Sportovní výsledky uplynulého týdne - chlapci

Datum: 11.5.

zpráva p. uč. Víta

Minikopaná 6. + 7. tříd

Dne 9. května proběhlo v Novém Bydžově okrskové kolo fotbalu 6. + 7. tříd. Vyrazili jsme ve složení: Matyáš Novák, Jakub Vítek, Matěj Kopecký (6. A), Loboda Maksym, Daniel Špryňar (6. B), Tomáš Rydlo, Matyáš Komárek (6. C), Matěj Hruška (7. A) a Nikolas Andrýs (7. C).
Zápasy nebyly, co se týče herního projevu vůbec špatné, bohužel nás však trápila produktivita. Sice jsme do turnaje vstoupili vítězně, když jsme soupeře přehráli 2:1, ale po zbytek turnaje se nám moc nedařilo.
Ještě v druhém utkání jsme zvládli remizovat 4:4, ale poté přišlo 5 proher, během nichž jsme dali pouze tři branky. Z toho jsme 3x vyšli střelecky naprázdno.
Musím však chlapce pochválit za ukázkovou bojovnost. Do Bydžova jsme pro absenci hráčů dorazili pouze v 9 (z toho pouze 2 sedmáci) a další dva hráči se v průběhu zranili. Poslední zápas jsme tak dohráli bez střídání. A právě tam byla vidět největší bojovnost. Útlý výsledek, boj o každý balón, mnoho šancí, bolestivé grimasy a poslední síly. V závěru turnaje jsme si určitě zasloužili vyhrát, ale soupeř byl lepší.
Děkuji klukům za reprezentaci a je jasné, že máme pro příští rok na čem stavět.

Atletika - brambora mladších, střed starších
10. a 11. května se na TJ Sokol HK konaly atletické závody s naším zastoupením.
Starší obsadili mezi 19 školami 9. příčku, což je v takové konkurenci velmi dobrý výsledek. Na něm se podíleli: Patrik Jaška (8. B), Petr Jaška (8. C), Matěj Schmidt, Matyáš Josef Mikulecký (8. D), Matěj Bečička, Štěpán Hampl, Dominik Kmínek a Adam Styrančák (9. C).
Za zmínku stojí individuální výkony Matyáše Mikuleckého ve vrhu koulí, který ve své skupině výkonem 9,95 m obsadil 2. pozici. Skvělí byli také naši vytrvalci na 1500 m. Matěj Bečička zaběhl tuto trať za 5:07,35, Matěj Schmidt za 5:01,76. Oba ve svých rozbězích skončili druzí.
Naši mladší brali neoblíbené brambory mezi 15 soupeři. Tuto pozici zajistili: Michal Horáček, Matouš Voborník, Patrik Polášek (7. A), Petr Černík, Jakub Plass, Adam Šinkovský (7. B) a Adam Urbánek (7. D).
U mladších musíme vyzdvihnout naši štafetu 4x60 m a 60 m zaběhnutých Jakubem Plassem na celkové 5. pozici (8,27 s). I tentokrát nám pomohly výkony vytrvalců. Adam Šinkovský ve svém rozběhu utekl "o parník" soupeřům s časem 3:22,01. O trochu pomalejší byl Adam Urbánek s časem 3:28,11. Stydět se však nemusí ani dálkaři, kteří ve dvou případech atakovali hranici 4,5 metrů.
Všem děkuji za reprezentaci a gratuluji k hromadným i individuálním výsledkům.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy