Úřední hodiny během prázdnin: každé pondělí 9:00 - 12:00

Konec roku na fotografiích

V naší fotogalerii najdete nové fotografie ze závěrečných akcí školního roku.

Nové ocenění společnosti SCIO

Ocenění společnosti SCIO za výborné výsledky v testování získali další naši žáci z pátých tříd - Jan Dresler a Valerie Ludvíková, gratulujeme!

Vyučující 2017/18

Můžete nahlédnout do seznamu vyučujících na 2. stupni pro nový školní rok 2017/18 (bez záruky).

Milada má narozeniny

V hradeckém Deníku vyšel článek o našem 40. výročí, který napsala paní učitelka Jarošová. Najdete ho na naší stránce "Napsali o nás".

MONTS Dětský triatlon

zpráva p. uč. Buršíka
V pátek 16.6. si čtyři odvážlivci vyzkoušeli triatlon (plavání - kolo - běh) na 15. ročníku triatlonového závodu žáků základních škol Královéhradeckého kraje - MONTS Dětský triatlon, který se konal v areálu Stříbrného rybníka. Závodu se zúčastnili: Martin Mrňávek (7.B), Sam Šinkovský, Roman Váňa a Andrej Tkáč (všichni 5.B). Ze závodu jsme přivezli 2 cenné kovy - Martin vybojoval 2. místo v kategorii 7. tříd a Sam vybojoval zlatou medaili v kategorii 5. tříd. Pro Romana a Andreje to bylo vůbec první setkání s tímto sportem a musím říct, že kluci se v žádném případě neztratili. Všem zúčastněným gratuluji k předvedeným výkonům a doufám, že se na podobné akci sejdeme příští rok v hojnějším počtu.

Putování za sluníčkem 2017

zpráva p. uč. Půhoné
Rekordní počet účastníků přilákal 20. ročník akce Putování za sluníčkem. Na start první červnovou sobotu přišlo nebo přijelo na kole skoro tři sta účastníků – dětí s dospělým doprovodem. Jubilejní ročník byl na dvacítku bohatý. Cyklisté se vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové na dvacetikilometrovou trasu hradeckými lesy. Po cestě potkávali pěší turisty. Ti odstartovali na kratší trasu z Nového HK. Děti si nesly křížovku s dvaceti písmenky a krásnou sluníčkovou propisku. Za splněné úkoly na stanovištích dostávaly písmenka a v cíli si za vyluštěnou tajenku vybraly zaslouženou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové. Rodinné týmy se pak postupně setkaly u ohníčku v zahradě školy. Zavzpomínat na letošní velice vydařený ročník si můžete na www.zshorakhk.cz.

Coca cola cup dívek

zpráva p. uč. Kronikové
Naše družstvo se i letos probojovalo do regionálního kola tohoto turnaje – tj. mezi 16 nejlepších družstev v republice. Turnaj holky sehrály na hřišti v Třebši. Po výhře nad ZŠ Ústavní Praha 3:0 a se ZŠ Studenec 7:0 nakonec prohrály se ZŠ Pardubice Ohrazenice 1:2. Děvčata nakonec skončila na 2., bohužel nepostupovém místě. Sestava: Novotná Gábina a Pakostová Adéla 6.B, Spišáková Petra 7.A, Machová Lucie 7. B, Khulan Edermechineg a Lucie Šturmová 8.A, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková, Barbora Hlavová a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Republiková kvalifikace v minikopané

zpráva p. uč. Kronikové
Kvalifikace na republiku v minikopané dívek se konala v Jičíně. Holky nakonec prohrály na penalty se ZŠ Brandýs nad Labem a republika jim utekla opravdu o chlup. Sestava: Machová Lucie 7. B, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vyhodnocení sběru papíru

V letošním školním roce se nasbíralo starého papíru za úctyhodných více než 100 000 Kč! Mezi třídami byly nejlepší 4.A a 7.A, mezi jednotlivci Bětka Morávková, Marek Záruba, oba ze 4.A a Vojta Široký ze 7.A. Velké poděkování patří všem, kdo se na sběru podíleli a deváťákům, kteří pomáhaůli s organizací. Podrobnější zprávu připravila hlavní organizátorka, p. uč. Fiedlerová.