Různé zprávy 2016-17

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 3. 5. se konalo okresní kolo tradičního "Poháru rozhlasu" v atletice. Podstatně lépe se vedlo družstvu děvčat, které obsadilo výborné druhé místo, gratulujeme! 

  Za zmínku stojí tyto výkony:

  1. místo - štafeta: Hlavová, Lhotáková, Suchá, Voborníková

  60 m: 1. místo - Hlavová Barbora, skok daleký: 3. místo Pultarová Veronika 436 cm, 4. místo Hlavová Barbora 433 cm, 800 m - 5. místo Suchá Simona

  Sestava: Dvořáková Kateřina 8.A, Lhotáková Gabriela, Suchá Simona, Kotíková Veronika a Voborníková Tina 8.B, Hlavová Barbora, Tomíková Veronika, Yalovegová Kateřina a Pultarová Veronika 9. C.

  V chlapeckém družstvu startovali:
  Jakub Kušnír, Jiří Rejl a Daniel Kužela, všichni 9.A, Adam Šubrt, Tomáš Dolanský, oba 9.C, Jan Nosek, Šimon Valenta, oba 8.B, Dominik Podhajský a Erik Uhlíř, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Buršíka

  V pátek 28. dubna se žáci čtvrtých a pátých ročníků zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonalds Cup. Naši fotbalisté se utkali se žáky ZŠ Štefánikova, ZŠ Třebechovice pod Orebem a ZŠ Plotiště nad Labem. Po dvou výhrách a jedné remíze tak mohli slavit postup do okresního kola. Za bojovnost a předvedené fotbalové výkony si zaslouží velkou pochvalu. Snad se nám bude podobně dařit i v okresním finále, které se koná ve čtvrtek 4. května na hřišti ZŠ Sever.

  Složení družstva: Dan Karmin, Tomáš Gloser, Tamara Pakostová, Adam Chýlek, Jan Burda, Matěj Gábel, Adam Fedor, Martin Laštůvka, Ondra Navrátil, Adam Novotný a Kuba Sedláček

 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Dne 19.4.2017 se konalo na stadiónu Sokola v Hradci Králové okresní kolo Štafetového poháru dětí 1. - 5.roč. Každá škola postavila 4 štafety - 8x100m mladší žactvo, 8x100m starší žactvo a dvě štafety 8x200m, kde byli žáci obou kategorií společně. Ve velmi nepříznivém počasí všechny štafety bojovaly statečně nejen s časem, ale i se silným větrem a zimou. V konkurenci 9 škol obsadili naši závodníci skvělé 2.místo a postoupili do krajského kola, které se bude konat 18.5. v Novém Městě. Školu reprezentovali: Trenzová Barbora a Veronika, Bláhová Tereza, Antonín Thiele z 2.C, Matěj Schmid 2.D, Alena Veverková, Anežka Špliňová, Tobiáš Čermák, Tadeáš Novák z 3.B, David Tezour z 3.A, Tamara Pakostová, Adéla Jarošová, Honza Štefanik za 4.B, Aneta Rážová a Tomáš Gloser ze 4.A, Eva Perthenová, Adam Kropáček z 5.A, Ema Thiele, Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B. Všem děkuji za skvělou reprezentaci školy a přeji úspěch v krajském kole.

 • Ve středu 26.4. vyrazila naše dvě družstva na celostátní finále Poháru ČR základních škol v kin-ballu a ta náročná dlouhá cesta stála za to. Obě družstva si vedla výborně, mladší obsadili 4. místo a starší byli dokonce ze všech nejlepší, stali se mistry republiky! Obrovská gratulace patří všem našim reprezentantům a poděkování jejich trenérce p. uč. Kronikové.

  Reprezentovali nás:
  Kristýna Kratěnová, Johana Kinclová, obě 7.A, Kateřina Adamová, Karolína Marková, Štěpán Hanuska, Radek Matějíček, Adam Pultar, všichni 6.A

  Antonie Hloušková, Adéla Aligerová, Martin Jahodář, všichni 9.A, Verča Pultarová, 9.C, Jakub Chaloupka, Dominik Podhajský, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Lánové
  Ve středu před velikonočními prázdninami se zúčastnila děvčata 4. a 5. tříd okresního finále ve vybíjené, které se konalo v Třebši. Děvčata suverénně vyhrála základní skupinu a postoupila mezi 4 nejlepší. Ani tady nezaváhala a všechny zápasy obětavým výkonem dovedla k vítězství. Radovaly jsme se tak z 1. místa a postupu do krajského finále 12.5. v Kostelci nad Orlicí. Držte nám palce!
  Školu reprezentovaly:
  Petra Šintáková, Eliška Kašparová, Nikola Roupcová, 5.C, Veronika Pecinová, Eva Perthenová, Viktorie Linderová, Kája Vaňková, 5.A, Aneta Rážová, 4.A, Tamara Pakostová, Adéla Jarošová, Kristýna Šrajerová, Kateřina Zilvarová, 4.B
 • Naši fotbaloví reprezentanti ze 2. a 3. tříd bojovali 27.4. na okrskovém kole McDonald's Cupu. Po výborných výkonech zvítězili a postupují do okresního kola, gratulujeme!

  Reprezentovali nás: Kryštof Ludvík, 2.A, Barbora Fejglová, 2.D, Antonín Thiele, 2.C, Stanislav Coufal, Tobiáš Čermák, Filip Zezula,  Vojtěch Vítek, a Michael Ryšavý, všichni 3.B, David Tezour, 3.A, Jolana Trunečková,  Dominik Kmínek, a Tomáš Chrtek, všichni 3.C

 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. O pravdě tohoto výroku se přesvědčily šesté třídy při projektovém dnu "Nebezpečí internetu aneb Nebuď oběť". Žáci pracovali ve skupinách a  vystřídali se ve čtyřech workshopech, které zahrnovaly témata netholismu, kyberšikany, kyberstalkingu a sociálních sítí. Za svou práci a chování byly skupinky bodově hodnoceny. Žáci byli poučeni a varováni před nebezpečím virtuálního světa a nyní už bude záležet jen na nich, jak rozumně budou k internetu, sociálním sítím a elektronice přistupovat. Výsledková listina zde.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Krajské finále v minikopané dívek se konalo 20. 4. v Jičíně.
  Oba soupeře, ZŠ Trutnov a ZŠ Nová Paka, děvčata porazila stejným výsledkem 3: 1 a zajistila si tak postup do kvalifikace na republikové finále. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších bojích.
  Sestava: Petra Spišáková a Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7. B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Bára Vanišová 9.A, Bára Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.

 • Ve středu 19.4. proběhlo další kolo „Ligy škol v orientačním běhu“. Jako obvykle se našich závodníků zúčastnil úctyhodný počet, tentokrát jich bylo 53(!), doprovázely je paní učitelka Kroniková a Lánová. V celkovém pořadí škol jsme si udrželi první místo, mezi jednotlivci se ve svých kategoriích na přední místa probojovali:
  1. místo - Vendula Novotná, 4.A
  2. místo - Lukáš Pompach, 6.B
  3. místo - Jolana Trunečková, 3.C, Vítek Novotný, 1.D
  4. místo - Anežka Špliňová, 3.B, Nikola Houžvičková, 7.A 
  5. místo - Kristýna Kratěnová, 7.A, Jan Pecen, 2.A, Adam Kokrda, 7.A, Šimon Valenta, 8.B
  6. místo - Simona Suchá, 8.B, Šimon Rémiš, 2.C, Lukáš Severa, 4.B
  Děkujeme všem běžcům za výbornou reprezentaci, paním učitelkám za obětavou pomoc a budeme držet palce v dalším kole!
 • Další sběr starého papíru proběhl 4.4., tentokrát se ho nasbíralo celkem za 22 412 Kč. V průměru na žáka přinesly nejvíce třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců Marek Záruba, 4.A - 272 kg a Vojta Široký, 7.A – 624 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
  Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru.

  Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jako obvykle připravila hlavní organizátorka, paní učitelka Fiedlerová.

 • Na konci března se naše škola zapojila do celosvětové soutěže „Matematický Klokan“. Z našich soutěžících dosáhl největšího úspěchu Jan Dresler z 5.A, který ve své kategorii mezi 1513 (!) soutěžícími našeho okresu obsadil výborné druhé místo, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 6. 4. proběhlo 2. kolo Coca cola cupu dívek na hřišti v Třebši. Naše děvčata hrála bojovně a po výhrách 8:0 nad ZŠ Ostrov Jaroměř a 1:0 nad ZŠ Trutnov zaslouženě postoupila do kola třetího.
  Sestava: Gabriela Novotná a Adéla Pakostová 6.B, Natálie Nutilová a Petra Spišáková 7.A, Lucie Machová 7.B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová, Anna Kadečková a Barbora Vanišová 9.A, Tereza Kotoučková, Barbora Hlavová a Veronika Pultarová 9.C.
  Gratulujeme a držíme pěsti do dalších bojů.

 • zpráva p.uč. Kronikové
  Okresní kolo ve volejbale dívek
  se konalo 5. 4. ve sportovní hale Třebeš. Družstva sehrála zápasy každý s každým ve dvou skupinách. Los k nám byl sice milosrdný, ale bohužel i tak jsme skončili na 4. místě ve skupině jen s jednou remízou se ZŠ Pouchov a dvěma prohrami se ZŠ Plotiště a ZŠ Nechanice.

  Nakonec naše družstvo obsadilo 7. místo. I tak gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Sestava: Karolína Křivská 6.B, Tereza Podolníková a Khulan Edermechineg 8.A, Tina Voborníková 8.B ,

  Petra Divišková, Tereza Kotoučková a Vernika Pultarová 9.C.

 • zpráva pana ředitele:
  Dne 10.4. se konalo školní kolo největšího fotbalového turnaje školních týmů v České republice. Tentokrát, protože naše hřiště je, bohužel, provozu neschopné, na hřišti v Třebši.
  V kategorii 2. a 3. tříd se na třetím místě umístila 3C, na druhém 2A a vítězem se stala suverénně 3B. Turnaj byl zároveň nominací do okrskového kola, které se bude hrát na hřišti ZŠ Mandysova 20.4. Reprezentovat nás budou: 2A - Kryštof Ludvík, 2C – Antonín Thiele, 2D – Barbora Fejglová, 3A – David Tezour, 3B – Stanislav Coufal, Tobiáš Čermák, Michael Ryšavý, Vojtěch Vítek, Filip Zezula, 3C – Tomáš Chrtek, Dominik Kmínek a Jolana Trunečková.
  V kategorii 4. a 5. tříd se na třetím místě umístila 4C, na druhém 5C a vítězem se stala 5B. Turnaj byl také nominací do okrskového kola, které se bude hrát na hřišti ZŠ Třebechovice 28.4. Reprezentovat nás budou: 4A – Tomáš Gloser, Dan Karmin, 4B – Tamara Pakostová, 4C – Adam Chýlek, 5A – Jan Burda, Matěj Gábel, 5B – Adam Fedor, Martin Laštůvka, Ondřej Navrátil, 5C – Lukáš Kolín, Adam Novotný a Jakub Sedláček.
 • Dalšího pěkného výsledku dosáhl Vojtěch Kokrda ze 7.A, tentokrát v bilogické olympiádě, kde v okresním kole skončil na čtvrtém místě, gratulujeme. Děkujeme za statečnou reprezentaci také Johaně Kinclové ze 7.A a Jáchymu Málkovi ze 7.B.
 • 4.4 proběhlo na naší škole okresní kolo MO kategorií Z6 a Z7, do kterého se ze školních kolo kvalifikovala celkem téměř stovka soutěžících. Pěkného výsledku dosáhli naši žáci 7.A, když Kristýna Kratěnová skončila na 6.-8. místě, hned za studenty osmiletého gymnázia. Úspěšným řešitelem se stal také Vojta Kokrda. Na našich stránkách MO&FO jsou k dispozici zadání a řešení úloh a také výsledkové listiny.
 • Další soutěží, která se konala na naší škole, bylo 23.3. okresní kolo Fyzikální olympiády v kategoriích E (9.ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a F (8.ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Stejně jako v loňském ročníku získala medaili Kateřina Racková z 8.B, tentokrát v konkurenci více než dvaceti účastníků obsadila výborné třetí místo, gratulujeme! Pěkné páté místo obsadil v kategorii E Martin Hoskovec z 9.A. Výsledkové lisitny jsou k dispozici na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva p. uč. Černíkové

  Ve středu 22. března se hudbymilovní žáci z 2. stupně naší školy sešli na školní soutěži. V taneční kategorii si 1. místo vybojovaly Karolína Kačerová a Daniela Vitvarová (obě 6. A). V daleko početněji zastoupené kategorii - hry na hudební nástroj - si vavříny vítězství odnesl Ondřej Holeček- zobcová flétna (6. B) a Lukáš Verner – klarinet (6. C). 2. místo si vybubnoval Martin Brázda (7. B) a stejné ocenění si svým klavírním uměním získal i Viktor Preiss (6. C). 3.místo patří Viktorce Michlové ze 7. B (příčná flétna). I v pěvecké kategorii byla tvrdá konkurence. Nejlépe si s ní poradilo pěvecké trio ze 7. B ve složení: Šárka Hrbáčková, Veronika Drábková a Veronika Navrátilová a Nicol Brinkman z 6. B. O druhé místo se rozdělily: Viktorka Veselá (6. B), pěvecké duo: Anežka Machková (7. A), Viktorka Michlová (7.B) a Karolína Marečková (6. A). Třetí místo si vyzpívala Eliška Svobodová (7. B). Všem děkujeme za předvedené výkony a Davidu Pellarovi, Matyasi Jirkův a Filipu Novákovi (všichni 8. A) za moderování soutěže.

 • zpráva p. uč. Škultétyové

  Každou středu si žáci 2. stupně mohou vyzkoušet formou testu (30 otázek – 15 minut), jak na tom jsou se všeobecnými znalostmi a studijními předpoklady. Již proběhlo 9 kol, ze kterých vzešli vítězové: 3x Kateřina Pánková (7.B), 3x Vojtěch Kokrda (7.A) , 1x Marek Kašpar (9.A), 1x Antonie Hloušková (9.A) a 1x Johana Kinclová (7.A). Do 10. kola, které proběhne 29. března 2017 od 14:00, se může registrovat každý. Kdo bude desátým, jubilejním vítězem? Registraci a výsledky naleznete vedle kabinetu českého jazyka na B4.

 • 21.3. naše škola pořádala také krajské kolo matematické olympiády pro žáky devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Z okresních kol do něj postoupila zhruba třicítka nejlepší matematiků, přibližně čtyři pětiny jich bylo z víceletých gymnázií, která si také rozdělila medailové pozice. Na naší stránce MO&FO můžete najít zadání a řešení úloh a výsledkovou listinu.
 • zpráva p. uč. Andrlové

  Dne 21.3. 2017 se na naší škole uskutečnilo okrskové kolo v halové kopané. Chlapci sehráli 3 zápasy ve skupině systémem každý s každým. Po dvou vítězných utkáních nad ZŠ Osice a ZŠ Černilov jsme sehráli rozhodující utkání o postup do dalšího kola se ZŠ Bezručova. Přestože jsem v utkání vedli 2:0, ZŠ Bezručova nás nakonec porazila 5:3 a postoupila do dalších bojů. Chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

  Reprezentovali nás: Matyas Jirkův, Martin Štaier, Tomáš Dolanský, Jakub Zeman, Jan Nosek, Tomáš Kadeřávek, Adam Karmin, Dominik Podhajský, Jiří Rejl

 • V pátek 17.3., stejně jako na řadě škol po celém světě, také u nás proběhlo školní kolo matematického Klokana. V kategorii 6. a 7. tříd - Benjamin, byli nejlepší Kristýna Kratěnová, 7.A - 94 body, Ondra Holeček, 6.B, 75 bodů, Ondřej Semenec, 6.C, 73 bodů a Lukáš Pompach, 6.B, 69 bodů. V kategorii Kadet, 8. a 9. třídy nejvíc bodů získali Michaela Fejglová, 83 body, Libor Chovanec, 77 bodů a Marek Kašpar,  75 bodů, všichni 9.A. V kategorii Cvrček uspěli nejlépe Macura Matěj, 3.A, Nesvadba Jakub, 3.B, oba 66 bodů, Kunartová Dominika, 3.C, 64 body, Matějíček David, 3.B, 62 body a v kategorii Klokánek Jan Dresler, 5.A, 116 bodů (ze 120 možných!), Barbora Urbánková, Záruba Vojtěch, oba 5.B, oba 97 bodů. Martin Gardea, 5.A, 95 bodů.
 • 16.3. na naší škole proběhlo okresní kolo přehazované dívek, ve kterém mezi sedmi týmy bylo také naše družstvo. Děvčata hrála výborně a jen díky horšímu skore nakonec obsadila druhé místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

  Hrály: Nikola Houžvičková, Natálie Nutilová, Barbora Morávková, všechny 7.A, Lucie Šturmová, 8.A, Veronika Pekárková, Tina Voborníková, Simona Suchá a Kateřina Marešová, všechny 8.B.

 • zpráva p. uč. Andrlové

  Krajského kola kin-ballu se 16.3. zúčastnila dvě družstva z naší školy (kategorie III., IV). Družstvo mladších žáků a žákyň postoupilo do republikového finále z prvního místa. Družstvo starších žáků a žákyň sehrálo ve skupině 4 utkání, všechny zápasy jsme zvládli a s přehledem vyhráli skupinu. V závěrečném finalovém utkání jsme nakonec obsadili 2. místo a postoupili do republikového finále. Gratulujeme k postupu a děkujeme za skělou reprezentaci.

  Reprezentovali nás:

  Kristýna Kratěnová, Johana Kinclová, obě 7.A, Kateřina Pánková, 7.B, Štěpán Hanuska, Radek Matějíček, Adam Pultar, všichni 6.A

  Antonie Hloušková, Tereza Hvězdová, Adéla Aligerová, Martin Jahodář, Lukáš Hroch, všichni 9.A, Verča Pultarová, 9.C, Jakub Chaloupka, Dominik Podhajský, oba 8.A

 • zpráva p. uč. Sedláčkové

  7.2. se konalo okresní kolo soutěže v recitaci. V 1. kategorii žáků 2. - 3. ročníků reprezentovali naši školu TOBIÁŠ PŘÍVRATSKÝ a TEREZA BRINKMANOVÁ - oba ze 2.C. Tobiáš získal čestné uznání poroty a Terezka postoupila do krajského kola, které se bude konat koncem dubna. Ve 2. kategorii žáků 4. - 5. ročníků získali oba reprezentanti naší školy - ADAM KOKRDA a KAROLÍNA DOSTÁLOVÁ z 5.A čestné uznání poroty. 

 • V pátek 3.3. se konalo okresní kolo chemické olympiády, kterého se kvůli obtížnosti kromě studentů gymnázií zúčastnili žáci jen mála základních škol! Speciální pravidelná příprava pod vedením paní učitelky Zýkové přinesla své ovoce v účasti tří našich statečných borců. Nejlépe z nich dopadl Marek Kašpar z 9.A, který obsadil pěkné sedmé místo, mezi žáky základních škol by skončil na druhém místě. Gratulujeme k dobrému výsledku a všem děkujeme za náročnou reprezentaci školy. Atmosféru soutěže zachytili organizátoři na fotografiích.
 • Celkem 130 deváťáků na základních školách Jiráskovo náměstí, Nový Hradec, Bezručova a M. Horákové si „nanečisto“ vyzkoušelo 1.3. atmosféru přijímacích zkoušek. Zájemci z každé školy vykonali zkoušku z českého jazyka a matematiky obsahově podobnou povinným přijímacím zkouškám na střední školy, které je čekají v dubnu. Zkoušky navíc dělali vždy na jiné škole, v jiném prostředí a s jiným učiteli, to má při skutečných zkouškách také vliv na jejich výsledek. Podívat se můžete na zhruba třetinu nejúspěšnějších celkově, z matematiky a z českého jazyka. Pokud se mezi nimi nenajdete, získáte výsledky u svých vyučujících a také to znamená, že do dubna budete muset ještě zabrat, jestli chcete u skutečných přijímaček uspět.
 • Dalšího výborného úspěchu dosáhla Laura Klapková ze 6.A v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. V konkurenci nejlepších angličtinářů základních škol obsadila třetí místo, gratulujeme!
 • Okresní kolo zeměpisné olympiády se konalo 21.2. na ZŠ Jiráskovo náměstí. Ze tří kategorií pro ZŠ se našim reprezentantům vedlo nejlépe v kategorii sedmých tříd - Vojta Kokrda ze 7.A vybojoval bronzovou medaili a Katka Pánková ze 7.B skončila na pěkném šestém místě, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka

  Ve středu 22.2. se děvčata 6. tříd zúčastnila okresního kola ve vybíjené. Dívky se utkaly se stejně starými soupeřkami ze ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ SNP, ZŠ Habrmanova a ZŠ Úprkova. První dva zápasy dívky bohužel těsně prohrály. Další dva však podaly bojovný týmový výkon a díky dvěma výhrám se nakonec umístily na pěkném pátem místě z celkového počtu 10 účastníků.  Tým ve složení: Magda Chmelíková, Aneta Brklová, Karolína Makarovičová, Natka Spišáková, Kristýna Hromádková, Marie Hloušková, Jana Maršounová, Viktorie Kitzlerová, Karolína Kučerová, Gábina Novotná, Karolína Křivská, Nicole Brinkman, Adéla Pakostová a Tereza Vaňásková si za předvedenou hru zaslouží velkou pochvalu.

 • Ve čtvrtek se děti ze 3.B moc těšily do školy. Hned po osmé zaťukala návštěva, kterou přivedl pan Michal Nebeský, jeden ze členů organizačního týmu Sport Hradec Cup.  Představil dětem malou Vanesku a její maminku. S jejich příběhem a životní cestou se děti seznámily a spolu s paní učitelkou se rozhodly darovat peníze, které si vydělaly prodejem vlastoručně vyrobených předmětů na předvánočním školním Jarmarku. Peníze budou 24.6. přímo na turnaji jmenovitě vhozeny spolu s dalšími do turnajové kasy a po finále předány stejným dílem do rukou rodin všech pěti podpořených dětí. Děti udělaly radost svými výrobky kupujícím a ještě jednou teď Vanesce, její mamince a dalším dětem. Zprávu můžete najít také na stránkách organizátorů sbírky.
 • Ve čtvrtek  9. 2. 2017 proběhl projektový den zakončený kulinářským zážitkem :-)  

  Naše školní jídelna byla vybrána do projektu "Dny mezinárodní kuchyně ve školních jídelnách ČR". Na jaře proběhl „Den thajské kuchyně“, tentokrát pro nás v rámci „Dne norské kuchyně“ připravila čtyřchodové norské  menu (recepty najdete zde). 
  Projekt podporuje norské velvyslanectví a v naší škole ho podpořila svoji návštěvou norská velvyslankyně Siri Ellen  Sletnerová v doprovodu řady dalších hostů, například ze Senátu Parlamentu České republiky, Krajského úřadu, Magistrátu města, Státního zdravotního ústavu a dalších partnerů a zástupců spolupracujících organizací. Informace o akci se objevily i v Deníku nebo východočeské televizi - odkazy najdete na stránce Napsali o nás.

 • zpráva p. uč. Myškové
  Ve středu 1. února se konalo na gymnáziu J. K. Tyla okresní kolo olympiády z českého jazyka. Ve velké konkurenci obsadila Bára Strnadová z 9.A 7. místo. Gratulujeme.
 • Ve čtvrtek 9.2. proběhlo školní kolo chemické olympiády, která se skládala z praktické části a teoretického testu. Pod vedením paní učitelky Zýkové vše proběhlo bez výbuchu a vítězem se stal Marek Kašpar z 9.A, další v pořadí byli Bára Strnadová  a Antonie Hloušková, obě 9.A. Blahopřejeme našim nejlepším chemikům a budeme držet palce v okresním kole, které bude 3.3.
 • zpráva p. uč. Chrudimské:

  Recitační soutěž 2. stupně proběhla 8.2.2017, zúčastnila se jí téměř čtyřícitka soutěžících. Odborné porotě, složené z vyučujících českého jazyka se nejvíce líbili:

  I. kategorie – 6. a 7. třídy: 1. místo Šárka Hrbáčková, 7.B a Kateřina Pánková, 7.B, 2. místo Veronika Drábková, 7.B, 3. místo Beata Rážová, 7.B a Veronika Navrátilová, 7.B

  čestné uznání Alžběta Zimová, 6.A, Karolína Marková, 6A, Laura Klapková, 6.A

  II. kategorie - 8. a 9. třídy: 1. místo Anna Bára Strnadová, 9.A, 2. místo Adam Karmin, 8.B, 3. místo Martin Jahodář, 9.A

  čestné uznání Khulan Erdenechimed, 8.A

  Do okresního kola postupují :

  Šárka Hrbáčková, Kateřina Pánková, Veronika Drábková, 7.B - 7.3.2017, Divadlo Jesličky

  Anna Bára Strnadová, 9.A, Adam Karmin,8.B, Martin Jahodář, 9.A – 8.3.2017, Divadlo Jesličky

 • zpráva p. uč. Skrbkové

  Vyhlášení vítězů Olympiády v anglickém jazyce proběhlo 6. února. V kategorii 6. a 7. tříd se na nejvyšších příčkách umístily: 1. místo – Laura Klapková, 2. místo – Kateřina Pánková, 3. místo – Johana Kinclová. V kategorii 8. a 9. tříd zabodovali: 1. místo – Khulan Erdenechimeg, 2. místo – Aneta Železná, 3. místo – Filip Hadži Nikolov. Aneta se pro nemoc nemohla zúčastnit vyhlášení, cenu převezme, až se uzdraví. Vítězky obou kategorií postupují do okresního kola, které se koná 23. února.

     

 • Ve čtvrtek 2.2. proběhlo školní kolo Pythagoriády, matematické soutěže zaměřené více na úsudek a selský rozum než na běžné školní znalosti. Úspěšným řešitelem je ten, kdo vyřeší správně alespoň devět úloh z patnácti, ze 44 soutěžících v kategoriích 6.,7. a 8. tříd se to podařilo dvěma žákům, kteří získali 10 bodů, byli to Radek Matějíček ze 6.A a Kristýna Kratěnová ze 7.A. V kategorii pátých tříd soutěžilo téměř 30 účastníků, úspěšní řešitelé mezi nimi byli tři: Valérie Ludvíková,5.C, 13 bodů,Jan Dresler, 5.A, 11 bodů a Tereza Nosková, 5.C, 10 bodů. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!  
 • Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v pátek 27.1. Soutěžilo se ve třech kategoriích, vždy v práci bez atlasu a v práci s atlasem. Mezi šesťáky uspěli nejlépe: Tereza Kramářová, 6.C a Lukáš Pompach, 6.B - oba 59 bodů, David Horčička, 6.C - 56 bodů. V kategorii 7. tříd nejvíce bodů nasbírali:  Vojtěch Kokrda, 7.A - 52,5 bodu, Kateřina Pánková, 7.B - 51 bod a Beata Rážová, 7.B - 31 bod. V kategorii 8. a 9. tříd byli nejlepší: Tadeáš Havrišák, 8.A - 66 bodů, Martin Jahodář, 9.A - 64 body a Jan Nosek, 8.B - 50 bodů. Děkujeme všem za účast (někteří mile překvapili:-) ), gratulujeme nejúspěšnějším a budeme držet palce postupujícím do okresního kola.
 • zpráva p. uč. Skrbkové
  Ve 4. ročníku volejbalového turnaje Milada Cup si zahrálo 12 týmů. Úroveň turnaje byla velmi vysoká a všechny týmy podávaly úžasné sportovní výkony. Fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a poctivě podporovali své týmy. Výborné bylo občerstvení v kuchyňce i přinesené zápisné.

  Výsledky:

  Děkujeme všem za účast i za pomoc s organizací a těšíme se další ročník turnaje

 • zpráva p. uč. Chromkové:
  V úterý 24.ledna proběhla v knihovně naší školy autogramiáda pana  Libora Košťála. Bylo to velmi milé setkání autora knihy Pohádky od tatínka a dětí ze 3.B, které tuto knihu ilustrovaly. 
 • Okresní kolo matematické oympiády kategorií Z5 a Z9 jsme pořádali na naší škole 24.1. Z našich žáků byli úspěšní řešitelé Adam Novotný z 5.C a Martin Hoskovec z 9.A, který by v pořadí bez studentů gymnázií jen mezi žáky základních škol obsadil třetí místo. Zadání a řešení úloh a výsledkové listiny najdete také na našich stránkách MO&FO .
 • První sběr starého papíru v novém roce proběhl 10.1., sebralo se celkem za 24 400 Kč. Nejlepší mezi sběrači byly třídy 2.C, 4.A a 7.A, z jednotlivců na prvním stupni Ela Čížkovská, 4.a, která přinesla 280 kg a na druhém stupni Vojta Široký, 7.a, se 394 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.
  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru.
  Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jako obvykle připravila hlavní organizátorka, paní učitelka Fiedlerová.
 • zpráva paní knihovnice Kvasničkové:
  V pondělí 19.1.2017 proběhla ve školní knihovně beseda a zároveň i autogramiáda čtyř hradeckých extraligových hokejistů. Brankář Patrik Rybár, obránce Standa Dietz, obránce René Vydarený a útočník Ruda Červeny poctivě odpovídali na všechny dotazy.
  Akce se vydařila. Knihovna byla plná malých, ale i velkých fanoušků hradeckého hokeje.
  Sportu zdar a hokeji obzvlášť!!! :-D

  článek na stránkách klubu

 • Ve čtvrtek 19.1. uspořádali vyučující anglického jazyka školní kolo olympiády. Mezi více než třicítkou soutěžících byli nejlepší v kategorii 6. a 7. tříd: 1. místo Laura Klapková, 6.A, 2. místo Katka Pánkvoá, 7.B, 3. místo  Johana Kinclová 7.A, v kategorii 8. a 9. tříd dopadli nejlépe: 1. místo Khulan Erdenechimeg 8.A, 2. místo Aneta Železná 8.A, 3. místo Filip Hadži Nikolov 8.B. Gratulujeme nejlepším a všem statečným děkujeme za účast.
 • V pátek proběhly na celém prvním stupni besedy Tonda Obal na cestách, které jsou vhodným doplněním environmentální výchovy žáků.  Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.
  Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK, jeho pilotní fáze proběhla již v roce 1997.

  V průběhu besedy lektoři seznámili formou besedy správné třídění a následné využití separovaného odpadu. K tomu jim pomáhala výstavka Tondy Obala - kufřík plný recyklátů a materiálů i názorné dvouminutové filmy o recyklaci či likvidaci odpadu. Součástí byla hra, při které si žáci prakticky vyzkoušeli, jak správně třídit. V naší škole děti prakticky třídí papír, plasty, sklo a sbíráme víčka z petlahví pro firmu Kartáče Souček.kolní kolo biologické olympiády proběhlo na naší škole 5.1. pod patronací paní učitelky Andrlové. Zúčastnilo se ho v kategorii D jedenáct šesťáků a sedmáků, ze kterých byl nejlepší Vojtěch Kokrda ze 7.A s úspěšností téměř 80%, na druhém místě skončil Jáchym Málek 7.B, 65% a třetí místo obsadila Johana Kinclová, 7.A, 60%. Gratulujeme nejlepším a budeme držet palce v okresním kole!
 • zpráva naší paní knihovnice Kvasničkové

  Ve čtvrtek 15.12.2016 jsme se zúčastnili vánočního turnaje v sálové  kopané Úprk cup 2016.
  Fotbalisté  druhých tříd vybojovali krásné první místo. Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Tonda Thiele z 2.C.  Blahopřejeme!!!

  Sestava: Matějka Lukáš, Thiele Antonín, Perthen Michal, Matušinec Jakub, Uhlíř Martin, Přívratský Tobiáš, Ludvík Kryštof.

 • zpráva p.uč. Půhoné

  Už čtvrtým rokem se v naší škole konal adventní Jarmark. Čtvrteční podvečer patřil všem šikovným žákům, kteří se mohli pochlubit svými výrobky, ale i dospělým tvůrcům. Během akce zazpívaly děti krásné písničky, zahráli pohádku o Čertovi a Káče a předvedly muzikál O dvanácti měsíčkách. Atmosféru příprav a samotné akce můžete "nasát" z několika fotografií. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE JARMARKU ZÚČASTNILI - DĚTEM, RODINÁM, PRODEJCŮM I ORGANIZÁTORŮM.

 • Pardubická Střední průmyslová škola elektrotechnická pořádá každoročně pro žáky základních škol ze širokého okolí různé soutěže. Jednou z nich je PC_ák, kde se soutěží v kategoriích grafický návrh, tvorba www a tvorba prezentací. V kategorii grafický návrh se ve velké meziregionální konkurenci na výborném 5. místě umístila se svým obrázkem Karolína Chladíková z 9.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!  
 • zpráva p. uč.Půhoné
  Již druhým rokem proběhl v naší škole projektový den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie“. V pátek 2. 12. děti ze 3.B společně s výživovou poradkyní paní Víravovou připravovaly 5 druhů svačinek, které zdobily a vzájemně pak i vzájemně ochutnávaly. Poté svým svačinkám dělaly reklamu.  Vymyslely název, povídaly si o surovinách, které byly použity. Příští týden už se na stejný projekt těší žáci ze 3.C.
  Recepty, podle kterých svačinky vyráběly dodáme, fotky s výsledky jejich snažení už můžete vidět zde. 
 • zpráva p. uč. Jarošové

  Školní kolo dějepisné olympiády proběhlo 30.11., jejím tématem byla Marie Terezie a Habsburkové v 18. století. Nejlepším dějepiscem u nás je Marek Kašpar, na druhém místě skončil Lukáš Hroch, oba 9.A, třetí místo obsadila Tereza Šůnová z 9.C. V okresním kole nás bude reprezentovat Marek Kašpar. Přejeme hodně zdaru!

 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné 6. místo, gratulujeme!
 • zpráva p. uč. Buršíka
  Holky 2. - 5. tříd se 21. listopadu zúčastnily okresního kola poháru ZŠ ve florbalu. Celkem odehrály 5 zápasů (MH - ZŠ Štefcova 2:3, MH - ZŠ Cerekvice 1:3, MH - Hbité šelmy 7:0, MH - ZŠ Miletín 3:2, MH - ZŠ Nová Paka 5:0), ze kterých získaly celkem 9 bodů, což stačilo na krásné druhé místo, které zajišťovalo postup do krajského kola této soutěže. Nutno podotknout, že většina děvčat byla na podobném turnaji vůbec poprvé. Děvčata podala bojovný, týmový výkon, za který je mohu velice pochválit. Teď už nám nezbývá nic jiného než potrénovat a těšit se na krajské kolo.
 • Školního kola olympiády v ČJ se zúčastnilo více než 30 zájemců od sedmých tříd. Mezi nejlepšími byly jen těsné bodové rozdíly,  18 bodů získaly Veronika Pultarová, 9.C a Anna Bára Strnadová, 9.A, 17 bodů Karolína Chladíková, 9.A a jen o další bod méně měly Petra Divíšková, 9.C a Antonie Hloušková, 9.A. Pořadí zhruba poloviny nejúspěšnějších najdete zde.
 • Děkujeme všem dětem i jejich rodinám za sběr kaštanů. Získali jsme 6 960 Kč, které  posílí účet SRPŠ.
 • Při dalším sběru starého papíru 1.11. bylo nasbíráno celkem za 19 428 Kč. Nejvíce sběru na prvním stupni přinesli mezi třídami 2.A a 4.A, z jednotlivců potom Marek Záruba ze 4.a, který přinesl 294 kg. Na druhém stupni byla nejpilnější třída 7.A a mezi jednotlivci Vojta Široký ze 7.a - 363 kg.  

  Díky patří třídě 9.c s paní učitelkou Hankou Jarošovou za bezvadnou organizaci u sběru a panu učiteli Strnadovi se svými žáky za pomoc.
  Moc děkujeme!!!
  Uvidíme se v lednu. Krásné a spokojené vánoční svátky.

  Podrobnější výsledky najdete jako obvykle ve zprávě p. uč. Fiedlerové.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Florbal dívky starší – okrskové kolo

  Dne 8. 11. 2016 sehrála naše děvčata okrskové kolo ve florbalu. Po remíze 1:1 se ZŠ Smiřice a výhrách se ZŠ Nový Hradec 4:0, se ZŠ Štefcova 3:0 a se ZŠ Černilov 2:1 nakonec holky nepostoupily na skóre do okresního kola. Hrály však srdnatě, za což jim patří dík a gratulace.

  Sestava: Nikol Trávníčková 7.A, Beáta Rážová 7.B, Sofie Eliášová, Tereza Podolníková 8.A, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Antonie Hloušková, Anna Kadečková 9.A, Tereza Kotoučková a Veronika Pultarová 9.C.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Dne 13. 10. se konalo okresní finále v minikopané dívek. Soutěže se zúčastnily 4 školy. Naše děvčata si po výhrách nad ZŠ Nechanice 12:0, nad ZŠ SNP 3:0 a ZŠ Bezručova 6:1 vybojovala postup do krajského kola.

  Sestava: Natálie Nutilová 7.A, Lucie Machová 7.B, Lucie Landová 8.B, Tereza Hvězdová, Barbora Vanišová, Anna Kadečková, Antonie Hloušková, Michaela Fejglová 9.A a Tereza Kotoučková 9.C. Všem hráčkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí na jaře v dalších bojích. Díky za pomoc Radce Kozlovské.

 • zpráva p. uč. Buršíka
  Ve středu 2.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje v Předměřicích nad Labem. V základní skupině jsme odehráli tři vyrovnané zápasy a díky dvěma výhrám jsme postoupili do semifinále. V semifinále jsme bohužel narazili na žáky ZŠ Štefánikova, jejichž tým byl složen z hokejistů, takže se nám i přes velkou snahu do finále postoupit nepodařilo. Museli jsme se tak spokojit s bojem o bronz. V tomto boji jsme však doplatili na promarněné šance a díky prohře 3:1 jsme museli třetí místo přenechat domácím Předměřicím a odvézt si "bramborovou" medaili. Kluci však podali velmi bojovný týmový výkon, za který je mohu jen chválit. Z výborně hrajícího kolektivu bych však rád vyzvedl výkony Šimona Zemánka, který se díky 6-ti vstřeleným brankám stal nejlepším střelcem týmu.
 • zpráva p. uč. Andrlové
  14.10. se naši starší chlapci zúčastnili okrskového kola v minikopané. V turnaji, kterého se zúčastnila tři z původně pěti přihlášených škol, postupně porazili ZŠ Třebechovice 3:1, ZŠ Habrmanova 4:1 a ZŠ Habrmanova 6:0. Bez ztráty bodu tak suverénně postoupili do okresního finále, gratulujeme! Reprezentovali nás: Jiří Rejl, Martin Štaier, Vojtěch Kořínek, všichni 9.A, Tomáš Dolanský, 9.B, Jakub Zeman,9.C, Tadeáš Havrišák, Matyas Jirkův, Radek Leden, Tomáš Kadeřávek, všichni 8.A, Adam Karmin a Filip Buchwald, oba 8.B.
  Děkujeme za výbornou reprezentaci a budeme držet palce v okresním kole
 • zpráva p. uč. Dubrovského
  Ve středu, 12.10.2016, proběhl na většině škol v republice další ročník soutěže Přírodovědný klokan, která prověřila všeobecné přírodovědné znalosti žáků. Naše škola nebyla vyjímkou a soutěžilo se i u nás. Některé otázky byly skutečně nelehké a vyžadovaly široký přehled a znalosti. Nejlépe si s nimi poradila Khulan Erdenechimeg z 8.A, která se umístila na prvním místě se ziskem 68 bodů. Na druhém místě skončil Adam Karmin z 8.B s 55 body a na třetím místě se umístil Vojta Kokrda ze 7.A se 48 body. Jen těsně za ním, se ztrátou jednoho bodu, skončil jeho spolužák Tomáš Kubišta. Protože je soutěž určena pro 8. a 9. třídy, je umístění Vojty a Tomáše mezi staršími spolužáky skutečně výborné!
 • zpráva p. uč. Andrlové:

  Ve středu 12.10. jsme bojovali také na Inter G Cupu v kin-ballu. Po pátém místě ve skupině naši v semifinále svedli vyrovnaný zápas o postup do finále, který nakonec rozhodla až čtvrtá perioda, v níž dal náš tým odpal do autu. V celkovém pořadí jsme tak obsadili páté místo, když zvítězilo družstvo Kin-ball Pardubice. Naše barvy hájili: Tereza Hvězdová, Jan Erben, Lukáš Hroch, Adéla Aligerová, Antonie Hloušková, všichni 9.A, Jakub Chaloupka, 8.A, Kateřina Pánková, 7.B, Veronika Pultarová, 9.C.

  Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

 • Ve středu 12.10. více než čtyřicet našich žáků vydala pod vedením p.uč. Kronikové, Kokrdové a Lánové  bojovat na druhé kolo Ligy hradeckých škol v orientačním běhu. Jejich boj byl opět úspěšný, v celkovém pořadí škol se jim na prvním místě podařilo navýšit náskok před ostatními! Mezi jednotlivci se nejvýše umístili:
  2.místo Štěpán Remiš, 2.C, 3.místo Berenika Machková, 3.C, 
  4. místo Jolana Trunečková, 3.C, Kritýna Kratěnová, 7.A a Adam Kokrda, 5.A, 5. místo Vendula Novotná, 4.A, Barbora Morávková, 7.A, 
  6. místo Lukáš Severa, 4.B a Lukáš Pompach, 6.B. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy.
 • V úterý 11.10. naše škola pořádala krajské kolo přespolního běhu, na které se sjelo více než tři sta nejlepších běžců ze všech okresů. Ve velmi těžké konkurenci dosáhla nejlepšího výsledku naše mladší děvčata, která skončila mezi školami na 5. místě, ve třech kategoriích základních škol zvítězila ZŠ Komenského v Trutnově, jednou byla první ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Atmosféru závodů dokumentuje také fotogalerie.
 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Dresler z 5.A v celostátním finále Logické olympiády, soutěže pořádané Menzou ČR. Mezi 64 soutěžícími, kteří byli nejlepší v krasjkých kolech, obsadil výborné 6. místo, gratulujeme!
 • Více než dvě stovky běžců se 27.9. v okolí naší školy zúčastnily okresního kola přespolního běhu, jehož hlavní organizátorkou byla p. uč. Kroniková. Na stupně vítězů se probojovali Martin Mrňávek, 7.A, který ve své kategorii zvítězil a Tina Voborníková, 8.B, která skončila na třetím místě. V celkovém pořadí škol lépe dopadla naše děvčata, mladší obsadila druhé místo, starší děvčata skončila třetí. Chlapci obsadili čtvrté a sedmé místo. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci!
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Ve čtvrtek 22.9.2016 se žáci a žákyně 5. ročníků zúčastnili závodů čtyřčlenných družstev v atletickém trojboji o „Putovní pohár Magistrátu města HK“ – běh na 50m, skok daleký a hod míčkem. V soutěži jsme postavili 2 družstva chlapců a 2 družstva dívek. V konkurenci 10 družstev si nejlépe vedlo družstvo ve složení Sam Šinkovský, Martin Laštůvka z 5.B a Adam Kropáček, Matěj Gábel z 5.A – vyhráli celou soutěž a obhájili putovní pohár, který v loňském roce pro školu získali předchozí páťáci. Děvčata Ema Thiele (5.B), Amálka Kučerová, Eva Perthenová a Verča Hvězdová (všechny 5.a) obsadila krásné 4.místo. V jednotlivcích získal 1.místo a pohár Sam Šinkovský, který nenašel mezi kluky přemožitele. Dále školu reprezentovali – Adam Fedor, Martin Legerský, Barča Urbánková, Katka Hovorková (všichni 5.B), Honza Burda, Viky Linderová a Verča Pecinová ( všichni 5.A). Všem děkuji za výbornou sportovní reprezentaci školy a přeji další úspěchy.

 • zpráva p. uč. Půhoné

  Krásné čtvrteční dopoledne prožily tři třídy (3.A, 4.C a 5.C) v okolí rybníku Výskyt. Zúčastnily se projektu Do lesa s lesníkem. Ten seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

  Žáci se během dopoledne v lese seznámili na šesti stanovištích s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznávali dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojili do sázení nového lesa, předvedli si, jak se les vychovává, měřili lesnickými přístroji a poté i počítali objem vytěženého stromu. Viděli na vlastní oči i kácení borovic s jejich následným rozřezáním a vytažením koníkem.

  fotogalerie , video

 • Nový ročník Ligy škol v orientačním běhu zahájili naši borci výborně. Pod vedením paní učitelek Kronikové, Kokrdové a Lánové 45 našich běžců vybojovalo 211 bodů a dostalo se do čela pořadí škol, gratulujeme!
  Z jednotlivců byli v pořadí ve svých kategoriích nejvýše:
  1. místo: Martin Mrňávek, 7.A 
  3. místo: Dominika Kunartová, 3.C, Štěpán Rémiš, 2.C, Tomáš Gloser, 4.A 
  4.místo: Vendula Novotná, 4.A
  5. místo: Barbora Morávková, 7.A 
  6.místo: Aneta Rážová, 4.A, Vítek Novotný1.D
 • První letošní sběr papíru proběhl 6.9., celkem se nasbíralo za 23 400 Kč. Nejpilnější třídy ve sběru byly na 1. stupni 2.C (průměr na třídu 44,8 kg) a 4.A (55,8 kg), na 2. stupni přinesla průměrně na žáka nejvíce 7.A (37,2 kg). Z jednotlivců přinesli nejvíc Bětka Morávková, 4.A - 365 kg a Barča Morávková, 7.A - 365 kg.  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás.  Díky patří třídě 9.a s paní učitelkou Zlatou Kesslerovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!!! Pordrobnější informace najdete ve zprávě hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.

Různé zprávy 2015-16

 • Ze společnosti SCIO nám dorazilo ocenění výborných výsledků našich žáků v testování Stonožka, kterého se zúčastnili naši páťáci, gratulujeme oceněným!

  Ocenění společnosti Scio

 • Dobrá zpráva s diplomem přišla z firmy NAPOS, s.r.o. V jejich soutěži škol ve sběru starého papíru jsme obsadili skvělé 2. místo a získali další 4000 Kč do rozpočtu SRPŠ. Děkujeme všem, kdo svým dílem k tomuto úspěchu přispěli.
 • zpráva p. uč. Půhoné:

  Po akci Putování za sluníčkem jsme vyhlásili soutěž "MISS RYBKA". Z 91 nakreslených rybiček dostala od vás nejvíce hlasů rybička č. 43. Nakreslila ji Veronika Hojgrová ze 3.C. Získala tedy i cenu - CD Pohádky z hradeckých rybníků. Jen o dva body méně má rybička č. 49 od Elišky Mizerové ze 3.A a na třetím místě je rybka Veroniky Hynkové z 1.D. Děkujeme všem autorům rybiček i těm, kteří jim dali své hlasy.

 • Hlavní organizátorka sběru starého papíru p. uč. Fiedlerová vyhodnotila výsledky za celý letošní školní rok. Šeky v hodnotách 500 Kč, 300 Kč a 200 Kč získaly na prvním stupni třídy 3.A, 1.C a 3.C, na druhém stupni třídy 6.A, 6.B a 7.B. Nejlepšími jednotlivci byli na prvním stupni Bětuška Morávková ze 3.A, která přinesla 1005 kg a na druhém stupni Jenda Kořének s 1396 kg. Gratulujeme všem nejlepším a děkujeme všem zúčastněným za přinesený sběr. Děkujeme také deváťákům za pomoc při organizaci sběru.
 • zpráva p. uč. Půhoné

  Sluníčko svítilo už na startu

  Název akce zase seděl. Putování za sluníčkem přilákalo poslední květnovou sobotu více než stovku dětí. Právě sluníčko je doprovázelo na trase už 19. ročníku akce pro rodinné týmy. I letos se účastníci vydali od Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové pěšky nebo na kole. Děti si nesly papírovou rybičku a za splněné úkoly na stanovištích dostávaly slabiky na její šupiny. Ryby, voda a ekologie byly letos hlavními tématy. V tajence se ukrýval název „Vodnická stezka“, kterou si v reálu prohlédli od rybníku Biřička až k Datlíku turisté i cyklisté. Dozvěděli se něco o „kapří nemoci“, třídili odpadky, poznávali živočichy, hledali vodnické džbánky. Cyklisté si odpočinuli na rozcestí U pěti ježků u dendrofonu, vyjeli prudký kopec na Černou stráň, kde získali vrchařskou prémii. Podívali se i k Císařské studánce. Všichni se pak postupně setkali u ohníčku v zahradě školy. Vybrali si pěknou odměnu s logem akce, která se konala za podpory Magistrátu města Hradec Králové.

  Děti ještě nakreslily rybičku. Ta poputuje do společného rybníčku v areálu školy. Žáci, rodiče i učitelé budou moci dát jedné z nich svůj hlas. Zvolí „Miss rybku“. Její autor dostane CD Pohádek z hradeckých rybníků. Už jen zavzpomínat na letošní ročník si můžete ve fotogalerii na  www.zshorakhk.cz.

  I vaše fotografie mohou být přidány. Můžete je zaslat na puhona@zshorakhk.cz nebo je donést osobně.  Těšíme se na ně a předem děkujeme!!!

 • Naše škola byla zařazena do výběrového zjišťování výsledků žáků 6. tříd v matematické gramotnosti. Testování se koncem května zúčastnilo celkem zhruba 9000 žáků 6. tříd a prim osmiletých gymnázií. Celorepubliková průměrná úspěšnost byla 51%, naši šesťáci dosáhli průměrné úspěšnosti 56%, matematická gramotnost našich šesťáků je tedy mírně nad republikovým průměrem. 
 • Přes okresní, regionální a meziregionální kolo postoupila naše děvčata mezi šest nejlepších týmů v celé republice v minikopané. Republikové finále proběhlo 26.5. a 27.5. v Teplicích a naše děvčata po statečných výkonech obsadilakonečné 5. místo, gratulujeme!

