Prezentiáda v anglickém jazyce 2022

Datum: 8.6.

zpráva p. uč. Gabrišové

V úterý 7. června 2022 proběhlo druhé kolo PREZENTIÁDY v anglickém jazyce. Loni soutěž probíhala z důvodu distanční výuky online, letos se žáci stali skutečnými prezentujícími před živým publikem. Témata letošního kola kombinovala anglický jazyk se zeměpisnými znalostmi – první kategorie (6. a 7. ročník) zpracovávala vybranou anglicky mluvící zemi, v druhé kategorii (8. a 9. ročník) žáci vybírali zemi, ve které by chtěli žít.

V první kategorii se na prvním místě umístil František Čapek (7. A) s velmi zdařilou prezentací o Novém Zélandu, na druhém místě Hana Čížková (6. C), která posluchače přenesla do země protinožců – Austrálie, a na třetím místě Eliška Vacková (6. C), jež také hovořila o Novém Zélandu.

Druhou kategorii ovládla japanologie. Zhlédli jsme dokonce tři prezentace o zemi vycházejícího slunce. Nejlépe se postu průvodce Japonskem zhostil Michal Gulyás (8. A), na druhém místě se umístila Magda Maňasová (9. C), která by kromě Japonska ráda žila i na Islandu. Třetí místo obsadila zdařilá prezentace Marka Skořepy (9. C).

Všem soutěžícím mockrát děkujeme za účast a blahopřejeme k umístění. Na další zajímavé prezentace se budeme těšit opět napřesrok!

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy