Milada má talent

Datum: 26.4.

zpráva p. uč. Hroudové

Ve středu 24.4. proběhla u nás ve škole hudební soutěž "Milada má talent". Soutěžilo se ve třech kategoriích: zpěv, hra na hudební nástroj a tanec.
Ve zpěvu zvítězila suverénně Amina Asanbekova ze 7.A, druhé místo obsadily Anežka Machková z 9.A a Viktorka Michlová z 9.B s náročnou písní Žaloba B. Martinů. Na třetím místě pak skončila dvojice dívek ze 7.A - Petra Sklenářová a Karolína Vaňková.
V kategorii hudebních nástrojů byla konkurence opravdu velká - už poněkolikáté jsou ale jasnými vítězi mistři dechových nástrojů - Ondra Holeček (8.B) a Lukáš Verner (8.C) a jejich klarinetové duo. Na druhém místě skončilo opět chlapecké duo: tentokrát klavír - kytara, v podání Ondry Holečka a Mariana Naara z 8.B, na druhém místě ale skončil také Šimon Peterka z 8.A, který nás upoutal úryvkem z Vivaldiho Čtvera ročních dob, který přednesl na housle. Třetí pozici si zasloužily dívky svojí hrou na housle - Alžběta Morávková (6.A) a její kamarádka Anička Víravová ze ZŠ Sion. Bylo uděleno i další třetí místo - Michalu Duffkovi z 9.B za Beethovenovu skladbu "Pro Elišku".

V poslední kategorii zvítězily dívky ze 6.B: Adéla Jarošová a Veronika Krausová, které nás nadchly svým tancem s prvky sportovní gymnastiky. Druhou příčku obsadily šikovné dívky ze 7.A: Karolína Dostálová a Viktorka Linderová - již tradičně okouzlujícím stepařským číslem.


Všem účastníkům velice děkujeme, že se nebáli a ukázali, co v nich je.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy