Texty, WWW - ukázky a úkoly

V předcházejícím výkladu byly tyto novinky:

- do projektu je možné vkládat doprovodné texty - tlačítkem na panelu nabídek
- projekty Imagine je možné ukládat jako WWW stránky nebo exe soubory - nabídka Soubor - Uložit jako WWW - nebo Uložit jako exe projekt
- k prohlížení musí být nainstalovaný plug-in

Ukázka:

Stavba paneláku:

Projekt ulož pod názvem lekce7.imp !
WWW a EXE souborům přiřaď jako název své příjmení - raději bez háčků a bez čárek.

Úkol:

Základní úloha:

1. Nakresli ulici, na které budou alespoň dva domy tvořené vyplněným čtvercem a trojúhelníkem. Doplň také textový nadpis a jméno autora. Projekt ulož také jako www i exe soubor a zkus tyto soubory otevřít.
Pomůcky:
Možná můžete použít procedury ctverec a trojuhelnik z předešlých projektů. Procedury z jiných projektů můžete kopírovat tak, že otevřete projekty, ve kterých jsou uloženy a v okně Paměť využijete nabídku Úpravy - Kopírovat a Úpravy - Vložit pro vybranou proceduru.
Při složitější kresbě byste mohli potřebovat příkaz home, který vrátí želvičku do jejího základního postavení (i otočení).

Úloha na plus či jedničku:

Základní úlohu vylepši o další doplňky dle vlastní bohaté fantazie :-) . Obrázek níže je jen takovým možným námětem s využitím procedur z předešlých projektů.

Téma:Programování v jazyce Imagine
Název:VY_32_INOVACE_14_10C_Imagine14