Úřední deska

Oznámení o realizaci průzkumu trhu - k nákupu stavebnic pro výuku informatiky

Seznam přijatých ukrajinských dětí

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Žáci mají možnost přihlásit se na doučování různých předmětů.

  

Náš Youtube kanál

Náš Youtube kanál Náš Youtube kanál

QR kód

QR kód QR kód

Exkurze do Terezína

Datum: 18.5.

zpráva p. uč. Tobiáška

Dne 11.05 proběhla dějepisná exkurze 9. ročníků do Terezína. Toto pevnostní město původně z 18. století sloužilo během II. světové války jako židovské ghetto, které bylo v praxi používáno jako sběrný koncentrační tábor. Po čase tak byla většina “obyvatel“ posílána na smrt do táborů vyhlazovacích. Žáky nejprve čekala prohlídka Malé pevnosti – oddělené části Terezína, která sloužila jako vězení gestapa. Mimo jiné zde byla dva roky vězněna i Milada Horáková. Po autentické prohlídce cel a dalšího zázemí vězení si žáci prošli zbývající část města. Žáci si exkurzí prohloubili své znalosti o nedávných dějinách, které leckdy ovlivňují i náš současný život.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy