2. místo okresního finále ve florbalu 6. a 7. tříd

Datum: 19.10.

zpráva p. uč. Víta

Přesně po týdnu, po okreskovém kole, jsme s mladšími florbalisty znovu vyrazili do boje, tentokrát v okresním finále. Složení bylo stejné jako posledně: Daniel Chalupník, Matěj Kopecký, Matyáš Novák, Martin Salavec, Josef Šedivka, Jakub Vítek (všichni 6. A), Matyáš Komárek (6. C), Michal Horáček (7. A), Adam Šinkovský (7. B), Adam Urbánek, Jakub Mizera a Jakub Exner (všichni 7. D).
Tentokrát nás čekal velký florbal 5+1, a proto muselo dojít k úpravě složení, v jakém jsme nastoupili. Jinačí byl i čas hry, kdy nás čekalo v každém zápase 10 minut čistého času. Los do skupiny k nám byl shovívavý, takže jsme se objevili ve skupině B, čítající 3 týmy. Skupina A byla čtyřčlenná. Cílem bylo opustit skupinu na prvním místě, a tím si zajistit boje o medaile a postup, na který jsme pomýšleli.
Zápasy skupiny byly velmi náročné na psychiku. Klukům sice trvalo, než se na velkém hřišti sehráli, ale v obou případech se nám povedlo během první části odskočit soupeřům o jeden gól. Víc nám však nedovolili. Bylo velmi emočně náročné sledovat oba útlé výsledky až do sirén, které pro nás znamenaly 2 vítězství 1:0, šest bodů do tabulky a postup z prvního místa. Já přemýšlel, zdali se nám povede ve vyřazovacích bojích i jiný výsledek.
Následovala obrovsky dlouhá pauza před dalším zápasem. Jednalo se o 7 zápasů ostatních týmů, což v důsledku znamenalo asi 2,5 hodiny, během nichž jsem se bál o to, aby klukům motivace zůstala. Během této doby jsme však měli možnost zkoumat hru ostatních a připravit si nějaký plán.
Na semifinálový zápas jsme dostali rivala ze ZŠ Gočárova, kterým jsme chtěli oplatit porážku z okrskového kola. Na soupeře jsme ”vlítli” a povedlo se nám s ním držet krok. Čtyři minuty před koncem jsme však dostali gól na 1:2. Když na tabuli svítily tři minuty do konce, měl jsem tendence sáhnout do naší sestavy. Nemusel jsem to však vyslovit. Během tří minut kluci nasadili obrat a zvítězili poměrem 5:2. Soupeři zbyly doslova oči pro pláč. Čekalo nás finále se Severem.
Na poslední zápas jsme byli velmi dobře připravení. Přišli jsme s taktikou, která fungovala a soupeř měl obtíže. I tak jsme v polovině zápasu prohrávali 1:2. Protože čas utíkal, museli jsme přejít do ofenzivní pozice a ta dala soupeři prostor na utvrzení výsledku – 1:4.
Prohra ve finále byla hořkosladkým výsledkem. Soupeř byl, jak jsme sami uznali lepší, ale my věřili, že na vítězství máme. Přesto však nemůžeme mluvit o neúspěchu. Naopak. Výsledek, jakého jsme dosáhli, je úžasný a jsem rád, že to chlapci, tak skvěle zvládli. Herně vše probíhalo parádně a my vytvořili skvělý tým. Ještě jednou vám kluci gratuluji!
Heeeeeeej – Milada!

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy