Okrskové kolo ve florbale 8.-9. tříd

Datum: 13.10.

zpráva p. uč. Víta

Dne 13. 10. se uskutečnilo okrskové kolo našich starších reprezentantů. Turnaj se odehrával na ZŠ Kukleny. Na soupisce byli tito hráči: Kmínek Dominik (9. C), Tomka Michal, Tezour David, Vanický Jakub, Gebr Matěj (všichni 9. A), Pipek Samuel, Schmidt Matěj, Jež Vojtěch, Cendelín David (8. D), Jaška Petr (8. C), Rygl Sebastian a Jaška Patrik (8. B).
Jelikož jsme, na rozdíl od mladší kolegů, hráli 5+1, dovolilo nám větší hřiště zapojit i trochu taktiky v rozehrávce.
Prvním soupeřem bylo družstvo Kuklen. Vzhledem k tomu, že na sebe kluci nebyli zvyklí, chvíli trvalo, než se sehráli. Sice tam chyběla akce, která by ukázala, že jsme lepší, ale i tak jsme velmi tvrdě hlídali bezbrankové skóre. O to jsme bohužel přišli až 40 vteřin před koncem a ve zbytku času jsme již nestačili srovnat – 0:1.
Druhý zápas byl proti ZŠ Štefánikova. Na tento duel jsme se po společné poradě rozhodli pro taktiku rozehry, ve které jsme spatřili možnosti. A ono to fungovalo. Soupeře jsme přehrávali a vsítili první branku. Soupeř však velmi záhy srovnal a v další části hry skóre překlopil na svoji stranu. V tuto chvíli už se do našeho týmu dostávala frustrace, začali jsme komunikovat s rozhodčími a přicházely zbytečné fauly. Konečné skóre – 1:2 ve prospěch soupeře.
Třetí a poslední klání bylo s Pouchovem. Od začátku byla vidět nervozita a chtíč vyhrát. Bohužel však za cenu diskuzí, nadávek a faulů. Dva odpískané tresty za nadávání rozhodčím, přičemž jeden byl do konce utkání. Tyto chyby nás stály drahé minuty ve hře a soupeř přesilovky využil. I tento zápas dopadl – 1:2.
Přestože se nám nedařilo v některých situacích držet nervy na uzdě a věnovat se hře a útoku, je třeba pochválit defenzivní část hry a vyzvednout také gólmana, který v mnoha situacích zabránil vyššímu skóre. Sic se nám nepovedlo zvítězit, ale všechny výsledky nasvědčují tomu, že soupeři byli hratelní a stačila jedna chyba na jejich straně, která by vedla ke srovnání hry.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy