Medaile z okresního minifotbalu

Ve středu 17.4. se naše děvčata zúčastnila okresního finále minifotbalu. Po dobrých bojovných výkonech odcházela z turnaje spokojená, protože jim na krku visely bronzové medaile, gratulujeme! Na úspěchu se podílely:
Petra Spišáková, Tereza Šímová, obě 9.A, Adéla Pakostová, 8.B, Bára Plotová, Nikola Roupcová, Veronika Bártová, všechny 7.C, Nela Ryglová, Viktorie Linderová, obě 7.A, Kristýna Šrajerová, Tamara Pakostová, Anežka Skopalová, všechny 6.B, Veronika Špačková, 6.C.

Dubnový sběr

Předposlední sběr starého papíru v tomto školním roce proběhl v úterý 2.4. Celkově se nasbíralo za 18280 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.B, 3.A a 6.C, z jednotlivců nejvíc sběru přinesli Nikol Zárubová, 2.b - 470 kg a Barča Morávková, 9.a - 220  kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Blahopřejeme vítězům a  děkujeme  všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k nemalému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám  pomohla  třída 9.b s třídní paní učitelkou Irčou Černíkovou – děkujeme moc. Mějte se krásně a příště v květnu se těšíme u posledního sběru do soutěže.

Pokusy pro děti ze ZŠ Štefcova

Naši chemici v čele s paní učitlekou Zýkovou se pochlubili naší rekonstruovanou učebnou chemie vyslancům ze ZŠ Štefcova. Připravili pro ně sadu pokusů, které návštěvníky velice zaujaly.

Postup do celostátní recitace

zpráva p. uč. Sedláčkové
Ve čtvrtek 11.4. se konalo krajské kolo soutěže v recitaci. V nejmladší kategorii žáků 2. a 3. tříd získal Marek Beneda poděkování poroty a Adélka Mlejnková čestné uznání. Oba jsou žáci 3.A. V kategorii 4. a 5. tříd získala Gábina Hejčová ze 4.C ocenění nejvyšší - a to postup na celostátní přehlídku dětských recitátorů. Všem blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Medaile z republiky

Kin-ball zůstává nadále naším velmi úspěšným sportem, přinesl nám bronzovou medaili z celostátního finále mladších žáků! Blahopřejeme našim borcům a zvedáme palec za skvělou reprezentaci! Složení družstva bylo stejné jako v oblastním kole: Veronika Pecinová a Karolína Vaňková – 7.A, Petra Šintáková, Karolína Krausová (vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje), Matěj Přívozník a Pavel Kudrnáč – 7.C

Medaile z okresního kola MO

Ve středu 9.4. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6 a Z7, do kterého se kvalifikovalo po 40 soutěžících z každé kategorie. V této velmi početné konkurenci dosáhl výborného úspěchu Tomáš Gloser ze 6.A, který v kategorii Z6 obsadil 1.-2. místo, gratulujeme! Ani naši reprezentanti v kategorii Z7 si nevedli špatně, když čtyři z nich skončili mezi úspěšnými řešiteli, byli to Lucie Martinová a Veronika Pecinová ze 7.A, Karolína Krausová, 7.C a Ondra Pňaček, 7.B. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci. Další pořadí, zadání a řešení úloh najdete na naší stránce MO&FO.

Pythagoriáda - školní kolo

Školní kolo Pythagoriády proběhlo na 2. stupni 5.4. a zúčastnila se ho celkem zhruba čtyřicítka zájemců. Z 15 možných bodů v jednotlivých kategoriích získali nejvíc: 6. třídy - Tomáš Gloser, 14 bodů, Magdaléna Pánková a Vojtěch Vrba, 9 bodů, všichni 6.A, 7. třídy - Lucie Martinková, 7.A, 13 bodů, Karolína Krausová, 7.C, 12 bodů, Karolína Dostálová, 7.A, 11 bodů, 8. třídy - Daniel Čáslavský, 8.B, 11 bodů, Ondřej Semenec, 9 bodů, Štěpán Brož a David Horčička, oba 8 bodů, všichni 8.C.

Úspěch v okresním kole FO

Ve středu 3.4. se na naší škole konalo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F (9. a 8. třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Jako obvykle se z naší školy zúčastnila početná skupina soutěžících, kteří se na olympiádu pravidelně připravovali pod vedením p. uč. Zýkové. Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii E Tomáš Kubišta z 9.A, který předběhl řadu gymnazistů a obsadil skvělé druhé místo, gratulujeme! Do první desítky se prosadili Vojta Široký z 9.A v kategorii E a Šimon Peterka z 8.A v kategorii F, oba skončili na devátém místě. Děkujeme všem statečným účastníkům za vzornou reprezentaci a spoustu práce a času, který přípravě věnovali.

Volejbal – okresní finále dívky

zpráva p. uč. Kronikové
Finále se konalo dne 3. 4. 2019 v Třebši. Naše družstvo sehrálo dva zápasy ve skupině se ZŠ Kukleny 1:2 a se ZŠ Třebechovice 0:2. V boji o 5. místo hrála děvčata se ZŠ Pouchov výborně a zaslouženě vyhrála 2:0. Děkuji za velmi kladný přístup a bojovnost.
Sestava: Georgine Haas a Martina Čecháková 6.C, Veronika Pecinová a Eva Perthenová 7.A, Nikola Roupcová a Petra Šintáková 7.C, Nikola Houžvičková, Johana Kinclová a Natálie Krejčíková 9.A.

Elektronický zápis do 1. tříd

Elektronický zápis do 1. tříd byl spuštěn na tomto  odkazu .