Milada má talent

Datum: 2.5.

zpráva p. uč. Hroudové

Ve středu 2. května proběhla na naší škole hudební soutěž "Milada má talent". Soutěže se zúčastnilo více jak 20 žáků 2. stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích - tanec, hra na hudební nástroj a zpěv. V taneční kategorii zvítězily stepařky ze 6. A - Kája Dostálová a Viki Linderová. Druhé místo obsadil jejich spolužák Matěj Gábel.

Ve hře na hudební nástroj je již opakovaným vítězem Ondra Holeček (7.B), přeborník ve hře na dechové nástroje. Druhým místem ho následoval Viktor Preis ze 7.C výborně zahranou klavírní melodií z filmu Piráti z Karibiku. O třetí místo se podělil klavírista Adam Kropáček z 6.A s Šárkou Hrbáčkovou z 8.B. 

Nejtvrdším oříškem pro porotu ( ve složení p. uč. Černíková, Hroudová a Foltínová) byla pěvecká kategorie. Výkony byly vyvážené, ale nakonec si první místo vyzpívala Nicol Brinkman ze 7.B se skvělou pomalou skladbou Little do you know. Druhé místo se též muselo dělit mezi více účinkujících - získala ho Viktorka Veselá ze 7.B intonačně náročnou skladbou A. Dvořáka, ale také Anežka Machková  a Viktorka Michlová náročnou dvojhlasou úpravou Cohenovy písně Haleluja. Třetí místo potom patřilo právem dívčímu duu z 9. ročníku - Tereze Podolníkové a Erdenechimeg Khulan.

Děkujeme všem za hudební výkony a přejeme mnoho zdaru v příštím roce.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy