Školní psycholog

kancelář školního psychologa: 3.podlaží, II.stupeň

e-mail: sarka.urbanova@zshorakhk.cz

telefon:  727 894 996, 495 703 133

přítomnost: pondělí+úterý každý týden, středa liché týdny

Od září 2016 působí na naší škole školní psycholožka Mgr. Šárka Urbanová.

Tato služba byla na naší škole vytvořena proto, aby dětem usnadnila cestu školním životem.

Školní psycholog je profesionál, který se díky tomu, že nemá učitelské povinnosti, může dívat na

situace ve škole jinou optikou, a přinést tak na situaci nový pohled, který v dalším kroku může vést k

objevení zatím neviděného řešení.

Školní psycholog pracuje jako člen týmu školního poradenského pracoviště, je k dispozici také rodičům a pedagogům – v případě potřeby může poskytnout poradenství v otázkách výchovy a vzdělávání.

Při vykonávání poradensko-psychologických služeb je školní psycholožka vázána zákonnými normami a profesním etickým kodexem, mezi které patří mimo jiné zachovávání mlčenlivosti a diskrétnost. Poskytování služeb školní psycholožky je bezplatné.

Mimo konzultace bude školní psycholog také navštěvovat třídy za účelem podpory fungování třídních kolektivů a rozvoje žáků v oblasti mezilidských vztahů a sociálně-komunikačních dovedností.

Školní psycholog úzce spolupracuje také s pedagogy. Pomáhá jim zlepšit atmosféru ve třídě, řešit výukové a výchovné problémy jednotlivých žáků, podílí se na vyhledávání nadaných žáků, poskytuje učitelům metodickou podporu, spolupracuje na prevenci při řešení sociálně patologických jevů.

S čím se můžete na školního psychologa obrátit:

Žáci:

- když vám nejde učení tak, jak byste chtěli

- když máte problémy se spolužáky a nevíte, jak je vyřešit

- když máte pocit, že se k vám někdo ve škole nechová tak, jak by měl

- když se děje něco doma

- když vás trápí něco osobního

- když si zkrátka potřebujete o čemkoli popovídat

Rodiče:

- otázky vhodného vedení dítěte – výchovné či kázeňské obtíže a problémy

- způsoby správné přípravy na výuku

- jakékoli další téma týkající se dítěte

Konzultační hodiny:

Konzultační hodiny pro rodiče: obvykle v pondělí a úterý od 13:00 do 15:30. Na konzultace je vhodné se předem objednat telefonicky nebo e-mailem, budete tak mít jistotu, že se vám v daném čase může školní psycholožka bez čekání věnovat.

Konzultační hodiny pro žáky a učitele: kdykoli v době přítomnosti školní psycholožky.