Složitější procedury

Každou novou proceduru, kterou želvičku naučíme, můžeme využívat v dalších procedurách!
Při tvorbě složitějších procedur je výhodné rozdělit si obrázek na menší části, ze kterých se potom "složí" výsledný. Jde o jeden z principů programování - složitější problémy se rozdělí na menší a jednodušší. Procedury potom budou podstatně přehlednější a bude jednodušší jejich "ladění".

Jednoduchý příklad je nakreslení dvou stejných čtverců na sobě podle obrázku:

Obrázek se skládá ze dvou čtverců, napíšeme nejprve proceduru ctverec, kterou známe z minulé lekce:
to ctverec
end
Po nakreslení čtverce pomocí této procedury je želvička v jeho levém dolním vrcholu. Aby nakreslila druhý čtverec nahoře musí se posunout dopředu o stranu čtverce. Můžeme tedy vytvořit proceduru dvactverce (název nesmí obsahovat mezeru), ve které použijeme proceduru ctverec:
to dvactverce
ctverec
fd 50
ctverec
end

Další obrázek se skládá ze dvou stejných obdélníků, napíšeme nejdřív proceduru obdelnik pro nakreslení jednoho obdélníka:
to obdelnik