Vernisáž je za námi

Čtvrtek 18.5. byl pro naši školu slavnostním dnem, v rámci oslav 40. výročí proběhla tradiční Vernisáž s bohatým doprovodným programem. Všichni návštěvníci, a nebylo jich málo, si mohli prohlédnout ukázky prací našich žáků, pobavit se při mnoha vystoupeních, užasnout nad pokusy nebo ověřit své znalosti v různých předmětech. Výzdobu školy nebo atmosféru různých vystoupení zachytili naši fotografové, nesčetné fotografie najdete v našich fotogaleriích  , prohlédnout si můžete také Almanach. Všichni organizátoři, účastníci i pomocníci, kteří se na Vernisáži jakýmkoliv způsobem podíleli, zaslouží za její vydařený průběh velikou pochvalu!

Květnový sběr papíru

Při květnovém sběru starého papíru se nasbíralo celkem za 19 316,- Kč, V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.A, 4.A a 7.A, z jednotlivců opět Marek Záruba, 4.A - 287 kg a Vojta Široký, 7.A – 382 kg. Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru. Všechny výsledky se spočítají a budeme mít vítěze, kteří dostanou šeky v hodnotách 200,-,300,- a 500,- Kč a nejlepší sběrač prvního i druhého stupně. Těšíme se na konečné vyhodnocení. Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

Vybíjená v kraji

V pátek 12. května se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd krajského kola ve vybíjené v Kostelci nad Orlicí. Prohrály jsme jediný zápas a ten nás stál postup do republikového finále. Vybojovaly jsme tak 2. místo v kraji. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci a bojovný výkon. Reprezentovaly nás všechny hráčky, které si postup do kraje vybojovaly v Třebši.

Čtyřbojařky v kraji

Dalšího výborného výsledku dosáhla naše děvčata v krajském kole atletického čtyřboje. Těžké konkurence se vůbec nezalekly a díky řadě osobních rekordů vybojovaly bronzovou medaili! Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme všem těmto bojovnicím: Tina Voborníková, Kateřina Marešová, Gabriela Lhotáková, všechny 8.B, Veronika Pultarová, 9.C, Kateřina Dvořáková, 8.A

Školní kolo přírodopisné poznávačky

zpráva p. uč. Dubrovského
Ve středu 17. 5. proběhlo školní kolo soutěže v poznávání živočichů a rostlin. Celkem se zúčastnilo 21 žáků z 6. a 7. tříd. Na prvním místě se umístil Vojta Kokrda ze 7. A s velmi slušným výsledkem v podobě 28 bodů ze 30 možných. Na druhém místě ho následoval Jáchym Málek ze 7.B s 20 body a v těsném závěsu se na bronzové příčce umístila Johana Kinclová ze 7.A s 19,5 body. Pořadí první destíky najdete zde.

Ohlédnutí za 20 lety

"Putování za sluníčkem", které letos proběhne 3.6. má dlouhou, již dvacetiletou tradici. Pamětníci mohou "zalistovat" v ohlédnutí, jehož autorkou je hlavní organizátorka p. uč. Půhoná.

Okresní Pythagoriáda - další aktualizace

V pondělí 15.5. naše škola pořádala okresní kolo Pythagoriády pro žáky 5. tříd. Soutěžící měli za hodinu zvládnout 15 úloh, za každou mohli získat jeden bod, maximálně tedy 15 bodů, úspěšnými řešiteli se stali všichni, kdo získali alespoň 10 bodů - mezi 55 účastníky se úspěšnými řešiteli stalo 28 z nich. Do okresního kola postoupili také tři naši páťáci a vedli si výborně – Jan Dresler z 5.A obsadil 1.-8. místo se 13 body, Valérie Ludvíková z 5.C získala jen o bod méně a Tereza Nosková z 5.C jen o další bod méně, gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.
V úterý 16.5. následovala kategorie 6. tříd základních škol a primy osmiletého gymnázia. Tentokrát bylo ze 66 účastníků úspěšných řešitelů patnáct, z toho deset z Biskupského gymnázia. Poslední okresní kola kategorií 7. a 8. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií u nás proběhly 18.5. Výborného úspěchu dosáhla Kristýna Kratěnová ze 7.A, která ziskem 12 bodů obsadila 2.-3. místo, gratulujeme! Další podrobnosti najdete na našich stránkách MO&FO.

Zpráva z jídelny

Z důvodu nemoci kuchařek se v termínu od 15.5.2017 do 19.5.2017 bude vařit jenom chod č.1.

Atletický čtyřboj

Naše plejáda sportovních úspěchů stále není u konce, tentokrát do ní přispěla děvčata na okresním kole atletického čtyřboje, kde suverenně zvítězila a postoupila do krajského kola, gratulujeme!

Volitelné předměty

Pro žáci sedmých ročníků jsou v učebním plánu dvě hodiny volitelných předmětů, jejich rozdělení pro příští školní rok najdete zde: 7.A , 7.B , 7.C