Texty

Pokud budeme své projekty prezentovat dalším uživatelům, bylo by vhodné doplnit je popisnými texty - nadpisem, jménem autora, představením projektu a podobně.

Pro vložení textu do stránky slouží ikona hlavního panelu (viz obrázek). Po "zatažení" obdélníku je možné změnit styl písma (font, velikost, barvu apod.). Vlastnosti textu a textového pole lze měnit podobně jako u tlačítka (pomocí nabídky na pravém tlačítku myši), vlastní text lze editovat například po dvojkliku do oblasti textu.

Po vložení textu najdete přehled použitých textů také v okně Paměť:

WWW projekt

Pomocí probraných příkazů už můžete nakreslit docela pěkné i složité obrázky. Vydařené obrázky můžete prezentovat na www stránkách nebo ukládat jako exe soubory, aby si je mohl spustit kdokoliv i bez nainstalovaného Imagine.

Uložení souboru jako exe nebo www projekt je v nabídce Soubor - viz obrázek:

Soubor - Uložit jako EXE projekt - vytvoří se exe soubor, který lze spustit na libovolném počítači.

Soubor - Uložit jako WWW projekt - vytvoří se soubory htm (vlastní www stránka) a iip, k zobrazení jsou zapotřebí oba.
V internetovém prohlížeči, kde byste chtěli svůj projekt vidět, musí být nainstalovaný plug-in pro prohlížení projektů Imagine.
Pokud byste chtěli své projekty umístit jinde než na našich školních stránkách, muselo by zřejmě být Imagine nainstalováno na serveru, kde jsou stránky umístěné (což bude asi problém).

Soubor - Rozbalit WWW nebo EXE projekt - umožní vyexportovaný projekt opět uložit jako projekt Imagine (imp).

Takže snadno můžete představit svůj Imagine projekt celému světu. Nesmíte ale přitom zapomenout na několik věcí:
- při otevření www nebo exe souboru se zobrazí stránka tak, jak vypadala při ukládání
- uživatel, který otevře www nebo exe projekt nemůže psát příkazy (ani se nedá předpokládat, že by je znal, natož názvy vašich procedur), nezapomeňte proto na tlačítka!
- jiné uživatele můžete zaujmout jen obrázky nebo projekty, kterým věnujete více usilí, času a námahy
- u složitějších projektů je vhodné rozdělit si je na menší části, ze kterých se potom složí výsledný projekt (obrázek)

Na našich školních stránkách ( www.zshorakhk.cz - sekce tvorba - práce v hodinách informatiky) se můžete nechat inspirovat (nebo případně zkritizovat :-) ) projekty vašich předchůdců.

Téma:Programování v jazyce Imagine
Název:VY_32_INOVACE_13_10C_Imagine13