Okresní finále vybíjené

zpráva p. uč. Lánové
Ve středu před velikonočními prázdninami se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd okresního finále ve vybíjené, které se konalo v Třebši. Děvčata suverénně vyhrála základní skupinu a postoupila mezi 4 nejlepší. Ani tady nezaváhala a všechny zápasy obětavým výkonem dovedla k vítězství. Radovaly jsme se tak z 1. místa a postupu do krajského finále 12.5. v Kostelci nad Orlicí. Držte nám palce!

McDonald's Cup - okrsek

Naši fotbaloví reprezentanti ze 2. a 3. tříd bojovali 27.4. na okrskovém kole McDonald's Cupu. Po výborných výkonech zvítězili a postupují do okresního kola, gratulujeme!

Projekt "Nebezpečí internetu"

zpráva p. uč. Škultétyové
Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. O pravdě tohoto výroku se přesvědčily šesté třídy při projektovém dnu "Nebezpečí internetu aneb Nebuď oběť". Žáci pracovali ve skupinách a  vystřídali se ve čtyřech workshopech, které zahrnovaly témata netholismu, kyberšikany, kyberstalkingu a sociálních sítí. Za svou práci a chování byly skupinky bodově hodnoceny. Žáci byli poučeni a varováni před nebezpečím virtuálního světa a nyní už bude záležet jen na nich, jak rozumně budou k internetu, sociálním sítím a elektronice přistupovat. Výsledková listina zde.

Minikopaná - postup z kraje

zpráva p. uč. Kronikové
Krajské finále v minikopané dívek se konalo 20. 4. v Jičíně. Oba soupeře, ZŠ Trutnov a ZŠ Nová Paka, děvčata porazila stejným výsledkem 3: 1 a zajistila si tak postup do kvalifikace na republikové finále. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších bojích. Sestava: Petra Spišáková a Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7. B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Bára Vanišová 9.A, Bára Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.

Liga škol v orientačním běhu potřetí

Ve středu 19.4. proběhlo další kolo „Ligy škol v orientačním běhu“. Jako obvykle se našich závodníků zúčastnil úctyhodný počet, tentokrát jich bylo 53(!), doprovázely je paní učitelka Kroniková a Lánová. V celkovém pořadí škol jsme si udrželi první místo, mezi jednotlivci se ve svých kategoriích na přední místa probojovali:

Sběr papíru - duben

Další sběr starého papíru proběhl 4.4., tentokrát se ho nasbíralo celkem za 22 412 Kč. V průměru na žáka přinesly nejvíce třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců Marek Záruba, 4.A - 272 kg a Vojta Široký, 7.A – 624 kg. Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru.

Matematický Klokan 2017 - okres

Na konci března se naše škola zapojila do celosvětové soutěže „Matematický Klokan“. Z našich soutěžících dosáhl největšího úspěchu Jan Dresler z 5.A, který ve své kategorii mezi 1513 (!) soutěžícími našeho okresu obsadil výborné druhé místo, gratulujeme!

Coca cola cup dívek – postup do třetího kola

zpráva p. uč. Kronikové
Dne 6. 4. proběhlo 2. kolo na hřišti v Třebši. Naše děvčata hrála bojovně a po výhrách 8:0 nad ZŠ Ostrov Jaroměř a 1:0 nad ZŠ Trutnov zaslouženě postoupila do kola třetího.

Okresní kolo volejbalu

zpráva p.uč. Kronikové
Okresní kolo ve volejbale dívek se konalo 5. 4. ve sportovní hale Třebeš. Družstva sehrála zápasy každý s každým ve dvou skupinách. Los k nám byl sice milosrdný, ale bohužel i tak jsme skončili na 4. místě ve skupině jen s jednou remízou se ZŠ Pouchov a dvěma prohrami se ZŠ Plotiště a ZŠ Nechanice. Nakonec naše družstvo obsadilo 7. místo. I tak gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.