McDonald´s Cup - okrsek

zpráva p. ředitele
20.4.2018 sehráli naši fotbalisté z 2.,3. a 4., 5. tříd svá okrsková kola McDonald Cupu na hřišti v Třebši, nenašli přemožitele a zaslouženě postoupili do dalšího kola, výsledkové tabulky a seznamy reprezentantů najdete zde:

Krajské kolo recitace

zpráva p. uč. Hroudové
Ve čtvrtek 19.4. proběhlo v divadle Jesličky krajské kolo recitační soutěže. Z dvaceti recitujících mimořádně vysoké úrovně se prosadil náš žák 6. A  Adam Kokrda, kterému bylo uděleno čestné uznání poroty. Adamovi gratulujeme a těšíme se, jak bude reprezentovat v recitaci naši školu opět za rok.

Liga škol OB - 3. kolo

Třetí kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo ve středu 18.4.. Z naší školy ke startu dorazil opět veliký počet zájemců (zhruba čtyřicítka) a také jako obvykle je řada z nich v popředí výsledkových listin: 1. místo: Jelínková Eva, 3.A, 2. místo: Novotná Vendula, 5.A, Gloser Tomáš, 5.A, 3. místo: Fejglová Barbora, 3.D, Rážová Aneta, 5.A, Jelínek František, 3.A, Kočí Miroslav, 5.B, 4. místo: Pompach Lukáš, 7.B, 5. místo: Brinkmanová Tereza, 3.C, Houžvičková Nikola, 8.A, Jakoubek Bohumil, 7.A, Mrňávek Martin, 8.A, 6. místo: Kunartová Dominika, 4.C, Morávková Barbora 8.A
celkovém pořadí škol jsme stále na prvním místě před ZŠ Štefcova a ZŠ štefanikova, atmosféru závodů zachytili pořadatelé ve fotogalerii.

Medaile z celostátního finále

Do celostátního finále Poháru základních škol v kin-ballu, které proběhlo v Praze 18.4. z krajského kola postoupila dvě naše družstva - mladší i starší žáci. V celorepublikové konkurenci obě družstva  pod vedením p. uč. Kronikové opět vybojovala medaile, obě skončila na výborném třetím místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
Reprezentovali nás: starší žáci - Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, Lucie Šturmová, Khulan Erdenechimeg, všichni 9.A,Tereza Šímová, Johana Kinclová, obě 8.A, mladší žáci - Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Marie Hloušková, Karolína Marková, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková (vyhlášena jako nejužitečnější hráčka pro tým), Magdalena Chmelíková, obě 7.C

Okresní kolo MO - Z6, Z7

Okresní kolo olympiády kategorií Z6 a Z7 proběhlo na naší škole 17.4. Po třech letech jsme se dočkali medaile a to hned dvojnásobné - v kategorii Z6 se na 2.-3. místě umístily Lucie Martinková a Veronika Pecinová, obě ze 6.A. Oběma děvčatům gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Další informace k okresnímu kolu najdete na našich stránkách MO&FO.

Dubnový sběr papíru

Dubnový sběr starého papíru proběhl 3.4., celkově se nasbíralo za 15 400 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 1.C, 3.C a 7.B, z jednotlivců to byli Vojtěch Snížek, 1.C - 400 kg a na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 1300 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.B s třídní paní učitelkou Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!! Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

Školní McDonald´s Cup

zpráva p. ředitele:
13.4.2018 se odehrálo v naší tělocvičně školní kolo McDonald’s Cupu, viděli jsme zápasy plné nasazení a krásného fotbalu, výsledkové tabulky a nominace do okrskových kol najdete zde:

Okresní kolo BiO (D)

12.4. proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D pro 6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající ročníky osmiletého gymnázia. Z našich žáků postoupila ze školního kola Luisa Pavlíčková ze 7.C a v těžké konkurenci si vedla velmi dobře, zařadila se mezi úspěšné řešitele. Děkujeme Luise za vzornou reprezentaci školy.

Okresní kolo FO

Již třetí medaili za tři roky po sobě získala Kateřina Racková z 9.B v okresním kole Fyzikální olympiády, které se v tomto roce konalo 4.4. Tentokrát obsadila druhé místo, když úlohy školního kola dokázali vyřešit žáci jen tří základních škol nebo víceletých gymnázií! V kategorii 8. tříd si z našich tří zástupců vedl nejlépe Tomáš Kubišta z 8.A, který skončil na 6. místě. Děkujeme všem našim účastníkům za vzornou reprezentaci a Katce gratulujeme k dalšímu úspěchu.

Pythagoriáda - školní kolo

V pátek 6.4. proběhlo na druhém stupni školní kolo Pythagoriády pro žáky 6. až 8. tříd. V této soutěži se řeší 15 úloh, úspěšnými řešiteli jsou ti, kdo uvedli správný výsledek alespoň 9 úloh. Mezi šesťáky se to podařilo Karolíně Dostálové – 11 bodů a Lucii Martinkové – 9 bodů, obě 6.A, ze sedmáků jsou úspěšnými řešiteli Radek Matějíček – 12 bodů, Štěpán Hanuska – 11 bodů, oba 7.A a s 10 body Adam Pultar, 7.A a Viktor Preis, 7.C.