Kin-ball v Pardubicích

Ve středu 20.6. vyrazila naše dvě družstva na kin-ballový turnaj „O pohár starosty Pardubic“ a dala „perníkářům“ co proto:-) Starší žáci obsadili 3. místo a k tomu byla Tereza Šimová vyhlášena jako nejužitečnější hráčka starší kategorie! Mladší žáci byli v turnaji nejlepší a zvítězili! Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci! Naše sestavy: starší – Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, oba 9.A, Tereza Šimová, Natálie Krajčíková, obě 8.A a Magdalena Chmelíková, 7.C, mladší – Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Vojta Pavlík, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková, 7.C, Petra Šintáková a Karolína Krausová, obě 6.C

Zprávy z Anglie - průběžně aktualizováno

zprávy p. ředitele
zpráva č. 7
Dnes jsme byli ve škole naposledy, obdrželi jsme certifikáty a za krásného slunečného počasí odjeli do Národního parku Dartmoor, kde se proháněl proslulý Hound of Baskerville. Nádherné místo s překrásnými výhledy, skálami a ochočenými koníky... Zítra ráno vyrážíme už v 6 ráno směr Londýn, kde strávíme čas až do večera a pak už hurá na noc směrem k domovu... :-)

Medaile z Hradeckých sportovních her

Hradecké sportovní hry mládeže jsou tradiční akcí, které se účastní sportovci většiny hradeckých základních škol. V jednom dni probíhají atletické soutěže, druhý den je určen pro plavání. Naši reprezentanti v atletických disciplínách získali v celkovém součtu všech kategorií výborné třetí místo, gratulujeme! Jednotlivé výsledky jsou k dispozici pro mladší , starší a plavání. V jednotlivých disciplínách byli nejúspěšnější tito atleti: 1. místo - Tina Voborníková, skok do dálky, 2. místo - Karolína Makaričová - skok do dálky, Kořének, Kořínek, Neumann, Jirkův - štafeta 4x60 m, Gabriela Lhotáková - skok do výšky, Martin Mrňávek - běh na 1500 m, Jan Kořének - běh na 60 m, Nicolas Neuman, běh na 150 m, Voborníková, Suchá, Rážová, Šímová - štafeta 4x60 m.

Celkové výsledky sběru

V letošním školním roce bylo nasbíráno sběru za 94 704,- Kč, to je skvělý výsledek a velká výpomoc do rozpočtu SRPŠ. Nejlepšími sběrači za celý rok byli na prvním stupni Nikolka Zárubová z 1.b a Marek Záruba z 5.a, kteří přinesli každý 1260 kg, na druhém stupni Marian Naar ze 7.b, který donesl 3150 kg. Mezi třídami byli nejlepší 5.a a 7.b. Děkujeme všem za donesený sběr a velký dík patří za organizaci u sběru i 9.třídám!!! Další pořadí najdete v podrobné zprávě, kterou připravila hlavní organizátorka sběru p. uč. Fiedlerová.

Rozdělení nových předmětů

Novými předměty pro příští školní rok bude druhý cizí jazyk pro budoucí osmáky a volitelné předměty pro budoucí sedmáky.

Poznávačka rostlin a živočichů

zpráva p. uč. Dubrovského
V pátek, 1. 6. 2018, proběhlo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů. Soutěže se zúčastnilo 14 žáků 6. až 8. tříd, kteří měli za úkol poznat 10 rostlin a 10 živočichů. Maximálně bylo možné získat 32 bodů. Na prvních pěti místech se umístili: Jáchym Málek z 8.B (25 b.), Viktorie Veselá ze 7.B (20 b.), Tereza Lédrová ze 7.B (19 b.), David Horčička ze 7.C (18 b.) a Karolína Dostálová (6.A) s Terezou Vaňáskovou (7.B) se 16 body.

Červnové termíny

červnových akcí upozorňujeme na konzultace 5.6. a schůzku pro rodiče budoucích prvňáčků 12.6.

Vernisáž 2018

Komu se na letošní Vernisáži líbilo, může se podívat na další fotografie z naší tradiční vydařené akce.

Pythagoriáda - okresní kolo 6.,8.

V úterý 29.5. u nás pokračovala okresní kola Pythagoriády, tentokrát pro 6. a 8. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. V obou kategoriích téměř všechny medaile získali studenti víceletých gymnázií, obtížnější bylo zřejmě zadání pro 6. ročník, protože mezi více než třicítkou soutěžících jich bylo jen pět úspěšných, to jsou ti, kteří vyřešili správně alespoň deset z patnácti úloh. Zadání s řešením a kompletní výsledkové listiny jsou k dispozici také na našich stránkách  MO&FO.

Poslední letošní sběr papíru

Poslední letošní sběr starého papíru proběhl 15.5., celkově se nasbíralo za 16 524 Kč. V průměru na žáka přinesly tentokrát nejvíce třídy 2.A, 5.A a 7.B, z jednotlivců to byli Matěj Čížkovský, 1.C a Ela Čížkovská, 4.A - 337 kg a na druhém stupni znovu Marian Naar, 7.B – 600 kg. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří donesli sběr a přispěli tím k vysokému zisku za sběr. Peníze jdou do SRPŠ – nám všem, naší škole. Díky za to hodně i málo – vše se počítá. Organizačně nám moc pomohla třída 9.a i 9.b s třídní paní učitelkou Ivou Myškovou a Janou Chrudimskou. Děkujeme moc!!!
Podrobnou zprávu od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové najdete  zde.