Informace o postupech vzhledem ke COVID–19

Informace o základních závazných postupech při provozu školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID – 19, které vychází z manuálu MŠMT Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID - 19.

1) Žádáme vás, abyste do školy posílali jen zdravé děti bez příznaků respiračního onemocnění.

2) Pokud by se u žáka zdravotní obtíže objevily během vyučování, musíme ho oddělit do tzv. karanténní místnosti. Vás budeme v tomto případě kontaktovat. Vaší povinností je pak neprodleně si své dítě vyzvednout a informovat dětského lékaře. Ten rozhodne o dalším postupu. Prosíme vás, aby vaše dítě mělo v aktovce jednu „pohotovostní“ roušku.

3) U chronicky nemocných žáků či alergiků s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost, že se nejedná o infekční onemocnění. Po odevzdání lékařského potvrzení je dítěti umožněn vstup do budovy školy.

4) Ve škole bude prováděn zvýšený úklid s dezinfekcí, časté větrání prostor. Žáci a zaměstnanci budou dbát na častější mytí rukou a dezinfekci.

5) Žádáme vás o ohleduplnost. Vstupujte pouze v nezbytných případech za účelem úředního jednání s rouškou.

Vážíme si toho, že chápete naši snahu poskytnout vašim dětem možnost vzdělávat se v co nejméně omezujících podmínkách a věříme, že vše společně zvládneme.