Přijímací řízení na SŠ

Na stránkách "Přijímací řízení na SŠ" jsou aktualizované informace pro tento školní rok, 25.10. se koná schůzka pro rodiče vycházejících žáků.  Aktuální už jsou termíny pro střední školy s talentovou zkouškou - do 12.11. je potřeba odevzdat podklady pro tisk přihlášek.

2. kolo ligy škol v OB

Na druhé kolo "Ligy škol v orientačním běhu" přivedly p. uč. Kroniková, Kokrdová a Lánová opět padesátku našich závodníků všech kategorií. I po tomto závodě je naše škola v celkovém pořadí ve vedení, mezi výsledky jednotlivců bodovali nejvíce: 1. místo:  Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, 3. místo: Bláhová Tereza, Rážová Aneta, 4. místo: Maršounová Jana,  Jelínek František, 5. místo: Brinkmanová Tereza, Rémiš Štěpán, 6. místo: Houžvičková Nikola, Jakoubek Bohumil. Děkujeme všem naši borcům za úspěšnou reprezentaci!

Přírodovědný klokan

zpráva p. uč. Dubrovského
Ve středu 10.10.2018 probíhal na školách po celé republice již 11. ročník soutěže ve všeobecných přírodovědných znalostech "Přírodovědný klokan". Zúčastnilo se i 17 žáků 8. a 9. tříd naší školy. S těžkými úkoly se nejlépe vypořádal Jáchym Málek z 9.B se ziskem 53 bodů. Následoval ho Šimon Peterka z 8.A s 50 body a jeho spolužák Štěpán Hanuska s 48 body. Výsledky jsou k vidění na nástěnce u učebny přírodopisu.

Projekt "Personální podpora"

Další projekt, do kterého jsme se zapojili, se jmenuje "Personální podpora". Je spolufinancován EU, výše podpory je 2 522 014,00 Kč.

Výstava 5.B

Chtěli bychom vás pozvat na výstavu obrazů do Knihovny města Hradce Králové, kde budou mít děti z 5.B vystaveny svá díla. Všechny jejich obrázky dohromady vytváří jeden velký celek. Vernisáž je 8.10.2018 v 17 hodin.

Říjnové akce

plánu říjnových akcí připomínáme především konzultace učitelů 2.10. a podzimní prázdniny.

Sběr starého papíru

První letošní sběr starého papíru proběhl v úterý 11.9. Celkově se nasbíralo za 19800 Kč, mezi třídami byly nejlepší 2.A, 3.D a 6.A, z jednotlivců nejvíd sběru přinesli Martin Herger, 4.a - 356 kg a Petra Kaplanová, 6.a - 313 kg. Podrobnější výsledky najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové. Děkujeme za pomoc při organizaci třídě 9.A s p. uč. třídní Kronikovou.

Liga škol v orientačním běhu

První kolo "Ligy škol v orientačním běhu" proběhlo 19.9. s naší tradiční početnou a velmi úspěšnou účastí téměř padesáti závodníků pod vedením p. uč. Kronikové a Kokrdové. V celkovém pořadí škol jsme se ujali suverenního vedení o více než 30 bodů, mezi jednotlivci ve svých kategoriích uspěli nejvíce:
1. místo: Jelínková Eva, Novotný Vítek, 2. místo: Kunartová Dominika, Jelínek František, 4. místo: Brinkmanová Tereza, Rážová Aneta, Morávková Barbora, 5. místo: Brinkmanová Nela, Fejglová Barbora, Rémiš Šimon, Gloser Tomáš, 6. místo: Rémiš Štěpán
Všem účastníkům děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v dalším kole, které se koná 10.10.

Den pro vás...

Další akce zaměřená na volbu povolání, které se 14.9. zúčastnila třída 9.B, nesla název "Den pro vás..." . Tuto akci tradičně pořádá SOŠ a SOU Vocelova a účastní se jí každoročně desítky jednotlivců či družstev většiny hradeckých základních škol. I tentokrát naši reprezentanti úspěli, když ve zvolených disciplínách obsadil Marek Šinták 2. místo a Vláďa Daňo 4. místo, gratulujeme!

Hradecký stavební palec

Ve středu 12.9. se žáci 9.B zúčastnili akce "Hradecký stavební palec" , kterou pořádá už tradičně SPŠ stavební. V početné konkurenci si naši žáci vedli velice dobře, družstvo ve složení Michal Duffek, Josef Ráž a Patrik Stoklasa obsadilo výborné třetí místo, gratulujeme!