Zájmová činnost

Zájmovou činností rozumíme veškerou činnost kromě standardní výuky. Mohli bychom ji rozdělit do několika oblastí :

Školní družina

Ve své činnosti se snaží vycházet maximálně vstříc zájmům dětí a respektovat i to, že zájmy menších dětí jsou nestálé a proměnlivé. Proto program někdy probíhá i jinak než v jednotlivých odděleních, ale je nabízena i různá činnost napříč jednotlivými odděleními.

Sport na hřišti

Od jara do podzimu včetně sobot, nedělí i prázdnin je školní hřiště odpoledne a navečer otevřeno všem zájemcům o volné, neorganizované sportování. Je možné si půjčovat i různé sportovní náčiní. Na dění dohlíží správce.
Vše je zdarma, provoz je finančně zajištěn Magistrátem, tj. zřizovatelem školy.

Kroužky

Snažíme se nabízet kroužky z různých oblastí (jazykové, sportovní, výtvarné a hudební), žákům se zájmem o studium přípravu na přijímací zkoušky. Využíváme dalších prostor (např. dobře vybavené keramické dílny, víceúčelového hřiště a tří tělocvičen) nebo personálních možností (např. hrátky s řečí, dramatický kroužek).

Přehled kroužků najdete na adrese https://sirs.cz/zs-horak-hk.htm