Úřední hodiny během prázdnin

Úřední hodiny během prázdnin jsou každé pondělí 9.00-12.00.

Změny ve vnitřním řádu ŠJ

Ve vnitřním řádu školní jídelny došlo k některým změnám s platností od 1.7.2018

Kin-ball v Pardubicích

Ve středu 20.6. vyrazila naše dvě družstva na kin-ballový turnaj „O pohár starosty Pardubic“ a dala „perníkářům“ co proto:-) Starší žáci obsadili 3. místo a k tomu byla Tereza Šimová vyhlášena jako nejužitečnější hráčka starší kategorie! Mladší žáci byli v turnaji nejlepší a zvítězili! Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci! Naše sestavy: starší – Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, oba 9.A, Tereza Šimová, Natálie Krajčíková, obě 8.A a Magdalena Chmelíková, 7.C, mladší – Adam Pultar, Štěpán Hanuska, Vojta Pavlík, všichni 7.A, Luisa Pavlíčková, 7.C, Petra Šintáková a Karolína Krausová, obě 6.C

Zprávy z Anglie - průběžně aktualizováno

zprávy p. ředitele
zpráva č. 8
Přesun do Londýna i samotný Londýn jsme zvládli. Nyní čekáme v Doveru na trajekt. Pro úplnost dodávám, že jsme kromě pamětihodností Londýna a stadionu Arsenal byli také svědky demonstrace proti Brexitu, které se údajně účastnilo na stotisíc lidí

Medaile z Hradeckých sportovních her

Hradecké sportovní hry mládeže jsou tradiční akcí, které se účastní sportovci většiny hradeckých základních škol. V jednom dni probíhají atletické soutěže, druhý den je určen pro plavání. Naši reprezentanti v atletických disciplínách získali v celkovém součtu všech kategorií výborné třetí místo, gratulujeme! Jednotlivé výsledky jsou k dispozici pro mladší , starší a plavání. V jednotlivých disciplínách byli nejúspěšnější tito atleti: 1. místo - Tina Voborníková, skok do dálky, 2. místo - Karolína Makaričová - skok do dálky, Kořének, Kořínek, Neumann, Jirkův - štafeta 4x60 m, Gabriela Lhotáková - skok do výšky, Martin Mrňávek - běh na 1500 m, Jan Kořének - běh na 60 m, Nicolas Neuman, běh na 150 m, Voborníková, Suchá, Rážová, Šímová - štafeta 4x60 m.

Celkové výsledky sběru

V letošním školním roce bylo nasbíráno sběru za 94 704,- Kč, to je skvělý výsledek a velká výpomoc do rozpočtu SRPŠ. Nejlepšími sběrači za celý rok byli na prvním stupni Nikolka Zárubová z 1.b a Marek Záruba z 5.a, kteří přinesli každý 1260 kg, na druhém stupni Marian Naar ze 7.b, který donesl 3150 kg. Mezi třídami byli nejlepší 5.a a 7.b. Děkujeme všem za donesený sběr a velký dík patří za organizaci u sběru i 9.třídám!!! Další pořadí najdete v podrobné zprávě, kterou připravila hlavní organizátorka sběru p. uč. Fiedlerová.

Rozdělení nových předmětů

Novými předměty pro příští školní rok bude druhý cizí jazyk pro budoucí osmáky a volitelné předměty pro budoucí sedmáky.

Poznávačka rostlin a živočichů

zpráva p. uč. Dubrovského
V pátek, 1. 6. 2018, proběhlo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů. Soutěže se zúčastnilo 14 žáků 6. až 8. tříd, kteří měli za úkol poznat 10 rostlin a 10 živočichů. Maximálně bylo možné získat 32 bodů. Na prvních pěti místech se umístili: Jáchym Málek z 8.B (25 b.), Viktorie Veselá ze 7.B (20 b.), Tereza Lédrová ze 7.B (19 b.), David Horčička ze 7.C (18 b.) a Karolína Dostálová (6.A) s Terezou Vaňáskovou (7.B) se 16 body.

Vernisáž 2018

Komu se na letošní Vernisáži líbilo, může se podívat na další fotografie z naší tradiční vydařené akce.

Pythagoriáda - okresní kolo 6.,8.

V úterý 29.5. u nás pokračovala okresní kola Pythagoriády, tentokrát pro 6. a 8. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. V obou kategoriích téměř všechny medaile získali studenti víceletých gymnázií, obtížnější bylo zřejmě zadání pro 6. ročník, protože mezi více než třicítkou soutěžících jich bylo jen pět úspěšných, to jsou ti, kteří vyřešili správně alespoň deset z patnácti úloh. Zadání s řešením a kompletní výsledkové listiny jsou k dispozici také na našich stránkách  MO&FO.