Dvojnásobné prvenství v McDonald´s cupu

Datum: 26.4.

zpráva p. uč. Víta

Ve dnech 25. a 26. dubna naše škola hostila turnaje 2.+3. a 4.+5. tříd v McDonald´s cupu
Jako první bojovali mladší ve složení: Adam Kvasnička (2. A), Andrii Grytsko (2. B), Štěpán Zvolánek, David Chalupa (oba 2. C), Michal Mlejnek, Veronika Němcová (oba 3. A), Adam Zvolánek a Sebastian (oba 3. B), Patrik Dvořák, Dominik Gernat a Daniel Pařízek (všichni 3. C).

Turnaje se nakonec zúčastnila 4 družstva: Stěžery, Nechanice, J. Gočára a my. Čekaly nás tedy 3 fotbalové zkoušky, které byly našimi překážkami při cestě za vítězstvím. První zápas se vydařil dle našich představ a ZŠ J. Gočára jsme porazili 7:1. Po jednozápasové pauze jsme nastoupili ke klání se ZŠ Stěžery. I tento celek jsme přetlačili a opět povolili jen jednu branku – 9:1. Potřetí jsme zvítězili nad týmem Nechanic, také s jedním malým vroubkem – 8:1. Přestože se zdají výsledky jednoznačné, rozhodně nelze říct, že by nám soupeři dali cokoliv zadarmo. Naopak. Bojovali o každý balón a nenechávali nás hrát jednoduše. Výhry nám zajistila zodpovědná práce zpět po ztraceném míči a důslednost před brankou soupeře.

Starší nastoupili ve složení: Michal Navrátil, Jan David, David Havel, Jan Snížek (všichni 4. A), Šimon Kaplan, Vítek Hruška (oba 4. C), Jakub Lindr (5. A), Laura Dvořáková, Veronika Šicová, Jaromír Košťál, Vojtěch Schmidt (všichni 5. B) a Simona Jůnová (5. C).

Přestože jsme měli na naší straně absenci hráčů, zhostili se naši reprezentanti turnaje dokonale. Tentokrát hrálo 5 škol: Bezručova, Stěžery, Kukleny, Nechanice a náš celek. Hned na začátku turnaje jsme dovolili jedno zaškobrtnutí, kdy jsme soupeři ze ZŠ Bezručova dovolili srovnat ze stavu 4:1 na 4:4. Po zbytek turnaje už jsme však hru kontrolovali na našich kopačkách. Výhrou 7:1 jsme si poradili s Nechanicemi, 6:1 se ZŠ Stěžery a hubeným výsledkem 2:1 jsme přetlačili Kukleny. Všechny zápasy byly ještě více vyrovnané než u mladších, každá část zápasu mohla znamenat otočení skóre a tím i změnu vítěze. Bylo potřeba reagovat na výpady a střídání soupeře.
Všem děkuji za reprezentaci a 4. května se opět popereme o úspěch na Slávii.
Speciální poděkování patří tradičně našim osmákům, kteří pomáhali s chodem turnaje, fandili a připravovali naše hráče na nesnáze na hřišti společným tréninkem. Další poděkování patří rodičům našich hráčů, kteří svou odborností pomohli našim celkům k těmto úspěchům.

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy