Okresní kolo AJ

Výborného úspěchu dosáhla v okresním kole olympiády v anglickém jazyce Laura Klapková ze 7.A, která obsadila ve své kategorii druhé místo! Pěkný výkon podala ve starší kategorii také Khulan Erdenechimeg z 9.A, která skončila na 5. místě. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu!

Školní kolo recitace

Ve čtvrtek 15.2 proběhlo  školní kolo recitační soutěže. Celkem se zúčastnilo 22 žáků. Recitovalo se ve dvou kategoriích - 6.,7. ročníky a 8., 9. ročníky.

Večeře ve školní jídelně - foto

V naší fotogalerii se můžete podívat na fotografie z večeře ve školní jídelně, kterou pořádaly naše šikovné kuchařky:-)

Naši programátoři

Na našich stránkách s pracemi z hodin informatiky se můžete mrknout na první hry vytvořené našimi šikovnými žáky sedmých tříd.

Přijímačky "nanečisto"

Ve středu 7.3. budou mít naši deváťáci možnost vyzkoušet si nanečisto atmosféru přijímacích zkoušek. V cizím prostředí a s neznámými učiteli se mohou otestovat z matematiky a českého jazyka a zjistit tak současnou úroveň svých znalostí. V tomto školním roce spolupracujeme se ZŠ Jiráskovo náměstí, ZŠ Nový Hradec Králové a ZŠ Bezručova, na které budou zkoušku konat naši žáci. Zájemci se mohou do 12.2. přihlásit u svých třídních učitelek.

Ze školky HOP do školy

Zveme předškoláky se svými rodiči na tradiční setkání "Ze školky HOP do školy". Koná se ve středu 7. března a 14. března vždy v 16 hodin. Další informace v letáčku. Přihlášky elektronicky od 7. 2.: https://www.sirs.cz/zs-horak-hk.htm

Korespondenční seminář - pořadí

Na naší stránce korespondenčního semináře bylo zveřejněno pořadí po 3. kole.

Lednový sběr papíru - opraveno

První sběr starého papíru v novém roce proběhl 9.1., celkově se nasbíralo za 22 280 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.D, 5.A a 7.A, z jednotlivců to byli opět Nikola Zárubová, 1.B a Marek Záruba, 5.A - oba 410 kg, na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 650 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou. Děkujeme moc!!!
Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete zde.

Únorové akce

únorových termínů připomínáme obvyklé konzultace v úterý 6.2.

Řešení korespondenčního semináře

Na naší stránce korespondenčního semináře bylo zveřejněno řešení 3. kola.