Národní testování 6. tříd

Stejně jako ostatní hradecké školy se účastníme testování SCIO pro 6. třídy. Testování z Čj, Ma, OSP bude probíhat ve škole, kromě testů jsou zařazeny také dotazníky pro rodiče. Přístupové údaje k dotazníkům pro rodiče získají děti před prvním testem.

Ředitelské volno nebude

zpráva p. ředitele:
V pátek 25.9.2020 na naší škole ředitelské volno vyhlášeno nebude.

Odložení kroužků

Vzhledem k současné situaci je do odvolání odloženo zahájení práce všech kroužků, kromě příprav k přijímacím zkouškám. Proto také zatím není potřeba kroužky platit, cena bude případně pokrácena.

Rušení mimoškolních akcí

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a opatření Ministerstva zdravotnictví jsou s okamžitou platností zrušeny všechny mimoškolní akce a výlety.

Roušky i při výuce

Od pátku budou žáci v celém Česku muset nosit roušku i během vyučování. Výjimku budou mít pouze první stupně základních škol.

Den pro vás

zpráva p. uč. Kuchyňové
V pátek 11. 9. 2020 se v areálu SOŠ a SOU Vocelova 1338 v HK. konala soutěžně zábavná akce družstev „DEN PRO VÁS“, určená pro žáky 8. a 9. tříd. Soutěž byla zaměřena na oblast stavebnictví, dopravy a autoopravárenství. Žáci si vyzkoušeli tradiční i moderní řemesla. V hlavní soutěži šestičlenná družstva (celkem 16) plnila úkoly na 8 stanovištích. Akce byla konaná pod záštitou náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martiny Berdychové a podpořili ji Královéhradecký kraj, statutární město Hradec Králové, dále firmy CS Cargo, Dopravní podnik města Hradec Králové, Škoda a Porsche Hradec Králové. Družstvo ve složení Dominik Lhoták( 9.C), Jakub Sedláček(9.C), Pavel Kudrnáč(9.C), Filip Dvorský (9.A), Ondřej Podolník (9.A), Jan Burda(9.A) se umístilo na 1. místě a získalo putovní pohár SOŠ a SOU Vocelova. Na 4. místě se umístili: Adam Fedor (9.B), Roman Váňa(9.B), Martin Laštůvka(9.B), Andrej Tkáč (9.B), Karolína Vaňková(9.A), Petra Sklenářová(9.A). Děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Atletický čtyřboj

zpráva p. uč. Chromkové
4. září soutěžili čtvrťáci v atletickém čtyřboji. Utkali se v běhu na 60 m a 500 m, ve skoku do dálky a v hodu kriketovým míčkem. Zde se můžete podívat na výsledky a na fotky vítězů.

Zápis do kroužků

Na adrese https://sirs.cz/zs-horak-hk.htm se mohou zájemci začít zapisovat ode dneška (není-li domluveno jinak) do kroužků.

Matematický korespondenční seminář

Na stránkách našeho matematického semináře je zveřejněno zadání 1. kola.