Nejlepší v kraji

zpráva p. ředitele
Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!!!
Naše florbalová reprezentace starších žáků úspěšně ovládla i krajské kolo v Hostinném, které se konalo 4.12. v tamější sportovní hale. Nejprve se chlapci utkali ve skupině se Sobotkou (4:1) a domácím družstvem Hostinného (12:1), poté v semifinále narazili na silnou Dobrušku (3:1) a ve finále si zopakovali zápas s ambiciózní Sobotkou (2:1). Všechny zápasy spojoval jeden zásadní rys, brzy vstřelené góly, a i když finále bylo dramatické až do konce, můžeme směle tvrdit, že všechna utkání jsme režírovali my a zaslouženě postoupili do kvalifikace na republikové finále, které se odehraje v únoru v Liberci. Naši kluci byli fantastičtí jak předvedenou hrou, tak i vystupováním, a dělali tak čest dobrému jménu naší školy. K postupu jim moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy J. Reprezentovali nás: Filip Melichárek, Bohumil Jakoubek, Marián Naar, Daniel Kraus, Patrik Mrkvička, Filip Jan, Daniel Melichárek, Jakub Truneček, Filip Nun, Lukáš Vybíral a Tobiáš Čapek.

Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře je zveřejněno zadání 3. kola, řešení a výsledková listina 2. kola.

Prosincové termíny

prosincových termínů  připomínáme například - 3.12. konzultace, 10.12. Jarmark.

Zpráva z jídelny

- omlouváme se všem strávníkům, ale z důvodu nemoci kuchařek od 2.12.2019 do odvolání budeme vařit pouze jeden pokrm (oběd č. 1)
- školní jídelna přijme šikovnou, samostatnou, vyučenou kuchařku na plný úvazek - ihned

Okresní florbal - starší žáci

zpráva p. ředitele
Okresní finále starších žáků pro nás znamenalo postup do kraje! Velmi pěkného výsledku dosáhlo družstvo starších žáků, které 27.11.2019 v třebešské hale vyhrálo okresní finále ve florbalu. Za vzornou a úspěšnou reprezentaci jim gratulujeme a přejeme další úspěch v kole krajském. Reprezentovali nás: Filip Melichárek, Tobiáš Čapek, Samuel Šinkovský, Bohumil Jakoubek, Lukáš Vybíral, Filip Jan, Marián Naar, Filip Nun, Daniel Melichárek, Jakub Truneček a Daniel Kraus.

Školní kolo ČJO

Školní kolo olympiády v českém jazyce proběhlo 20.11., zúčastnilo se ho 25 zájemců z 8. a 9. tříd. Na prvních místech se umístili žáci 9.A:  1. místo - Šimon Peterka, 44 body, 2. místo - David Novák, 39 bodů, 3.-4. místo Alžběta Zimová a Karolína Marková, obě 38 bodů. Bodové rozdíly mezi účastníky nebyly velké, můžete se podívat na výsledky první desítky. Děkujeme všem za účast, gratulujeme nejlepším a přejeme jim vydařené okresní kolo.

Okresní florbal

zpráva p. uč. Nováčka
Okresní finále florbalu mladších žáků proběhlo 20.11.2019. Družstvo naší školy obsadilo velmi pěkné 3.místo. Složení družstva: Vrba Vojta, Záruba Marek, Zemánek Šimon, Dorner Jakub, Dorner Lukáš, Holubář Mathias, Silbernagl Kryštof, Novák Tadeáš, Tezour David, Tomka Michal, Wališ Jakub, Dubcová Veronika. Děkujeme za bojovnou reprezentaci!

Testování ČŠI

Česká školní inspekce naši školu vybrala pro Výběrové zjišťování výsledků vzdělávání, tentokrát v enviromentální výchově v 8. třídách. Nejlepších výsledků  dosáhli: Petra Sklenářová, 8.A - 78%,  Dominik Lhoták, 8.C - 75%,  Anna Matušincová, 8.B - 70% (úspěšnost odpovědí v procentech).

Školní kolo Basic Lingua

zpráva p. uč. Skrbkové
Ve čtvrtek 21. 11. se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua. V kategorii I (6. a 7. třídy) byli nejúspěšnější: na 1. místě Aneta Rážová, na 2. místě Tomáš Gloser a na 3. místě Vojtěch Vrba - všichni ze 7.A. V kategorii II (8. a 9. třídy) se umístili: na 1. místě Daniel Čáslavský (9.B), na 2. místě Adam Kropáček (8.A) a na 3. místě Štěpán Hanuska (9.A). Vítězové budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Všem medailistům gratulujeme k úspěšnému umístění a děkujeme i všem ostatním za statečnou účast a dobré výkony.

Listopadový sběr starého papíru

Další sběr starého papíru proběhl 5.11., sebrali jsme celkem za 11 004 Kč:-) Mezi třídami přinesli nejvíc na žáka 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců nejvíce přispěli Matěj Stříbrný, 2.c - 445 kg a Káťa Fišerová, 7.a - 350  kg. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám bezvadně pomohla třída 9.b s panem učitelem Lukášem Dubrovským – děkujeme moc!!!!! Super!!