Školní kolo McDonald´s cupu

Datum: 13.4.

zpráva p. uč. Víta

Ve dnech 12. a 13. dubna proběhla školní kola McDonald´s cupu 2.+3., respektive 4.+5. tříd. V obou případech jsme mohli sledovat krásný fotbal plný individuálních i týmových akcí, šancí a úspěchů. Byla vidět radost ze hry, ale i snaha o dosažení úspěchu.

2. a 3. ročník
Mladší kategorie se zúčastnilo celkem 7 tříd, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Ve skupině A nejlépe dopadla 3. C, následována 3. B, 2. A a 2. B. Skupinu B ovládla 3. A, o bronz bojovala 3. D a skupinu uzavírala 2. C.
Finálový zápas dopadl lépe pro 3. C, která porazila 3. A poměrem 6:5. Bronz vybojovala vítězstvím 3:2 3. D nad 3. B a ve skupině o 5.-7. místo skončily třídy v následujícím pořadí: 5. místo 2. C, 6. místo 2. B a 7. místo 2. A.

4. a 5. ročník
Zkušenější hráči hráli taktéž ve dvou skupinách, avšak rozděleni stejně po třech třídách v tabulce. Skupinu A vyhrála třída 5. B, následována 4. C a 4. B. Ve skupině B se ročníky prohodily a vítězství slavila 4. A, druhá skončila 5. C a třetí 5. A.
V utkáních o umístění se tedy vždy střetla mužstva 4. a 5. tříd. 5. místo silou urvala 5. třída vítězství 6:3. V případě boje o 3. místo to dopadlo lépe pro 4. ročník – 1:0. Finále však na svoji stranu, po urputném boji, opět překlopili páťáci – 3:2. Pořadí je tedy následující: 1. místo 5. B, 2. místo 4. A, 3. místo 4. C, 4. místo 5. C, 5. místo 5. A a 6. místo 4. B.

Ze všech celků bylo v průběhu vybráno pro každou kategorii 12 statečných, kteří již za 14 dní poměří své síly s družstvy dalších škol. Vybraným hráčům se v průběhu příštího týdne ozveme s dalšími informacemi.
Na celý průběh turnaje dohlíželo několik osmáků, kteří zajistili hladký průběh a pomáhali s výběrem hráčů pro další kolo.

Zúčastněným děkujeme a vítězům a postupujícím gratulujeme.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy