Okrskové kolo ve florbale 6.-7. tříd

Datum: 11.10.

zpráva p. uč. Víta

Dne 11. 10. proběhlo okrskové kolo chlapců 6. a 7. tříd ve florbale základních škol. Turnaj se odehrával na ZŠ Štefánikova, kam jsme dorazili ve složení: Daniel Chalupník, Matěj Kopecký, Matyáš Novák, Martin Salavec, Josef Šedivka, Jakub Vítek (všichni 6. A), Matyáš Komárek (6. C), Michal Horáček (7. A), Adam Šinkovský (7. B), Adam Urbánek, Jakub Mizera a Jakub Exner (všichni 7.D). Kluci neměli šanci se před turnajem sehrát a soupisku jsme stavěli cestou na místo, ale i tak si všichni velmi dobře ”sedli”. Během turnaje došlo pouze k jedné kosmetické úpravě postů, více nebylo nutné.
Na první zápas jsme nastoupili proti Kuklenám, kde se kluci poprvé florbalově poznávali. V náročném prvním souboji získali první vítězství a dle oficiálních výsledků rozhodčích, ač jsme jako tým napočítali v naší brance o jeden gól méně, jsme vyhráli 3:2.
Po jednozápasové pauze nás čekal dvojzápas. Jako první jsme naskočili na domácí Štefánikovku. Byl to soupeř, o kterém jsme věděli, že s ním musíme zvítězit za každou cenu. Po urputném boji, který se zdál nekonečný, jsme i tentokrát mohli slavit vítězství – 2:1. Třetí zápas se ze začátku nevyvíjel dle našich představ. Byla znát únava z předchozího zápasu, a proto jsme povolili soupeři z Černilova první branku. Zbytek už byl ovšem v naší režii. Pět gólů, které jsme ve zbytku zápasu nasázeli, vedlo k myšlenkám na postup.
Na poslední zápas s Gočárovkou jsme čekali dlouho, jelikož byly na plánu ještě další tři utkání. Kluci ztratili euforii předchozích klání. Soupeř navíc velmi dobře a takticky požádal o odložení jejich zápasu s námi, aby mohl nabrat síly po předchozím boji. Vyplatilo se. Soupeř na nás vlétl a po první části vedl 2:0. Rozhodčí naneštěstí neviděli, že se jedna z našich střel odrazila od zadní tyčky, a proto jsme museli zkoušet bojovat dál. Soupeř neskutečně držel naše střely mimo brankovou síť, ale nakonec se nám povedlo jejich gólmana překonat. K vítězství nám nepomohl bohužel ani nájezd, ani hra bez brankáře a poslednímu soupeři, a nakonec i vítězi, jsme podlehli 2:1.
2. místo a s ním spojený postup jsme si jednoznačně zasloužili. 1.-3. místo dělilo stejný počet bodů, proto rozhodovalo až skóre, respektive vzájemný zápas. Kluci si během turnaje vyzkoušeli oslabení, přesilovku a další herní situace. Během příštího týdne nás čeká okresní kolo, ve kterém zkusíme opět zabojovat. Díky prohranému utkání víme, na co se máme zaměřit a na tom budeme stavět.

 

 

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy