Novinky

Přijímací řízení na SŠ

Datum: 12.10.

Na stránkách "Přijímací řízení na SŠ" jsou aktualizované informace pro tento školní rok, 25.10. se koná schůzka pro rodiče vycházejících žáků.  Aktuální už jsou termíny pro střední školy s talentovou zkouškou - do 12.11. je potřeba odevzdat podklady pro tisk přihlášek.

2. kolo ligy škol v OB

Datum: 11.10.

Na druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" přivedly p. uč. Kroniková, Kokrdová a Lánová opět padesátku našich závodníků všech kategorií. I po tomto závodě je naše škola v celkovém pořadí ve vedení, mezi výsledky jednotlivců bodovali nejvíce: 1. místo:  Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, 3. místo: Bláhová Tereza, Rážová Aneta, 4. místo: Maršounová Jana,  Jelínek František, 5. místo: Brinkmanová Tereza, Rémiš Štěpán, 6. místo: Houžvičková Nikola, Jakoubek Bohumil. Děkujeme všem naši borcům za úspěšnou reprezentaci!

Přírodovědný klokan

Datum: 11.10.

zpráva p. uč. Dubrovského
Ve středu 10.10.2018 probíhal na školách po celé republice již 11. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech "Přírodovědný klokan". Zúčastnilo se i 17 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádal Jáchym Málek z 9.B se ziskem 53 bodů. Následoval ho Šimon Peterka z 8.A s 50 body a jeho spolužák Štěpán Hanuska s 48 body. Výsledky jsou k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu.

Projekt "Personální podpora"

Datum: 10.10.

Další projekt, do kterého jsme se zapojili, se jmenuje "Personální podpora". Je spolufinancován EU, výše podpory je 2 522 014,00 Kč.

Výstava 5.B

Datum: 2.10.

Chtěli bychom vás pozvat na výstavu obrazů do Knihovny města Hradce Králové, kde budou mít děti z 5.B vystaveny svá díla. Všechny jejich obrázky dohromady vytváří jeden velký celek. Vernisáž je 8.10.2018 v 17 hodin.

Říjnové akce

Datum: 1.10.

plánu říjnových akcí připomínáme především konzultace učitelů 2.10. a podzimní prázdniny.

Sběr starého papíru

Datum: 24.9.

První letošní sběr starého papíru proběhl v úterý 11.9. Celkově se nasbíralo za 19800 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.A, 3.D a 6.A, z jednotlivců nejvíd sběru přinesli Martin Herger, 4.a - 356 kg a Petra Kaplanová, 6.a - 313 kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Děkujeme za pomoc při organizaci třídě 9.A s p. uč. třídní Kronikovou.

Liga škol v orientačním běhu

Datum: 19.9.

První kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo 19.9. s naší tradiční početnou a velmi úspěšnou účastí téměř padesáti závodníků pod vedením p. uč. Kronikové a Kokrdové. V celkovém pořadí škol jsme se ujali suverenního vedení o více než 30 bodů, mezi jednotlivci ve svých kategoriích uspěli nejvíce:
1. místo: Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, Jelínek František, 4. místo: Brinkmanová Tereza, Rážová Aneta, Morávková Barbora, 5. místo: Brinkmanová Nela, Fejglová Barbora, Rémiš Šimon, Gloser Tomáš, 6. místo: Rémiš Štěpán
Všem účastníkům děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v dalším kole, které se koná 10.10.

Den pro vás...

Datum: 14.9.

Další akce zaměřená na volbu povolání, které se 14.9. zúčastnila třída 9.B, nesla název "Den pro vás..." . Tuto akci tradičně pořádá SOŠ a SOU Vocelova a účastní se jí každoročně desítky jednotlivců či družstev většiny hradeckých základních škol. I tentokrát naši reprezentanti úspěli, když ve zvolených disciplínách obsadil Marek Šinták 2. místo a Vláďa Daňo 4. místo, gratulujeme!

Hradecký stavební palec

Datum: 13.9.

Ve středu 12.9. se žáci 9.B zúčastnili akce "Hradecký stavební palec" , kterou pořádá už tradičně SPŠ stavební. V početné konkurenci si naši žáci vedli velice dobře, družstvo ve složení Michal Duffek, Josef Ráž a Patrik Stoklasa obsadilo výborné třetí místo, gratulujeme!

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy