Novinky

McDonald´s Cup - okrsek

Datum: 21.4.

zpráva p. ředitele
20.4.2018 sehráli naši fotbalisté z 2.,3. a 4., 5. tříd svá okrsková kola McDonald Cupu na hřišti v Třebši, nenašli přemožitele a zaslouženě postoupili do dalšího kola, výsledkové tabulky a seznamy reprezentantů najdete zde:

Krajské kolo recitace

Datum: 20.4.

zpráva p. uč. Hroudové
Ve čtvrtek 19.4. proběhlo v divadle Jesličky krajské kolo recitační soutěže. Z dvaceti recitujících mimořádně vysoké úrovně se prosadil náš žák 6. A  Adam Kokrda, kterému bylo uděleno čestné uznání poroty. Adamovi gratulujeme a těšíme se, jak bude reprezentovat v recitaci naši školu opět za rok.

Liga škol OB - 3. kolo

Datum: 19.4.

Třetí kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 18.4.. Z naší školy ke startu dorazil opět veliký počet zájemců (zhruba čtyřicítka) a také jako obvykle je řada z nich v popředí výsledkových listin: 1. místo: Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Novotná Vendula, 5.A, Gloser Tomáš, 5.A, 3. místo: Fejglová Barbora, 3.D, Rážová Aneta, 5.A, Jelínek František, 3.A, Kočí Miroslav, 5.B, 4. místo: Pompach Lukáš, 7.B, 5. místo: Brinkmanová Tereza, 3.C, Houžvičková Nikola, 8.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, Mrňávek Martin, 8.A, 6. místo: Kunartová Dominika, 4.C, Morávková Barbora 8.A
celkovém pořadí škol jsme stále na prvním místě před ZŠ Štefcova a ZŠ štefanikova, atmosféru závodů zachytili pořadatelé ve fotogalerii.

Medaile z celostátního finále

Datum: 19.4.

Do celostátního finále Poháru základních škol v kin-ballu, které proběhlo v Praze 18.4. z krajského kola postoupila dvě naše družstva - mladší i starší žáci. V celorepublikové konkurenci obě družstva  pod vedením p. uč. Kronikové opět vybojovala medaile, obě skončila na výborném třetím místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
Reprezentovali nás: starší žáci - Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, Lucie Šturmová, Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A,Tereza Šímová, Johana Kinclová, obě 8.A, mladší žáci - Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Marie Hloušková, Karolína Marková, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková (vyhlášena jako nejužitečnější hráčka pro tým), Magdalena Chmelíková, obě 7.C

Okresní kolo MO - Z6, Z7

Datum: 17.4.

Okresní kolo olympiády kategorií Z6 a Z7 proběhlo na naší škole 17.4. Po třech letech jsme se dočkali medaile a to hned dvojnásobné - v kategorii Z6 se na 2.-3. místě umístily Lucie Martinková a Veronika Pecinová, obě ze 6.A. Oběma děvčatům gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Další informace k okresnímu kolu najdete na našich stránkách MO&FO.

Dubnový sběr papíru

Datum: 17.4.

Dubnový sběr starého papíru proběhl 3.4., celkově se nasbíralo za 15 400 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 1.C, 3.C a 7.B, z jednotlivců to byli Vojtěch Snížek, 1.C - 400 kg a na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 1300 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.B s třídní paní učitelkou Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!! Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

Školní McDonald´s Cup

Datum: 13.4.

zpráva p. ředitele:
13.4.2018 se odehrálo v naší tělocvičně školní kolo McDonald’s Cupu, viděli jsme zápasy plné nasazení a krásného fotbalu, výsledkové tabulky a nominace do okrskových kol najdete zde:

Okresní kolo BiO (D)

Datum: 13.4.

12.4. proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D pro 6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající ročníky osmiletého gymnázia. Z našich žáků postoupila ze školního kola Luisa Pavlíčková ze 7.C a v těžké konkurenci si vedla velmi dobře, zařadila se mezi úspěšné řešitele. Děkujeme Luise za vzornou reprezentaci školy.

Okresní kolo FO

Datum: 9.4.

Již třetí medaili za tři roky po sobě získala Kateřina Racková z 9.B v okresním kole Fyzikální olympiády, které se v tomto roce konalo 4.4. Tentokrát obsadila druhé místo, když úlohy školního kola dokázali vyřešit žáci jen tří základních škol nebo víceletých gymnázií! V kategorii 8. tříd si z našich tří zástupců vedl nejlépe Tomáš Kubišta z 8.A, který skončil na 6. místě. Děkujeme všem našim účastníkům za vzornou reprezentaci a Katce gratulujeme k dalšímu úspěchu.

Pythagoriáda - školní kolo

Datum: 6.4.

V pátek 6.4. proběhlo na druhém stupni školní kolo Pythagoriády pro žáky 6. až 8. tříd. V této soutěži se řeší 15 úloh, úspěšnými řešiteli jsou ti, kdo uvedli správný výsledek alespoň 9 úloh. Mezi šesťáky se to podařilo Karolíně Dostálové – 11 bodů a Lucii Martinkové – 9 bodů, obě 6.A, ze sedmáků jsou úspěšnými řešiteli Radek Matějíček – 12 bodů, Štěpán Hanuska – 11 bodů, oba 7.A a s 10 body Adam Pultar, 7.A a Viktor Preis, 7.C. 

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy