Exkurze 9. ročníků do Terezína a projektový den o životě v 50. letech

Datum: 17.6.

V uplynulých dvou týdnech se žáci 9. ročníků naší školy zúčastnili dvou významných akcí, které jim umožnily nejen rozšířit znalosti z historie, ale také prohloubit týmovou spolupráci a kreativitu.

Exkurze do Terezína

První akcí byla exkurze do Terezína, která se konala 6. a 13. června. Žáci navštívili bývalé židovské ghetto a Malou pevnost, která za druhé světové války sloužila jako věznice gestapa. Prohlídka byla velmi poučná a emotivní. Průvodci žákům přiblížili život vězňů v ghettu, podmínky ve věznici a osudy lidí, kteří Terezínem prošli. Žáci měli možnost vidět autentické dokumenty, fotografie a předměty z té doby, což jim pomohlo lépe pochopit hrůzy holokaustu a význam památky Terezína pro naši historii.

Projektový den: Jak se žilo v 50. letech

Další akcí byl projektový den věnovaný tématu "Jak se žilo v 50. letech" - období nejtvrdší komunistické totality, který proběhl 7. a 14. června. Žáci pracovali v týmech na různých stanovištích, kde plnili úkoly spojené s každodenním životem v této době. Na každém stanovišti získali část fiktivního příběhu vrstevníka žijícího v 50. letech, který na konci dne složili dohromady. Vyvrcholením dne byla tvorba krátkých filmů v aplikaci Stop Motion Studio. Týmy vytvořily animované příběhy inspirované fiktivním příběhem a prezentovaly své výsledky ostatním. Na závěr všichni žáci hlasovali o nejpovedenější film a obdrželi sladké odměny.

Obě akce byly nejen vzdělávací, ale také zábavné a přispěly k rozvoji kritického myšlení a týmové spolupráce mezi žáky. Děkujeme všem, kteří se jich zúčastnili, a těšíme se na další podobné akce!

zpráva p. uč. Gabrišové

Od hraní k vědění

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy