Stříbrný smutek

Datum: 21.11.

Dne 15. listopadu proběhlo okrskové kolo florbalu starších žáků. Naši školu v pětkové hře reprezentovali: Michal Horáček, Matouš Voborník (oba 8. A), Nikolas Andrýs (8. C), Jakub Exner, Jakub Mizera, Adam Urbánek (všichni 8. D), Martin Rydlo, Matěj Schmidt, Vojtěch Jež, Samuel Pipek a naši svatyni střežil Tomáš Weniger (všichni 9. D).

Na úvod nás čekal zápas se ZŠ Úprkova, se kterou jsme odehráli velmi laxní zápas, kvůli čemuž nám pak v závěru mohlo chybět skóre do tabulky. Tohoto soupeře jsme však porazili 3:1.

Následoval ostrý zápas se soupeřem ze ZŠ Štefcova, který nás většinu času tlačil a ještě 3 minuty před koncem vedl 2:0. Reakcí na toto skóre bylo zamíchání sestavou a první gól byl na světě. Následně jsme si ještě vykoledovali samostatný nájezd, který s chladnou hlavou proměnil Nikolas. Mohli jsme se tedy těšit z remízového výsledku 2:2.

Třetí zápas se ZŠ Černilov dopadl, co se skóre týče stejně jako zápas první. Herní projev však nebyl něco, co bychom si chtěli odnést do zápasu posledního. V něm jsme se utkali se ZŠ Bezručova a v hale hrál po přestávce, kdy jsme si mnohé vyříkali, úplně jiný tým. Aktivitou jsme nezaháleli a šli do vedení 1:0, o které jsme přišli minutu a půl před koncem, kdy už nebylo v našich silách skóre přetočit na naši stranu.

Za dvě výhry a dvě remízy jsme skončili na druhém místě za soupeřem z posledního zápasu, tedy za ZŠ Bezručova.