Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře je zveřejněno zadání 4. kola, řešení a pořadí 3. kola.

Večeře ve školní jídelně

13.2. se můžete přijít zdravě navečeřet do školní jídelny:-)

Školní kolo FO

Jako tradičně z naší školy postupuje do okresního kola fyzikální olympiády velký počet úspěšných řešitelů školního kola. Pod vedením p. uč. Strnada se s nástrahami úloh školního kola úspěšně vypořádali: Burda Jan, Gábel Matěj, Šic Filip, všichni 8.A, Záruba Vojtěch, Pňaček Ondřej, Tkáč Andrej, všichni 8.B, Lhoták Dominik, 8.C,  Pultar Adam, Zákravský Vojtěch, Novák David, všichni 9.A, Ende Lukáš, 9.B, Brklová Aneta, Hejsková Tereza, Brož Štěpán, všichni 9.C. Přejeme jim, aby jejich práce přinesla ovoce i v okresním kole, které se koná na naší škole 24.1.

Školní kolo BiO

Zájemci o přírodu strávili dopoledne ve středu 9.1. nad úlohami školního kola biologické olympiády pod vedením p. uč. Andrlové. V kategorii D (6.,7. třídy) získali nejvíc bodů  Matěj Jacko, 7.B, 62,5 bodu, Tomáš Gloser, 7.A, 58 bodů, Veronika Krausová, 7.B, 50,5 bodu. Mezi staršími (8.,9. třídy) byli nejúspěšnější Matěj Gábel, 8.A,  45 bodů, David Horčička, 9.C 40,5 bodu a Marek Novák, 8.A, 33 body. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem statečným za účast.

Přijímačky nanečisto

Stejně jako v minulých letech budou mít deváťáci možnost vyzkoušet si zdarma přijímací zkoušky nanečisto a to ve středu 26.2.2020. Tentokrát ale proběhnou ve větším měřítku, zapojeny budou všechny hradecké základní školy zřizované městem. Jde o ideální příležitost ověřit si úroveň znalostí ve srovnání se všemi budoucími účastníky skutečných přijímaček, vyzkoušet si neznámé prostředí, s neznámými vyučujícími i spolubojovníky, protože účastníci budou rozděleni náhodně na všechny zúčastněné školy.

Lednové akce

Všem žákům, jejich rodičům a zaměstancům naší školy přejeme příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok, do kterého vstoupíme některými lednovými akcemi, z nich upozorňujeme hlavně na třídní schůzky v úterý 7.1.2020

Jarmark 2019 - doplněno

zpráva p. uč. Půhoné
V úterý 10. 12. 2019 se otevřely dveře návštěvníkům již tradičního Jarmarku. Přinesl radost dětem, organizátorům a také návštěvníkům. Část peněz, které děti utržily při prodeji, jsme všichni předali dnes nadaci HRADEC SPORT CUP. Byl to balíček s částkou 24 220 Kč. Přispěli jsme na dobrou věc. Vždyť tento čas je jak stvořený pro dobré skutky.

Kraje pro bezpečný internet

Na stránkách kpbi.cz jsou k dispozici různé kurzy zaměřené na problematiku bezpečnosti na internetu určené pro děti i dospělé a také si zde můžete ověřit svoje znalosti o internetu v soutěžních kvízech. Do soutěžení se zapojili i někteří naši žáci ze 6.A, nejúspěšnější z nich byl Honza Urbánek, který byl pozvaný na setkání vítězů na krajský úřad. Setkání proběhlo 18.12. za účasti krajského hejtmana a dalších zástupců kraje, Honza jako jeden z vítězů ve své kategorii si odnesl kromě zážitku také věcnou odměnu. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme další podobné úspěchy.

Informace o sběru papíru - v lednu není

zpráva p. uč. Fiedlerové
Zdravíme všechny a přejeme krásné vánoční svátky. Chceme vás informovat o sběru papíru. V lednu 2020 sběr nebude v důsledku nepříznivého propadu cen papíru. Nyní se karton vykupuje za 0,50 Kč/kg a směsný papír také. V příštím sběru potřebujeme jen čistý sběrový papír pouze v krabicích nebo s provázkem. Děkujeme moc za pochopení a mějte se krásně.

Čtvrtí na okresním přeboru škol v šachu

zpráva vedoucí šachového kroužku Aničky Vítové
Dne 10. 12. 2019 se konal okresní přebor škol v šachu. Po pětileté pauze se znovu zúčastnila i naše škola! Celkově se turnaje v kategorii 1.–5. tříd účastnily 4 školy. Na přeboru se v průběhu 8 let bez přestávky pravidelně objevovaly dvě školy: ZŠ a MŠ Josefa Gočára a ZŠ Třebechovice. Později se začala účastnit i Církevní ZŠ. Byli jsme tedy jedinými nováčky. Každé družstvo se spolu utkalo dvakrát, dohromady se tedy hrálo 6 kol. V každém zápase proti sobě na samostatných šachovnicích hráli 4 hráči. Naše soupiska byla následující: Filip Kočí 0; Adam Němec 0/4; Matyáš Novák 0/5; David Smutek 1,5/5; Vít Novotný 0,5/4.