6. lekce - obrázky

Obrázky se Internet jen hemží, myslete ale vždy na to, že čím více obrázků, čím je jejich kvalita větší, tím je větší velikost souboru a tudíž i doba načítání stránky! Než se tedy vloží obrázek na stránku (ať už jako součást stránky - viz lekce 6 - 2. část, nebo na pozadí stránky - viz lekce 6 - 3. část), je potřeba obrázek nejprve rozumně připravit (viz lekce 6 - 1. část). Příprava obrázku pro vložení na stránku spočívá ve změně jeho velikosti - rozměrů (určujeme v pixelech) a jeho kvality, čímž se může výrazně snížit objem dat pro načítání. Nejspíš jste už narazili na stránky, které by sice mohly být efektní a zajímavé, plné obrázků, ale protože se dlouho načítaly, tak jste jejich otvírání buď zastavili nebo se k nim už nevraceli, proto se před vložením obrázku na stránku podívejte na jeho velikost v kB. Nejvhodnější velikost je závislá na počtu takových obrázků na stránce - pokud je jich více (např. náhledy), neměla by velikost přesáhnout 10 kB, u jednotlivých obrázků už může být velikost větší - i více než 100 kB, obzvlášť pokud uživatel počítá s tím, že otvírá velký obrázek (pak si i rád počká, zvlášť na některé obrázky:-) ).

6. lekce 1. část - práce s obrázky
6. lekce 2. část - vložení obrázku na stránku