 • Letošní "Vernisáž" už patří minulosti, vzpomínky na ni nám ale zůstanou. A jsou to vzpomínky pěkné – na skvělé výkony všech vystupujících, na krásné výtvarné, keramické či literární práce, na bohatý doprovodný program, na setkání s návštěvníky z řad rodičů, bývalých učitelů a žáků. Veliký dík patří všem, kdo se o zdárný průběh Vernisáže zasloužili a bylo jich skutečně hodně. Děkujeme všem, kdo obětovali svůj volný čas, abychom mohli veřejnosti ukázat, co umíme vytvořit, zahrát, zazpívat, co jsme se naučili v různých předmětech, jsme rádi, že opravdu bylo čím se pochlubit. Pro připomenutí můžete zavítat do našich fotogalerií, nebo na náš youtube kanál nebo nahlédnout do tabulky výsledků šachového klání.
 • Další sběr starého papíru proběhl 10.5. Mezi třídami nejvíc papíru přinesly 1.C, 3.A a 7.B, mezi jednotlivci Viky Kitzlerová, 5.a - 241 kg, Eliška Poláková, 7.b – 143 kg.
  Moc děkujeme za donesený papír, vždyť pomáháme škole, nám všem a chráníme i přírodu kolem nás. 
  Díky patří třídě 9.b s paní učitelkou Zdenou Havrdovou za bezvadnou organizaci u sběru!!! Moc děkujeme!
  Čeká nás celoroční vyhodnocení sběru papíru za rok 2015-16,předávání šeků vítězným třídám a vyhlášení nejlepších sběračů v tomto roce.

  Podrobnější informace najdete v podrobné zprávě od hlavní organizátorky p. uč. Fiedlerové.

 • 26.5. proběhlo krajské kolo Biologické olympiády pro 6. a 7. třídy základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií , do kterého postoupil z okresního kola Vojtěch Kokrda ze 6.A. Dosáhl pěkného výsledku, když se v konkurenci téměř čtyřicítky účastníků převážně z gymnázií zařadil mezi úspěšné řešitele. V celkovém pořadí obsadil 21. místo, ale mezi šesťáky ze základních škol byl druhý, to je dobrá perspektiva pro příští školní rok, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.
 • zpráva p. uč. Andrlové

  24.5. se naše družstvo zúčastnilo okresního kola v "Modrém volejbalu" (minivolejbalu). Osm družstev bylo nejprve rozdlěno do vdou skupin. Naše děvčata ve skupině sehrála výborná utkání, která s přehledem vyhrála. Postupně porazila ZŠ Předměřice 40:7, ZŠ Habrmanova 19:11 a ZŠ Nechanice 18:13.

  Jako vítěz skupiny sehrála finálový zápas s vítězem druhé skupiny ZŠ Kukleny. Děvčata vyhrála těsným rozdílem jednoho bodu a stala se tak okesními přebornicemi, gratulujeme! Zároveň si vybojovala postup do krajského kola, které proběhne 2.6. v Dřevěnici.

  Reprezentovali nás:

  Natálie Krejčíková, 6.A, Michaela Růžičková, Kateřina Perthenová, Khulan Edermechineg, Tereza Podolbíková, všechny 7.A a Tina Voborníková, 7.B

 • 24.5. jsme pořádali okresní kolo Pythagoriády pro 6. třídy a primu osmiletého gymnázia. Mezi více než padesáti soutěžícími se opět neztratili ani naši, Kristýna Kratěnová obsadila výborné 2.-6. místo ziskem 11 bodů z 15 možných, gratulujeme! Další pořadí najdete na našich stránkách MO&FO.
 • zpráva p. uč. Kronikové

  Krajské finále v atletickém čtyřboji.

  Dne 19. 5. 2016 se konalo v Týništi nad Orlicí krajské finále v atletickém čtyřboji. Po výborných výsledcích v minulém týdnu se nám tam probojovalo družstvo dívek. V konkurenci 6 škol z kraje skončily nakonec holky na skvělém 2. místě o pouhých 100 bodů za vítězkami. Jejich výkon byl 6783 bodů.

  V celkovém hodnocení skončila Barbora Hlavová na 2. místě a Veronika Pultarová na 5. místě. Za zmínku stojí tyto skvělé výkony:

  Barbora Hlavová - 60m 1. místo 8,48 s , skok daleký 1. místo 480 cm, hod míčkem 2. místo 49,31 m

  Veronika Pultarová – skok daleký 3. místo 446 cm

  Gabriela Lhotáková – skok vysoký 4. místo 134 cm

  Dále nás ještě reprezentovaly Nikola Tichá a Tereza Kořénková

  Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

 • zpráva p. uč. Kronikové

  Coca cola cup dívek - meziregionální kolo

  Dne 18. 5. 2016 se vydal náš tým na Vysočinu do Chotěboře na regionální kolo Coca cola cupu. Bohužel tentokrát k nám byl los nemilosrdný a byly jsme nalosovány se ZŠ Pardubice-Ohrazenice (loňskými vítězkami), s gymnáziem Chotěboř a se ZŠ Hustopeče. První zápas s Pardubicemi 0:3 , s Chotěboří 1:1 a v posledním zápasu se konečně holky rozstřílely a dobře kombinovaly. Výsledek pak s Hustopečemi 6:0. Holky hrály obětavě a nakonec obsadily 2. místo (což teoreticky odpovídá 5.-8. místu v republice)..

  Děkujeme za pomoc Radce Kozlovské .

  Sestava: Natka Nutilová a Petra Spišáková 6.A, Lucie Machová 6.B, Lucie Landová 7.B, Michaela Fejglová, Antonie Hloušková, Barbora Vanišová, Anna Kadečková 8.A, Tereza Kotoučková 8.C, Nikola Tichá, Sára Cenková, Markéta Vrkotová a Katka Maršounová 9.B, Karolína Volková 9.C

  Bohužel nám na tento turnaj kvůli nemoci chyběly Terka Hvězdová, Míša Nováková a Sofie Eliášová. Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 • Výborného úspěchu dosáhli naši žáci 7.B na okresním kole Archimediády, což je kategorie Fyzikální olympiády pro žáky 7. ročníku základních škol. Díky pilné pravidelné přípravě s paní učitelkou Zýkovou dosáhli na medaile, když David Gloser skončil třetí a Kateřina Racková dokonce byla mezi téměř čtyřicítkou soutěžících ze všech nejlepší a dosáhla 119 bodů ze 125 možných! Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci!
 • zpráva p. uč. Kušnírové

  Na atletickém stadionu v Novém Městě nad Metují se 11.5.2016 konalo krajské kolo 3. ročníku republikové soutěže Štafetového poháru – běháme s mistryní světa Ludmilou Formanovou, která je určená pro žáky I. stupně ZŠ. Závod se skládal ze štafety 8 x 100m žáků a žákyň z 1. – 3. tříd, 8x 100m žáků a žákyň 4. – 5. tříd a 8 x 200m smíšená štafeta 1. – 5. třída.. Všichni naši sportovci podali vynikající výkon a s minimálním rozdílem skončili na nepopulárním bramborovém 4. místě. Školu reprezentovali:  Aneta Rážová, Tomáš Velner a Tomáš Gloser ze 3.A, Jan Štefanik, Adéla Jarošová a Tamara Pakostová ze 3.B, Veronika Hojgrová,  Mathias Holubář a Tereza Bláhová ze 3.C,  Amálie Kučerová a Eva Perthenová ze 4.A, Ema Thiele a Sam Šinkovský ze 4.B, Gabriela Novotná, Nicole Brinkman a Viktor Holubář z 5.B, Jakub Truneček, Filip Nun a Matěj Hampl z 5.C. Děkuji za vz

Od hraní k vědění

Spolupracujeme


Sponzoři

Škola

© 2014, Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy