Novinky

Okresní finále vybíjené

Datum: 24.4.

zpráva p. uč. Lánové
Ve středu před velikonočními prázdninami se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd okresního finále ve vybíjené, které se konalo v Třebši. Děvčata suverénně vyhrála základní skupinu a postoupila mezi 4 nejlepší. Ani tady nezaváhala a všechny zápasy obětavým výkonem dovedla k vítězství. Radovaly jsme se tak z 1. místa a postupu do krajského finále 12.5. v Kostelci nad Orlicí. Držte nám palce!

McDonald's Cup - okrsek

Datum: 21.4.

Naši fotbaloví reprezentanti ze 2. a 3. tříd bojovali 27.4. na okrskovém kole McDonald's Cupu. Po výborných výkonech zvítězili a postupují do okresního kola, gratulujeme!

Projekt "Nebezpečí internetu"

zpráva p. uč. Škultétyové
Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. O pravdě tohoto výroku se přesvědčily šesté třídy při projektovém dnu "Nebezpečí internetu aneb Nebuď oběť". Žáci pracovali ve skupinách a  vystřídali se ve čtyřech workshopech, které zahrnovaly témata netholismu, kyberšikany, kyberstalkingu a sociálních sítí. Za svou práci a chování byly skupinky bodově hodnoceny. Žáci byli poučeni a varováni před nebezpečím virtuálního světa a nyní už bude záležet jen na nich, jak rozumně budou k internetu, sociálním sítím a elektronice přistupovat. Výsledková listina zde.

Minikopaná - postup z kraje

zpráva p. uč. Kronikové
Krajské finále v minikopané dívek se konalo 20. 4. v Jičíně. Oba soupeře, ZŠ Trutnov a ZŠ Nová Paka, děvčata porazila stejným výsledkem 3: 1 a zajistila si tak postup do kvalifikace na republikové finále. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších bojích. Sestava: Petra Spišáková a Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7. B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Bára Vanišová 9.A, Bára Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.

Liga škol v orientačním běhu potřetí

Datum: 20.4.

Ve středu 19.4. proběhlo další kolo „Ligy škol v orientačním běhu“. Jako obvykle se našich závodníků zúčastnil úctyhodný počet, tentokrát jich bylo 53(!), doprovázely je paní učitelka Kroniková a Lánová. V celkovém pořadí škol jsme si udrželi první místo, mezi jednotlivci se ve svých kategoriích na přední místa probojovali:

Sběr papíru - duben

Datum: 19.4.

Další sběr starého papíru proběhl 4.4., tentokrát se ho nasbíralo celkem za 22 412 Kč. V průměru na žáka přinesly nejvíce třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců Marek Záruba, 4.A - 272 kg a Vojta Široký, 7.A – 624 kg. Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru.

Matematický Klokan 2017 - okres

Na konci března se naše škola zapojila do celosvětové soutěže „Matematický Klokan“. Z našich soutěžících dosáhl největšího úspěchu Jan Dresler z 5.A, který ve své kategorii mezi 1513 (!) soutěžícími našeho okresu obsadil výborné druhé místo, gratulujeme!

Coca cola cup dívek – postup do třetího kola

Datum: 12.4.

Dne 6. 4. proběhlo 2. kolo na hřišti v Třebši. Naše děvčata hrála bojovně a po výhrách 8:0 nad ZŠ Ostrov Jaroměř a 1:0 nad ZŠ Trutnov zaslouženě postoupila do kola třetího.

Okresní kolo volejbalu

Datum: 11.4.

zpráva p.uč. Kronikové
Okresní kolo ve volejbale dívek se konalo 5. 4. ve sportovní hale Třebeš. Družstva sehrála zápasy každý s každým ve dvou skupinách. Los k nám byl sice milosrdný, ale bohužel i tak jsme skončili na 4. místě ve skupině jen s jednou remízou se ZŠ Pouchov a dvěma prohrami se ZŠ Plotiště a ZŠ Nechanice. Nakonec naše družstvo obsadilo 7. místo. I tak gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.