MONTS Dětský triatlon

zpráva p. uč. Buršíka
V pátek 16.6. si čtyři odvážlivci vyzkoušeli triatlon (plavání - kolo - běh) na 15. ročníku triatlonového závodu žáků základních škol Královéhradeckého kraje - MONTS Dětský triatlon, který se konal v areálu Stříbrného rybníka. Závodu se zúčastnili: Martin Mrňávek (7.B), Sam Šinkovský, Roman Váňa a Andrej Tkáč (všichni 5.B). Ze závodu jsme přivezli 2 cenné kovy - Martin vybojoval 2. místo v kategorii 7. tříd a Sam vybojoval zlatou medaili v kategorii 5. tříd. Pro Romana a Andreje to bylo vůbec první setkání s tímto sportem a musím říct, že kluci se v žádném případě neztratili. Všem zúčastněným gratuluji k předvedeným výkonům a doufám, že se na podobné akci sejdeme příští rok v hojnějším počtu.

Putování za sluníčkem 2017

zpráva p. uč. Půhoné
Rekordní počet účastníků přilákal 20. ročník akce Putování za sluníčkem. Na start první červnovou sobotu přišlo nebo přijelo na kole skoro tři sta účastníků – dětí s dospělým doprovodem. Jubilejní ročník byl na dvacítku bohatý. Cyklisté se vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové na dvacetikilometrovou trasu hradeckými lesy. Po cestě potkávali pěší turisty. Ti odstartovali na kratší trasu z Nového HK. Děti si nesly křížovku s dvaceti písmenky a krásnou sluníčkovou propisku. Za splněné úkoly na stanovištích dostávaly písmenka a v cíli si za vyluštěnou tajenku vybraly zaslouženou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové. Rodinné týmy se pak postupně setkaly u ohníčku v zahradě školy. Zavzpomínat na letošní velice vydařený ročník si můžete na www.zshorakhk.cz.

Coca cola cup dívek

zpráva p. uč. Kronikové
Naše družstvo se i letos probojovalo do regionálního kola tohoto turnaje – tj. mezi 16 nejlepších družstev v republice. Turnaj holky sehrály na hřišti v Třebši. Po výhře nad ZŠ Ústavní Praha 3:0 a se ZŠ Studenec 7:0 nakonec prohrály se ZŠ Pardubice Ohrazenice 1:2. Děvčata nakonec skončila na 2., bohužel nepostupovém místě. Sestava: Novotná Gábina a Pakostová Adéla 6.B, Spišáková Petra 7.A, Machová Lucie 7. B, Khulan Edermechineg a Lucie Šturmová 8.A, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková, Barbora Hlavová a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Republiková kvalifikace v minikopané

zpráva p. uč. Kronikové
Kvalifikace na republiku v minikopané dívek se konala v Jičíně. Holky nakonec prohrály na penalty se ZŠ Brandýs nad Labem a republika jim utekla opravdu o chlup. Sestava: Machová Lucie 7. B, Lucie Landová 8. B, Míša Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vyhodnocení sběru papíru

V letošním školním roce se nasbíralo starého papíru za úctyhodných více než 100 000 Kč! Mezi třídami byly nejlepší 4.A a 7.A, mezi jednotlivci Bětka Morávková, Marek Záruba, oba ze 4.A a Vojta Široký ze 7.A. Velké poděkování patří všem, kdo se na sběru podíleli a deváťákům, kteří pomáhaůli s organizací. Podrobnější zprávu připravila hlavní organizátorka, p. uč. Fiedlerová.

Dotovaná mléka za polovinu

Dotovaná mléka se ve školním automatu prodávají za poloviční ceny s platností od 12.6.2017 až do vyprodání zásob. Ceny: neochucené mléko - 3,90 Kč, kakaové mléko - 4,20 Kč, vanilkové mléko - 4,60 Kč, čokoládové mléko - 4,40 Kč.

Přespolní běh druháků

zpráva p. uč. Sedláčkové
V pátek 9.6. se konalo školní kolo přespolního běhu žáků druhých tříd. Nejrychlejšími chlapci byli: Kryštof Ludvík 2.A, Antonín Thiele 2.C a František Jelínek 2.A. Vítězné dívky byly: Barbora Trenzová ze 2.C, Barbora Fejglová 2.D a Eva Jelínková 2.A.

Čtení v angličtině

zpráva p. uč. Skrbkové
Dvě skupiny z naší školy (7.A paní učitelky Šintákové a 6.A,B,C paní učitelky Skrbkové) přijaly pozvání do knihkupectví Bookshop na Masarykově náměstí na akci „Čtení v angličtině“. Program si pro nás připravila paní Mgr. Pavla Fejfarová, Ph.D., četli jsme část knížky Frankenstein. Bylo to napínavé a zajímavé. Obě skupiny dostaly pochvalu za to, jak pěkně pracovaly.

Okresní kolo poznávačky

zpráva p. uč. Dubrovského
V úterý 6. 6. proběhlo na Biskupském gymnáziu okresní kolo poznávání rostlin a živočichů. Z naší školy se zúčastnili 4 žáci a nevedli si špatně. Všichni se umástili v první části výsledkové listiny. Nejlépe se umístil Vojta Kokrda ze 7.A na 10. místě. Jáchym Málek a Johana Kinclová na 14. a 16. místě ho v těsném závěsu následovali. Úspěšně si vedla i jediná šesťačka z naší výpravy - Luisa Pavlíčková ze 6.C, která v konkurenci starších žáku obsadila pěkné 21. místo.

Hradecké sportovní dny - atletika

7. června proběhla atletická část „Hradeckých sportovních her“, kterých se zúčastnili také naši reprezentanti. V celkovém pořadí škol uspěla lépe děvčata – mladší obsadila výborné druhé místo, starší děvčata předčila všechny své soupeřky a zvítězila, gratulujeme! Chlapci obsadili páté a sedmé místo. V celkovém hodnocení škol jsme obsadili druhé místo.  Děkujeme za další skvělou sportovní reprezentaci!
O další sportovní úspěch se zasloužili: Barbora Hlavová, Veronika Pultarová,  Katerina Jalovegová, všechny 9.C, Tina Voborníková,  Gabriela Lhotáková,  Simona Suchá, všechny 8.B, Kristýna Kratěnová, Nikola Houžvičková, Tereza Šimová, všechny 7.A, Beáta Rážová, Lucie Machová, obě 7.B, Jana Maršounová, 6.A, Martin Mrňávek,  Jan Kořének, oba 7.A, Nicolas Neumann, 7.B,   Adam Pultar, Bohumil Jakoubek, oba 6.A,  Jakub Truneček, 6.C, Jiří  Rejl, 9.A,  Alex Tlustý, 8.B, Jakub Zeman, Petr Sýs, oba 9.C, Tomáš Kadeřávek, Dominik Podhajský, oba 8.A