleno i v této kategorii, a sice Alžbětě Zimové ze 7. A.

Do okresního kola recitační soutěže postupují dva žáci z každé kategorie.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme. 

Za porotu G. Hroudová

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy