Exkurze do Vídně

zpráva p. uč. Skrbkové

V pátek 18. května se konala exkurze do Vídně. Přednostně se jí zúčastnili studenti německého jazyka z 8. a 9. tříd. Exkurzi jsme zahájili prohlídkou letního sídla Habsburků Schönbrunn a krásného přilehlého parku. Potom jsme se přesunuli do centra Vídně, při vyhlídkové jízdě autobusem jsme viděli budovy Státní opery, Hradního divadla, Radnice a Parlamentu. Pěšky jsme se vydali od muzejní čtvrti areálem Hofburgu, který sloužil jako sídlo panovníků a nyní jako sídlo prezidenta, přes pěší třídu Graben na Štěpánské náměstí a do Chrámu svatého Štěpána. Další zastávka byla u zajímavého domu známého architekta Hundertwassera a exkurzi jsme zakončili návštěvou zábavního parku Prater. Domů jsme si všichni odvezli spoustu krásných zážitků a vzpomínek.