Pozadí, želvy - ukázky a úkoly

V předcházejícím výkladu byly tyto novinky:

- můžete si měnit pozadí stránky, přidávat další želvy a měnit jejich vzhled
- pro trvalý pohyb želviček můžete využít příkaz every, například t1'every 30 [fd 10]

Ukázka:

Silnice
je ve formátu .htm, k jejímu prohlížení je potřeba nainstalovat plug-in
Projekt Silnice znázorňuje silniční provoz na ulici M. Horákové:-))

Projekt ulož pod názvem lekce9.imp !

Úkoly a další ukázky:

Základní úloha:

Vytvoř projekt akvarium podle textu předešlé lekce - projekt má obsahovat pozadí a alespoň dvě různé plovoucí rybky. Nezapomeň na tlačítko pro spuštění.

Úlohy na plus:

1. Do projektu přidej želvičky, které nejsou součástí instalace Imagine (zkopírované odjinud nebo vlastnosručně vytvořené).
2. Do svého projektu přidej posuvníky pro určení rychlosti jednotlivých želv.
Ukázka úlohy na plus .

Úloha na jedničku:

Vytvoř vlastní scénu na stejném principu - to znamená pozadí a pohybující se objekty (auta na ulici, balony na nebi, létající studenty z Bradavic jako na obrázku převzatém ze stránek Infoveku.sk autorky Moniky Tomcsányiové atd.)
Ukázky žákovských prací z minulých let: M. Bartoš (6.C, 2007/8) , A. Košťálová (6.C, 2007/8) , E. Kottová (6.C, 2007/8) a další, které jsou k dispozici v sekci "Práce z hodin Informatiky"

Téma:Programování v jazyce Imagine
Název:VY_32_INOVACE_20_10C_Imagine20