Slovo knihovnice

Školní knihovna byla otevřena v květnu 1998 pro potřeby žáků a všech pracovníků naší školy. Je vybavena počítačovým systémem Kpsys, který po zadání podmínek dokáže vyhledat knihu, spisovatele a další podrobnosti. Dále se mohou žáci připojit na Internet a vyhledat zajímavosti o knihách, spisovatelích i informace z jiných oborů.

O velkých přestávkách je možné si v knihovně prohlížet knihy, časopisy a v klidu tu strávit svůj volný čas. V knihovně mohou být žáci i ve volných hodinách nebo po vyučování. Je však třeba se se mnou domluvit. Mám hodiny logopedie nebo práci, při které potřebuji klid.

Je vypracován provozní řád, který je třeba dodržovat, aby nám bylo všem dobře a nebyli jsme rušeni. Pro jistotu si ho pročtěte na stránce PROVOZNÍ ŘÁD. Jako každá jiná knihovna, tak i u té naší existuje PROVOZNÍ DOBA.

Protože v knihovně vzniká vaše odborná činnost, máme i název našeho nakladatelství. Je to Tyrkys. Jistě chcete mít vaše práce na co nejlepší úrovni. K tomu je knihovna vybavena řadou přístrojů a vy pak svá díla pošlete do světa v co nejlepším pořádku.

V knihovně najdete knihy odborné, zábavné, tak i časopisy. Stačí jen přijít a hledat, utřídit a zpracovat. :-)

ZŠ Milady Horákové   Nahoru                                                                                            Chuck Norris nespí, jen vyčkává ©  Tmoáš Konrády, 9.C, šk.rok 2004-5