Školní kolo CHO

Chemická olympiáda je pro žáky základních škol velmi obtížná, přesto školní kolo zvládli naši tři žáci 9.A. Museli se ovšem důkladně a dlouhodobě připravovat pod vedením paní učitelky Zýkové, získané znalosti se jim určitě budou hodit i při studiu na středních školách. Celkové výsledky školního kola jsou následující:

Školní recitace - 2. stupeň

zpráva p. uč. Myškové
Školní kolo recitační soutěže se uskutečnilo ve středu 6. 2. 2019. Výsledky: 1. místo: Karolína Dostálová 7. A, 2. místo: Magdaléna Pánková 6. A, 3. místo: Karolína Kočí 7. B, Tereza Šimová 9. A, čestné uznání: Jan Zadrobílek 6. A, Adam Kokrda 7. A

Ze školky HOP do školy

Tradiční akce pro předškoláky se koná 6.3. a 20.3. Elektronické přihlašování bude možné od 18.2.od 8.00 na adrese https://www.sirs.cz/zs-horak-hk-s18/-k81.htm .

Přijímačky nanečisto

Žákům 9. tříd nabízíme již tradičně „přijímačky nanečisto“ (zdarma), které pořádáme ve spolupráci s dalšími pěti hradeckými školami. Mohou si vyzkoušet nervovou zátěž při prověrce z matematiky a českého jazyka, v neznámém prostředí, s cizími vyučujícími. Termín zkoušky je středa 6.3., zájemci si můžou vyzvednout přihlášku u třídních učitelek, termín odevzdání návratky je 15.2.

Edison 2019 - doplněno video

Od 4. do 8. února proběhl na naší škole projekt Edison. Studenti z cizích zemí představili našim dětem ze 4. až 9. tříd formou projektů a diskuzí země, odkud pocházejí. Celý projekt probíhal v angličtině. Školní jídelna po dobu konání projektu připravovala speciality zemí, odkud studenti pocházejí. Atmosféru prezentací do videa na našem školním kanále zpracovala p. uč. Půhoná.

Únorové akce

únorových akcí vybíráme například: 5.2. - konzultace učitelů, 12.2. - večeře ve školní jídelně, 25. 2. - 3.3. - jarní prázdniny:-)

Okresní kolo matematické olympiády Z5,Z9

Ve středu 30.1. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z5 a Z9. Nejlepšími byli mezi páťáky Robin Petr, ZŠ Štefcova a David Zuščák, ZŠ Sion, u starších byl 100% řešitelem Jan Maňaska z Biskupského gymnázia. Další pořadí, zadání a řešení úloh můžete najít na našich stránkách  MO&FO .

Večeře ve školní jídelně

ANEB PRVNÍ REPUBLIKA U STOLU ŠKOLNÍ JÍDELNY
VEČEŘÍME JAKO V LÁNECH S TGM A KARLEM ČAPKEM JEJICH OBLÍBENÁ JÍDLA. JAK SE LIŠÍ JÍDELNÍČEK PO 100 LETECH? PŘIJĎTE OCHUTNAT. Zveme Vás do školní jídelny na večeři se svými dětmi v úterý 12. 2. 2019.

Lednový sběr papíru - opraveno

Další sběr starého papíru proběhl v úterý 8.1. Celkově se nasbíralo za 18430 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.A, 1.A, 4.C a 6.C, z jednotlivců nejvíc sběru přinesli Honza Bittner, 4.d - 201 kg a Viktorie Vlášková, 6.c -   158  kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Blahopřejeme  vítězům a  děkujeme  všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému  zisku za sběr. Organizačně nám moc pomohla  třída  9.a s třídní paní učitelkou Janou Kronikovou.      Děkujeme  moc!!!

Školní kolo ZeO - doplněno

Ve středu 23.1. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády pod vedením p. uč. Černíkové a p. uč. Dubrovského. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd se zúčastnilo 22 zájemců, nejlepší z nich byli: 1. místo - Šimon Peterka, 8.A, 72 body, 2. místo - Štěpán Hanuska, 8.A, 48 bodů a 3. místo - Viktorie Veselá, 8.B, 46,5 bodu. V kategorii 7. tříd soutěžilo 15 žáků a první 3 místa obsadili: 1. místo - Matěj Gábel, 7.A, 46,5 bodu; 2. místo - Lucie Martinková, 7.A, 37 bodů a 3. místo -  Ondřej Pňaček, 7.B, 35,5 bodu. V nejmladší kategorii 6,. tříd se zúčastnilo 12 žáků a nejlepšími byli: 1. místo - Jan Štefanik, 6.B,  52 bodů, 2. místo - Tomáš Gloser, 6.A, 51 bodů a 3. místo - Vojtěch Vrba, 6.A, 48 bodů.