McDonald´s cup – kraj volá mladší a 2. místo starších

Datum: 4.5.

zpráva p. uč. Víta

4. května se na hřišti Slávie HK hrály turnaje 1. stupně ve fotbale. Jako jediné škole zúčastněných se nám povedlo dovést do okresního finále 2 celky.
Mladší hráli ve skupině 4 družstev: ZŠ Štefcova, ZŠ Bezručova, ZŠ Karla IV Nový Bydžov a náš tým složený z devíti hráčů. Od začátku bylo vidět, že tady už jsou síly velmi vyrovnané a drobná chyba může rozhodnout o výsledku. O tom jsme se přesvědčili v prvním zápase se Štefcovkou, od které jsme po dvoubrankovém odskočení inkasovali nešťastný gól z rohu a do poslední chvíle se snažili překlopit na naši stranu. Nakonec 3:1 v náš prospěch.
Druhý zápas jsme začali nešťastně. Během 4 minut jsme obdrželi 2 góly a vše bylo v našich hlavách a na kopačkách. Situaci jsme ustáli a zápas obrátili na konečných 6:3.
I poslední zápas byl náročný. Dlouho jsme vedli o dvě branky a soupeř nechtěl dovolit více. Pak se nám ovšem povedlo navýšit a soupeř ustoupil. Výhra 8:0.
Společně se těšíme na krajské finále, které proběhne 16. května v Trutnově.
Soupiska: Adam Kvasnička (2. A), Andrii Grytsko (2. B), Štěpán Zvolánek (2. C), Michal Mlejnek a Filip Novák (3. A), Adam Zvolánek (3. B), Patrik Dvořák, Dominik Gernat a Daniel Pařízek (všichni 3. C).

Ve vyšší kategorii hrály následující školy: Sever, Mandysova, Černilov, Chlumec n. Cidlinou. Na starší jsem nemohl tolik dohlížet pro vedení mladších. 4.-5. ročník vedl pan Schmidt (trenér FC Vysoká nad Labem), který se svými svěřenci dovolil pouze jedinou porážku s vítězem soutěže ZŠ Sever (3:0), kteří běžně svým soupeřům dávali dvouciferné skóre. Na hru jsem přihlížel a musím říct, že nebýt drobných obav v našich hlavách, hráli bychom lépe. Leč vyrovnaná hra s blokem v hlavě nedovolila vítězství.
Remízové utkání (4:4) jsme sehráli s Chlumcem. Vítězství nad Černilovem (3:1) a Mandysovkou (5:3) umístilo naše starší na 2. místě.
Zajímavostí také bylo, že u starších za naše družstvo nastoupilo hned 5 dívek. O všech se dá říct, že tým vedly vpřed a chlapcům soupeřů nedovolily volnou hru.
Soupiska: Michal Navrátil, Jan David, David Havel, Jan Snížek (všichni 4. A), Jakub Lindr (5. A), Laura Dvořáková, Veronika Šicová, Vojtěch Schmidt, Lukáš Svoboda (5. B), Simona Jůnová a Tereza Bažantová (5. C).
Za uvedení také stojí individuální výkony. Adam Zvolánek byl v mladších vyhlášen nejlepším střelcem, u starších se vyznamenal Jakub Lindr coby nejlepší brankář.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy