Různé zprávy 2016-17.

 • Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 27.1. Soutěžilo se ve třech kategoriích, vždy v práci bez atlasu a v práci s atlasem. Mezi šesťáky uspěli nejlépe: Tereza Kramářová, 6.C a Lukáš Pompach, 6.B - oba 59 bodů, David Horčička, 6.C - 56 bodů. V kategorii 7. tříd nejvíce bodů nasbírali:  Vojtěch Kokrda, 7.A - 52,5 bodu, Kateřina Pánková, 7.B - 51 bod a Beata Rážová, 7.B - 31 bod. V kategorii 8. a 9. tříd byli nejlepší: Tadeáš Havrišák, 8.A - 66 bodů, Martin Jahodář, 9.A - 64 body a Jan Nosek, 8.B - 50 bodů. Děkujeme všem za účast (někteří mile překvapili:-) ), gratulujeme nejúspěšnějším a budeme držet palce postupujícím do okresního kola.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve 4. ročníku volejbalového turnaje Milada Cup si zahrálo 12 týmů. Úroveň turnaje byla velmi vysoká a všechny týmy podávaly úžasné sportovní výkony. Fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a poctivě podporovali své týmy. Výborné bylo občerstvení v kuchyňce i přinesené zápisné.

  Výsledky:

  Děkujeme všem za účast i za pomoc s organizací a těšíme se další ročník turnaje

 • zpráva p. uč. Chromkové:
  V úterý 24.ledna proběhla v knihovně naší školy autogramiáda pana  Libora Košťála. Bylo to velmi milé setkání autora knihy Pohádky od tatínka a dětí ze 3.B, které tuto knihu ilustrovaly. 
 • Okresní kolo matematické oympiády kategorií Z5 a Z9 jsme pořádali na naší škole 24.1. Z našich žáků byli úspěšní řešitelé Adam Novotný z 5.C a Martin Hoskovec z 9.A, který by v pořadí bez studentů gymnázií jen mezi žáky základních škol obsadil třetí místo. Zadání a řešení úloh a výsledkové listiny najdete také na našich stránkách MO&FO .
 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 10.1., sebralo se celkem za 24 400 Kč. Nejlepší mezi sběrači byly třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců na prvním stupni Ela Čížkovská, 4.a, která přinesla 280 kg a na druhém stupni Vojta Široký, 7.a, se 394 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru.
  Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jako obvykle připravila hlavní organizátorka, paní učitelka Fiedlerová.
 • zpráva paní knihovnice Kvasničkové:
  V pondělí 19.1.2017 proběhla ve školní knihovně beseda a zároveň i autogramiáda čtyř hradeckých extraligových hokejistů. Brankář Patrik Rybár, obránce Standa Dietz, obránce René Vydarený a útočník Ruda Červeny poctivě odpovídali na všechny dotazy.
  Akce se vydařila. Knihovna byla plná malých, ale i velkých fanoušků hradeckého hokeje.
  Sportu zdar a hokeji obzvlášť!!! :-D

  článek na stránkách klubu

 • Ve čtvrtek 19.1. uspořádali vyučující anglického jazyka školní kolo olympiády. Mezi více než třicítkou soutěžících byli nejlepší v kategorii 6. a 7. tříd: 1. místo Laura Klapková, 6.A, 2. místo Katka Pánkvoá, 7.B, 3. místo  Johana Kinclová 7.A, v kategorii 8. a 9. tříd dopadli nejlépe: 1. místo Khulan Erdenechimeg 8.A, 2. místo Aneta Železná 8.A, 3. místo Filip Hadži Nikolov 8.B. Gratulujeme nejlepším a všem statečným děkujeme za účast.
 • V pátek proběhly na celém prvním stupni besedy Tonda Obal na cestách, které jsou vhodným doplněním environmentální výchovy žáků.  Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.
  Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK, jeho pilotní fáze proběhla již v roce 1997.

  V průběhu besedy lektoři seznámili formou besedy správné třídění a následné využití separovaného odpadu. K tomu jim pomáhala výstavka Tondy Obala - kufřík plný recyklátů a materiálů i názorné dvouminutové filmy o recyklaci či likvidaci odpadu. Součástí byla hra, při které si žáci prakticky vyzkoušeli, jak správně třídit. V naší škole děti prakticky třídí papír, plasty, sklo a sbíráme víčka z petlahví pro firmu Kartáče Souček.kolní kolo biologické olympiády proběhlo na naší škole 5.1. pod patronací paní učitelky Andrlové. Zúčastnilo se ho v kategorii D jedenáct šesťáků a sedmáků, ze kterých byl nejlepší Vojtěch Kokrda ze 7.A s úspěšností téměř 80%, na druhém místě skončil Jáchym Málek 7.B, 65% a třetí místo obsadila Johana Kinclová, 7.A, 60%. Gratulujeme nejlepším a budeme držet palce v okresním kole!
 • zpráva naší paní knihovnice Kvasničkové

  Ve čtvrtek 15.12.2016 jsme se zúčastnili vánočního turnaje v sálové  kopané Úprk cup 2016.
  Fotbalisté  druhých tříd vybojovali krásné první místo. Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Tonda Thiele z 2.C.  Blahopřejeme!!!

  Sestava: Matějka Lukáš, Thiele Antonín, Perthen Michal, Matušinec Jakub, Uhlíř Martin, Přívratský Tobiáš, Ludvík Kryštof.

 • zpráva p.uč. Půhoné

  Už čtvrtým rokem se v naší škole konal adventní Jarmark. Čtvrteční podvečer patřil všem šikovným žákům, kteří se mohli pochlubit svými výrobky, ale i dospělým tvůrcům. Během akce zazpívaly děti krásné písničky, zahráli pohádku o Čertovi a Káče a předvedly muzikál O dvanácti měsíčkách. Atmosféru příprav a samotné akce můžete "nasát" z několika fotografií. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE JARMARKU ZÚČASTNILI - DĚTEM, RODINÁM, PRODEJCŮM I ORGANIZÁTORŮM.

 • Pardubická Střední průmyslová škola elektrotechnická pořádá každoročně pro žáky základních škol ze širokého okolí různé soutěže. Jednou z nich je PC_ák, kde se soutěží v kategoriích grafický návrh, tvorba www a tvorba prezentací. V kategorii grafický návrh se ve velké meziregionální konkurenci na výborném 5. místě umístila se svým obrázkem Karolína Chladíková z 9.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!  
 • zpráva p. uč.Půhoné
  Již druhým rokem proběhl v naší škole projektový den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie“. V pátek 2. 12. děti ze 3.B společně s výživovou poradkyní paní Víravovou připravovaly 5 druhů svačinek, které zdobily a vzájemně pak i vzájemně ochutnávaly. Poté svým svačinkám dělaly reklamu.  Vymyslely název, povídaly si o surovinách, které byly použity. Příští týden už se na stejný projekt těší žáci ze 3.C.
  Recepty, podle kterých svačinky vyráběly dodáme, fotky s výsledky jejich snažení už můžete vidět zde. 
 • zpráva p. uč. Jarošové

  Školní kolo dějepisné olympiády proběhlo 30.11., jejím tématem byla Marie Terezie a Habsburkové v 18. století. Nejlepším dějepiscem u nás je Marek Kašpar, na druhém místě skončil Lukáš Hroch, oba 9.A, třetí místo obsadila Tereza Šůnová z 9.C. V okresním kole nás bude reprezentovat Marek Kašpar. Přejeme hodně zdaru!

 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné 6. místo, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka
  Holky 2. - 5. tříd se 21. listopadu zúčastnily okresního kola poháru ZŠ ve florbalu. Celkem odehrály 5 zápasů (MH - ZŠ Štefcova 2:3, MH - ZŠ Cerekvice 1:3, MH - Hbité šelmy 7:0, MH - ZŠ Miletín 3:2, MH - ZŠ Nová Paka 5:0), ze kterých získaly celkem 9 bodů, což stačilo na krásné druhé místo, které zajišťovalo postup do krajského kola této soutěže. Nutno podotknout, že většina děvčat byla na podobném turnaji vůbec poprvé. Děvčata podala bojovný, týmový výkon, za který je mohu velice pochválit. Teď už nám nezbývá nic jiného než potrénovat a těšit se na krajské kolo.
 • Školního kola olympiády v ČJ se zúčastnilo více než 30 zájemců od sedmých tříd. Mezi nejlepšími byly jen těsné bodové rozdíly,  18 bodů získaly Veronika Pultarová, 9.C a Anna Bára Strnadová, 9.A, 17 bodů Karolína Chladíková, 9.A a jen o další bod méně měly Petra Divíšková, 9.C a Antonie Hloušková, 9.A. Pořadí zhruba poloviny nejúspěšnějších najdete zde.
 • Děkujeme všem dětem i jejich rodinám za sběr kaštanů. Získali jsme 6 960 Kč, které  posílí účet SRPŠ.
 • Při dalším sběru starého papíru 1.11. bylo nasbíráno celkem za 19 428 Kč. Nejvíce sběru na prvním stupni přinesli mezi třídami 2.A a 4.A, z jednotlivců potom Marek Záruba ze 4.a, který přinesl 294 kg. Na druhém stupni byla nejpilnější třída 7.A a mezi jednotlivci Vojta Široký ze 7.a - 363 kg.  

  Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru a panu učiteli Strnadovi se svými žáky za pomoc.
  Moc děkujeme!!!
  Uvidíme se v lednu. Krásné a spokojené vánoční svátky.

  Podrobnější výsledky najdete jako obvykle ve zprávě p. uč. Fiedlerové.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Florbal dívky starší – okrskové kolo

  Dne 8. 11. 2016 sehrála naše děvčata okrskové kolo ve florbalu. Po remíze 1:1 se ZŠ Smiřice a výhrách se ZŠ Nový Hradec 4:0, se ZŠ Štefcova 3:0 a se ZŠ Černilov 2:1 nakonec holky nepostoupily na skóre do okresního kola. Hrály však srdnatě, za což jim patří dík a gratulace.

  Sestava: Nikol Trávníčková 7.A, Beáta Rážová 7.B, Sofie Eliášová, Tereza Podolníková 8.A, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Antonie Hloušková, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 13. 10. se konalo okresní finále v minikopané dívek. Soutěže se zúčastnily 4 školy. Naše děvčata si po výhrách nad ZŠ Nechanice 12:0, nad ZŠ SNP 3:0 a ZŠ Bezručova 6:1 vybojovala postup do krajského kola.

  Sestava: Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7.B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Anna Kadečková, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová 9.A a Tereza Kotoučková 9.C. Všem hráčkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí na jaře v dalších bojích. Díky za pomoc Radce Kozlovské.

 • zpráva p. uč. Buršíka
  Ve středu 2.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje v Předměřicích nad Labem. V základní skupině jsme odehráli tři vyrovnané zápasy a díky dvěma výhrám jsme postoupili do semifinále. V semifinále jsme bohužel narazili na žáky ZŠ Štefánikova, jejichž tým byl složen z hokejistů, takže se nám i přes velkou snahu do finále postoupit nepodařilo. Museli jsme se tak spokojit s bojem o bronz. V tomto boji jsme však doplatili na promarněné šance a díky prohře 3:1 jsme museli třetí místo přenechat domácím Předměřicím a odvézt si "bramborovou" medaili. Kluci však podali velmi bojovný týmový výkon, za který je mohu jen chválit. Z výborně hrajícího kolektivu bych však rád vyzvedl výkony Šimona Zemánka, který se díky 6-ti vstřeleným brankám stal nejlepším střelcem týmu.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  14.10. se naši starší chlapci zúčastnili okrskového kola v minikopané. V turnaji, kterého se zúčastnila tři z původně pěti přihlášených škol, postupně porazili ZŠ Třebechovice 3:1, ZŠ Habrmanova 4:1 a ZŠ Habrmanova 6:0. Bez ztráty bodu tak suverénně postoupili do okresního finále, gratulujeme! Reprezentovali nás: Jiří Rejl, Martin Štaier, Vojtěch Kořínek, všichni 9.A, Tomáš Dolanský, 9.B, Jakub Zeman,9.C, Tadeáš Havrišák, Matyas Jirkův, Radek Leden, Tomáš Kadeřávek, všichni 8.A, Adam Karmin a Filip Buchwald, oba 8.B.
  Děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v okresním kole
 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve středu, 12.10.2016, proběhl na většině škol v republice další ročník soutěže Přírodovědný klokan, která prověřila všeobecné přírodovědné znalosti žáků. Naše škola nebyla vyjímkou a soutěžilo se i u nás. Některé otázky byly skutečně nelehké a vyžadovaly široký přehled a znalosti. Nejlépe si s nimi poradila Khulan Erdenechimeg z 8.A, která se umístila na prvním místě se ziskem 68 bodů. Na druhém místě skončil Adam Karmin z 8.B s 55 body a na třetím místě se umístil Vojta Kokrda ze 7.A se 48 body. Jen těsně za ním, se ztrátou jednoho bodu, skončil jeho spolužák Tomáš Kubišta. Protože je soutěž určena pro 8. a 9. třídy, je umístění Vojty a Tomáše mezi staršími spolužáky skutečně výborné!
 • zpráva p. uč. Andrlové:

  Ve středu 12.10. jsme bojovali také na Inter G Cupu v kin-ballu. Po pátém místě ve skupině naši v semifinále svedli vyrovnaný zápas o postup do finále, který nakonec rozhodla až čtvrtá perioda, v níž dal náš tým odpal do autu. V celkovém pořadí jsme tak obsadili páté místo, když zvítězilo družstvo Kin-ball Pardubice. Naše barvy hájili: Tereza Hvězdová, Jan Erben, Lukáš Hroch, Adéla Aligerová, Antonie Hloušková, všichni 9.A, Jakub Chaloupka, 8.A, Kateřina Pánková, 7.B, Veronika Pultarová, 9.C.

  Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

 • Ve středu 12.10. více než čtyřicet našich žáků vydala pod vedením p.uč. Kronikové, Kokrdové a Lánové  bojovat na druhé kolo Ligy hradeckých škol v orientačním běhu. Jejich boj byl opět úspěšný, v celkovém pořadí škol se jim na prvním místě podařilo navýšit náskok před ostatními! Mezi jednotlivci se nejvýše umístili:
  2.místo Štěpán Remiš, 2.C, 3.místo Berenika Machková, 3.C, 
  4. místo Jolana Trunečková, 3.C, Kritýna Kratěnová, 7.A a Adam Kokrda, 5.A, 5. místo Vendula Novotná, 4.A, Barbora Morávková, 7.A, 
  6. místo Lukáš Severa, 4.B a Lukáš Pompach, 6.B. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy.
 • V úterý 11.10. naše škola pořádala krajské kolo přespolního běhu, na které se sjelo více než tři sta nejlepších běžců ze všech okresů. Ve velmi těžké konkurenci dosáhla nejlepšího výsledku naše mladší děvčata, která skončila mezi školami na 5. místě, ve třech kategoriích základních škol zvítězila ZŠ Komenského v Trutnově, jednou byla první ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Atmosféru závodů dokumentuje také fotogalerie.
 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné 6. místo, gratulujeme!
 • Více než dvě stovky běžců se 27.9. v okolí naší školy zúčastnily okresního kola přespolního běhu, jehož hlavní organizátorkou byla p. uč. Kroniková. Na stupně vítězů se probojovali Martin Mrňávek, 7.A, který ve své kategorii zvítězil a Tina Voborníková, 8.B, která skončila na třetím místě. V celkovém pořadí škol lépe dopadla naše děvčata, mladší obsadila druhé místo, starší děvčata skončila třetí. Chlapci obsadili čtvrté a sedmé místo. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci!
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Ve čtvrtek 22.9.2016 se žáci a žákyně 5. ročníků zúčastnili závodů čtyřčlenných družstev v atletickém trojboji o „Putovní pohár Magistrátu města HK“ – běh na 50m, skok daleký a hod míčkem. V soutěži jsme postavili 2 družstva chlapců a 2 družstva dívek. V konkurenci 10 družstev si nejlépe vedlo družstvo ve složení Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B a Adam Kropáček, Matěj Gábel z 5.A – vyhráli celou soutěž a obhájili putovní pohár, který v loňském roce pro školu získali předchozí páťáci. Děvčata Ema Thiele (5.B), Amálka Kučerová, Eva Perthenová a Verča Hvězdová (všechny 5.a) obsadila krásné 4.místo. V jednotlivcích získal 1.místo a pohár Sam Šinkovský, který nenašel mezi kluky přemožitele. Dále školu reprezentovali – Adam Fedor, Martin Legerský, Barča Urbánková, Katka Hovorková (všichni 5.B), Honza Burda, Viky Linderová a Verča Pecinová ( všichni 5.A). Všem děkuji za výbornou sportovní reprezentaci školy a přeji další úspěchy.

 • zpráva p. uč. Půhoné

  Krásné čtvrteční dopoledne prožily tři třídy (3.A, 4.C a 5.C) v okolí rybníku Výskyt. Zúčastnily se projektu Do lesa s lesníkem. Ten seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

  Žáci se během dopoledne v lese seznámili na šesti stanovištích s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznávali dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojili do sázení nového lesa, předvedli si, jak se les vychovává, měřili lesnickými přístroji a poté i počítali objem vytěženého stromu. Viděli na vlastní oči i kácení borovic s jejich následným rozřezáním a vytažením koníkem.

  fotogalerie , video

 • Nový ročník Ligy škol v orientačním běhu zahájili naši borci výborně. Pod vedením paní učitelek Kronikové, Kokrdové a Lánové 45 našich běžců vybojovalo 211 bodů a dostalo se do čela pořadí škol, gratulujeme!
  Z jednotlivců byli v pořadí ve svých kategoriích nejvýše:
  1. místo: Martin Mrňávek, 7.A 
  3. místo: Dominika Kunartová, 3.C, Štěpán Rémiš, 2.C, Tomáš Gloser, 4.A 
  4.místo: Vendula Novotná, 4.A
  5. místo: Barbora Morávková, 7.A 
  6.místo: Aneta Rážová, 4.A, Vítek Novotný1.D
 • První letošní sběr papíru proběhl 6.9., celkem se nasbíralo za 23 400 Kč. Nejpilnější třídy ve sběru byly na 1. stupni 2.C (průměr na třídu 44,8 kg) a 4.A (55,8 kg), na 2. stupni přinesla průměrně na žáka nejvíce 7.A (37,2 kg). Z jednotlivců přinesli nejvíc Bětka Morávková, 4.A - 365 kg a Barča Morávková, 7.A - 365 kg.  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!!! Pordrobnější informace najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.

Různé zprávy 2015-16

 • Ze společnosti SCIO nám dorazilo ocenění výborných výsledků našich žáků v testování Stonožka, kterého se zúčastnili naši páťáci, gratulujeme oceněným!

  Ocenění společnosti Scio

 • Dobrá zpráva s diplomem přišla z firmy NAPOS, s.r.o. V jejich soutěži škol ve sběru starého papíru jsme obsadili skvělé 2. místo a získali další 4000 Kč do rozpočtu SRPŠ. Děkujeme všem, kdo svým dílem k tomuto úspěchu přispěli.
 • zpráva p. uč. Půhoné:

  Po akci Putování za sluníčkem jsme vyhlásili soutěž "MISS RYBKA". Z 91 nakreslených rybiček dostala od vás nejvíce hlasů rybička č. 43. Nakreslila ji Veronika Hojgrová ze 3.C. Získala tedy i cenu - CD Pohádky z hradeckých rybníků. Jen o dva body méně má rybička č. 49 od Elišky Mizerové ze 3.A a na třetím místě je rybka Veroniky Hynkové z 1.D. Děkujeme všem autorům rybiček i těm, kteří jim dali své hlasy.

 • Hlavní organizátorka sběru starého papíru p. uč. Fiedlerová vyhodnotila výsledky za celý letošní školní rok. Šeky v hodnotách 500 Kč, 300 Kč a 200 Kč získaly na prvním stupni třídy 3.A, 1.C a 3.C, na druhém stupni třídy 6.A, 6.B a 7.B. Nejlepšími jednotlivci byli na prvním stupni Bětuška Morávková ze 3.A, která přinesla 1005 kg a na druhém stupni Jenda Kořének s 1396 kg. Gratulujeme všem nejlepším a děkujeme všem zúčastněným za přinesený sběr. Děkujeme také deváťákům za pomoc při organizaci sběru.
 • zpráva p. uč. Půhoné

  Sluníčko svítilo už na startu

  Název akce zase seděl. Putování za sluníčkem přilákalo poslední květnovou sobotu více než stovku dětí. Právě sluníčko je doprovázelo na trase už 19. ročníku akce pro rodinné týmy. I letos se účastníci vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové pěšky nebo na kole. Děti si nesly papírovou rybičku a za splněné úkoly na stanovištích dostávaly slabiky na její šupiny. Ryby, voda a ekologie byly letos hlavními tématy. V tajence se ukrýval název „Vodnická stezka“, kterou si v reálu prohlédli od rybníku Biřička až k Datlíku turisté i cyklisté. Dozvěděli se něco o „kapří nemoci“, třídili odpadky, poznávali živočichy, hledali vodnické džbánky. Cyklisté si odpočinuli na rozcestí U pěti ježků u dendrofonu, vyjeli prudký kopec na Černou stráň, kde získali vrchařskou prémii. Podívali se i k Císařské studánce. Všichni se pak postupně setkali u ohníčku v zahradě školy. Vybrali si pěknou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové.

  Děti ještě nakreslily rybičku. Ta poputuje do společného rybníčku v areálu školy. Žáci, rodiče i učitelé budou moci dát jedné z nich svůj hlas. Zvolí „Miss rybku“. Její autor dostane CD Pohádek z hradeckých rybníků. Už jen zavzpomínat na letošní ročník si můžete ve fotogalerii na  www.zshorakhk.cz.

  I vaše fotografie mohou být přidány. Můžete je zaslat na puhona@zshorakhk.cz nebo je donést osobně.  Těšíme se na ně a předem děkujeme!!!

 • Naše škola byla zařazena do výběrového zjišťování výsledků žáků 6. tříd v matematické gramotnosti. Testování se koncem května zúčastnilo celkem zhruba 9000 žáků 6. tříd a prim osmiletých gymnázií. Celorepubliková průměrná úspěšnost byla 51%, naši šesťáci dosáhli průměrné úspěšnosti 56%, matematická gramotnost našich šesťáků je tedy mírně nad republikovým průměrem. 
 • Přes okresní, regionální a meziregionální kolo postoupila naše děvčata mezi šest nejlepších týmů v celé republice v minikopané. Republikové finále proběhlo 26.5. a 27.5. v Teplicích a naše děvčata po statečných výkonech obsadilakonečné 5. místo, gratulujeme!

 • Letošní "Vernisáž" už patří minulosti, vzpomínky na ni nám ale zůstanou. A jsou to vzpomínky pěkné – na skvělé výkony všech vystupujících, na krásné výtvarné, keramické či literární práce, na bohatý doprovodný program, na setkání s návštěvníky z řad rodičů, bývalých učitelů a žáků. Veliký dík patří všem, kdo se o zdárný průběh Vernisáže zasloužili a bylo jich skutečně hodně. Děkujeme všem, kdo obětovali svůj volný čas, abychom mohli veřejnosti ukázat, co umíme vytvořit, zahrát, zazpívat, co jsme se naučili v různých předmětech, jsme rádi, že opravdu bylo čím se pochlubit. Pro připomenutí můžete zavítat do našich fotogalerií, nebo na náš youtube kanál nebo nahlédnout do tabulky výsledků šachového klání.
 • Další sběr starého papíru proběhl 10.5. Mezi třídami nejvíc papíru přinesly 1.C, 3.A a 7.B, mezi jednotlivci Viky Kitzlerová, 5.a - 241 kg, Eliška Poláková, 7.b – 143 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. 
  Díky patří třídě 9.b s paní učitelkou Zdenou Havrdovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!
  Čeká nás celoroční vyhodnocení sběru papíru za rok 2015-16,předávání šeků vítězným třídám a vyhlášení nejlepších sběračů v tomto roce.

  Podrobnější informace najdete v podrobné zprávě od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.

 • 26.5. proběhlo krajské kolo Biologické olympiády pro 6. a 7. třídy základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií , do kterého postoupil z okresního kola Vojtěch Kokrda ze 6.A. Dosáhl pěkného výsledku, když se v konkurenci téměř čtyřicítky účastníků převážně z gymnázií zařadil mezi úspěšné řešitele. V celkovém pořadí obsadil 21. místo, ale mezi šesťáky ze základních škol byl druhý, to je dobrá perspektiva pro příští školní rok, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Andrlové

  24.5. se naše družstvo zúčastnilo okresního kola v "Modrém volejbalu" (minivolejbalu). Osm družstev bylo nejprve rozdlěno do vdou skupin. Naše děvčata ve skupině sehrála výborná utkání, která s přehledem vyhrála. Postupně porazila ZŠ Předměřice 40:7, ZŠ Habrmanova 19:11 a ZŠ Nechanice 18:13.

  Jako vítěz skupiny sehrála finálový zápas s vítězem druhé skupiny ZŠ Kukleny. Děvčata vyhrála těsným rozdílem jednoho bodu a stala se tak okesními přebornicemi, gratulujeme! Zároveň si vybojovala postup do krajského kola, které proběhne 2.6. v Dřevěnici.

  Reprezentovali nás:

  Natálie Krejčíková, 6.A, Michaela Růžičková, Kateřina Perthenová, Khulan Edermechineg, Tereza Podolbíková, všechny 7.A a Tina Voborníková, 7.B

 • 24.5. jsme pořádali okresní kolo Pythagoriády pro 6. třídy a primu osmiletého gymnázia. Mezi více než padesáti soutěžícími se opět neztratili ani naši, Kristýna Kratěnová obsadila výborné 2.-6. místo ziskem 11 bodů z 15 možných, gratulujeme! Další pořadí najdete na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Krajské finále v atletickém čtyřboji.

  Dne 19. 5. 2016 se konalo v Týništi nad Orlicí krajské finále v atletickém čtyřboji. Po výborných výsledcích v minulém týdnu se nám tam probojovalo družstvo dívek. V konkurenci 6 škol z kraje skončily nakonec holky na skvělém 2. místě o pouhých 100 bodů za vítězkami. Jejich výkon byl 6783 bodů.

  V celkovém hodnocení skončila Barbora Hlavová na 2. místě a Veronika Pultarová na 5. místě. Za zmínku stojí tyto skvělé výkony:

  Barbora Hlavová - 60m 1. místo 8,48 s , skok daleký 1. místo 480 cm, hod míčkem 2. místo 49,31 m

  Veronika Pultarová – skok daleký 3. místo 446 cm

  Gabriela Lhotáková – skok vysoký 4. místo 134 cm

  Dále nás ještě reprezentovaly Nikola Tichá a Tereza Kořénková

  Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Coca cola cup dívek - meziregionální kolo

  Dne 18. 5. 2016 se vydal náš tým na Vysočinu do Chotěboře na regionální kolo Coca cola cupu. Bohužel tentokrát k nám byl los nemilosrdný a byly jsme nalosovány se ZŠ Pardubice-Ohrazenice (loňskými vítězkami), s gymnáziem Chotěboř a se ZŠ Hustopeče. První zápas s Pardubicemi 0:3 , s Chotěboří 1:1 a v posledním zápasu se konečně holky rozstřílely a dobře kombinovaly. Výsledek pak s Hustopečemi 6:0. Holky hrály obětavě a nakonec obsadily 2. místo (což teoreticky odpovídá 5.-8. místu v republice)..

  Děkujeme za pomoc Radce Kozlovské .

  Sestava: Natka Nutilová a Petra Spišáková 6.A, Lucie Machová 6.B, Lucie Landová 7.B, Michaela Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 8.A, Tereza Kotoučková 8.C, Nikola Tichá, Sára Cenková, Markéta Vrkotová a Katka Maršounová 9.B, Karolína Volková 9.C

  Bohužel nám na tento turnaj kvůli nemoci chyběly Terka Hvězdová, Míša Nováková a Sofie Eliášová. Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • Výborného úspěchu dosáhli naši žáci 7.B na okresním kole Archimediády, což je kategorie Fyzikální olympiády pro žáky 7. ročníku základních škol. Díky pilné pravidelné přípravě s paní učitelkou Zýkovou dosáhli na medaile, když David Gloser skončil třetí a Kateřina Racková dokonce byla mezi téměř čtyřicítkou soutěžících ze všech nejlepší a dosáhla 119 bodů ze 125 možných! Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci!
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Na atletickém stadionu v Novém Městě nad Metují se 11.5.2016 konalo krajské kolo 3. ročníku republikové soutěže Štafetového poháru – běháme s mistryní světa Ludmilou Formanovou, která je určená pro žáky I. stupně ZŠ. Závod se skládal ze štafety 8 x 100m žáků a žákyň z 1. – 3. tříd, 8x 100m žáků a žákyň 4. – 5. tříd a 8 x 200m smíšená štafeta 1. – 5. třída.. Všichni naši sportovci podali vynikající výkon a s minimálním rozdílem skončili na nepopulárním bramborovém 4. místě. Školu reprezentovali:  Aneta Rážová, Tomáš Velner a Tomáš Gloser ze 3.A, Jan Štefanik, Adéla Jarošová a Tamara Pakostová ze 3.B, Veronika Hojgrová,  Mathias Holubář a Tereza Bláhová ze 3.C,  Amálie Kučerová a Eva Perthenová ze 4.A, Ema Thiele a Sam Šinkovský ze 4.B, Gabriela Novotná, Nicole Brinkman a Viktor Holubář z 5.B, Jakub Truneček, Filip Nun a Matěj Hampl z 5.C. Děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 • Také ten poslední krok pro postup do republikového finále v minikopané naše děvčata zvládla! V dramatickém souboji až na penalty porazila družstvo z Turnova a můžou se těšit na celostátní finále, gratulujeme!

  Mezi nejlepší fotbalistky v republice se probojovaly:

  Tereza Kotoučková, 8.C, Michaela Fejglová, Barbora Vanišová, Antonie Hloušková, všechny 8.A, Michaela Nováková, 7.B, Lucie Landová, 7.B, Markéta Vrkotová, Nikola Tichá, obě 9.B

 • Ve čtvrtek 12.5. se dvě naše družstva zúčastnila okresního kola Atletického čtyřboje. Chlapci po dobrých výkonech obsadili pěkné čtvrté místo. Děvčata opět prokázala svoji vysokou sportovní výkonnost a v soutěži s přehledem zvítězila, gratulujeme!

  Reprezentovali nás:

  Tereza Kořénková, 9.C, Nikola Tichá, 9.B, Bára Hlavová a Veronika Pultarová, obě 8.C, Gábina Lhotáková, 7.B

  Jan Veselý, 9.B, Jakub Černík, 9.C, Jakub Kudrna, 9.B a Jiří Rejl, 8.A

 • Na poslední kolo Ligy škol v orientačním běhu přivedly paní učitelky Kroniková, Lánová a Kokrdová padesátku našich běžců od prvních tříd po deváté. V celkovém hodnocení škol letošního ročníku jsme obsadili výborné druhé místo, gratulujeme!

  Mezi jednotlivci v tomto posledním kole se ve svých kategoriích nejlépe umístili:

  1. místo - Amálka Kučerová, 4.A,  2. místo - Vendula Novotná, 3.A, Štěpánka Kroniková, 9.C, Lukáš Pompach, 5.B,   3. místo - Simona Suchá, 7.B, 4. místo - Martin Mrňávek, 6.A,  5. místo - Alžběta Morávková, 3.A,  Tomáš Gloser, 3.A, David Gloser, 7.B, 6. místo - Anna Matušincová, 4.B 

  Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci! Můžete si prohlédnout i fotogalerii ze závodu.

 • zpráva p. ředitele:

  5.5.2016 se odehrálo na hřišti Slavia HK okresní kolo McDonald’s Cupu 4. a 5. tříd, za pěkného počasí jsme sehráli čtyři zápasy, v nichž jsme porazili ZŠ Štefcova a ZŠ Nový Bydžov, nestačili jsme na ZŠ Sever a ZŠ Třebechovice. Nakonec z toho bylo krásné třetí místo, všechny reprezentanty bych chtěl velmi pochválit. Školu reprezentovali:

  Čapek, Hampl, Truneček, Řada, Bereš, Sedláček, Kolín, Fedor, Novotná, Nun, Kropáček, Chaloupek, Gábel a Burda. Výsledkovou tabulku najdete zde. Můžete si prohlédnout i fotogalerii.

 • zpráva p . uč.  Andrlové

  5.5. se naši fotbalisté zúčastnili okrskového kola minikopané ve Smiřicích. Chlapci dvakrát remizovali a dvakrát vyhráli, přestože nebyli poraženi, na vítězství  to nestačilo a skončili druzí. Zvítězila ZŠ Štefcova, která třikrát vyhrála a jednou remizovala. Chlapci předvedli pěkný výkon, chybělo jen trochu štěstí. Reprezentovali: Adam Karmin, Jan Nosek, David Gloser, všichni 7.B, Tadeáš Havrišák, Radek Leden, Dominik Podhajský a Tomáš Kadeřávek, všichni 7.A, Vladimír Daňo, Nicolas Neuman a Patrik Stoklasa, všichni 6.B a Jan Čížek, 6.A.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Přehazovaná – krajské kolo

  Dne 28. 4. 2016 se na naší škole konalo krajské kolo v přehazované dívek. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev, která sehrála nejdříve zápasy ve dvou skupinách a pak se 4 nejlepší družstva poprala o medailové umístění. Naše děvčata skončila po dvou výhrách a dvou prohrách ve skupině druhá a čekal je boj o 3. místo. Tam bohužel prohrála na náhlou smrt, a tak na ně zbyly „brambory“.

  Soupiska: Kozlovská Adéla, Perthenová Katka, Edermechineg Khulan, Růžičková Míša, Voborníková Tina a Podolníková Tereza 7.A, Suchá Simona, Pekárková Verča, Slánská Jana, Marešová Katka 7.B

  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • zpráva p. uč. Půhoné

  Na naší škole proběhl ve třídě 3.A v úterý 3.5.2016 projektový den v rámci projektu Pestrá strava - "Strava bez zbytečné chemie" pod vedením výživové poradkyně Ing. Ivy Víravové z Hradce Králové (použité recepty , video  , o projektu v televizním pořadu Sama doma).

  Slova Ivy Víravové:   
  Děti se vžily do rolí kuchařů a kuchařek. Někteří se za ně i převlékly a přinesly si z domu zástěrky.
  Dostaly do skupin recepty, pročetly si je a snažily se mezi sebou domluvit na postupu. Našly si potřebné suroviny na velkém stole, chopily se velmi zručně nářadí a pustily se do toho. Pečlivě četly recepty a spolupracovaly mezi sebou. Vyráběly si svačiny z různých druhů pečiva a vlastnoručně namíchaných pomazánek několika druhů a barev.  Malé kousky připravily na ochutnávání pro kamarády a velkou svačinu přichystaly jako modelku pro focení. Jedna svačina byl také těstovinový salát. S úklidem si poradily také velmi dobře. Pak vše vyrovnaly na velký stůl a mohlo se jít ochutnávat.  To byla také jedna z těch veselých částí. Rybičková pomazánka málem ani nestihla focení, červená z řepy byla vynikající a zelená z avokáda se také těšila pochvalám. Čočkovka překvapila svou vynikající chutí téměř každého. A těstovinový salát nádherně nachystaný a nazdobený v miskách čekal jen malou chvilku, než si ho děti rozebraly a snědly. Poté ztvárnily i krásnou reklamu a všem představily, jak se jejich svačinka jmenuje a z čeho ji vytvořily. Zkusily i odhadnout cenu, což se jim docela dobře povedlo. Byla s nimi velká radost pracovat. 
  Na závěr děti dostaly certifikáty a magnetky, se kterými se společně vyfotily. 
  Jsou prostě stvořeni, aby tvořily a učily se něco nového. Celou dobu bylo vidět, jak je to baví. A jak byly zruční! Nádhera pozorovat. Zasíláme alespoň pár fotek, abyste také "ochutnali" tu atmosféru. Přikládáme i recepty. 
   
  Vzkaz pro rodiče: 
  - ušetřete čas i peníze, ošetřete zdraví vaší rodiny
  - dejte dětem recepty, které vám posíláme v příloze
  - nechte je tvořit, strouhat, míchat, zdobit a nakonec zabalit s sebou do školy.
   
  Co si samy vyrobí, to si taky s radostí sní. A možná zbyde i zdravá svačina pro vás. 
 • Stejně jako ve florbale postoupila naše děvčata opět do poslední kvalifikace na mistrovství republiky, tentokrát to bylo v minikopané. Po vítězství v okresním kole, o kterém jste si mohli přečíst v dřívější zprávě, zvítězila 29.4. v dalším kole a do republikového finále chybí už jen poslední krok, gratulujeme! Poslední krok ale bývá nejtěžší, proto jim budeme pevně držet palce! 
 • Jarní sběr starého papíru proběhl 5.4. V pořadí tříd byli nejúspěšnější 1.A, 3.A a 6.B, mezi jednotlivci Štěpán Brož, 5.c - 350 kg, Šárka Hrbáčková, 6.b - 219 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Martinou Škultétyovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!
  Další sběr je v květnu.
  Podrobnější informace najdete v podrobné zprávě od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Štafetový pohár
  Na atletickém stadionu TJ Sokol Hradec Králové se 19.4.2016 konalo okresní kolo 3. ročníku republikové soutěže Štafetového poháru – běháme s mistryní světa Ludmilou Formanovou, která je určená pro žáky I. stupně ZŠ. Závod se skládal ze štafety 8 x 100m žáků a žákyň z 1. – 3. tříd, 8x 100m žáků a žákyň 4. – 5. tříd a 8 x 200m smíšená štafeta 1. – 5. třída.. Všichni naši sportovci podali dobrý výkon a v silné konkurenci 10 družstev obsadili 3.místo. Na účast v krajském kole budeme čekat podle výsledků ostatních okresů v našem kraji. Školu reprezentovali: Aneta Rážová, Tomáš Velner a Šimon Zemánek ze 3.A, Jan Štefanik, Adéla Jarošová a Tamara Pakostová ze 3.B, Veronika Hojgrová, Marek Skořepa, Mathias Holubář a Tereza Bláhová ze 3.C, Adam Kropáček, Amálie Kučerová a Eva Perthenová ze 4.A, Ema Thiele a Sam Šinkovský ze 4.B, Gabriela Novotná, Nicole Brinkman a Lukáš Pompach z 5.B, Jakub Truneček a Matěj Hampl z 5.C.

  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • Den thajské kuchyně - zpráva paní Divišové

  Dobrý den všem,
  dnes úspěšně proběhl v jídelně ZŠ M. Horákové Den thajské kuchyně, kterého jsem se jako zástupce Makra zúčastnila. Panovala zde velice dobrá nálada. Celý tým kuchařek si to náležitě užíval, některé se dokonce naučily pár slov z thajského jazyka, kterými pak zpestřovaly vydávání tolik povedených jídel.
  Myslím, že to byl velice povedený den a že všem strávníkům nadmíru chutnalo. 

  K paní Divišové se připojujeme také my, vděční strávníci, s poděkováním za skvělý kulinářský i společenský zážitek:-)

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Minikopaná dívek – okresní kolo

  Dne 20. 4. 2016 sehrála děvčata na hřišti ZŠ Sever turnaj v minikopané. Okresního kola se zúčastnilo 5 družstev. Děvčata porazila postupně ZŠ Sever, ZŠ SNP, ZŠ Bezručova a ZŠ Nechanice. Holky hrály skvěle a díky výhře postoupily do krajského kola do Jičína.
  Děkujeme za pomoc Radce Kozlovské.
  Sestava: Michaela Nováková a Lucie Landová 7.B, Michaela Fejglová, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 8.A, Tereza Kotoučková 8.C, Nikola Tichá, Nina Cenková, Sára Cenková, Markéta Vrkotová 9.B, Karolína Volková 9.C
  Blahopřejeme a držíme pěsti do dalších bojů.

 • zpráva p. ředitele

  22.4.2016 se odehrálo na našem hřišti okrskové kolo McDonald’s Cupu 4. a 5. tříd, za pěkného počasí jsme všechny soupeře porazili a zaslouženě postoupili do dalšího kola, které se bude hrát 5.5.2016 na hřišti Slávie HK.. Školu reprezentovali:

  Čapek, Hampl, Truneček, Řada, Bereš, Sedláček, Kolín, Fedor, Dyntar, Legerský, Chaloupek, Gábel a Burda. Výsledkovou tabulku najdete zde.

 • Ve středu proběhlo okresní kolo Biologické olympiády, ve kterém dobrý výkon podal Vojtěch Kokrda ze 6.A. Stal se úspěšným řešitelem a mezi šesťáky by obsadil třetí místo, jeho kategorie je ale určená pro 6. a 7. třídy a tak obsadil celkově 14. místo a zároveň postoupil do krajského kola. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy.
 • 21.4. se konalo okresní kolo ve volejbalu starších dívek, do kterého postoupila také naše děvčata. Po dobrých výkonech obsadila celkově pěkné třetí místo, gratulujeme!

  Reprezentovali nás: Michaela Růžičková, Kateřina Perthenová, obě 7.A, Tina Voborníková, 7.B, Petra Divišková, 8.C, Tereza Linderová, Barbora Burešová, obě 9.A, Nina Cenková a Kateřina Maršounová, obě 9.B.

 • zpráva p. ředitele

  15.4.2016 se odehrálo na našem hřišti okrskové kolo McDonald’s Cupu 2. a 3. tříd, za pěkného počasí se hrál pěkný fotbal, naše družstvo se umístilo na krásném druhém místě. Školu reprezentovali:
  Tezour, Čermák, Coufal, Ryšavý, Zezula, Vítek, Kmínek, Zemánek, Záruba, Karmin, Brinkman, Pakostová a Chýlek. Výsledkovou tabulku najdete zde.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Výhra v regionálním kole Coca cola cupu dívek v kopané v Trutnově a postup do krajského kola.

  Dne 6. 4. se děvčata zúčastnila regionálního kola v kopané v Trutnově. Děvčata sehrála 2 pěkná utkání a po výhře 5: 0 se ZŠ Ostrov Jaroměř a 2:1  se ZŠ Mládežnická Trutnov postoupila do dalšího kola.

  Sestava: Machová Lucie 6. B, Eliášová Sofie 7. A, Landová Lucie a Nováková Michaela 7. B, Fejglová Michaela, Hloušková Antonie, Hvězdová Tereza a Vanišová Barbora 8. A, Kotoučková Tereza 8. C, Cenková Nina, Cenková Sára, Tichá Nikola a Vrkotová Markéta 9. B, Volková Karolína 9. C .

  Děkuji za pomoc Radce Kozlovské a holkám za bojovný přístup a za skvělou reprezentaci školy.

 • Velkého úspěchu dosáhli naši žáci 13.4. v republikovém finále Poháru základních škol v kin-ballu pod vedením paní učitelky Kleinové. Zúčastnilo se ho naše družstvo mladších žáků, které do něj postoupilo jako vítěz krajského kola. Ani mezi nejlepšími celky z celé republiky nenašli přemožitele a po třech vítězných zápasech se stali po zásluze mistry republiky! Pohár pro nejlepší nad hlavu zvedali:

  kapitánka Míša Pokorná, Adéla Kozlová, Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka (nejlepší odpalovač), všichni 7.A, Kristýna Kratěnová a Johana Kinclová ze 6.A a Káťa Pánková ze 6.B.

  Gratulujeme k senzačnímu úspěchu!

 • Rekordní počet téměř 50 závodníků přivedly na start třetího kola Ligy hradeckých škol v orientačním běhu paní učitelky Kroniková, Kokrdová a Lánová. Poděkování za zvládnutí velkého počtu našich závodníků patří také rodičům našich žáků. 

  V celkovém hodnocení škol jsme si udrželi druhé místo, z jednotlivců se do popředí tentokrát dostali

  1. místo: Novotná Vendula, 3.A, Suchá Simona, 7.B, Pompach Lukáš, 5.B, 3. místo: Morávková Alžběta, 3.A, Kroniková Štěpánka, 9.C, Ludvík Kryštof, 1.A, 4. místo: Kučera Jan, 9.A, 6. místo: Špliňová Anežka, 2.B

  Děkujeme všem účastníkům od těch nejmenších po ty nejstarší za výbornou reprezentaci školy!

 • 5.4. na naší škole proběhlo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6 a Z7, ve kterém jsme měli také naše zástupce. V kategorii Z6 Kristýna Kratěnová získala 15 bodů z 18 možných a obsadila 12.-15. místo, také Vojtěch Kokrda byl s 11 body mězi úspěšnými řešiteli, oba jsou ze 6.A. V kategorii Z7 pěkného výsledku dosáhl David Gloser ze 7.B, když s 10 body skončil na 5.-6. místě. Děkujeme všem jmenovaným za statečnou reprezentaci. Další podrobnosti k soutěži najdete na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva pana ředitele:

  5.4.2016 se odehrálo za překrásného slunečného počasí školní kolo McDonald’s Cupu, viděli jsme zápasy plné nasazení a krásného fotbalu, výsledkové tabulky a nominace do okrskových kol najdete zde: 4.,5. třídy (.pdf)  ,  2.,3. třídy (.pdf)

 • Ve středu 30.3. proběhlo školní kolo Pythagoriády pro 6.,7. a 8. třídy, kterého se zúčastnilo téměř 40 zájemců o řešení zajímavých matematických úloh. Účastníci měli 60 minut na řešení 15 úloh, úspěšným řešitelem se stal ten, kdo vyřešil správně alespoň 10 úloh. Mezi šesťáky to byli Jáchym Málek ze 6.B a Kristýna Kratěnová ze 6.A, oba 11 bodů, Kateřina Pánková, 6.B, 10 bodů. Z osmáků jsou úspěšní řešitelé Michaela Fejglová, 11 bodů a Martin Hoskovec, 10 bodů - oba 8.A.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  30.3. získali naši chlapci bronzové medaile v okresním kole v halové kopané.
  Chlapci sehráli výborná a vyrovnaná utkání se ZŠ Sever (sportovní škola), výsledky dvakrát 2:1 vypovídají o jejich bojovnosti. O konečném pořadí rozhodovalo skóre vzájemných zápasů, v tom byla nakonec lepší ZŠ Kukleny. Chlapcům děkuji za reprezentaci školy, myslím, že můžeme být s 3. místem v okrese spokojeni.

  Výsledky zápasů: ZŠ Sever - ZŠ M. Horákové 2:1, 2:1, ZŠ Kukleny - ZŠ M. Horákové 4:1, 3:2, ZŠ Sever - ZŠ Kukleny 3:0, 4:1

  Reprezentovali nás: Jakub Kudrna, Jakub Lounek, všichni 9.B, Matěj Flajzar, Jakub Černík, Patrik Dostál, všichni 9.C, Martin Štaier, Jiří Rejl, oba 8.A, Matyas Jirkův, 7.A  Adam Karmin, 7.B.

 • Ve středu 23.3. se na naší škole konalo okresní kolo fyzikální olympiády kategorií F (8. třídy ZŚ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a E (9. třídy ZŚ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Výborně si vedl Martin Hoskovec z 8.A, který obsadil 2. místo, mezi úspěšnými řešiteli byla i Michaela Fejglová, také z 8.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Podrobnější výsledky najdete na našich stránkách MO&FO.
 • 23.3. vyrazili naši starší žáci do Kuklen na okrskové kolo v halové kopané. Hoši všechny své zápasy s přehledem vyhráli, porazili ZŠ Nechanice, ZŠ Kukleny i ZŠ Úprkovu a postoupili tak do okresního finále, které proběhne 30.3. – gratulujeme!

  Sestava: Lukáš Petr, 9.A, Jakub Kudrna, Jakub Lounek, všichni 9.B, Matěj Flajzar, Jakub Černík, Patrik Dostál, všichni 9.C, Martin Štaier, Jiří Rejl, oba 8.A, Matyas Jirkův, 7.A  Adam Karmin, 7.B

 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Dne 9.3.2016 se ve Sportovní hale Třebeš konalo okresní kolo ve vybíjené žáků 4.-5.roč.. Naši kluci bojovali jako o život a vyhráli základní skupinu. Ve finále se setkala družstva ZŠ M.Horákové, ZŠ Jiráskovo náměstí, ZŠ Štefánikova a ZŠ Skřivany. Všechna družstva byla vyrovnaná, některé zápasy se rozhodovaly  v prodloužení či na náhlou smrt. Družstvo naší školy se umístilo na pěkném 3.místě. Školu reprezentovali : Filip Nun, Tobiáš Čapek, Štěpán Brož a Matěj Hampl 5.C, Marián Naar, Tadeáš Nutil, Vojtěch Horák  a Filip Jan V.B, Martin Laštůvka a Adam Fedor IV.B, Adam Kropáček a Matěj Gábel IV.A. Všem chlapcům děkuji za výborný herní výkon.

 • V úterý 22.3. naše škola pořádala krajské kolo Matematické olympiády pro žáky devátých tříd základních škol a studenty odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Velkou převahu měli gymnazisté, ale mezi úspěšnými řešiteli byli i žáci základních škol. Že se sešli nejlepší matematici z celého kraje bylo poznat už podle toho, že vydrželi soustředěně pracovat bez přestávky prakticky po celou dobu čtyřhodinového limitu. Medaile si odnesli Michael Farník z gymnázia v Dobrušce, Helena Nováková z gymnázia B. Němcové a Ondřej Maňhal z gymnázia v Trutnově. Další podrobnosti najdete na našich stránkách MO&FO.
 • V pondělí 21.3. naše škola pořádala okresní kolo Pythagoriády pro žáky 5. tříd základních škol. Pětapadesát nejúspěšnějších řešitelů ze školních kol řešilo během šedesáti minut 15 úloh spíše pomocí úsudku a „selského“ rozumu, než hlubokých matematických znalostí:-) Úspěšnými řešiteli okresního kola byli všichni, kdo vyřešili správně alespoň devět úloh – to se podařilo 47(!) soutěžícím, mezi nimi také našim reprezentantům – Šimon Jarkovský z 5.A na 3.-11. místě získal 14 bodů, Jan Dresler ze 4.A(!) na 12.-16. místě 13 bodů a Jan Sobola a Martin Vojtíšek, oba z 5.C, oba vyřešili správně 10 úloh. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy!
 • Stejně jako po celém světě i na naší škole v pátek 18.3. proběhlo školní kolo matematického Klokana. V kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy se zúčastnilo 31 zájemců, nejlepší mezi nimi byli David Gloser, 7.B, 91 bod,  Lucie Šturmová, 7.A, 82 bodů a Johana Kinclová, 6.A, 75 bodů. Kategorie Kadet měla 34 účastníků, z nich získali nejvíc bodů Martin Novák, 76 bodů, Petr Šúkala, 75 bodů, oba 9.C, Radek Spurný, 8.C, 72 body. Další pořadí zhruba třetiny nejlepších si můžete prohlédnout zde: Benjamin , Kadet.
 • 17.3. proběhlo krajské kolo Poháru ČR základních škol v kin-ballu , kterého se zúčastnila pod vedením paní učitelky Kleinové také naše dvě družstva a vedla si výborně. Starší žáci obsadili výborné třetí místo, mladší svoji kategorii vyhráli a postoupili do celostátního kola, které se koná v dubnu v Praze. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci! Reprezentovali nás: Kateřina Pánková, Barbora Morávková, Johana Kinclová, Kristýna Kratěnová, Dominik Podhajský, Jakub Chaloupka, Adéla Kozlová, Michaela Pokorná, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Adéla Aligerová, Vojta Kořínek, Jan Erben, Martin Jahodář a Lukáš Hroch.
 • zpráva p. uč. Kokrdové

  Ve středu 16.3. se ve sportovní hale v Třebši konal Jarní pohár ve vybíjené smíšených družstev žáků 3. tříd hradeckých škol. Naše družstvo v konkurenci 16 škol obsadilo pěkné 4. místo (D. Karmin, T. Gloser, J. Vejvoda, A. Rážová, V. Novotná, P. Kaplanová, M. Řebíček, A. Jarošová, K. Silbernágl, M. Holubář, A. Chýlek, M. Čecháková, V. Hojgrová)

 • Ve středu 9.3. se 116 deváťáků ze ZŠ Bezručova, ZŠ Jiráskovo nám. a naší školy zúčastnilo "Přijímaček nanečisto". Vykonali zkoušku z matematiky a českého jazyka, v každém předmětu mohli získat maximálně 50 bodů, celkem tedy 100 bodů. Můžete si prohlédnout výsledky téměř přesné třetiny z nich, která dosáhla alespoň 50 bodů celkem - pokud se mezi nimi najdete, jste na dobré cestě v přípravě (ale cíl je ještě daleko:-) ), pokud v seznamu chybíte, budete muset ještě hodně zabrat, jestli chcete u těch skutečných přijímaček uspět (na svoje pořadí se můžete zeptat vyyučujících). Doporučovali bychom zkoušet i další možnosti - například Tereza Kořénková (9.C) byla poměřit své síly také v Praze s žáky 9. ročníku v
Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS