Medailové žně na Hradeckých atletických hrách, aneb 11 cenných kovů

Datum: 13.6.

Asi bych měl začít informací o tom, kde, kdy a jak se závody konaly, abych čtenáře kvalitně informoval. Já si však dovolím nejprve jménem všech tělocvikářů poděkovat a pogratulovat všem zúčastněným. “Takový úspěch tu ještě nebyl,” jak řekla paní učitelka Kroniková v reakci na výsledky, kterých jsme dosáhli. A myslím, že všichni zúčastnění tomu musí věřit, i kdyby nechtěli. Teď zbývá ještě přesvědčit vás, jak se nám dařilo mezi 16 školami.

Asi je jedno, zda výsledky rozdělím podle kategorií a pohlaví nebo disciplín. Tak či onak se bude v jednotlivých kategoriích vždy něco blyštit.

Štafetový běh 4x60 m

A začneme hned od nejlepšího. V této disciplíně jsme kralovali v mladší dívčí kategorii. Tereza Bažantová (6. C), Ema Špliňová, Kristýna Vanická a Michaela Bergerová (všechny 7. C) totiž svým časem 34,34 s ovládly nejen svůj rozběh, ale převálcovaly i ostatní školy a hned po první disciplíně jsme sahali na nejcennější kov.

Běh mladších chlapců zajišťovali Matyáš Severa (7. A), Daniel Marek (7. B), Martin Šafář a Daniel Špryňar (oba 7. C). Z rozhlasu se sice ozvalo, že jsme štafetu zvládli pod 33 vteřin, konkrétně 32,992 s, nicméně po zaokrouhlení na jedno desetinné místo, z toho bylo rovných 33 sekund a 6. místo.

Starší dívky zvládly úsek za 35,11 s. Tím se o 7. místo a potřebné body se zasloužily Aneta Macháčková (8. A), Sofie Radoňová, Adéla Fišerová a Darina Penzešová (všechny 9. D).

Štafety uzavírali starší chlapci ve složení Patrik Jaška (9. B), Martin Rydlo, Jakub Majer, Vojtěch Rašner (všichni 9. D). Ti společným snažením protnuli cílovou pásku v čase 29,85 s a cinkali jsme podruhé, tentokrát stříbrně.

Běh na 60 metrů

V královské disciplíně jsme měli zastoupení v podobě Kristýny Vanické, Matyáše Severy, Nely Macháčkové a Jakub Majera. Kristýně se časem 9,44 s podařilo vybojovat 9. místo a Nele 8. místo za čas 9,13 s. Matyáš svůj čas dostal na 9,06 s a vysloužil si 9. místo. Díky tomu, že Kuba stlačil svůj čas na 7,84 s, dostal za odměnu bronzovou medaili.

Běh na 150 metrů

Tento sprint seděl po loňských zkušenostech a dlouhých přípravách Emě Špliňové. Časem 22,04 s proběhla jako druhá ve svém rozběhu a celkově to stačilo na 3. místo. O něco pomaleji proběhla cílem Darina Penzešová s časem 22,78 s a 6. místem mezi dívkami. Martin Šafář dostal čas pod 22 vteřin (21,36 s) a bral 5. místo. Nejlépe zaběhl tuto vzdálenost Martin Rydlo v čase 18,19 s, na kterého v cíli čekala bronzová medaile.

Skok daleký

Skok daleký vynesl pro mladší dvě stříbrné medaile. Terka Bažantová ji dostala za výkon 429 cm, Daniel Marek za skok dlouhý 473 cm. Sofie Radoňová pak výkonem 355 cm vybojovala 8. místo. Další medaili mohl přidat i Vojtěch Rašner, musel se však s úžasným výkonem 503 cm spokojit “pouze” s bramborou.

Skok vysoký

Skok vysoký se v podání Michaely Bergerové zastavil na 130 cm (6. místo), v případě Adély Fišerové byly závody ovlivněny deštěm, který potrápil všechny závodnice, z tohoto důvodu se výsledek naší reprezentantky zastavil pod standartními výkony, tedy na výšce 125 cm a děleném 8. místě. Chlapcům bylo do skoku o něco více, a proto si Matyáš Komárek (7. C) vysloužil 6. místo za výkon 140 cm. Větší dynamiku měl v nohách Patrik Jaška, který si vyskočil pro 2. místo do výšky 160 cm.

Hod míčkem

Tato disciplína patřila mladším reprezentantům. Izabela Coufalová (7. C) v této disciplíně hodila 150 g míček do vzdálenosti 31,5 m a vybojovala 10. příčku. Denis Pilz (6. C) využil své síly a poslal míček do vzdálenosti 52,51 m a trefil se tím do bronzové medaile.

Vrh koulí

Něco těžší náčiní měli starší. Tříkilové náčiní vrhla do vzdálenosti 8,38 m Markéta Pospíšilová (8. D) a díky tomu si mohla na konci dne přisvojit bronz. Se čtyřkilovým náčiním si poradil Patrik Polášek (8. A), který kouli vyslal na 9,67 m a vybojoval 5. místo.

Vytrvalostní běhy 800 m/1500 m

Kratší běhy patřily mladším závodníkům i starším dívkám. Úsek dlouhý 1500 m si vyzkoušel pouze Adam Kotouček (9. D), který ho odběhl za 5:07,54 v chumlu dalších běžců a zařadil se do poloviny startovního pole, tedy na 8. místo.

Nela Brinkmanová (7. C) obkroužila stadion 2x v čase 2:55,60 a vybojovala 6. místo. Nella Mossigová (8. A) se mezi staršími děvčaty umístila o příčku výše s časem 2:54,69.

A proč nekončit individuální úspěchy stejně, jako jsme je začali, tedy zlatou medailí. Tu vybojoval ve vytrvalostním běhu zraněný Daniel Špryňar v čase 2:19,03 a nadále tedy platí, že nás v této disciplíně není nikdo schopný již druhým rokem porazit.

Celkové výsledky

V porovnání s ostatními školami jsme za své výkony vybojovali: 6. místo v kategorii starších dívek, 4. místa u mladších dívek i chlapců a pohár vítězů v kategorii starších chlapců.

Po sečtení všech bodů za disciplíny, jsme s radostí zjistili, že jsme jako škola obsadili 2. místo! Nevídaný úspěch! A já za něj ještě jednou, jménem všech tělocvikářů, děkuji.

Pokud se tedy nepletu, získali jsme za dnešní vyučovací den 2x zlatou (z toho 1 jako sadu 4 za štafetu), 4x stříbro (z toho 1 jako sadu 4 za štafetu) a 5x bronz.

Gratulujeme!

zpráva p. uč. Andrlové, Hozové, Kronikové a Víta

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy